Autor Wątek: czolgi na ktore czekacie  (Przeczytany 14077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
czolgi na ktore czekacie
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:09:45 »
nie mam na mysli czolgow amerukanskich koreanskich czy innych anskich jakie maja wyjsc
ale te na ktore zabraklo wam xp/credytow po wipe`ie i na ktore trzeba ponownie ciezko zapracowac

moze czekacie na jakis tank ktorym ktos juz sie najezdzil i moglby cos opisac ?

osobiscie czekam na s-51 ale raczej juz nie wyfarmie tego bo 140k expa na kv zrobic to trzeba miec (samo)zaparcie juz

teraz robie do vk3601 zeby zobaczyc w ogole niemiecka linie (jestem na pzIII obecnie) a potem moze dam rade do panthery dociagnac
bo t-44 szczerze mowiac mnie rozczarowal (nie moge se oduczyc rushowac, a ze tank szybki to jestem zawsze pierwszy, na froncie i w grobie...)

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:37:51 »
Wbrew zastrzeżeniu OP powiem, że najbardziej wyczekuję Pantery II :).

Farmię za to, by wykupić KT i powoli, acz systematycznie zbliżam się ku KV-3.

VK36 to zdecydowanie przyjemny w prowadzeniu czołg. Zmiana go na Tygrysa była... Hmm... "OMG, WTF, cóżem ja uczynił?!"
Jak pisałem juz gdzies indziej, "Tajger" nie jest taki zły, ale dopiero po wymaksowaniu modułów pokazuje kły. A, że grind trwa wieki...
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:53:31 »
1. Ide do Hummela przez Grillea, który wprawdzie zarabia dużo kasy ale tak mnie wk..wia stylem gry ze Matilda przy tym to nic ;p - totalnie nie podoba mi się jak Autorzy zaimplementowali nam artylerię do gry.

2. Kupiłem Ferdinanda - ide do Jagditigera... jeszcze 200 000 expa (!) ..jeździ sie tym dramatycznie słabo, wykop ma mocny, pancerz też, ale ech... dobrze że sobie Jagdpanthere zostawiłem, dalej zostaje przy twierdzeniu że Jagdpanterka to "ultimate tank destroyer" w WOT. Doskonałe połączenie bardzo dobrych właściwosci jezdnych i świetnych armat.

potem zamierzam dla odmiany dorobić się  ruskich heavy tanków, ale teraz z tydzień jeszcze ten Jagdtiger... no choć pewnie dwa bo bez wymaksowania będzie jeszcze większą kupą g..a niż Ferdzio.

@Ptysiu
ja też czekam na Panthere II... historyczny drugie podejście do jej projektu miało mieć innowacyjny system stabilizacji armaty w ruchu (!), więc ciekawe jak to w grze będzie. Nie dość że szybka, to snajper w ruchu... ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 14:25:13 wysłana przez Scaryman »

Terion

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:18:08 »
Ja ide w kierunku KT i panterki. Jak mi sie to uda pewnie bede mial ciezki orzech do zgryzienia czy ruskie heviaki czy niemieckie TD.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:35:51 »
Z malych marzen to pz iv. Wczoraj wlasnie kupilem pierwszegio mediuma i narazie jest to 5 osobowa trumna na gasiennicach :}
A docelowo pantera.

A moze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Antonov_A-40

Ruscy to jednak maja fantazje. :D

yaakuza

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Worm Nation
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:41:24 »

VK36 to zdecydowanie przyjemny w prowadzeniu czołg. Zmiana go na Tygrysa była... Hmm... "OMG, WTF, cóżem ja uczynił?!"
...

hehe wlasnie przechodze przez to samo (wlasnie wsiadlem w Tygrysa) :P ale mam nadzieje, ze gdy odkryje najlepsza armatke to w koncu zaczne cos dzialac :D docelowo chcialbym wsiasc w Tigera2.. mysle ze mi wystarczy :D

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:53:52 »
A moze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Antonov_A-40

Ruscy to jednak maja fantazje. :D

Obecnie wozy opancerzone mogą być podwieszane przez helikoptery i tak dostarczane na pole bitwy :). Przebłysk geniuszu jak dla mnie.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2010, 15:15:59 »
Z malych marzen to pz iv. Wczoraj wlasnie kupilem pierwszegio mediuma i narazie jest to 5 osobowa trumna na gasiennicach :}
A docelowo pantera.
A moze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Antonov_A-40
Ruscy to jednak maja fantazje. :D

a czołg-UFO, następce IS-7 widziałeś  ?

