Autor Wątek: Zwis na planetary mode  (Przeczytany 4528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shanda la

  • Gość
Zwis na planetary mode
« dnia: Październik 31, 2010, 19:29:27 »
Mam nastepujacy problem. Po ostatnich paczach jak proboje wejsc w planetary mode to mam zwis gry, konczacy sie albo resetem kompa albo wywaleniem windy z komunikatem,ze glowny sterownik ekranu przestal dzialac. Czy ktos z was rowniez sie z tym spotkal? Jak tez sprawe zglosic ewentualnie do ccp?

Shanda la

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2010, 06:53:16 »
Edit: pogrzebałem w necie i jakos sobie poradzilem. Wysttrczy odpalic Eve w trybie "windowed" i wszystko dziala bez zarzutu. Inna sprawa,ze przed  tymi opcjonalnymi paczami wszystko hulalo jak trzeba, bez kombinacji.

Ellaine

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2010, 10:56:38 »
Ogólnie: prawdopodobnie upgrade karty graficznej pomoże.

Shanda la

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2010, 13:08:27 »
Tzn co masz dokładnie na myśli mówiąc upgrade karty? Generalnie dużo bardziej wymagające gry od Eve chodzą mi rozsądnie, bez upgrade`ów, w samym Eve również było wcześniej ok. Moim zdaniem nap*&^%$#li coś w ostatnich patchach.

Ramsfeld

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2010, 18:16:10 »
Mam dokładnie ten sam problem z ta różnica ze ja dostaje automatycznego reseta kompa w momencie w którym powinienem zobaczyć screen logowania postaci. Dopiero niedawno odkryłem ze problem występuje tylko przy odpalaniu gry w Full Screen. Tak samo jak u Ciebie przed patchem wszystko śmigało elegancko.

Raiha

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2010, 10:19:10 »
Jaka grafe masz ? Ja mam nvidie 260 GTX i od jakiego pól roku czy więcej są problemy z sterownikami. Ciągle mruga lub właśnie resetuje się sterownik graficzny czasem wiesza i to nie zależnie od tego czy jest odpalona jakaś gra czy nie. Po prostu zwis/reset grafy. Tylko ostatnie sterowniki coś poprawione bo nie resetuje grafy choć mruganie pozostało. Nie mam pojęcia jak to wyeliminować.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2010, 10:55:53 »
Z ciekawości, o której wersji 260 mowa ?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2010, 11:25:24 »
Warto grać i tak w "windowed mode" i korzystać z funkcji "relocator" EveMona. Dzięki temu masz grę na cały ekran (bez ramek), ale w razie czego możesz błyskawicznie alt-tabnąć np. do okienka przeglądarki czy - zwłaszcza - na drugiego klienta.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

F-YU

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2010, 11:37:24 »
zrób underclocka swojej grafice i zobacz czy pomogło choć trochę...
reset sterownika grafiki i mruganie... ja bym głowę dał że palisz sobie kartę i chłodzenie ci siada na pamięciach lub GPU.

ps. mruganie grafiki i reset sterownika to też objawy gównianego zasilacza... ale skoro dzieje ci się to nawet na pulpicie windowsa sprawdź temperaturę...

ps2. eve jest dziwną grą... karta grafiki grzeje się jak piec na tym - dziwne to jest -  stąd jeśli masz coś nie tak z chłodzeniem
na początku objawi ci się to w eve (przynajmniej na mojej karcie tak to wyglądało) - rdzeń przekraczał 60oC i reset sterownika... w innej grze trzymało się na 47oC.
pomogła wymiana chłodzenia  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2010, 11:57:09 wysłana przez solo »

NeX

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2010, 12:35:12 »
  Zgodzę się jeśli chodzi o problemy zasilania karty GFX i ewentualnie całego mobo - to może być główną przyczyną, oraz niestety ewentualne niedostosowanie płyty głównej do karty GFX (warto sprawdzać updaty biosu).

  Co do funkcjonalnego obciążenia karty przez EVE, to pierwsze słyszę, nie widzę powodów (tym bardziej na karcie klasy 260) i nigdy się nie spotkałem z takim efektem z winy EVE.

