Śmietnisko > Off Topic

Przeglądarki internetowe, jaką wybrać?

<< < (3/14) > >>

Gregorius:
Mnie się skichał FF i wszystkie plugi przestały po prostu działać.. thunderbird to samo... nawet po reinstalce.
Nie wnikałem, co się schrzaniło, tylko od razu przeskoczyłem na operę a ta - zaczęła dziwnie (i wolno) działać.
Stąd padło na Chrome. Ale teraz piszecie o jakiejś "kuli szpieguli" i zaczyna mnie to ciut martwić...

Żeby nie było, w całej swojej "karierze" z przeglądarkami, Opery używałem przez 80% czasu ;) Uwielbiam ją za innowacje (pierwsze gesty myszorem) i rozleniwianie (voice navigation anyone :D). Jednak mam wrażenie, że Chrome mniej mi muli.
Doskonale Khobba powiedziałeś - autosugestia jest przeolbrzymia.

Goomich:

--- Cytat: Khobba w Lipiec 29, 2010, 11:52:16 ---Serio, nie wiem skąd biorą się pomysły, że firefox jest wolniejszy, opera szybsza itp.
--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: Khobba w Lipiec 29, 2010, 11:52:16 ---naprawdę nie zauważam większych różnic
--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: Khobba w Lipiec 29, 2010, 11:52:16 ---(autosugestia to potężny czynnik).
--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: Khobba w Lipiec 29, 2010, 11:52:16 ---[/firefox fanboy]
--- Koniec cytatu ---

Trochę wycinanek.. :)

Khobba:

--- Cytat: Mona X w Lipiec 29, 2010, 12:02:12 ---Trochę wycinanek.. :)

--- Koniec cytatu ---
nie zaprzeczam, gdybym chciał, żeby moja wypowiedź choć troszeczkę udawała bezstronną, to bym nie zamieścił ostatniej linijki. Enyłej, to nic osobistego, ani ideologicznego. Po prostu mi z różnych powodów firefox odpowiada najbardziej, a różnice w prędkości są za małe (dla mnie) żeby były decydującym czynnikiem wyboru.

Voulture:
Dodam tylko, ze Opera takze przenosi pelne ustawienia przez zwykle proste logowanie.
Ze stronnoscia nie mam zadnych problemow, kazdy ma rawo do wlasnego zdania ale pisanie o ff w superlatywach i zarzucanie tego uzytkownikom innych przegladarek zakrawa o lekka hipokryzje ;)

No ale pisze z innego powodu - nie uzywajcie Chrome, jak sie wam podoba ta przegladarka to zainstalujcie sobie Iron, rozbudowana o najwazniejsze brakujace elementy i z usunietymi wszystkimi gadzetami google do ich statystyk wyszukiwania itd. Ja tam nie lubie jak ktos bez pytania zbiera o mnie dane.

Sam od lat uzywam Opery i Thunderbirda do poczty bo M2 z Opery nie trawie. Nie ma co patrzec na opinie innych osob, trzeba sprobowac wszystko samemu i sobie zdecydowac.

Luisa:
Eee.. z tym Chromem to trochę przesada. Jak nie chcesz wysyłać wyników zapytań itd. to wyłączasz opcję i już.
Zresztą wszystko jedno czy wyniki zbiera ze strony google.com czy z przeglądarki... na jedno wychodzi. Jak chcesz się oderwać od googla to polecam duckduckgo.com :>

Co do Opery... szybka, fajna, ale jednak na wielu starszych stronach się wywala. Związane jest to ze ścisłym trzymaniem się standardów przez Operę. Z jednej strony fajnie, a z drugie mnie szlag trafia jak strony nie chcą działać. Jak dla mnie pozostaje FF albo Chrome. FF - fajne wtyczki, ale jednak trochę wolllny :> Chrome - szybki, mały, czasem się potrafi powiesić na flashu, proste wtyczki oparte na JS.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej