Autor Wątek: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)  (Przeczytany 44590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gant

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 24, 2010, 23:51:26 »
Tja drej forever.
Ale naprawde zachaczamy tu o wieczny konflikt, pve v pvp poprostu niejest możliwe pogodzenie tych dwóch filozofii. Zawsze elementy jednego będą w opozycji do drugiego zwłaszcza iż mechanika walki w grupach np. 10- 20 pilotów niedaje wykazać się personalnym "skillem", kończy się na klikaniu F1 - F10 a cały "myk" polega na właściwu\ym ficie :/.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:29:59 »
Primo nawet nie wchodziłem w moim poscie w temat dresiarskich low / null sekowych rozrywek
Secundo, (skoro już wlazłeś w ten grzaski grunt to bedziesz miał towarzystwo) uważałem i uważam że latanie bandą na pve uczy pilotów kilku podstawowych rzeczy, zwłaszcza jesli szarżują na coś mocno trudnego, ot choćby oglądanie się na to co robia koledzy i na kobo zwalić winę za spawn który rozniósł właśnie gang, oraz co robic żeby sie to nie powtórzyło.
Tertio juz w ten sposób zgrana ekipa potrafi łomot spuścić. Może nie w przypadku nano z tikerem bufu czy voodoo ale pierwszy lepszy pirat raczej szybko sie przekona że atak na TYCH kerbirów to był błąd.

Dlatego wcąż uważam że im bardziej wymuszające kooperatiw pve tym lepiej. Osobnym problemem natomiast pozostaje fakt że po jakimś czasie ktoś w końcu rozpracuje algorytmy do tego stopnia że zacznie sam (ewentualnie z altami) kosic coś takiego, a inni pójda w jego ślady bo latanie na to w grupie juz niemodne i niedochodowe...
[admin]Hamuj się waść. X.[/admin]

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2010, 17:55:19 wysłana przez Xarthias »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:37:02 »
Zawsze elementy jednego będą w opozycji do drugiego zwłaszcza iż mechanika walki w grupach np. 10- 20 pilotów niedaje wykazać się personalnym "skillem", kończy się na klikaniu F1 - F10 a cały "myk" polega na właściwu\ym ficie :/.

Bzdury gadasz. 20v20 to najbardziej wymagające PvP, bo jeden twój błąd może położyć cały gang.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gant

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 25, 2010, 02:35:24 »
Tja tylko ja mówie o PvE a nie o PvP :>. Z PvP w eve niemam za dużo doświdczenia więc się niewypowiadam  :-[.

Gant

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 25, 2010, 02:46:04 »
bo latanie na to w grupie juz niemodne i niedochodowe...

No niestety mechanika walki pozwala na to, pozatym tak naprawde nieklepiesz misji, ratów, itp dla sprzętu tylko dla isk... i wszystko oblicza sie isk/h... więc wątpie czy kiedykolwiek pojawi sie jakieś wymagające PvE...

Blutbart

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 25, 2010, 04:18:32 »
Doom, wiem, że jestes moderatorem Cetrali i starasz sie mocno żeby ten portal zył... ale nazywanie nas czy BuFu dziwkami nie jest ładne. Niezależnie od tego czy chodzi Ci o nanodziwki, czy inne jakieś...

[mod]Nanodziwka jest powszechnie używanym określeniem Vagabonda/Cynabala, z historia sięgającą jeszcze "nano-ery". Nie przesadzajmy z braniem tego do siebie. SokoleOko[/mod]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2010, 19:11:24 wysłana przez SokoleOko »

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 25, 2010, 10:40:17 »
pve jest fajnie zrobione dla milicji :) zawsze w low sec, zawsze na wrogim terenie, jak odpalasz misję pojawia się beacon na który każdy może warpować... Dlatego misje robi się fajnie w pvp fitach i traktuje jako formę zabicia czasu i okazję do walki gdy ktoś ci wleci. Zamiast nudnych misji klepanych godzinami masz flotę pvp która latając sobie co jakiś czas robi misję. Np. level 3 pieknie się robi vagasem solo - za jedną misje zarabiasz jakieś 8-10 baniek. I robisz to mimochodem szukając celów bo też mechanika misji zmusza do latania po okolicy.

