Autor Wątek: Causality - nowy trailer  (Przeczytany 8226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Causality - nowy trailer
« dnia: Wrzesień 05, 2010, 20:06:59 »
Jeśli ktoś jeszcze nie widział - oto nowy trailer Eve pt Causality.

.


Z trailerkiem jest związany mały konkursik z całkiem przyjemnymi nagrodami. Szczegóły: http://www.eveuniversalglory.com/
Przedwieczny.

Racjel

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2010, 21:38:41 »
A jak można tego było nie zauważyć.

Rety, mam nadzieję, że ta ortografia to taka figura stylistyczna...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 10:53:27 wysłana przez Akrasjel Lanate »

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 00:03:43 »
Padłem ze śmiechu :D. Z metagame-ingu robić "feature" gry XD. Tylko w EVE...
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

vilhelm

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 01:42:56 »
W sumie The Butterfly Effect był lepszy.

silvia

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 03:16:51 »
w sumie to ten byl robiony na styl butterfly'a.

ccp powinno cos oryginalniejszego wymyslec, a nie kopiowac oklepane rozwiazanie...

Ellaine

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2010, 08:54:45 »
Imho ostatnie trailery sa bardzo dobre tak marketingowo jak estetycznie. Pokazuja glowne atuty / charakterystyczne cechy Eve w formie zrozumialej i atrakcyjnej dla przyszlego klienta: nie-gracza lub noobka na trialu. Przeslanie to 'swoim wolfem zmienisz historie', 'bedac kierbirem w 0.0 latajacym tylko na CTA tez wplywasz na wielkie wojny', 'zobaczcie, wielkie bitwy maja klimat i taktyke', 'disband sojuszu i wyjecie kilkudziesieciu dredow to super pomysl na zemste za strate AFki Harpy'.

Okradanie sojuszu od srodka w imie zemsty za fregate to nie jest meta gaming tylko uzycie normalnej mechaniki. Wylaczenie tego sojuszu guzikiem to juz jest meta - czyli uzycie glupiej mechaniki ;).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:08:06 »
Warto przyjrzeć się czatom wyświetlanym w kilku momentach (na stopklatce), w 0.46 widać na przykład cytat z omgrawr.net


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:19:20 »
(miał być edit ale będzie nowy post bo w między czasie pojawił się inny post)

Wszystkie te rzeczy poruszają sprawy życiowe i/lub emocjonujące dla "masowego" gracza Eve sprawy i walczą z przekonaniami które CCP zmniejszają sprzedaż;

"Jestem noobem, nic nie mogę zrobić, bez 80m SP i statków za 1b+ nic nie znaczę, lepiej pogramw w WoWa" -> Butterfly Effect -> Hura, jednak mój Wolf wpływa na wszechświat!

"Nie gram dla killboarda, pvp idzie mi słabo, lepiej pogram w WoWa" -> Tyrranis Trailer -> Muszę powalczyć o swoje paski i budować tytany dla sojuszu!

"Bitwy w Eve to podobno lagfesty gdzie tylko klikasz gdzie ci karzą, nie będę się w to bawił" -> Dominion Trailer -> Bitwy w Eve są super!

"OMG zabili mojego misyjnego Draka w lowsecu, a to grieferzy źli, bueeee, wracam do WoWa, chlip chlip" -> nowy trailer -> Pogram jeszcze 3 lata i dopiero im pokarzę!

"Jacyś debile rozwiązują sojusze od środka, metagaming, korupcja, goonsi, mechanika do dupy!" -> nowy trailer -> Uuu, pewnie każdy taki rozwiązany sojusz to długa i fascynująca historia zemsty, zdrady i infiltracji, jak James Bond normalnie. Pewnie ci dyrektorzy którym "odwaliło" zawsze mieli jakieś głębokie i mroczne motywy, uuuuuu.



Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2010, 10:32:16 »
mi się bardzo podoba ten filmik i jego hmm... przesłanie

uwielbiam w eve te wszystkie brudne sztuczki. W jakiej innej grze jest możliwa kariera jako szpieg, złodziej i prawdziwy sukinsyn? "Internet spaceships is serious business" i dlatego jest to takie fajne. Czy w takim wowie czy innym klonie jest jakikolwiek sens wpuszczać komuś szpiega do klanu czy jak się to tam nazywa?

Zwróćcie też uwagę na moment decyzji :) kiedy nasz krecik ma już dostateczną władzę by zniszczyć swój cel ma też taką by nim kierować! Czy to nie piękne?

Mam nadzieję że któryś kolejny trailer będzie o nie honorowym 1v1, scamie i mordowaniu górników dla ich hatemaili.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2010, 10:47:38 »
Zacząłem-grać-w-eve-jak-przeczytałem-o-scamie-Istvaana-i-Tyrrax-Thorrk crew checking in!

KusKus

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:34:55 »
A dla mnie te ostatnie filmiki dopiero sa skierowane do graczy, ktorzy zastanwaiaja sie lub nie slyszeli nigdy o EvE. Nareszcie CCP pokazuje cos wiecej niz tylko bitki i ladne graficzki.

