Autor Wątek: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne  (Przeczytany 63413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:41:02 »
To po co grasz w EVE ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:44:51 »
a co ma support do czerpania funu z gry  ?
Zaatakowałem ccp i poczułeś się urażony?

Odpowiadając na pytanie dlaczego zacząłem grać w eve :

Dla adrenaliny z pvp i stateczków + piratyki .
W zasadzie zaczęło się od tego ,że widziałem przez ramię roamik vodziaków i bitkę . 8)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 14:51:55 wysłana przez HammerSnake »

sc0rp

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:51:52 »
Co jak co ale nikt mi nie wciśnie ,że support w eve jest lepszy niż w wowie lol.

Najwyrazniej nie rajdowales nigdy instancji ktora byla wydana jako ostatnia, bo blizzard masowo stosowal "cockblocki" a na forum blue twierdzilo ze wszystko jest w porzadku - po czym po kilku miesiacach jakims cudem pisali o usunieciu buga ;) lub poprostu robili "stealth-fix" :>

Zdaje sobie rowniez sprawe, że dotykalo to okolo 2-5% graczy (wedlug blizzarda tyle graczy raidowalo najnowszy kontent zawsze) - ja niestety bylem w tej mniejszosci.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:58:30 »
Najwyrazniej nie rajdowales nigdy instancji ktora byla wydana jako ostatnia, bo blizzard masowo stosowal "cockblocki" a na forum blue twierdzilo ze wszystko jest w porzadku - po czym po kilku miesiacach jakims cudem pisali o usunieciu buga ;) lub poprostu robili "stealth-fix" :>

Zdaje sobie rowniez sprawe, że dotykalo to okolo 2-5% graczy (wedlug blizzarda tyle graczy raidowalo najnowszy kontent zawsze) - ja niestety bylem w tej mniejszosci.

Que ? O czym Ty mowisz? Problem w vanilla byl taki ze potrzebowales 5 tysiecy roznych buffow z innych rajdow by grac w nowy content. W TBC nie miales szans robic np takiego BT bo nie zrobiles SSC i TK i nie miales ekwipinku. W WotLK poszedl na reke casualom i za emblemy mozesz sobie kupic tier 9 bez oporow i robic spokojnie end game raid gdzie dostales jeszcze +30% do HP/DMG/HEAL. W Cata rajdy beda tylko 10 osobowe poniewaz chca by wiecej pugow robilo end game content. Zabije to duze rajdowe gildie, ale ja mam to w dupie bo wole swoj proteam 10 osobowy.

http://www.youtube.com/watch?v=1ToCKoz78uY
http://www.youtube.com/watch?v=VCaHQjnEuJk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=XUj9W83dwr4
http://www.youtube.com/watch?v=1w4bcx9-apQ&feature=related

Mam duzo jeszcze na dysku, ale heh :effort: z uploadowaniem :).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:02:55 »
a co ma support do czerpania funu z gry  ?
Zaatakowałem ccp i poczułeś się urażony?

Dla adrenaliny z pvp i stateczków + piratyki .
W zasadzie zaczęło się od tego ,że widziałem przez ramię roamik vodziaków i bitkę . 8)
Zapytałem, bo jestem ciekaw. Część ludzi gra dla interakcji z innymi (PVP), część dla samego grania (PVE), a bałem się, że Ty grasz dla interakcji z GM'ami  ;) :P

Nie zamierzam wnikać w to co Ci się nie podobało w komunikacji i reakcji GMów, bo to Twoja sprawa. Podobnie jak nie zamierzam rozliczać Ciebie z ilości petycji. W każdym razie zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony, tak samo jak wśród GMów znajdziesz takich co się dopiero uczą, takich co już umieją i im się chce, ale również takich którzy umieją, ale im się nie chce. Podejrzewam, że miałeś pecha po prostu albo złe podejście w petycji.

Poza tym jeśli masz uwagi do CCP to wg mnie sensowne byłoby zgłosić je do nich, a nie atakować CCP bez umożliwienia im obrony. To tak jakbyś chciał ich karać za to, że nie spełnili tego czego żądałeś (nie wnikam czy żądanie było uzasadnione, czy nie). Żeby CCP miało możliwość poprawić jakość swoich GMów musi otrzymywać informacje od takich graczy jak Ty.

