Autor Wątek: Cache Eve  (Przeczytany 3333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kara Mon

  • Gość
Cache Eve
« dnia: Sierpień 03, 2010, 12:11:42 »
Ostatnio zauwazylemz e gina mi juz pokazne gigabajty z partycji z systemem, jako ze nie robilem jej jakiejs gigantycznej zaczyna to wygladac nieciekawie. Aktualnie wiecej niz sam system i cala reszta badziewia zajmuje jeden z katalogow Eve

c:\...\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\CCP\EVE\d_eve_tranquility

Znajduja sie tam katalogi cache i cache_backupx (gdzie x to kolejny numerek) , ma ktos jakies pojecie co z tego tak naprawde jest potrzebne? Zaleznie od katalogu zajmuja od 50 do nawet 1 GB i rozmyslam jak tu troche miejsca an dysku zrobic zeby sobie eve nie popsuc  :( .

Bankowo katalog cache warto zatryzmac a ile z tych backupow do czegos sie przydaje ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Cache Eve
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 12:17:08 »
KAtalog cashe to śmieciowisko. 9 z 10 problemów z eve rozwiązuje się kasując jego zawartość

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Cache Eve
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 12:18:57 »
No akurat nie mam problemow z Eve tylkoz  tym katlaogiem ktory juz zajmuje 18 GB :p

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Cache Eve
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2010, 12:32:19 »
to go wpier.... znaczy jego zawartość, po rozmiarze sądząc jak grasz tak nie czyściłeś tego katalogu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Cache Eve
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2010, 14:18:47 »
Nie czyscilem ale przed Tyrranisem trzymal wielkosc ponizej 1 gb, a nowy dodatek zafundowal kolejna fajna opcje :D

NeX

  • Gość
Odp: Cache Eve
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2010, 19:11:53 »
  W cache poza elementami bieżącymi potrzebnymi do gry znajdują się także wszelkie pobrane patche o ile nie korzystasz z opcji automatycznego ich kasowania po instalacji.

Prawidłowy rozmiar używanego cache na dzień dzisiejszy mieści się w okolicach 100 MB. Jeżeli masz więcej, to masz tam mnóstwo śmiecia. Zacznij od skasowania plików EXE w katalogu głównym "CACHE". Sprawdź rozmiary pozostałych i jeżeli któryś jest przesadnie duży podaj jakie pliki tam posiadasz. Wtedy można będzie ocenić co powinieneś jeszcze skasować.

Możesz też korzystać z opcji czyszczenia cache zaimplementowanej w interfejsie konfiguracyjnym EVE. Ja wolę ręcznie skasować tylko to co uznam za stosowne, ale poza patchami nigdy nic istotnego nie zajęło mi kilku gigabajtów.