Zajebiaszczy lektor ;]

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2010, 10:10:22 »
A dla mnie te ostatnie filmiki dopiero sa skierowane do graczy, ktorzy zastanwaiaja sie lub nie slyszeli nigdy o EvE. Nareszcie CCP pokazuje cos wiecej niz tylko bitki i ladne graficzki.

Zajebiaszczy lektor ;]

Wciaz pokazuje to samo w innej oprawie. Pozniej jest niemile zaskoczenie bo widzisz kolorowe kwadraciki na mapie, albo PLEASE WAIT LOADING GAME.

KusKus

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:27:09 »
Wez sobie jaki kolwiek starszy filmik promujacy EvE i porownaj z Butterfly-em albo ktorym kolwiek po nim.
Czlowiek ktory pierwszy raz widzi eve w wypadku starszych filmikow pomysli:
- spoko latasz statkiem i sie strzelasz...

Nowe filmiki:
- cos mozesz zrobic jednak wiecej niz tylko strzelac kolorowymi swiatelkami, poczytam wiecej


PS. Potwierdzone na znajomych... zaden znajomy nie ucierpial w trakcie prowadzenia testow...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:56:02 »
Wez sobie jaki kolwiek starszy filmik promujacy EvE i porownaj z Butterfly-em albo ktorym kolwiek po nim.
Czlowiek ktory pierwszy raz widzi eve w wypadku starszych filmikow pomysli:
- spoko latasz statkiem i sie strzelasz...

Nowe filmiki:
- cos mozesz zrobic jednak wiecej niz tylko strzelac kolorowymi swiatelkami, poczytam wiecej


PS. Potwierdzone na znajomych... zaden znajomy nie ucierpial w trakcie prowadzenia testow...

A o czym jest eve jak nie o strzelaniu ? Cokolwiek zrobisz sprowadza sie do strzelania. Wciaz kolorowe swiatelka podane w mniej debilny sposob.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2010, 17:18:27 »

A o czym jest eve jak nie o strzelaniu ?
Ekonomii, psychologii, politologii

Cokolwiek zrobisz sprowadza sie do strzelania. Wciaz kolorowe swiatelka podane w mniej debilny sposob.

Nie przesadzajmy. Jest cala masa rzeczy ktore nie wymagaja strzelania
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:23:39 »
Ekonomii, psychologii, politologii

Nie przesadzajmy. Jest cala masa rzeczy ktore nie wymagaja strzelania

Ktore sprowadzaja sie do jednego - strzelania, no chyba ze uwielbiasz ramki z excela to taniej Ci wyjdzie kupienie office

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:01:19 »
Ktore sprowadzaja sie do jednego - strzelania, no chyba ze uwielbiasz ramki z excela to taniej Ci wyjdzie kupienie office
Znow przesadzasz.
Strzelanie to tylko opcja ktora mozesz sie zajmowac, ale wcale nie musisz. Mozna sie realizowac na mase innych sposobow ktore go nie wymagaja i ktore nie sprowadzaja sie do ramki z excela, a strzelanie zostawic tym ktorych to bawi.
Inna rzecz, ze excel kosztuje mase kasy, a w EVE mozna grac za darmo, wiec zakup office'a nie jest tanszy. No i office ma znacznie gorsza grafike ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2010, 08:31:04 »
(miał być edit ale będzie nowy post bo w między czasie pojawił się inny post)

Wszystkie te rzeczy poruszają sprawy życiowe i/lub emocjonujące dla "masowego" gracza Eve sprawy i walczą z przekonaniami które CCP zmniejszają sprzedaż;

"Jestem noobem, nic nie mogę zrobić, bez 80m SP i statków za 1b+ nic nie znaczę, lepiej pogramw w WoWa" -> Butterfly Effect -> Hura, jednak mój Wolf wpływa na wszechświat!

"Nie gram dla killboarda, pvp idzie mi słabo, lepiej pogram w WoWa" -> Tyrranis Trailer -> Muszę powalczyć o swoje paski i budować tytany dla sojuszu!

"Bitwy w Eve to podobno lagfesty gdzie tylko klikasz gdzie ci karzą, nie będę się w to bawił" -> Dominion Trailer -> Bitwy w Eve są super!

"OMG zabili mojego misyjnego Draka w lowsecu, a to grieferzy źli, bueeee, wracam do WoWa, chlip chlip" -> nowy trailer -> Pogram jeszcze 3 lata i dopiero im pokarzę!

"Jacyś debile rozwiązują sojusze od środka, metagaming, korupcja, goonsi, mechanika do dupy!" -> nowy trailer -> Uuu, pewnie każdy taki rozwiązany sojusz to długa i fascynująca historia zemsty, zdrady i infiltracji, jak James Bond normalnie. Pewnie ci dyrektorzy którym "odwaliło" zawsze mieli jakieś głębokie i mroczne motywy, uuuuuu.