http://www.flickr.com/photos/peer_gynt/4325580463/
;) czołg o niesamowitej budowie i doskonałym parametrze nachylenia pancerza

nie przeszedł z prób poligonowych do masowej produkcji bo partyjni urzędnicy wystraszyli się zbyt awangardowego wyglądu ;)

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2010, 15:30:21 »
Obecnie wozy opancerzone mogą być podwieszane przez helikoptery i tak dostarczane na pole bitwy :). Przebłysk geniuszu jak dla mnie.
Pisalem to bez ironii. W/g mnie rosjanie mieli najciekawsze i najbardziej innowacyjne ( tyle ze czasami kompletnie odjechane :D ) koncepcje podczas II WW.

Blutbart

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2010, 15:30:43 »
Ten tez wygląda smacznie:
http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/7200-obiekt-416/

No ale ja prę do Pantery, Tygrysa i Jagd Pantery. Moze jak będzie full release to się na rosyjskie pojazdy przesiądę.

Gizmo79

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2010, 15:34:04 »
Obecnie wozy opancerzone mogą być podwieszane przez helikoptery i tak dostarczane na pole bitwy :). Przebłysk geniuszu jak dla mnie.
Zrzuca się pojazdy pancerne z nisko lecących samolotów transportowych

amra

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2010, 16:26:21 »
Zrzuca się pojazdy pancerne z nisko lecących samolotów transportowych

Robi to sie w filmach demo itd ..., praktycznie nie ma to zadnego zastosowania. Jest bradzo duze ryzyko ze czolg tego nie przerzyje, oraz nie ma jak zrzuczac cystern bez ktorych czolg daleko nie zajedzie.

Wczoraj odblokowalem tygryska VI, niestety ilosc potrzebnych sreberek powalila mnie na kolana wiec dalej zbieram sreberka na vk3601, ktory o dziwo po wymaksowaniu zdaje sie byc bardzo dobra maszyna. Moim celem jest tygrysek VIIb, szczegulnie jak jeden wymaksowany wczoraj uzadzil rzez mojej ekipie, zdobyl 10kills, zostalem sam na sam z nim i nie dalem rady, 7 pociskow 88mm rykoszetowalo od jego pancerza on trafil mnie dwa razy :( i po zabawie.

lastverb

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2010, 16:37:01 »
innowacyjny system stabilizacji armaty w ruchu (!)
przeciez juz jest, daje 20% do celnosci w trakcie jazdy i poruszania wiezyczka ;P
Sam robie teraz kt, bo bardzo fajnie mi sie nim gralo na koncie znajomego, ale tak bardzo mi sie nie chce...

Straszny

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:04:23 »
przeciez juz jest, daje 20% do celnosci w trakcie jazdy i poruszania wiezyczka ;P
Sam robie teraz kt, bo bardzo fajnie mi sie nim gralo na koncie znajomego, ale tak bardzo mi sie nie chce...

hehhe

w czasie IIWW państwa eksperymentowały z pierwszymi systemami stabilizacji armaty w czasie ruchu, niestety nic z tego nie sprawdzało się tak na prawdę. Niemcy mieli pomysły na jedną z najbardziej zaawansowanych wersji, technologicznie na poziomie lat 50tych albo i lepiej, tyle że rosyjski niedźwiedź wszystkie pomysły zostawił pod wielką masą T-34 :P

Michael Wittmann miał niesamowite szczęście (i dzięki niemu stał się sławny ilością zniszczonych czołgów) bo jego celowniczy miał wręcz nadnaturalny dar strzelania w pełnym ruchu po terenie, z niestabilizowanej armaty z nanoszeniem poprawki na ruch przeciwnika, swój i na teren właśnie.

Hellbright

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:43:15 »
A - 40 będzie.http://downloads.worldoftanks.ru/wotru/a3jf8f/uploads/tech_trees/full_soviet_tree.jpg
 
Co do tematu - gram sobie teraz sowietami... i jest jakoś fajniej niż szkopami. Szybsze toto, drzewka proste jak socjalistyczna moralność. Idę równolegle w HT i MT.Kierunek -  JS-3 i T34/85. Za rodinu.
Wcześniej w szkopskich chciałem do Panterki. I bez full upgrade ten czołg to jedno wielkie rozczarowanie. Słaba armata,silnik. A że mocny silnik swoje (~50k exp) kosztuje... No i niestety odpowiednik Panther czyli T-44 jest po prostu lepszy. Niby armaty niemieckie lepsze... ale   w walce na bliski dystans tego się nie odczuwa. A pancerze sowieckie częściej rykoszetują.