I żeby była jasność - nie mam nic wspólnego z CCP poza graniem w EVE.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:15:46 »
CCP nie jest takie złe :) Nawet przed ostatni patch (chyba przedostatni) zrobił wreszcie coś dla PVP i Lowseka:)

Autopilot źle działał:P

szkoda, że za głęboko siedziałem wtedy w 0.0 bo do mnie nic nie doleciało :(


to tak dla rozładowani atmosfery:)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:17:38 »
http://www.youtube.com/user/ccpgames?blend=1&ob=4  faktycznie gracze z null seca jak nic, zapomniales dodac ze nalezacy do ally CCP Engineering Alliance. Sorry ale po za jednym filmem zdaje sie ze zrobionym przez stare MC nie widzialem filmiku na rozsadnym poziomie o eve zrobionego przez zwyklych graczy. to co robia gracze o ktorych piszesz to anty reklama eve.

Hint: filmik na rozsadnym poziomie to cos wiecej niz gameplay w 480p i podklad muzyczny.
http://www.youtube.com/watch?v=yXWf-l71MY4
http://www.youtube.com/watch?v=As8cmHb-aKU
http://www.youtube.com/watch?v=ym-qd5XlZAY
 było jeszcze kilka, niestety linki do nic mam na innym kompie
Na forum możesz znaleśźć inny filmik fanowski graczy linkowany całkiem niedawno w klimatach zbliżonych do pierwszego, tyle że tam jest starcie z matarami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:19:20 »
Que ? O czym Ty mowisz? Problem w vanilla byl taki ze potrzebowales 5 tysiecy roznych buffow z innych rajdow by grac w nowy content. W TBC nie miales szans robic np takiego BT bo nie zrobiles SSC i TK i nie miales ekwipinku.

Mowie o celowo wprowadzanych blokadach uniemozliwiajacych zabicie danego bossa np. http://elitistjerks.com/f23/t6517-blizzard_stupid/ i tak bylo w kazdej instancji.
A nie o gearze bo wiekszosc rajdu miala aktualny best in slot czy buffach (stare dobre czasy kiedy 2 plecaki zajmowaly poty, kolejne 2 gear na odpowiedniego bossa).

Cytuj
W Cata rajdy beda tylko 10 osobowe poniewaz chca by wiecej pugow robilo end game content. Zabije to duze rajdowe gildie, ale ja mam to w dupie bo wole swoj proteam 10 osobowy.

oooo chcesz powiedziec ze w cata "ujeb...." 25tki? hmmm moze pora pomyslec o odmrozeniu konta ;)

dzieki za filmy :>

ninja edit: ej to wowe filmy !

to i ja zlinkuje http://video.google.com/videoplay?docid=2799615018902339229# ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:34:17 »
Cytuj
W TBC nie miales szans robic np takiego BT bo nie zrobiles SSC i TK i nie miales ekwipinku.

a tam ja sobie kupiłem za 200 zł elegancko ubraną postać i od razu mogłem sobie zwiedzać bt :D.-taniej niż jakbym zapłacił za same gry .

Problemem było potem znalezienie takiej gildii ,w której nie było problemem granie 2 wieczory w tyg .W zasadzie zawsze były bo w większości gildii slot na raid dostaje najbardziej zasłużony-czyli no life ,więc musiałem się dogadywać na zastępstwo z jakimiś innymi membersami . No i jakiś normalny fc ( nie jakiś dzieciak z adhd )  +  który by rozumiał ,że ktoś musi iść z psem na spacer na 20 min gdy raid w tym czasie czyści moby do bossa.Trochę się naszukałem :D.
W sumie od 0 to sobie nie wyobrażam granie w wowa- tygodnie gameplay'a trzeba spędzić na biciu krzyżyków mobków żeby nabić lvle :o ,a potem jakieś jaja z raidami i walka o slota.-dobrze ,że chcą wprowadzić 10 only to ten problem zniknie.

Jakaś tam była zabawa przez 2 miesiące , po czym odsprzedałem konto za 150 zł.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 15:45:32 wysłana przez HammerSnake »

Ranshe

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:52:51 »
(...)

