Autor Wątek: Komputer pod EVE  (Przeczytany 18941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Platfusek

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2010, 14:19:32 »
totalna bzdura, pewnie Ci to podpowiedział znajomy informatyk
czysty marketing

Naprawiam zasilacze od paru lat ale każdy może się mylić.

Sharkun

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:04:26 »
Dorzucę swoje 3gr: jeśli chodzi o zasilacze to raczej każdy się zgodzi, że 400W -> 400W nie równe ;) Lepiej mieć zasilacz 400W porządnej firmy niż 600 watowe badziewie, który pójdzie z dymem i jak będziemy mieli trochę szczęście to nie zabierze ze sobą w elektroniczne zaświaty połowy kompa ;D
Najczęściej doradzam osobą, które mnie pytają: to jaki w końcu zasilacz wybrać? Odpowiadam: Nie wiesz jaki? Bierz ten, który jest najcięższy ;) (wiadomo o co chodzi)

silvia

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:34:25 »
Kocopaly prawisz mistiq, 400w to wystarczy mowisz? Powiedz to karcie ktora aktualnie korzysta z niemal polowy zasilacza, myslisz ze 100w wystarczyloby na bezstresowa prace po oc? Bo ja watpie.
Wiesz, ze za zasilacze ktore potrafia 90% mocy calkowitej przelozyc na jedna linie?
e8400 to jakies 80W, 4850 nie bierze wiecej jak 150w.
Dobry zasilacz 300W starczy ;D
To by ci pewnie pociagnelo - http://www.komputronik.pl/index.php/product/82874/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/be_quiet_Pure_Power_L7_300W.html
300W, 18Ampow na lini 12V dajacych 210W+ dla karty g.


Cytuj
Zlozylem juz nie jednego pieca i nadal to robie wiec wciskanie ludziom kitow ze e5200 pociagniw niegdys high endowe 5xxx to tak jakby powiedziec ze porshak doholuje Ci tira, niby moc jest ale cos go dlawi.
Spokojnie go obczai.

Urm... porshe ma jakies 50 koni przy 1000 obrotow na jedynce? Troche glupie porownanie... tym bardziej jesli ktos sie nie zna na mechanice samochodowej.

Mozna zawsze pol sprzeglem pojechac... ale matko boska jesli ktos bedzie mial tak glupi pomysl.

Moc silnika samochodowego dziala na calkiem innej zasadzie niz moc zasilacza.

ThakRa

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2010, 18:39:54 »
Podłączę się do tematu. Również zastanawiam się nad kupnem nowego kompa, ale jednak trochę taniej niż 4000 zł. Ktoś podawał stronkę z gotowymi zestawami w różnych cenach i zastanawiam się nad tym http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2010?page=0,4 i do tego monitor taki jak sugerują http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_216&products_id=28229
Czy to jest dobry wybór? Posłuży mi kilka lat czy raczej nie bardzo?
Otatni komp kupowałem i składałem kilka lat temu więc rozeznania nie mam praktycznie żadnego teraz.
Nie jestem jakimś maniakiem grafiki - w EVE gram na bardzo starym kompie z grafą GF5700 i jakoś nigdy mnie nie bolało, że nie wygląda ładnie. Ale niestety nic nowego już nawet nie odpalę lub - tak jak WoT - osiągnę jakieś 1-2 klatki na sekundę.

NeX

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:03:11 »
  Nie miałbym nic do zarzucenia zestawom z PurePC, jeśli traktować je jako zestawy dla graczy. Są optymalnie dobierane. Inni użytkownicy poradzą sobie sami z przesunięciem środka ciężkości z karty graficznej na RAM i procesor.

  Z jednym wyjątkiem, nie rozumiem ich maniakalnego przywiązania do płyt ASRock. Magiczne zdanie - wytrych: "Cechuje ją niska cena w stosunku do oferowanych możliwości" nie przemawia do mnie. Różnice w cenie pomiędzy płytami do AMD nie są aż tak drastyczne aby promować ASRock, którego mobo notorycznie są serwisowane. Można się upierać, że to kwestia dużego udziału w rynku, ale nie jest normalne, że ich płyta siada po kilku kwartałach co prawdziwym Asusom się nie zdarza zbyt często nawet przy polskim zasilaniu.

Ogólnie jednak za 1800zł, to bd zestaw.

