Autor Wątek: Karty graficzne i zasilacze  (Przeczytany 13658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2010, 21:34:20 »
Ja zachęcam do zakupu karty jaką obecnie posiadam (podałem ją w tym wątku wyżej i może dodam, że są 2 wersje tej karty - ja mam tą mocniejszą). Fakt jest ona sporo droższa niż tu opisana ale ... na długo mi starczy i zapewne z upływem czasu będzie porównywalna jakościowo jak tu wymieniana 8800 GTS z pamięcią 512.

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:25:57 »
Dzisiaj wybieram się obejrzeć i może kupić: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800gts-512mb-ddr3-od-1zl-bcm-i1223841598.html
:)

Wrócę jednak jeszcze do zasilaczy: mam tak jak pisałem Mode Com Feel 3 400 atx, zapytałem więc serwisantów co i jak... Chyba się chłopaki znają i powiedzieli, że jedynym problemem który może wyskoczyć gdyby zasilacz okazał się do bani to to, że karta graficzna nie ruszy i tyle. Nic się nie powinno spalić itd.

Może bardziej doświadczeni ustosunkują się do tego tekstu???

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:35:31 »
Znajdź specyfikację tej karty i zobacz ile ona ciągnie amperów po linii 12V, po czym sprawdź w specyfikacji zasilacza czy ten jest w stanie tyle dostarczyć. I to z zapasem,  a nie na styk.

Jeśli dobrze pamiętam, moja 8800GTX ciągnie 2x20A.

Dobry zasilacz po prostu się nie uruchomi. Taki może paść, pociągając za sobą płytę główną.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 10, 2010, 13:05:25 »
400w modecoma to jak dla mnie za malo dla takiej karty która w stresie podejrzewam ze zje ok 200w. Dodatkowo z wiekiem zasilacze gorzej trzymają napięcia itp wiec szkoda ryzykować...

w tej cenie (160- 200) dostaniesz tez uzywanego radeona 4670 który zje prawie 3x mniej prądu ale i będzie ze 2x mniej wydajny- dobra opcja jeśli brak kasy na nowy zasilacz lub dba się o niski pobór energii ;]

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:36:28 »
Znajdź specyfikację tej karty i zobacz ile ona ciągnie amperów po linii 12V, po czym sprawdź w specyfikacji zasilacza czy ten jest w stanie tyle dostarczyć. I to z zapasem,  a nie na styk.

Jeśli dobrze pamiętam, moja 8800GTX ciągnie 2x20A.

Dobry zasilacz po prostu się nie uruchomi. Taki może paść, pociągając za sobą płytę główną.
Elektrykiem nie jestem, na tabliczce znamionowej pisze: 12v1 (14A) ,12v2 (16A)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:49:02 »
To jest to - rozumiem, że mówisz o zasilaczu?

Pobieżna lektura googla sugeruje, że ta karta wymaga 2x18A @12V. Czyli nie wyrobi.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:45:23 »
To jest to - rozumiem, że mówisz o zasilaczu?

Pobieżna lektura googla sugeruje, że ta karta wymaga 2x18A @12V. Czyli nie wyrobi.
2x18A?? Tzn, że muszą być dwie linie po 12V i każda ma wytrzymać 18A??
A co z takim zasilaczem: http://www.qoltec.pl/products.php?cat=Zasilacze_ATX&id=b5142
na kupno którego namawiają mnie pobliskim (raczej dobrym) serwisie? Czy dobrze czytam, że tylko jedna linia ma 20A a druga 0,5A? (a przy okazji dlaczego przy drugiej lini oznaczenie jest minus 12v?)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:59:19 »
z moich obserwacji wynika, że większość ludzi nie jest świadoma jednej rzeczy. A mianowicie, że zasilacz jest jednym z najważniejszych urządzeń w kompie. Jeśli jest słaby jak wskazany wyżej Feel nie tylko sam się zepsuje ale pociągnie za sobą i inne podzespoły. Prawidłowy powinien nie tylko dać odpowiednią ilość prądu na podzespoły ale i je zabezpieczyć w czasie przeciążenia (weź pod uwagę to, że polskie linie elektryczne jak i telekomunikacyjne nie są w żaden sposób ekranowane /// chodzi mi o miejsce, w którym wchodzą do budynków /// )

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 10, 2010, 19:06:57 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 16, 2010, 08:34:03 »
Kupiłem tę „8800” -  karta śmiga. Mimo, że nie grzeje się, to temperatura w pokoju zauważalnie wzrosła . Kupiłem ją od faceta, u którego chodziło to na zasilaczu 350W, u mnie podpiąłem do 400W o którym pisałem wcześniej i nie ma problemu.

Mimo buczenia od strony żonki  jak na razie gram – wprawdzie na razie trenuję, ale to już cos.
Dzięki wszystkim za pomoc

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 16, 2010, 12:07:45 »
Ciekawe czy temat się wyczerpał czy będzie można jeszcze z kimś pogadać i po doradzać. Jak myślicie?

ps. Aby to nie był OFF TOP. @Semmac jaki zasilacz obecnie posiadasz (z deczka się pogubiłem)?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 16, 2010, 12:41:55 »
Kupiłem tę „8800” -  karta śmiga.

Ale jaką?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:51:41 »
Karta: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800gts-512mb-ddr3-od-1zl-bcm-i1223841598.html
Zasilacz:
Feel III-400ATX
 I na razie działa bez problemu

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:03:57 »
Karta: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800gts-512mb-ddr3-od-1zl-bcm-i1223841598.html
Zasilacz:
Feel III-400ATX
 I na razie działa bez problemu

Miej nadzieje, że "nie wykrakałem" Ci o tym zasilaczu i nie będziesz niedługo "biedolił" o zepsutym całym kompie albo jego większej części.

Loc0

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 22, 2010, 02:27:25 »
Dzien dobry - ja chcialem tylko nadmienic, ze na psu nie nalezy oszczedzac oraz, ze poslugiwanie sie www.benchmark.pl jako argumentem w dyskusji mozna porownac jedynie do fitow primary ...

Gregu

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:05:12 »
Zasilacz ważny jest :P
ale nie jakiejś firmy krzak, polecam kupić coś markowego. Dobry przekrój daje temat na forum purepc, http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f54/Jaki-Wybrac-Zasilacz-t252321.html
Sam posiadam od 7 lat wiekowego Neoteca, raptem 440W(szczyt 480), ciągnie mi spokojnie karte z max TDP 170W- radka 4870, wykręconego proca na 3.6ghz C2D E8200, i nie ma żadnych problemów...wczesniej siedział athlon x2 o poborze 120-140W plus własnie GF 8800Gt(jakieś 130W po podkręceniu) i nie było problemów... GF8800 trafił do 2 kompa gdzie też wszsytko śmiga, a eve wręcz pływa...
I w kwesti grafy jeszcze - prawdą jest to, że jeśli zależy nam na płynności, należy unikać grafik z pamięcią 64bit, w innym jeszcze kompie mam coś takiego i detale muszą byc low a i tak za płynnie to nie jest(grafa radeon 1050, czyli przechszczony kastrat po r9500 se czy coś), wsadzić głupiego 7900GS i eve znów pływa...tyle ze tam zasilacz colorsshit czy inny badziew to strach, komputer sluzy tylko donetu, eve to "emergency" i raz na 3 miesiące.

A benchmark.pl to ja radze odpuscić, testy są nieobiektywne bo robione pod ich sklep, chcą coś pchnąc to sie testy robi...

BTW - jeśli komus zależy na booście w Eve i redukcji choć częsciowo laga(sprzętowego) polecam kupić dysk SSD na system i dla EVE, jakość działania w porównaniu do HDD talerzowego a tego jest nieporównywalna....po prostu brak talerzy-brak przycieć. Ceny nadal kosmiczne ale niby ma się coś zmienić po nowym roku, bo intel wprowadzi nowy proces produkcyjny, ceny powinny spaść od 30 do 40% w dłuzszym okresie(spadnie koszt wyprodukowania 1GB pamięci flash o połowę)
 

Gregorius

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:45:25 »
NeoTec porządne zasiłki robił ;))  [czytaj brał z dobrej fabryki]
Mój Maximus zdechł po 6-7 latach (tzn. zaczął się dławić i robić chore skoki w napięciach).

Jeśli chodzi o dyski ssd, warto mieć na uwadze ograniczoną ilość wykonywanych operacji (tego jeszcze nie przeskoczyli :P)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 22, 2010, 11:57:59 »
Puki co równie dobrze co taki ssd dysk, płynność poprawia użycie pamięci flash na usb (jest tu artykuł o tym autorstwa Dael'a)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2010, 13:58:26 wysłana przez Khobba »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.