Lol. Opowiastki dzieciaków z BL mnie zawsze śmieszą. I dawali ci tak iść z psem na 20 minut i wrócić na bossa? Ja bym takiego gracza kopnął po 5 minutach nieobecności i wolał zrobić bossa w 24. I tak bym pewnie wyszedł lepiej niż ciągać za sobą nuba na postaci z allegro. I tak, raiduję od TBC i po 2 wieczory w tygodniu.

oooo chcesz powiedziec ze w cata "ujeb...." 25tki? hmmm moze pora pomyslec o odmrozeniu konta ;)

Niee tam ujeb... od razu. Po prostu jak jest teraz, że masz tą samą instancję 10 i 25, ale na osobnych raid ID, to będzie tak samo, ale na tym samym raid ID. Czyli idziesz w 25, zabijasz 2 bossy, po 2 godzinach ci 5 osób np. disconnectuje, to dzielisz raid na 2 x 10 i kontynuujesz od tego samego momentu (+/- wymagana ilość tanków i healerów, ewentualnie osób mających takie offspece).

25 dalej będą ludzie robić, bo się przez te wszystkie lata przyzwyczaili, że to jest "leet hardcore stuff" i takimi killami można się chwalić na całe community, więc to na pewno nie umrze. A teamy (pro czy nie) 10 osobowe i tak są imho lepsze, bo lepiej jest ogarniać 10 kotów niż 25, no i fajniej się tak robi.

WTF jest pokazane od 1.00? o.0

C'Thun. A dokładniej jego kawałek. Jeden z tzw Starych Bogów, wiesz, zło, kultyści, bogowie którzy się z więzów uwalniają i wprowadzają zamęt, takie tam. :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:55:47 »
Zaczynam odnosić wrażenie że wątek wykracza nawet po za ten szeroki margines który mu dałem przerabiając temat topica może wróćmy do eve?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:59:38 »
C'Thun. A dokładniej jego kawałek. Jeden z tzw Starych Bogów, wiesz, zło, kultyści, bogowie którzy się z więzów uwalniają i wprowadzają zamęt, takie tam. :)

Miałem z goła inne skojarzenie :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:00:20 »
Mowie o celowo wprowadzanych blokadach uniemozliwiajacych zabicie danego bossa np. http://elitistjerks.com/f23/t6517-blizzard_stupid/ i tak bylo w kazdej instancji.
A nie o gearze bo wiekszosc rajdu miala aktualny best in slot czy buffach (stare dobre czasy kiedy 2 plecaki zajmowaly poty, kolejne 2 gear na odpowiedniego bossa).

oooo chcesz powiedziec ze w cata "ujeb...." 25tki? hmmm moze pora pomyslec o odmrozeniu konta ;)

dzieki za filmy :>

ninja edit: ej to wowe filmy !

to i ja zlinkuje http://video.google.com/videoplay?docid=2799615018902339229# ;)

O Vanilla WoW. Sam Blizz mowi, ze gdyby mieli doswiadczenie z dzisiaj to by zrobili WoW'a inaczej. Swoja droga Cataclysm zmienia cala vanille. Doslownie to co znasz wylatuje w kosmos i nie wraca. Jeden raid lockout dla 10/25. Wniosek wszyscy beda robic 10 bo wole sie dobrze bawic niz uzerac z 3-4 debilami. A, ze mam swoj "proteam" i bijemy end game content tym lepiej dla nas. Jebie mnie to czy dostane moj itemek jeden czy dwa tygodnie pozniej. Mniej rajdow wiecej czasu dla innych zajec / gier :).  Polinkowalbym Ci filmy ale youtube upieprza sciezki dzwiekowe i to jest wkurzajace jak cholera.