ThakRa

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:13:02 »
Dzięki za odpowiedź. A czy w takim razie mógłbym prosić o propozycję jakiegoś konkretnego (lepszego) modelu płyty pasującej do tego zestawu, na którą mógłbym wymienić tego asrocka, a która ceną mnie nie zabije?

NeX

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:10:51 »
  W tym przedziale cenowym (poniżej 300 zł) są dwie warte uwagi alternatywy za które warto dopłacić +/- 40-50 zł:

MSI 770-G45 i Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Zdania co jest lepsze, to już kwestia zaufania do pewnych rozwiązań każdej firmy.

MSI to pełna obsada polimerowych kondziorów, APS (aktywne przełączanie faz) jak w droższych modelach. Zwykła sekcja zasilania 4 + 1 i 3 tranzystory MOFSET na fazę. Regulacja HTT: 200 - 600 MHz.

Gigabyte GA-MA770T-UD3P chlubi się swoją sekcją zasilania i słusznie. 8 + 2 fazy, pełna obsada płyty w polimerowe kondensatory. Dwa złącza FireWire jak masz jakiś sprzęt do nich, DualBIOS. Regulacja HTT: 200 - 500 MHz.
To bezpieczna i stabilna płyta. Tańsza od świetnej Gigabyte GA-MA790XT-UD4P, która kosztuje niestety ponad sto złotych drożej od tych trzech, ale jest tego warta (najlepsza płyta pod Phenoma za +/- 360 zł).

ASRock M3A770DE. Funkcjonalnie niby to samo, ale elementy słabsze. Kondensatory głównie elektrolityczne, tylko na taniej sekcji zasilania 4 +1 zastosowano polimerowe . 2 złącza eSATA mogą byc zaletą jak masz coś do podłączenia. Regulacja HTT: 150 - 500 MHz.
Za najniższą cenę zbiera dobre recenzje, ale czy 50 - 100 zł na komputer jest warte mniej trwałych komponentów? Wątpię.

Wszystkie pozwalają na akrobacje z procesorem, ale największe zaufanie mam do Gigabyte. Wszystkie też mogą stroić focha na jakiś typ pamięci, więc najwygodniej zamawiać płytę i RAM w jednym sklepie i zażądać dobrania marki na odpowiedzialność sprzedawcy - wedle własnych upodobań rzecz jasna. Standardowe Kingstony i GoodRAMy pracują stabilnie.

ThakRa

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 14, 2010, 16:30:35 »
Znów dziękuję za odpowiedź ale jeszczę chciałbym cię pomęczyć. Zgodnie z twoją radą skłaniam się w kierunku tego GA-MA770T-UD3P. Znalazłem kilka sklepów ale dosyć często występuje też GA-MA770T-UD3 - bez liteki "P" na końcu. Czy to jest jakaś inna płyta czy jednak to samo tylko napisane bez literki? Nawet na stronie Gigabyte występują niby dwie różne, ale w powrównując opisy wyszło mi, że wszystko jest takie samo.

NeX

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2010, 16:44:47 »
Wersja "P" ma więcej faz zasilania. Poza tym niczym się nie różnią (zazwyczaj nawet ceną). Dlatego zdecydowanie weź wersję "P".

PS Pierwotnie wersja "P" miała nowszy suport procesorów (stąd więcej faz zasilania).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 16:52:37 wysłana przez NeX »

ThakRa

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2010, 14:40:29 »
To jeszcze jedno pytanko i sorka że tak zawracam głowę. Nigdzie nie mogę znaleźć sklepu żeby była GA-MA770T-UD3P - wszędzie wyprzedane - oraz reszta sprzętu, a wolę wszystko kupić w jednym miejscu.
W takim wypadku którą byś polecił: MSI 770-G45 czy GA-MA770T-UD3 (bez "P"). Ta pierwsza wychodzi taniej.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 15, 2010, 14:54:11 »
a ja powiem cos zupelnie innego

zwykly komp z grafa 4850 i prockiem odpowiadajacym mojemu c2d 2,5ghz wystarczy (u mnie all na max idzie na 2 konta) do tego 4gb ram i jakis dysk
a cala nadwyzke wydaj na 2 moniorki 24" z full hd

lepszymi bebechami eve nie poprawisz, a na 24" w max rozdzialce to ona wyglada duzo lepiej niz na jakis marnych 21" :)
taka dobra sprawdzona rada

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2010, 15:04:11 »
Fakt faktem, że nie ma czegoś takiego jak "zbyt duży monitor do Eve"


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

ThakRa

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2010, 15:23:30 »
Tyle że ja nie kupuję komputera specjalnie pod EVE. Mój stary blaszak jest już na tyle stary że od 1-2 lat nie jestem w stanie nawet włączyć żadnej nowej gry, a te które się uda to działają tak że płakać się chce. To ma być ogólnie komputer domowy - pograć, wysłać maila, porobić coś w photoshopie, pooglądać filmy itp - i zakładam że posłuży mi z 5 lat. A że eve będzie ładniejsze na 24" - jakoś mnie nie przekonuje. Dotąd grałem ze wszystkimi detalami wyłączonymi lub na low i nie przeszkadzało mi to.