Ideałem dla low seca byłyby pojawiające się okazjonalnie na paskach kawałki arkonoru czy innego drogiego badziewia - tak żeby po znalezieniu takiego opłacało się pakować tam koparki z ohcroną. I szukać potem dalej paska z drogim zyskiem. Na zasadzie właśnie misji dla milicji. I własnie koniecznie na paskach a nie na plexach żeby było to dostępne dla każdego jako miejsce spotkań pvp.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 25, 2010, 11:52:28 »
Obawiam sie ze zysk z takiego kopania musialby byc cholernie duzy - jako ze musialoby to byc oplacalne dla "broniacych" - chwile potem dostalbys zawodowe bloby wsparte lotniskami sluzace tylko do tego celu - zgaduje ze na kazdym kopaczu znalazloby sie cyno i zaden zdrowo-rozsadkowy pirat nie probowalby nawet atakowac niektorych ally.
Owszem - zaraz pojawilyby sie anty-cyno itp - ale znowu byloby to zabawka dla wiekszych ally a nie dla piratow o ktorych myslisz - czyli 1 do 10 osobowych flotek.

olaf

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 25, 2010, 17:44:24 »
Azbuga wychodzisz z założenia, ze wszyscy chcą PVP, i w szczególności piloci koparek. Niestety 70% graczy nie chce PVP, chcą co najwyżej sejf PVE.

Ellaine

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 25, 2010, 20:07:56 »
No bez przesady, kto by chciał safe pve. Bezpieczne pve = nudne pve. Ludzie chcieliby przygodowego pve które wiąże się z ryzykiem i kombinowaniem ale daje tyle kasy że opłaca się ryzykować. Najbliższe temu są chyba misje FW. Analogicznie, niemal wszyscy chcieliby pvp tylko nie takiego w którym się długo lata bez skutku albo dostaje wpierdziel.

Gizmo79

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 25, 2010, 20:14:12 »
No bez przesady, kto by chciał safe pve.
Cała masa ludzi.

olaf

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 25, 2010, 20:17:48 »
No ale tak jest naprawdę, gdyby ludzie nie chcieli być bezpieczni to by 70% populacji w grze nie siedziało w high-secach. Wdupanie statków co chwila na misjach też by podniosło krzyk graczy, jak to było w przypadku AI Sleepersów, które nerfili. Gra ma zarabiać, skoro 70% ludzi chce być bezpiecznymi, to CCP im to da i nie ma się czym ekscytować, biznes is biznes, a amerykańskiemu nastolatkowi, ważącemu 120 kg po wypiciu 20 Mountain Dev, potrzeba tylko migoczących krzyżyków, kilku błysków i chwili triumfalnej radości, nie smutku bo mógł by na zawał zejść i nie płacic CCP za gre.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 26, 2010, 00:45:21 »
Doom, wiem, że jestes moderatorem Cetrali i starasz sie mocno żeby ten portal zył... ale nazywanie nas czy BuFu dziwkami nie jest ładne. Niezależnie od tego czy chodzi Ci o nanodziwki, czy inne jakieś...

[mod]Nanodziwka jest powszechnie używanym określeniem Vagabonda/Cynabala, z historia sięgającą jeszcze "nano-ery". Nie przesadzajmy z braniem tego do siebie. SokoleOko[/mod]
Dobrze oficjalnie: jeżeli ktoś jeszcze poza osobami które dały mi to odczuć poczuł się urażony moim postem przed modyfikacją Xarthiasa to przepraszam. Pisząc go nie odnosiłem się do pilotów, ale do kombinacji statku i techniki latania nim determinowanym przez model fitowania.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 26, 2010, 00:53:46 »
No bez przesady, kto by chciał safe pve. Bezpieczne pve = nudne pve. Ludzie chcieliby przygodowego pve które wiąże się z ryzykiem i kombinowaniem ale daje tyle kasy że opłaca się ryzykować. Najbliższe temu są chyba misje FW. Analogicznie, niemal wszyscy chcieliby pvp tylko nie takiego w którym się długo lata bez skutku albo dostaje wpierdziel.