Cokolwiek tego goscia http://www.youtube.com/user/christianethic . Koles ma tak wielka wiedze jak robic filmy/grafike. Swoja droga jest goonem jak widac.
http://www.youtube.com/watch?v=ub0YaZoTvfI -> nie zwiazany politycznie z zadnym sojusze, swietnie wykonanu z zajebiscie pasujaca muzyka
http://www.youtube.com/watch?v=Pt82_9FpbLY -> ten troche przerysowany z punktu widzenia zawartosci historycznej, ale to kompletnie nie ma znaczenia
http://www.youtube.com/watch?v=JaNSGQ8xG74 -> Outbreak i muza Muse (swietny kawalek swoja droga).
http://www.youtube.com/watch?v=9jVjlK_qq9s -> pierwszy day of darkness, swoja droga cokolwiek tego goscia
http://www.youtube.com/watch?v=JMB2Hi_PF_Y -> arcy nemesis gs (lmao internetowi przeciwnicy) swietnie wykonany technicznie z zajebista muzyka
http://www.youtube.com/watch?v=V1mtJSkHW6o -> Jeden z pierwszych fajniejszych. Wszystkie akcje z alliance tournament
http://www.youtube.com/watch?v=Mp6I2FaEGDM&feature=related i druga czesc w/w

Jest jeszcze Frontier 2 ktory jest rowniez fajny ale youtube odstrzelilo sciezke dzwiekowa :<

Cytuj
Niee tam ujeb... od razu. Po prostu jak jest teraz, że masz tą samą instancję 10 i 25, ale na osobnych raid ID ... Czyli idziesz w 25, zabijasz 2 bossy, po 2 godzinach ci 5 osób np. disconnectuje, to dzielisz raid na 2 x 10 i kontynuujesz od tego samego momentu (+/- wymagana ilość tanków i healerów, ewentualnie osób mających takie offspece).

Co Ty pitolisz. Jeden raid lockout jedno raid id. Nie bedzie mozliwosci dzielenia na dwie grupy.



HammerSnake

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:10:22 »
Cytuj
Lol. Opowiastki dzieciaków z BL mnie zawsze śmieszą. I dawali ci tak iść z psem na 20 minut i wrócić na bossa? Ja bym takiego gracza kopnął po 5 minutach nieobecności i wolał zrobić bossa w 24. I tak bym pewnie wyszedł lepiej niż ciągać za sobą nuba na postaci z allegro. I tak, raiduję od TBC i po 2 wieczory w tygodniu.

Za to ja zawsze z politowaniem patrzę na jak zgaduje dorosłych ludzi którzy nie mają życia i każdy wieczór w tygodniu spędzają przed monitorem totalnie wyłączeni od świata zewnętrznego i nie odróżniają co jest zabawą a co uzależnieniem i są tak wciągnięci w grę ,że nie mogą nawet na 5 minut pójść do ubikacji się załatwić,"bo mnie wyrzucą z raidu" .
Następnie wchodzą takie osobniki na forum próbują leczyć swoje kompleksy naśmiewając się z innej dorosłej osoby wytykając jej ,że nie jest pro i no-life.

 ;)

Ranshe

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:22:31 »
Ale o wyższości supportu i podejścia Blizzarda nad CCP nie ma co dyskutować ;)

Sam mam konto WoWa od paru lat, i przez ten czas dostałem z kilkanaście dni za free bo się patchowanie przedłużyło na przykład, albo serwer się wysypał i nie było go przez jeden dzień. Tu jak coś się po patchu zepsuje, to co najwyżej dostanę wpier... w lowsecu, bo mnie autopilot tam skieruje, albo wpier... od własnego posa, a o przedłużających się patchach i ekstra downtime "bo nam się baza wysypała" nie wspomnę.

Co Ty pitolisz. Jeden raid lockout jedno raid id. Nie bedzie mozliwosci dzielenia na dwie grupy.

Kurde, nie jestem pewien tego dzielenia do końca. Aż poszukam jakichś blue postów, ale to chwilę zajmie, bo nie mam ich na wierzchu.

Ale jeden lockout to i tak nie znaczy, że upierdalają, gildie z top10, które teraz robią 25 i tak pewnie będą dalej robić 25, reszta pewnie różnie. Na pewno dla tych średnich co robią tylko 10 będzie lepiej w pewnym sensie, bo tak to była zawsze szansa, że ci ludzie uciekną bo tamta gildia robi 25 a my nie. Część pewnie będzie dalej ciągnąć 25, "bo duzi chłopcy tak robią".