NeX

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2010, 15:28:55 »
To jeszcze jedno pytanko i sorka że tak zawracam głowę. Nigdzie nie mogę znaleźć sklepu żeby była GA-MA770T-UD3P - wszędzie wyprzedane - oraz reszta sprzętu, a wolę wszystko kupić w jednym miejscu.
W takim wypadku którą byś polecił: MSI 770-G45 czy GA-MA770T-UD3 (bez "P"). Ta pierwsza wychodzi taniej.

Gigaabyte bez podwójnego zasilania traci swój główny atut dzięki któremu była najlepsza, czyli perfekcyjny i bezpieczny OC procesorów - szczególnie czterordzeniowych.
Jakoścowo obie płyty z sekcja 4 + 1 są podobne i obie dobre. Płyta MSI ma dwa sloty PCI-E x16. Może będziesz miał dwie karty na zbyciu kiedyś :)

Ravenscar

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:02:54 »
Siema.

Widzę, że wątek stary ale minęło kilka miesięcy i wymagania gry też sie zmieniły od 2008 roku.  Kiedyś wystarczał marny laptop, a teraz nowe ficzersy ;) wyciskają chyba wszystkie soki z mojego sprzętu (ledwie na medium bez ulepszeń graficznych).
Ale przechodząc do sedna sęku. Kupiłem właśnie 23" FullHD monitor i mam jakieś 3K złotych na nową paczkę PC. Cobyście teraz polecili żyby gra chodziła na max detalach ze wszystkimi bajerami w 1080p? Co więcej mam możliwość zabawy na dwóch monitorach (został stary 17"). Heh moge mieć takie małe centrum dowodzenia ;) Jaka platformę wybrać? INTEL czy AMD? Geforce czy Radeon? Dodam że komp będzie służył tylko rozwrywkowo. Gry (przede wszystkim EVE) internet i ewentualnie filmy HD

Będę wdzięczny za uwagi

o7

Stary Pierdola

  • Gość

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:14:21 »
Kruku zaraz coś Ci poszukam na zaprzyjaźnionym forum.

ps. np http://forum.pclab.pl/topic/660550-komputer-do-maks3000zl/

z deczka nie świeże bo z końca grudnia ale może też podpasuje

http://forum.pclab.pl/topic/478278-FAQ-Zestawy-komputerowe-wersja-na-Nowy-Rok-i-luty-Aktualizacja-26122010/

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:22:38 »
Kruku zaraz coś Ci poszukam na zaprzyjaźnionym forum.

ps. np http://forum.pclab.pl/topic/660550-komputer-do-maks3000zl/

z deczka nie świeże bo z końca grudnia ale może też podpasuje

http://forum.pclab.pl/topic/478278-FAQ-Zestawy-komputerowe-wersja-na-Nowy-Rok-i-luty-Aktualizacja-26122010/

to duzo slabsze zestawy niz ten z purepc

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:36:44 »
podałem jako przykłady. Jak by nie było nie ma a raczej nie doczytałem się po pobieżnym przejrzeniu twojego wątku gdzie kolega Kruk może zakupić te podzespoły, które są podane w Twoim wątku Star.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:41:59 »
podałem jako przykłady. Jak by nie było nie ma a raczej nie doczytałem się po pobieżnym przejrzeniu twojego wątku gdzie kolega Kruk może zakupić te podzespoły, które są podane w Twoim wątku Star.

ceny są z http://www.esc.pl
[admin]poprawiłem link
Doom[/admin]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 13:43:23 wysłana przez Doom »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:22:34 »
Od siebie dodam, że możesz także poszukać u innych dostawców sprzętu. Czasami są gdzieś promocje po prostu. Choć z 2 strony niesie to ze sobą pewne utrudnienia serwisowania sprzętu o ile grzmotnie kiedyś bo musiał byś wysyłać na więcej niż jeden adres.

