Autor Wątek: Myszki i klawiatury, bindowanie itp  (Przeczytany 9725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:22:02 »
Co wam bardziej w tej grze "pasi" (co jest bardziej praktyczne): klawiatura czy joystick?
Żeby rozwiać wątpliwości - w tej grze nie sterujesz statkiem bezpośrednio jak w zręcznościówkach/"symulatorach" kosmicznych (lol, "symulator" wymyślonego pojazdu to jakiś oksymoron), tylko wydajesz statkowi komendy w rodzaju "poleć tam", "trzymaj cel na odległość x", "wejdź na orbitę" itd. Jeśli szukasz mmo, gdzie wykorzystasz joystick, to raczej Vendetta Online bardziej Cię zainteresuje.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:27:00 »
wydajesz statkowi komendy w rodzaju "poleć tam"

Przy czym to "tam" może arbitralnym punktem w przestrzeni (dwuklik "gdziekolwiek") - dlatego można też latać manualnie. Ale nadal tylko przy użyciu klawiatury i myszy.

Mając gamerską mysz dla się użycie klawiatury (poza chatem) sprowadzić do jednego guzika (ctrl).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:52:29 »
Mając gamerską mysz dla się użycie klawiatury (poza chatem) sprowadzić do jednego guzika (ctrl).

Moglbys to rozwinac?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:56:16 »
Cheatgamerskie mysze mają dużo przycisków i załączony do zestawu soft pozwalający na robienie sobie profili ustawień w który np pod jednym klawiszem gryzonia zabindowane masz kilka innych z klawiatury. Dla przykładu obecny tu Sokole oko latał thoraxem tak że jednym klikiem aktywował jednocześnie weba, punkt, działa i chyba coś jeszcze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:08:15 »
A potem czlowiek sie zastanawia jak ci ludzie wyrabiaja sie z kilkaniem  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:11:59 »
To akurat wielkiej przewagi nie daje, bo przecież można mieć "gorące moduły" i wszystko i tak wskakuje na raz po zalokowaniu celu.

Bardziej przydaje się możliwość zbindowania komend dron. W moim przypadku mam "atak" i "return to bay" na myszy, co kładzie na głowę operowanie rozwijanym menu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:17:12 »
Sokole ale ... przecież to także możesz sobie zbindować pod klawiszami (fakt ogarnąć czasem tyle klawiszy to też nie lada sztuka i pod myszką było by to czasem wygodniejsze).

Może czas pomyśleć nad jakimś Razor-em czy Logitech-em z wyższej półki (lub A4Tech-em)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:26:04 »
No właśnie to jest podwójne bindowanie -> "Drones: attack" = ctrl+1 = guzik x na myszy.

Ja mam zboczenie z grania w FPS-y, gdzie wszystko poza WASD + spacja wyciągałem na mysz (zmiana broni, kucnięcie).

Poza tym specyfika grania w Eve (operowania myszą) wbrew pozorom ma trochę więcej wspólnego z graniem w szybkie strzelanki niż Excelem ("spreadsheats in space). Trzeba szybko i precyzyjnie trafiać w małe ikonki na overview, więc precyzja, brak usypiania czujnika, brak "akceleracji wstecznej" mają moim zdaniem spore znaczenie. Do tego gamerskie myszy są po prostu wygodne i wykonane z naprawdę dobrych materiałów. Mają gwarancje, nie rozpadają się od byle czego - mój Logitech MX-518 wytrzymał 3 lata ostrego grania w FPS-y, obecny Roccat Kone radzi sobie doskonale w Eve (zdechł, ale wymieniłem na gwarancji).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2010, 13:22:12 »
Ja mam takiego szkraba
http://merlin.pl/Mysz-A4Tech-XGame-X-710FS/browse/product/208,599001.html

Stara ale ... daje radę (jest czuła i ... nieśmiertelna - w swojej kafejce dzieciaki je katowali przez 2 lata i ... do dziś dnia działają)

ps. Już nie prowadzę kafejki
ps1. Większość FPS-ów to gry ... nudne albo skrajnie nie wymagające myślenia (w tym ostatnim aspekcie CS przoduje /dla mnie CS to jedna z najgorszych gier jakie widziałem a gram od 24 lat na własnych komputerach i ... bardzo popularna nie wiedzieć z jakiego powodu/)

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2010, 13:58:50 »
Herezja Americas Army, do wersji 3.0 (choć po też, ale ja już nie gram, z przyczyn niezależnych) to nie była gra gdzie można było nie myśleć. Ci co nie myśleli, lub chcieli być RAMBO, to potem mieli kilka minut na przemyślenia, czekając na wznowienie meczu, kolejną rundę, a w AA to oznaczało wykonanie zadania przez jedną ze stron, lub eliminacja wszystkich przeciwników, co w ekstremalnych przypadkach dawało 25 minut dumania :)

Ja mam tak jak Sokół, im więcej czynności mogę wykonać bez krzyżowania palców na klawiszach tym lepiej. choć Eve pozwala na więcej relaksu i np drony mam pod F5,F7 i F8. Tu nie muszę kontrolować WSAD więc niech i lewa ręka się nie nudzi, bo jeszcze jej jakieś głupoty do głowy przyjdą :P

sory za offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać:( ile tych postów trzeba mieć żeby można było odwiedzić flejma? :)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:04:56 »
sory za offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać:( ile tych postów trzeba mieć żeby można było odwiedzić flejma? :)
Offtopicowych możesz mieć i milion. :P

Wydzieliłem blablanie o myszkach z tematu w NoobGarten.
Przedwieczny.

Ezrael

  • Gość
Odp: Myszki i klawiatury, bindowanie itp
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2010, 15:32:52 »
Ja mam zdaje sie logi mx1100 myche i mam na niej:

attack drones -> na scrolu
return drones -> na scrolu
przycisk 1 -> ship stop
przycisk 2 -> increase speed
przycisk 3 -> overload hi
przycisk 4 -> overload med
przycisk 5 -> overload low

potem to juz kwestia przyzwyczajenia ...

Ez.