Za to ja zawsze z politowaniem patrzę na jak zgaduje dorosłych ludzi którzy nie mają życia i każdy wieczór w tygodniu spędzają przed monitorem totalnie wyłączeni od świata zewnętrznego i nie odróżniają co jest zabawą a co uzależnieniem i są tak wciągnięci w grę ,że nie mogą nawet na 5 minut pójść do ubikacji się załatwić,"bo mnie wyrzucą z raidu" .
Następnie wchodzą takie osobniki na forum próbują leczyć swoje kompleksy naśmiewając się z innej dorosłej osoby wytykając jej ,że nie jest pro i no-life.

 ;)

Napiszę ci w punktach, bo to zawsze łatwiej zrozumieć.

1. U mnie 5 minut przerwa na bio jest wliczona co godzinę-półtorej raidu, to jest oczywiste i myślałem, że nie trzeba tego tłumaczyć. 20 minutowa nieobecność "bo idę psa wyprowadzić, będę na bossa bo boss dropi fajne rzeczy dla mnie" nie.
2. Napisałem, że raiduję 2 razy w tygodniu, to wymyślasz jakieś pierdoły o no-life. Nice try, ale następnym razem postaraj się bardziej.
3. Mnie nie wyrzucą z raidu. To ja wyrzucam, więc po co miałbym się martwić o to. ;)
4. Fajny jesteś, lubię takich podpuszczać. :]

Miałem z goła inne skojarzenie :P

To jest oko. Taka jest oficjalna wersja i należy się jej trzymać. [;
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 16:28:57 wysłana przez Ranshe »

F-YU

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:25:30 »

Pol Kent
 Ich skala rośnie i będzie rosła chyba, ze gracze pójdą w *** z EVE. Z niewiadomych powodów CCP
 nie dostrzega faktu, ze wciągu ostatnich powiedzmy 2-3 lat ilość graczy online - bez wnikania czy
 to nowi czy Alty - sztuka jest sztuka i robi bloba wzrosła 2-3 krotnie a ilość przestrzeni dla nich...wcale.
 Nie liczę WH bo to margines jeśli chodzi o populację. Większość jeśli nie wszystkie  liczące się gry online
 są rozbudowywane o jakieś wyspy/kontynenty/etc a EVE co..? A EVE nic. Wszystko dzieje się na tym samym
 terenie co kilka lat temu. I Jak ma nie być blobów ? Dodajcie terenu CCP ! Dodajcie DUŻO nowego terenu!


chciwość nie zna granic - gdyby dodali terenu grupa 100 osób chciała by zająć 50 systemów tylko dla siebie,
choćby po to aby tam nikt nie latał i aby 1 typ miał zyski z moonów. 0 należy zreformować całkowicie.
w eve przydał by się kataklizm na taką skale jak opowiada historia we wstępie co się ogrome wh zapadło...
teraz powinno zniknąć 0 i powstać nowy wynalazek całkowicie zreformowany i przemyślany.
Pomysł który tu się pojawił z 2 światami połączonymi systemem wielopoziomowych wormholi jest 10x lepszy
niż to co eve oferuje obecnie.
moim zdaniem eve nie tyle co potrzebuje zmian technicznych ale eventów które wstrząsneły by dogłębnie całym światem i dały nowy początek,
 wszystko poza empire i lowsekami powinno być "dane" na pewien czas a dynamika zmian powinna być duża... rok maksymalnie, po tym okresie sytuacja na nowej mapie
zacznie się znów stabilizować, więc po co grać dalej?... tylko po iski...
Można do tego dorobić super historię i by się coś działo... to trochę tak jak np. z ogame i nowym uni na ogame - na początku masa życia jest i ciekawostek, potem świat umiera i zostają w nim naprawdę same dinozaury a floty tysięcy gwiazd śmierci bronią interesów kilku osób. >w eve są to gracze w megablobie< - słowem nic ciekawego...
rozwiązanie też ma duże wady - może zostawic sam hisek jako bazę tak aby nawet capsy szły z dymem po skończonej "turze"... wtedy w nowym świecie 0.0 tytan był by naprawdę czymś - i nie trzeba by go było nerfić... zabierając mu jego niszczycielską siłę... można by w takich realiach zacząć boostować capsy aby były naprawdę czymś.... zbalansować proces produkcyjny który nie koniecznie musiał by trwać 4 miesiące na 1 shipa... itd itp
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 16:58:18 wysłana przez solo »