Kara Mon

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:49:41 »
Robi to sie w filmach demo itd ..., praktycznie nie ma to zadnego zastosowania. Jest bradzo duze ryzyko ze czolg tego nie przerzyje, oraz nie ma jak zrzuczac cystern bez ktorych czolg daleko nie zajedzie.

Wczoraj odblokowalem tygryska VI, niestety ilosc potrzebnych sreberek powalila mnie na kolana wiec dalej zbieram sreberka na vk3601, ktory o dziwo po wymaksowaniu zdaje sie byc bardzo dobra maszyna. Moim celem jest tygrysek VIIb, szczegulnie jak jeden wymaksowany wczoraj uzadzil rzez mojej ekipie, zdobyl 10kills, zostalem sam na sam z nim i nie dalem rady, 7 pociskow 88mm rykoszetowalo od jego pancerza on trafil mnie dwa razy :( i po zabawie.

vk3601 maly i wredny do tego dobrze opancerzony. Po prostu kawalek solidnego meda.

Co do Tygrysa (akurat nie wiem czy chodzi ci o Tigera czy Tigera II :p ) to ma jedna zasadnicza wade, jak sie zapali to masz gorzje niz w radzieckim czolgu , plonie wszystko a jeszcze ammo rack wybucha bardzo ale to bardzo chetnie. Oba sa genialnymi cozlgami do obrony , ustawiasz sie za jakims wrakiem/kamieniem zeby tylko lufa wystawala (i nie gdzies na koncu mapy w krzaczorach tylko an srodku blokujac jakis wazny przejazd :p )i jezeli rpzeciwnicy nie sa zbyt chetni zeby wydawac kase na naprawianie swoich czolgow to mozna postrzelacj ak do kaczek ktore zamiast zadeptac dziada probuja sie wychylac zza kamieni i padaja jeden po drugim  ::)

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:07:31 »
Tip odnośnie grindowania tygrysa: Tygrys to czołg definitywnie na daleki zasięg. W związku z tym, wbrew intuicji, że im wyższy tier działa - tym lepiej, zamiast wskakiwać na pierwszy 88 lepiej jest zostac przy 75mm. 88 znana z vk36 młóci na tym czołgu, ale to działo zdecydowanie pod medium tank, tj. na bliski dystans, nie na tygrysa. 75mm ma mniejszy rozrzut i szybciej skupia się na celu. W związku z tym lepiej nadaje się do Tygrysa.

Ot, moje 3 grosze.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:13:19 »
tyle ze 75mm zupełnie nie nadaje sie do walki z heavy tanks, zdecydowanie za niska penetracja.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:17:12 »
Identyczna co w pierwszym 88mm (nawet marginalnie większa :P). Dla jasności: porównuje pierwsze działo 88mm z 75mm. Druga 88-ka jest oczywiście najlepsza na ten czołg.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Straszny

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:28:51 »
Identyczna co w pierwszym 88mm (nawet marginalnie większa :P). Dla jasności: porównuje pierwsze działo 88mm z 75mm. Druga 88-ka jest oczywiście najlepsza na ten czołg.

aaa , nie przyszło mi to go głowy ;)

patrząc na te dwa to faktycznie 75L70 lepsze, na JagdPanzer IV wolałem je od 88mmL56 (fajnie wspominam tego TD choć Jagdpantherka jest wyraźnie lepsiejsza, bardziej niż to wskazuje 1 tier różnicy)

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:47:54 »
aaa , nie przyszło mi to go głowy ;)

patrząc na te dwa to faktycznie 75L70 lepsze, na JagdPanzer IV wolałem je od 88mmL56 (fajnie wspominam tego TD choć Jagdpantherka jest wyraźnie lepsiejsza, bardziej niż to wskazuje 1 tier różnicy)

Prawda, ale jest to związane z faktem, że działa na td kosztem braku wieżyczki są zawsze o klasę lepsze niż ich "wieżyczkowi" kuzyni.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

amra

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:50:21 »
tej lepszej 88 nie da sie wsadzic na vk3601, osobicie wole miec na nim 75mm z powodu szybkostrzelnosci, 88 ma 10 strz/min. 75 ma 15 strz/min.