A tu się akurat z Tobą zgodzę - bo niestety jest tak że zależy jak co się "sprzeda" - jakoś nikt słowem się nie zająknął o pracy iluś tam ludzi nad ally - zjechanej przez jednego który miał emo bo gra na to pozwala - a CCP ma "wyjebane" na wstawienie prostych reguł np - przy wyciąganiu czegoś z ally musi być obecnych i potwierdzić temat co najmniej 2 z 6 upoważnionych... ale po co.
Dajemy filmik i sprzedajemy temat jako NOVUM!!!! :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2010, 09:33:05 »
To prawda, ally / hangar / corp management moznaby poprawic. W tej chwili jest to jednoczesnie skomplikowane (setki roznych uprawnien, tytulow, cudow wiankow) i dziurawe (sa glosowania przed wypowiedzeniem wojny a nie bylo przed wykrzaczeniem sojuszu).

Gdyby akurat trzeba bylo wiekszosci dyrektorow do wyciagniecia czegos z hangaru to hangary stalyby sie bezuzyteczne (OMG OMG CTA, wrog u bram, dawac dready, stacklowalismy 5 matek... Uauaua, doooooobra, to teraz dzwonimy do 8 graczy z ktorych czesc jest w pracy, czesc uprawia wlasnie seks a u czesci jes 4 rano - kazemy im sie zalogowac, zaglosowac (moze najpierw dyskusja?) i juz po 24 godzinach mozemy wyciagnac dready na szybka akcje, yay!).
W sumie nie jest latwo znalezc zloty srodek miedzy bezpieczenstwem, wygoda a zrozumialym interfejsem. Idealnie byliby gdyby dyrektorzy mogli wygrac poziom zaawansowania sytstemu zarzadzania - podstawowy (3 predefiniowane, jasne role - brak dostepu, ograniczony, pelny), normalny (jak dzis) i tryb super mega tabelki gdzie kontrolujesz korpowiczom ile musza miec wlosow na tylku.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:28:33 »
Chodziło mi o uprawnienia do konkretnej grupy - masz grupy w których są shipy/wallet/cokolwiek na zwykłe zabawy i każdy uprawniony ma prawo się tym bawić, a dodatkowe ograniczenie na jakiejś uber/ważnej/dotknij_to_ci_nie_stanie grupie że trzeba co najmniej 2 uprawnionych osób by zaczęło działać.

Masz staklowane matki - używasz tego co jest na stanie dostępne, masz wojne - dyrkowie przerzucają stuff i jest załatwione - a nie ma płaczu że nagle zniknęły BPO na tytki... że o braku logów nie wspomnę nawet....

Lepiej jest sprzedać powyższe jako coś co jest właśnie fajne i dla czego można zacząć grać w EVE? ;p
To tak jak pracowałem w jednej francuskiej firmie, i moduł dostarczony do aplikacji działał inaczej niż było w opisach - jakie było remedium?
Zmieniono opis - a przekaz z centrali głosił - "to nie bug, to feature"

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2010, 19:59:47 »
cos mi sie wydaje ze w ccp chyba co kierownictwo to kierunek, moze ich tam zwalniaja za czesto bo czegos tu nie rozumiem...
w jednym z ostatnich dodatkow ida w patrzenie na rece robiac narzedzie do logowania lotu
a teraz lansuja sie z pogladem "a wez rozpiepsz komus imperium bo fregate straciles"
chyba do poczynan wyzej powinny byc jakies logi lub zatwierdzanie przez wieksza niz jedna ilosc osob
cos mi sie zdaje ze jak czegos nie moga obejsc lub im sie niechce to mowia ze to jest takie fajne ze łoł
srednio sobie wyobrazam kogos kto budowal tego swojego power bloka czy alians
pewnie ten filmik pobudzil paranoje
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Causality - nowy trailer
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:39:43 »
Chodziło mi o uprawnienia do konkretnej grupy - masz grupy w których są shipy/wallet/cokolwiek na zwykłe zabawy i każdy uprawniony ma prawo się tym bawić, a dodatkowe ograniczenie na jakiejś uber/ważnej/dotknij_to_ci_nie_stanie grupie że trzeba co najmniej 2 uprawnionych osób by zaczęło działać.
Ale przecież tak jest obecnie  8)

Masz kilka hangarów i tylko od widzimisię CEO zależy jakie da uprawnienia dostępu poszczególnym grupom ludzi. Uprawnienia można nadawać ze względu na przynależność do określonej roli (i.e. director), albo nazwanej grupy uprawnień (i.e. green team). Do tego możesz ograniczyć dostęp do wybranego biura.

BPO zalockowane odblokować może TYLKO jedna osoba w korpie = CEO, a i to po wcześniejszym głosowaniu na sensownością odblokowania.

I odpowiednie uprawnienia i blokowanie/odblokowanie BPO, przejmowanie korpa od CEO, który nie gra od dłuższego czasu, itd... mam przetrenowane wielokrotnie, więc jakby co służę "korepetycjami"  ;)


PS
IMHO system jest bardzo elastyczny, a jedyne czego mu brakuje to w miarę sensownego i łopatologicznego przewodnika do czego służy jaka opcja.

PS 2
Nawet akcje korpa znajdują swoje zastosowanie, chociaż ogólnie to tylko taki pic na wodę fotomontaż. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich posiadaczy akcji SHCK wciąż grających i przeprosić ich za setki notification spamu  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...