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:33:32 »
samo dodanie terenów nie wystarczy - musi być jakiś ogranicznik co do wielkości flot.
Same gate w WH też nie zapewnią 'braku bloba' - po prostu ludzie w WH zbudują imperium nie do ruszenia bo capsy choćby po sztuce przeprowadzą, lub zbudują (nawet nie wiem czy można, jakoś nigdy mnie to nie zainteresowało) - i weź tu działaj z takim logistykiem.
Same WH gate-konstelacje czy co tam jeszcze  były fajnym ogranicznikiem ale tylko dla FLOT WLATUJACYCH, te będące na miejscu mogłyby iść i w tysiące...
Póki co nie mam pomysłu :/
Ale na pewno nie ograniczenie w ilości lock jaki można założyć na ship... chyba bym padł z nerwów klikając po kolei pierwsze 20 primery podanych przez FC i próbując gdzieś, gdziekolwiek założyć lock....

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:33:54 »
Kurde, nie jestem pewien tego dzielenia do końca. Aż poszukam jakichś blue postów, ale to chwilę zajmie, bo nie mam ich na wierzchu.

Wiem, byl blue posts ale z tego co pamietam na forum bety czy tez alphy napisali scratch that. Zreszta jak sam grasz to wiesz, ze do konca tak naprawde niewiadomo. Wszystkie podane rzeczy w zeszlym roku po blizzconie maja sie nijak do rzeczywistosci :). Czas pokaze i zobaczymy, moim zdaniem tak czy siak to krok do przodu. Wiele gildii nie mialo progressu z endgame poniewaz byl problem z dobrymi raiderami.

Ranshe

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:38:36 »
Wiem, byl blue posts ale z tego co pamietam na forum bety czy tez alphy napisali scratch that. Zreszta jak sam grasz to wiesz, ze do konca tak naprawde niewiadomo. Wszystkie podane rzeczy w zeszlym roku po blizzconie maja sie nijak do rzeczywistosci :). Czas pokaze i zobaczymy, moim zdaniem tak czy siak to krok do przodu. Wiele gildii nie mialo progressu z endgame poniewaz byl problem z dobrymi raiderami.

O, nawet mam coś.

http://www.worldofraids.com/topic/17008-cataclysm-press-event-raids-guild-system-path-of-the-titans-more/

Cytuj
Players will be able to "downshift" their 25-player raid, splitting it up into 10-player versions.

Raids will be able to split into up to 3 10-player raids.
These raids will start at the same progress point the 25-player was at for the lockout.
There are no plans to allow 10-player raids to combine into a 25-player raid.

Tylko jak to z betami, ostatecznie może tego nie być wcale. Ale pomysł głupi nie jest. :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:17:09 »
[admin]Porównywanie wow i eve sie skończyło to skończcie gadanie o samym wow, albo ja je skończę[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:28:29 »
Chcialbym zwrocic uwage ze watek jest o przewadze Eve nad WoT i dyskusje poboczne. Dyskusja o WoWie to dyskusja poboczna. Strzel sobie pigulke spokoju bo Ci cos peknie.

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=RGCEzG5cHIU -> zapomnialem o CVA The Amarr Empire. Fajnie wykonany z dobra muzyka.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 18:02:18 wysłana przez Soulscream »

Ranshe

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 17, 2010, 18:56:48 »
@zły administrator - Gdzie mogę zgłosić potrzebę stworzenia działu wowa ;D A może chcesz triala? ;)

Anyway, co do różnych takich sposobów na walkę z blobami, to nie jestem przekonany. Sztuczne ograniczenia są sztuczne - jakieś maksymalne limity floty czy coś, to się tylko prosi o to, żeby to omijać, chociażby dzieląc dużego bloba na 3 mniejsze i siedząc dalej na tym samym tsie.

2 galaktyki połączone wh? To bez sensu, lepiej już drugiego sharda wystawić dla chętnych, niż takie kombinacje.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:33:34 »
@zły administrator - Gdzie mogę zgłosić potrzebę stworzenia działu wowa ;D

Czy odpuścisz sam, czy mam Ci wepchnąć do gardła 220mm Vulcan Autocannon II w/RF EMP?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:38:09 »
Dlatego mówię że to złe rozwiązanie  - w sensie te połączone WH, pozwoliłyby się rozwinąć mniejszym ally, ale też byłoby blobienie...
Jeśli chodzi o same połączone WH - no może nie WH a inne jakieś przestrzenie... to coś takiego trzeba wprowadzić bo inaczej mniejsi zawsze będę w dupę bici - a i oni chcą móc grać...

A co do sztucznego rozwiązania - a używanie tylko 1 mwd gdzie kiedyś można było ich trzymać kilka to nie jest sztuczne? w jakiś sposób jest szczególnie dla tych co chwalili sobie takie a nie inne działanie.

Natomiast odchodząc od tematu sztuczności czy nie - po prostu nie widzę póki co takiego rozwiązania które byłoby dobre do walk, tak żeby można było powiedzieć GF po walce nawet przegranej. Żyłem już w null, low, highsec - tak więc co do walki mam pewne pojęcie (mimo że głównie jako support - elektronika itp) - i patrzę z tego punktu widzenia...

Nie może być tak że ograniczamy sztucznie liczbę biorących udział w walce (sztucznie w sensie nie limitu na system - a pozwoleniu na wejście do walki powiedzmy 30 z 300 zgromadzonych).
Coś mi się tam roi pod łepetyną ale... za wcześnie jeszcze by opisywać.



Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:38:49 »
Chcialbym zwrocic uwage ze watek jest o przewadze Eve nad WoT i dyskusje poboczne. Dyskusja o WoWie to dyskusja poboczna. Strzel sobie pigulke spokoju bo Ci cos peknie
To jest co najmniej lekka nadinterpretacja...
Cytuj
Anyway, co do różnych takich sposobów na walkę z blobami, to nie jestem przekonany. Sztuczne ograniczenia są sztuczne - jakieś maksymalne limity floty czy coś, to się tylko prosi o to, żeby to omijać, chociażby dzieląc dużego bloba na 3 mniejsze i siedząc dalej na tym samym tsie.
Przeciez tak już jest. Max flota to 255 charów, a  bloby latają liczbami x razy wiekszymi. Widać po tym że ścięcie liczebności flot dużo nie da. Znacznie lepsze w tym aspekcie są pomysły Dormia na jakieś ograniczenia w obrebie floty tak żeby dowódcy eskadr i skrzydeł mieli co robić zanim nadejdzie ich kolej do przejecia target callingu, bo ci wyżej w łańcuchu dowodzenia spadli

@zły administrator - Gdzie mogę zgłosić potrzebę stworzenia działu wowa
W zamarzniętym rejonie piekła

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:44:01 »
Anyway, co do różnych takich sposobów na walkę z blobami, to nie jestem przekonany. Sztuczne ograniczenia są sztuczne - jakieś maksymalne limity floty czy coś, to się tylko prosi o to, żeby to omijać, chociażby dzieląc dużego bloba na 3 mniejsze i siedząc dalej na tym samym tsie.

Muszą być sztuczne ograniczenia. A to co jest teraz "crash node" nie jest sztuczne ? Gdyby nody nie padały w systemie siedziałoby po 5k luda. Ale to dygresja taka.
A pomysłów mniej lub bardziej sensownych co nei znaczy że nie wartych obgadania /sprawdzenia/przećwiczenia choćby na SISI między graczami a CCP jest wiele. Wydaje się, że burza mózgów dobrze by tu zrobiła. Można by spróbować jakiegoś penalty na dużych flot. Kary do locka/zasięgu/etc. Jakieś patenty w rodzaju że flota 500 shipów potrzebuje np. 5minut na rewarp bo komputery muszą przeliczyć dużo więcej danych (cokolwiek) niż flota 50 shipów. Tak samo ze scan resolution - 500 shipów zakłócenia - 50% do scan, 50 shipów nie ma kary. itd, itd.. Nie próbując żadnych rozwiązań na prawno nei trafi się na żadne dobre.