Thi0ridazin

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2010, 22:33:34 »
...czekam na T6 arty niemcow bo hummelkowi w dmg daleko do su-14 / s-51....

eX

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2010, 12:11:19 »
Ja chcę brytyjskiego Centuriona :)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:17:51 »
mam kolejne marzenie, isu-152 z bl-10

glass cannon ale ponoc zabawne, narazie 50k expa do su-152...

ThakRa

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2010, 21:39:39 »
http://www.youtube.com/watch?v=CiCqNfpmZxI&feature=related

A ja czekam czy wprowadzą to w brytyjskich czołgach (od 4:07 min). Sprzęt tylko dla maniaków i hardkorowców w WoT  :)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 19, 2010, 09:58:58 »
a ja juz mam swoj tank wybrany do ktorego bede dazyl po hard wipie

jest to isu-152 z dzialem bl-10
to co on robi to poprostu miazga

kt po 1 strzale ma okolo 43-46% zycia
vk45 raz zdjalem na 2 strzaly

ale najlepsze co w tym td jest to ten paniczny strach jaki on budzi

nie raz mialem sytuacje na takim lakevill gdzie sam trzymalem przelecz w szachu majac po drugiej stronie np 2x vk45 i mousa :)
poprostu kazdy z nich wiedzial ze zdejmie mnie na 2 strzaly ale bal sie wychylic bo ja tez po 1 strzale zabieralem po okolo 40%

isu i jakas artyleria jesli nic drastycznie nie zmienia, taki hummel to isk printing machine :D

Straszny

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 19, 2010, 10:20:55 »
a ja w ramach protestu sprzedałem Jagditgera

wole zabawy wymaksowanymi medami


Jagdtiger to esencja klocowatości, poteżnego przedniego pancerza ale i fatalnych właściwości jezdnych. ISU152 czy Jagdpanthera to przy nim błyskawice.
Działo, to drugie, ma potężne. Potworne wręcz. Ale co z tego jak to jest pojazd dla kamperów-maniaków. Nie ma w nim za grosz uniwersalności i za grosz możłiwości solowania (słabiutki speed i pancerz z tyłu wykluczają przeżycie przy otoczeniu przez medy). Jeśli z niemieckich ciężkich heavy TD coś ma jeszcze sens to Fredek. Działo 128 słabsze niż zmodyfikowane w Jagdtigerze, ale za to jednak cały pojazd jest żwawszy i lepiej radzi sobie w sytuacjach krytycznych ataku wolf-packa :)

sprzedałem w cholere, heavy tanki niemieckie koncze na Konig TIgerze, ostatnim fajnym czołgu, a TD na Jagdpantherze.  Panthera rulez.

czekam na amerykańców.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 10:58:54 wysłana przez Scaryman »

Starakopara

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 19, 2010, 11:35:11 »
sorki, że tak oftopowo, ale oco loco w tym soft i hard wipe? ;)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2010, 12:14:55 »
soft wipe juz byl

chodzi o to ze caly twoj exp jaki zdobyles jest przenoszony na free exp
a caly inwentarz przechodzi na iski ale po cenie jaka zaplaciles (plus oczywiscie to co masz na wallecie)
dodatkowo np tanki za zloto oddaja zloto, sloty kupione za zloto robia to samo


hard wipe to calkowite czyszczenie, czyli zaczynasz kompletnie od zera jak i wszyscy inni
no i nie bedzie juz 150 golda na dzien, tak ma byc na oficjalna premiere

edit: scary wlasnie dlatego wole riskie td, bo bardziej mi pasuje granie glass cannonem niz molochem
isu moge sie spokojnie przyczaic, strzelic i potem uciec/zmienic lokacje
zwrotny jest dosc, szybki (40 pare km/h bez problemu) tylko w biegu skreca jak tramwaj

ehh w koncu w eve tez najbardziej kochalem latac pestem na artylerii i 6 gyrostabach :D

Starakopara

  • Gość
Odp: czolgi na ktore czekacie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2010, 12:16:29 »
mam jasność, dzięki Trefniś, btw przygodę z WoT najwyraźniej zacząłem po soft wipe, stąd niewiedza  ;)