I teraz popatrz na populacje WoW a Eve, w wow masz 100% safe pve bez death penalty, co najwyzejk rajd sie nie uda i zaraz zrobi sie drugi, nic nie tracis zpo smierci nikt cie nie zgnakuje w trakcie zyc nie umierac . 15 milionow ludzi na swiecie nie mzoe sie mylic  ???

lastverb

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 26, 2010, 01:27:32 »
Ta i jeszcze jak to lecialo? "Jesli gracz Eve odejdzie i zacznie grac w WoW to srednia IQ obu grup wzrosnie".

naye666

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:08:23 »
Ale wy sie czepiacie tego wowa. Wow to cukierkowe lineage 2. Wymaga strategicznego myslenia, wspolpracy i niekiedy poswiecenia. Nikt z Was nie ogladal south parka z Wowem?:p

Kara Mon

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:34:21 »
Ja sie czpeiam wow-a bo to najprostrzy przyklad pve  :P

sc0rp

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 27, 2010, 01:07:03 »
a co, bales sie zagrac na serwerze pvp?  :P :P :P

to ze server jest pvp nic nie zmienia bo:
- kontent pve jest dostepny w instancjach
- do instancji lata sie mountem, a bedac w powietrzu nie mozna zostac zgangowanym
- po wprowadzeniu bg jakikolwiek outdoor pvp umarlo
- jak gankujesz jakas low level postac ot tak dla zabicia czasu czekajac na rajd to gosc moze napisac do GMa i dostaniesz warning a pozniej temp ban za griefing

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 27, 2010, 01:55:07 »
[mod]Czy możemy już skończyć rozmowę o WoW?[/mod]


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Oketa

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:31:49 »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 30, 2010, 20:10:00 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

naye666

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 04, 2010, 23:15:40 »
I tried the assault 2 with my tengu, it was holding 3 of the 4 bs, but just barely, then the 4th switched to me and they got me. I have about 2500 omni on that ship, plus i bought a full set of crystals and had a warfare link drake boosting me, so i'm gonna say that their raw dps is 3500-4k for the 4 of them""

i

Edited by: DonHel on 03/10/2010 23:04:04
You were recently pulled forcefully from your Loki which resulted in you losing 6585 skill points from the skill Minmatar Engineering Systems.

Involved parties:

Name: Sansha Juggernaut Torpedo / Sansha's Nation (laid the final blow)
Damage Done: 13635

Pure kinetic damage done on this incident""

Mówi wszystko o nowym dodatku dotyczacym Bitki z sansha ; )
Na sisi już mają przeboje jak to ogarnąć : D

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 05, 2010, 03:15:28 »
Ja mam taką prośbę...

Jak przeklejacie informacje z innych źródeł to proszę tłumaczcie od razu, bo nie wszyscy znają angielski perfect.

Przekleić to każdy umie :)
Charming But Irrational

naye666

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 05, 2010, 06:07:44 »
Ten pierwszy mowi o tym ze wyskanowal sobie takowa sanshe, wytankowal  3 bsy jako tako ale 4y zaczal go juz zjadac... A tanku w swoim tengu ma na 2500 omni. Ten drugi raczej nie wymaga tlumaczenia. Koles dostal insta popa po jednej salwie od sanshy ;)

Ranshe

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 05, 2010, 10:07:12 »
Z tego samego wątku jest też screen fajny - http://dl.eve-files.com/media/1010/inc4dmgtst.JPG

sc0rp

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 05, 2010, 10:47:21 »
Z tego samego wątku jest też screen fajny - http://dl.eve-files.com/media/1010/inc4dmgtst.JPG

bleh borring, jesli jest choinka to tez zadna filozofia:
1. zakladajac ze te raty ignoruja sygnature i speed
2. a) jesli zalozenie w pkt.1 jest prawda to rattlesnake na full tanku z ustawionymi resami pod sanshe (jesli wali omni to wiadomo omni tank)
2. b) jesli zalozenie w pkt.1 nie jest prawda to damnation (a moze nawet hicem by sie udalo) na full tanku z ustawionymi resami pod sanshe (jesli wali omni to wiadomo omni tank)
3. a) co by bylo bezpiecznie 2-4 logistyki/dominixy do pompowania
3. b) co by bylo bezpiecznie 4-6 logistyki/dominixy do pompowania
4. n dps - gdzie n >= dpsowi potrzebnemu do przelamania tanka
5. profit.


Ranshe

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 05, 2010, 10:50:34 »
6. aaaa biją mi logistyki
7. aaaaa gdzie moje logistyki
8. aaaaaaa gdzie moja raciarka

One przekładają cele, więc może nie być aż tak prosto. I to nie sansha/omni, tylko akurat kinetic (być może dlatego że to gdzieś w okolicach tego FD-MLJ testowane).

sc0rp

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 05, 2010, 10:57:48 »
6. aaaa biją mi logistyki
7. aaaaa gdzie moje logistyki
8. aaaaaaa gdzie moja raciarka

One przekładają cele, więc może nie być aż tak prosto. I to nie sansha/omni, tylko akurat kinetic (być może dlatego że to gdzieś w okolicach tego FD-MLJ testowane).

To jak kinetic - T2/3 caldari (wiekszosc shipow ma boost do kin resa) lub rattlesnake.
Skoro zmieniaja cele to spider tank, moze jakies jammery - trzeba by sprawdzic. :>
 
Hmmm ciekawe ile kosztuje blue do jakiegos sojuszu z low seca i/lub ile kosztuje wynajecie "bloba" do ochrony (jak ktos ma jakies info to poprosze PMke), moja dusza carebeara chetnie by sie z tym sprobowala. I nie na SiSi mnie nie bawi - no risk no fun.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 05, 2010, 11:00:20 »
6. aaaa biją mi logistyki
7. aaaaa gdzie moje logistyki
8. aaaaaaa gdzie moja raciarka

One przekładają cele, więc może nie być aż tak prosto. I to nie sansha/omni, tylko akurat kinetic (być może dlatego że to gdzieś w okolicach tego FD-MLJ testowane).
Bez przesady, na Dominixie można wsadzić spokojnie 2x LRARy bez utraty tanka, a jeszcze zostanie miejsce na działa, no i ma miejsce na dronki naprawiające. Spider FTW !

PS
Flonoe mnie ubiegł.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 05, 2010, 11:03:35 »
Nic no, zobaczymy. Ja mam nadzieję, że da się to jakoś robić w sensownych grupach kilku osób. :)

sc0rp

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 05, 2010, 11:10:03 »
Nic no, zobaczymy. Ja mam nadzieję, że da się to jakoś robić w sensownych grupach kilku osób. :)

bez ukladow z piratami - zapomnij :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 05, 2010, 11:11:55 »
Dominiks z tylko dwoma larmi ssie opałe a nie umoże robic za logistyka to raz. Dwa to 2 repki tomały tank i potrzebujesz wiekszy gang żeby tank utrzymać...
Myślę że ja osobiście postawiłbym na mały blob typhonów 5 cruise + ewentualnie droniarstwo i 3 repki na kazdym, albo jednak na gang tengu z transferami :)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 05, 2010, 11:14:35 »
Ma ktos jakies screeny z tego eventu, jak bija cos mniejszego od ravena, jakiegos t3 albo haca? Fajnei by bylo sprawdzic  czy ignoruja speed i sygnature.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 05, 2010, 11:16:34 »
Zakładając, że mechanika wyboru celu przez NPC jest taka sama to im więcej dla nich celów tym łatwiej utrzymać tank. No i zauważ, że logistyk ma mniejszy bufor w razie co, a przy tym nie może się odgryzać. Oczywiście nie twierdzę, że Dominix jest best i uber do tego celu. No i wciąż pozostaje kwestia co jest lepiej mieć na stanie w gangu: więcej ognia czy więcej pancerza (naprawiaczek)...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Co przygotowuje CCP (stale aktualizowane)
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 05, 2010, 11:28:42 »
Więcej wymaksowanych Legionów/Tengu. :)