2 galaktyki połączone wh? To bez sensu, lepiej już drugiego sharda wystawić dla chętnych, niż takie kombinacje.
Bzdury gadaz. Zaletą EVE od zawsze był jeden świat, taki gdzie możesz wszędzie dotrzeć, każdego znaleźć. Jeśli już następne galaxy rozumiane jako oddzielne światy a nie jako powiększanie już istniejącej to właśnie w taki sposób żeby dało się tam dotrzeć. Przez WH, przez 5x WH przez cokolwiek, niech podróż trwa pół dnia ;-) ale mogę Cię wszędzie znaleźć, żadnych oddzielnych shardów.

Ranshe

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:26:07 »
Muszą być sztuczne ograniczenia. A to co jest teraz "crash node" nie jest sztuczne ? Gdyby nody nie padały w systemie siedziałoby po 5k luda. Ale to dygresja taka.

To po co ta cała walka z lagiem? Żeby ludzie mogli narzekać, że im się działka wieszają nie przy 500 vs 500 a przy 2000 vs 2000?

Cytuj
Jakieś patenty w rodzaju że flota 500 shipów potrzebuje np. 5minut na rewarp bo komputery muszą przeliczyć dużo więcej danych (cokolwiek) niż flota 50 shipów. Tak samo ze scan resolution - 500 shipów zakłócenia - 50% do scan, 50 shipów nie ma kary. itd, itd..

No i co będzie? Zamiast floty 500 będziesz miał 10 flot po 50, bo w taki sposób nie będzie kar. Nawet jak to zetniesz do 10, to też będzie 50 flot po 10.

Cytuj
Bzdury gadaz. Zaletą EVE od zawsze był jeden świat, taki gdzie możesz wszędzie dotrzeć, każdego znaleźć. Jeśli już następne galaxy rozumiane jako oddzielne światy a nie jako powiększanie już istniejącej to właśnie w taki sposób żeby dało się tam dotrzeć. Przez WH, przez 5x WH przez cokolwiek, niech podróż trwa pół dnia ;-) ale mogę Cię wszędzie znaleźć, żadnych oddzielnych shardów.

Ale taka galaktyka nowa nic nie da. Na początku będzie fajnie i miejsce dla mniejszych aliansów, i sova sobie może będą mogli znaleźć, po czym doleci blob PL czy czego i się skończy jak tutaj, parę powerblocków i blob.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:27:45 »
dokladnie - musi to byc cos takiego co nie jest latwo ominac, a jednoczesnie nie "to samo co mamy tylko wiecej" bo to jakby nowe instancje oGame - nie?

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 17, 2010, 22:03:55 »
Padłem :D

Topic o bitwie w GE-

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1385193

Cytat mieściąca:
Cytuj
Hexman (Pandemic Legion)> yo
Elite28 (DEM0N HUNTERS)> please tell me who is winning this one!?
Hexman (Pandemic Legion)> World of Tanks, yo

 ;D
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 17, 2010, 23:17:43 »
"What's "TQ"? And "SiSi"? A new WoT server? Couldn't find anything about it on WoT forums sadly. "

 ;D

eX

  • Gość
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 17, 2010, 23:18:29 »
CCP nie jest takie złe :) Nawet przed ostatni patch (chyba przedostatni) zrobił wreszcie coś dla PVP i Lowseka:)

Autopilot źle działał:P

szkoda, że za głęboko siedziałem wtedy w 0.0 bo do mnie nic nie doleciało :(


to tak dla rozładowani atmosfery:)
QFT
padłem.

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1385193
No, no, nie sądziłem, ze nawet na eve-o poruszaja takie tematy jak na centrali :D

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Znowu te czołgi... czyli o wyzszości EVE nad Wot i dyskusje poboczne
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 18, 2010, 00:12:26 »
QFT
padłem.
No, no, nie sądziłem, ze nawet na eve-o poruszaja takie tematy jak na centrali :D

Jestem członkiem klanu "Tankbusters", o ile klanem można nazwa wspólny chatroom i okazjonalne treningi :P. W każdym razie z rozmów na forum wynika, że mnóstwo klanowiczów grało/gra w EVE i wielu klanowiczów nie mających styczności wcześniej z EVE zaczyna się nią interesować. Także relacja idzie w obie strony.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy