Autor Wątek: Phishing mails - ostrożnie z klikaniem w linki pseudo suportu CCP  (Przeczytany 4451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NeX

  • Gość
  Po paru tygodniach masowego spamu z wyłudzaniem loginów i haseł do WoW przyszła kolej na EVE Online.

Dlatego jeżeli ktoś dostał rzekomego maila od CCP z wiadomością o tym, że nastąpiły zmiany na jego koncie i należy się zalogować aby je potwierdzić (w mailu jest link kierujący na fałszywą kopię strony EVE Online) powinien go po prostu zignorować. Maile mogą się powtarzać z różnymi straszakami typu: nastąpiła zmiana hasła, konto może zostać zbanowane etc.

Fałszywe strony są kopią strony logowania EVE (działają oryginalne linki buttonów), ale sam link logowania został podstawiony na aliasie zaczynającym się od: ...http:/-/play.eveonline... Podczas gdy wszystkie oryginalne linki są zawsze na szyfrowanej stronie bezpiecznego logowania CCP: ...https:/-/secure.eveonline...

Doradzałbym również ostrożnie podchodzić do wyników Google dla frazy play.eveonline.

Część nowszych graczy może nie być przyzwyczajona do takich niespodzianek. Dlatego jeśli już komuś się zdarzyło zalogować przez fałszywkę, to byłoby dla niego lepiej aby jak najprędzej zalogował się na oryginalną stronę i pozmieniał stare hasła zanim te zebrane przez boty zostaną wykorzystane przez złodziei.

Dla pełnej jasności poprosiłem o opinię CCP i od Senior GM Xamother przyszło natychmiast potwierdzenie, że są to próby phisingu:

2010.08.31 20:14:00   GM Xamother
------------------------------------------------------------------------
Hi,
 
Thank you for contacting customer support.
 
We're aware that there's phishing mails going around claiming to be from CCP. These mails are not sent by CCP and I suggest avoiding these websites that are linked at all cost.
 
Best regards,
Senior GM Xamother
EVE Online Customer Support

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Phishing mails - ostrożnie z klikaniem w linki pseudo suportu CCP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2010, 07:20:58 »
Ta od cholery teraz sie tego paleta. Ostatnio dostalem nawet maila od "blizzarda" ze moje konto w Aion jest kradzione/sprzedane i mam sie zalogowac na jakis tam link zeby potwierdzic "orginalnosc".

Racjel

  • Gość
Odp: Phishing mails - ostrożnie z klikaniem w linki pseudo suportu CCP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:21:02 »
A ja dostałem to samo tylko że do WoWa , mimo ze tylko Triala miałem.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Phishing mails - ostrożnie z klikaniem w linki pseudo suportu CCP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:25:28 »
Wniosek jest jeden.

To się musi opłacać (i to solidnie jeśli ktoś tyle pracy wykonuje przy tym)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Phishing mails - ostrożnie z klikaniem w linki pseudo suportu CCP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:51:18 »
Wiesz... konto wow z dobrym sprzętem to ponoć kika(naście?) tysięcy $ a teraz to przemnóż przez srednią statystyczną kont jakie potencjalnie złapiesz w ten sposób... ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Phishing mails - ostrożnie z klikaniem w linki pseudo suportu CCP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:04:33 »
Wniosek jest jeden.

To się musi opłacać (i to solidnie jeśli ktoś tyle pracy wykonuje przy tym)

Pracy? Znaleźć listę maili, napisać głupi list i wysłać to wszystko, to nie jest żadna praca.