Ravenscar

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:56:04 »
Dzięki za odzew.
 Przejrzałem kilka serwisów internetowych o sprzęcie + te linki od Was. Zestawień jest multum, kolorowy zawrót głowy normalnie. Jednak napewno nie kupię przez internet. Jak się coś spinkoli to trochę kłopotliwie sie robi. Jutro mam trochę czasu wolnego, więc z buta warpnę po mieście i rozeznam temat. Może coś znajdę wartego uwagi. Dam znać.

o7

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:30:43 »
Z buta to ja bym polatał za kimś kto by mi złożył coś a podzespoły kupił w netowym sklepie ESC, Agito, E-market, X-com.
Sam korzystałem z trzech ostatnich sklepów i są kompetentni.

Ravenscar

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 01, 2011, 22:08:26 »
Jestem back :)

Internet jest fajny, ale real world też potrafi zaskoczyć. Jest sklep w moim mieście, taki niewielki. Goście zorientowani o sprzęcie pierwsza klasa, widać, że sami pogrywają... ale nie to jest najlepsze. Najlepsze jest to, że na wystawce z monitorami mieli cały arsenał trailerów z gier, a najwięcej z EVE  :o Mało brakło, a bym się przewrócił z wrażenia. Goście latają w Edenie już sporo czasu. Dogadaliśmy się w zasadzie w 5 minut :) Sprzęt zamówiony.

Intel i5 2500K, MSI P67, 8GB RAM DDR3-1600, MSI GTX460 HAWK, 500GB SATA-III WD, zasilacz 800W Tagan. Zamknie się w 3000PLN. Jako bonus PLEX, więc zaaktywuję sobie triala  :P  Sprzęt mam odebrać stuningowany (mały overclocking proca). Żyć nie umierać...

 

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 01, 2011, 22:21:25 »
A zapytałeś o nicki ? ];)

Ravenscar

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 01, 2011, 22:32:05 »
No w sumie to nie, ale podpytam jak będe po kompa. Tak czy siak się dowiem razem z Plexem chyba  :) Musze od kogoś dostać kontrakt, albo handel wykonać... albo przelew z kasą otrzymać.

Ps. Znalazły się Twoje avatary?  8)

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 01, 2011, 22:41:43 »
Jestem back :)

Internet jest fajny, ale real world też potrafi zaskoczyć. Jest sklep w moim mieście, taki niewielki. Goście zorientowani o sprzęcie pierwsza klasa, widać, że sami pogrywają... ale nie to jest najlepsze. Najlepsze jest to, że na wystawce z monitorami mieli cały arsenał trailerów z gier, a najwięcej z EVE  :o Mało brakło, a bym się przewrócił z wrażenia. Goście latają w Edenie już sporo czasu. Dogadaliśmy się w zasadzie w 5 minut :) Sprzęt zamówiony.

Intel i5 2500K, MSI P67, 8GB RAM DDR3-1600, MSI GTX460 HAWK, 500GB SATA-III WD, zasilacz 800W Tagan. Zamknie się w 3000PLN. Jako bonus PLEX, więc zaaktywuję sobie triala  :P  Sprzęt mam odebrać stuningowany (mały overclocking proca). Żyć nie umierać...

A czytałeś ostatnie informacje o błędzie w kontrolerze SATA w chipsecie Intela ?

Ravenscar

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 01, 2011, 22:48:28 »
Tak Kent... ale problem tyczy się 15-30% płyt głównych... zresztą MSI to 36 miesięcy gwarancji. A poza tym nagryware do SATA-III podepnę i problem nie istnieje :) Tak się napaliłem, że nie będę czekał do marca :)

sc0rp

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 02, 2011, 00:35:50 »
Chłopaki trochę zaczynaja przeginac z wymaganiami, o mało przez to ze eve mi sie dziś freeznela nie spłonęły mi racarki i carrier, także jak ktoś robi dual boxa to ostrzegam ze może sie mocno zdziwić jak mu wszystki (w moim przypadku 3) klienty sie zfreezuja na jakaś minutę. Sprzęt mój do najnowszych nie należy bo to core2duo, 4gb ram i gtx260 768 mb vram ale bez jaj.