Ellaine

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2010, 12:37:10 »
Kiedyś mi się wywalało Eve na animacji skoku przez bramę, tak z prawdopodobieństwem 30% na skok. Zapobiegałem temu grając w trybie mapy. Teraz nie gram na tym gruchocie i problem się rozwiązał :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2010, 17:04:09 »
Warto grać i tak w "windowed mode" i korzystać z funkcji "relocator" EveMona. Dzięki temu masz grę na cały ekran (bez ramek), ale w razie czego możesz błyskawicznie alt-tabnąć np. do okienka przeglądarki czy - zwłaszcza - na drugiego klienta.
Hm a na jakim systemie tego używasz? Pamietam jak mnie szlag trafiał pod pod 7 w trybie okienkowym na rozdzielczości = rozdzielczosci ekranu częśc okna przesłaniał mi ten cholerny pasek windy. Jeśli daje sie w ten sposób obejść ten problem to super

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2010, 17:38:36 »
Hej, podobnież CCP już pracuje nad hotfixem... (Update no.6 - źródło: facebook)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Goomich

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2010, 17:38:47 »
A jaki jest właściwie sens grania w trybie okienkowym z rozdziałką taką samą jak pulpit?

Na Viście na lapie tego używałem, bo tam miałem do wyboru całe dwie rozdziałki na raz. Normalnie mam o oczko niżej niż pulpit, dzięki czemu nic nie zasłanie paska (ani on nic nie zasłania), więc łatwo się przełącząć z PVP w EVE na PVP na forach. :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2010, 17:44:42 »
Pewnie dlatego że z jakiegos powodu w trybie okna płynniej mi działa kilka klientów no i tez mam drobny problem z przejściem w rozdziałkach natywna i minimalna...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2010, 22:25:39 »
A jaki jest właściwie sens grania w trybie okienkowym z rozdziałką taką samą jak pulpit?

Na Viście na lapie tego używałem, bo tam miałem do wyboru całe dwie rozdziałki na raz. Normalnie mam o oczko niżej niż pulpit, dzięki czemu nic nie zasłanie paska (ani on nic nie zasłania), więc łatwo się przełącząć z PVP w EVE na PVP na forach. :P

Przydaje się z drugim ekranem podpiętym - prawdziwy fullscreen w momencie kliknięcia na okno na drugim ekranie się minimalizuje "bo tak", taki pseudo fullscreen zostaje na wierzchu, co najwyżej wyskoczy spod niego pasek zadań jeśli akurat był pod nim schowany.

Raiha

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2010, 22:30:16 »
zrób underclocka swojej grafice i zobacz czy pomogło choć trochę...
reset sterownika grafiki i mruganie... ja bym głowę dał że palisz sobie kartę i chłodzenie ci siada na pamięciach lub GPU.

ps. mruganie grafiki i reset sterownika to też objawy gównianego zasilacza... ale skoro dzieje ci się to nawet na pulpicie windowsa sprawdź temperaturę...


Mruganie występuje nawet bez obciążenia wiec to trochę dziwne.
Sprawdzałem temp. grafy i jest stała nie rośnie przy obciążeniu , a potem spada itp. No chyba ze to wina zasilacza . Czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie go bez chodzenia do serwisu ?

NeX

  • Gość
Odp: Zwis na planetary mode
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2010, 11:58:11 »
Hm a na jakim systemie tego używasz? Pamietam jak mnie szlag trafiał pod pod 7 w trybie okienkowym na rozdzielczości = rozdzielczosci ekranu częśc okna przesłaniał mi ten cholerny pasek windy. Jeśli daje sie w ten sposób obejść ten problem to super

  Do relokacji okna EVE na całą rozdzielczość ekranu z obciętymi ramkami można użyć funkcji w Evemon, lub GamersWindowRelocator dla dowolnej gry - programu.  Wciąż działa stary, ale dobry program do EVE: EVE Launcher, tyle że akurat on wymaga aby każdy klient był w osobnym katalogu, a na dzień dzisiejszy EVE już tego nie wymaga.

  Przydaje się jednak bardziej EveWinHelper relokujący okna i wyświetlający na ekranie EVE menu wszystkich zalogowanych postaci EVE.  Można się dzięki temu wygodnie przełączać pomiędzy klientami EVE w semi-full screen. Pozwala wywołać taskbar chociaż klawisz "Win" robi to samo, skonfigurować kolory własnego menu na ekranie EVE i uruchamiać nowe klienty EVE  (można skonfigurować 3 niezależne ścieżki do pliku EVE.exe). Ilość uruchomionych i obsługiwanych klientów jest niezależna od tych ścieżek. Ja używam jednej i uruchamiam wszystkie loginy EVki z jednego katalogu.

EveWinHelper
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1040956

EVE Launcher
http://eve.grismar.net/evelauncher/index.php?page=about

GamersWindowRelocator
http://gwr.orekaria.com/

EVE Launcher i GamersWindowRelocator powinien działać także na Win7. Przynajmniej po skonfigurowaniu na standardowe ramki okien.

EveWinHelper jest stale poprawiany i działa na wszystkich systemach Win 32/64. Pozostałe programy są już martwe.