Ps jeśli ktoś ma pomysł jak zoptymalizowac działanie eve to będę wdzięczny za sugestie (tak antialiasing mam wyłączony) i ze obniżyć resa mogę tez wiem, ale przed tym patchem co avatary wprowadził działało.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 02, 2011, 08:16:58 »
Jaki masz OS?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 02, 2011, 08:54:19 »
Chłopaki trochę zaczynaja przeginac z wymaganiami, o mało przez to ze eve mi sie dziś freeznela nie spłonęły mi racarki i carrier, także jak ktoś robi dual boxa to ostrzegam ze może sie mocno zdziwić jak mu wszystki (w moim przypadku 3) klienty sie zfreezuja na jakaś minutę. Sprzęt mój do najnowszych nie należy bo to core2duo, 4gb ram i gtx260 768 mb vram ale bez jaj.
Ps jeśli ktoś ma pomysł jak zoptymalizowac działanie eve to będę wdzięczny za sugestie (tak antialiasing mam wyłączony) i ze obniżyć resa mogę tez wiem, ale przed tym patchem co avatary wprowadził działało.

Buhahhahahaha.....sorry Dark ale śmiesznie brzmi żalenie się, że Ci komp "nie wyrabia" raptem z 3 klientami  ;D No co to CCP sobie myśli  ;D
Czy jak grasz w jakieś tam CODy, WoWy etc.. to też masz 3 klienty odpalone na raz  i tez płaczesz ?
Może odpal jednego klienta a problem zniknie ?
A jak nie to może core2duo -> Quada, 4GB RAM -> 8/16GB, grafę na SLI i bez jaj będzie działać.  ;D ;D
Co za ludzie !!! >:(

Kara Mon

  • Gość
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 02, 2011, 09:12:37 »
A co tu sie zalic ? 2 miesiace temu dzialalo bez problemu , teraz bez zadnej rewolucji graficznej czy w silniku gry zuzycie procka wzroslo o solidna ilosc procent. Takie sa fakty  :P

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 02, 2011, 09:58:52 »
A co tu sie zalic ? 2 miesiace temu dzialalo bez problemu , teraz bez zadnej rewolucji graficznej czy w silniku gry zuzycie procka wzroslo o solidna ilosc procent. Takie sa fakty  :P

Kara, nie chcę za bardzo offtopować ale...2 miesiące temu jak piszesz to było przed głównym patchem/add-onem Incursion. Czy i co CCP sobie tam w kodzie zmieniło/musiało zmienić to zakładam jednak że nie wiesz. Co więcej niż przed Incursion musi być "mielone" przez procek w związku z tym tez zakładam że nie wiesz. Więc po co piszesz, że "żadnej rewolucji nie było" ? widziałeś kody źródłowe ? Czy omawiali z tobą co i jak teraz funkcjonuje w EVE ?  Oczywiście możemy tez założyć, że dali ciała i jakiś następny patchyk zdejmie Ci te 5 czy 10% zużycia procka które tak Cię martwią.
Takie są fakty  :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 02, 2011, 10:28:56 »
2 miesiace temu dzialalo bez problemu , teraz bez zadnej rewolucji graficznej czy w silniku gry zuzycie procka wzroslo o solidna ilosc procent. Takie sa fakty  :P

Co za bzdura - a widziałeś jak zmieniły się dostępne opcje graficzne? Dodano bardzo dużo i na maks detalach gra wygląda o wiele lepiej. Do pełni szczęścia przydałby się update tekstu na shipach.

A co do głównego tematu - stwierdzenie "komputer pod Eve" to błąd w założeniu. Składa się zawsze najmocniejszy na jaki nas w danym momencie stać, bo dzięki temu taki setup starczy na dłużej. Wymagania rosną z dodatku na dodatek, więc składanie "komputera pod Eve, wersja luty 2011" przypomina precyzyjne dopasowywanie nogawek spodni pięciolatkowi. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Komputer pod EVE
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 02, 2011, 10:30:21 »
Tylko widzisz o czymś takim jak znacząco zauważalny wzrost obciążenia procka mogliby poinformować a tego nie zrobili, efekt gra na multi box działa znacznie gorzej, ma tendencje do frezowania w stylu jaki przed tym pachem był zarezorwowany dla złomow typu PIII, 0,5gb ram (na tym zmieniałem skille od czasu do czasu i miałem dokładnie takie freez jak Dark opisał tyle że na jednym kliencie), a nie bardzo wiadomo dlaczego tak jest bo gra na singlu ani lepiej nie wyglada (jakoś nie widze róznicy w wygladzie gry przed i po aktywacji tych nowych opcji) ani nie jest wydajniejsza, lagi w lag festach tez raczej takie same

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.