Autor Wątek: Kilka pytań nowego.  (Przeczytany 5071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kah

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kah'dael
  • Korporacja: Blackwater Company
Kilka pytań nowego.
« dnia: Luty 27, 2010, 16:40:04 »
Witam. Jestem nowym graczem i jeszcze nie wszystko w świecie Eve rozumiem. Z tego powodu mam do Was kilka pytań.

1. Czy jeśli zaatakuje kogoś na gate w low secu to sentry guny zaczną no mnie strzelać?
2. Gdzieś przeczytałem że skanowanie systemów jest dochodowe. Mógłby mi ktoś nieco wyjaśnić o co chodzi? Zacząłem skanowanie i znajdywałem takie rzeczy jak wormhole ale nie widzę w nich nic dochodowego :P
3. Gdzie mogę miningować lód?
4. Jeśli zamierzałbym zajmować się produkcją to co najlepiej wybrać na początek?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Loc0

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2010, 16:57:32 »
1 - tak
2 - samo skanowanie nie jest dochodowe (chyba ze znajdziesz kupca na wlot do wormhola/plexa wysokiej klasy) ale to co wyskanujesz moze dochod przyniesc (np killowanie tego co w wormholu sie znajduje, lub kopania minsow lepszych niz te dostepne w empire)
3 - na ice fieldach
4 - pvp/e - jesli zaczniesz od produkcji to umrzesz z nudow i pojdziesz grac w wowa jako zombie

Dalsze informacje do uzyskania na in game kanale "centrala noobs" - bedzie szybciej niz na forum.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2010, 17:01:27 »
Witamy na forum
po pierwsze na wszystkie swoje pytania znalazłbyś odpowiedzi w dziale Total Noob Questions i w tym gdybyś poszukał
skrótowo:
Cytuj
1. Czy jeśli zaatakuje kogoś na gate w low secu to sentry guny zaczną no mnie strzelać?
Npc (w tym sentry) nie ingerują jedynie podczas ataku na pilotów outlaw (najczęściej ss -5 i mniej, lub ktoś z global agro) i tych na których masz kill rights
Cytuj
2. Gdzieś przeczytałem że skanowanie systemów jest dochodowe. Mógłby mi ktoś nieco wyjaśnić o co chodzi? Zacząłem skanowanie i znajdywałem takie rzeczy jak wormhole ale nie widzę w nich nic dochodowego
Temat rzeka, znaleźć możesz pleksy (complex itemki na końcu, przynajmniej szansa na nie), saity archeo i hack (różności do invencji itp rzeczy), ukryte paski z minerałami (często lepszymi niż na t wskazuje ss systemu) i wspomniane wh w środku których możesz znaleźć takie rzeczy jak pisałem linijkę wyżej. Im niższy ss sytemu tym ciekawsze rzeczy sie znajduje -> najlepsze są w nul (i wh które działa na zasadach null seka)
Cytuj
3. Gdzie mogę miningować lód?
W systemach w których sa ice belts, w high secu to chyba tylko te z 0,5
Cytuj
4. Jeśli zamierzałbym zajmować się produkcją to co najlepiej wybrać na początek?
Wyskilować bezstratna produkcję i dodatkowe sloty produkcyjne

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2010, 17:02:01 »
Atak w dowolnym miejscu lowseka da Ci global criminal red flag. Sentry będzie na Ciebie czekać 15 minut. Upwni Cię w tym informacja w lewym górnym rogu ekranu. Czerwona, wciąż masz agro. Żółta to agro innego typu i nie powinieneś być pod ostrzalem. Najechanie kursorem na ta informacje wyswietli jej szczegóły.
Możesz atakować bezkarnie innych graczy jeśli oni maja agresję i mrugaja Ci na czerwono.

Skanowaniem możesz wyszukiwac lokacje w których są różne "bogactwa", szukaj w temacie exploracja
wormhole to wystepujace czasowo przejścia do innej przestrzeni.
Mogą prowadzić do dowolnej części galaktyki lub poza jej ucywilizowana cześć polaczona stargejtami.
W systemach tych również można zajmować się exploracja. Występujące tam npc są dużo niebezpieczniejsze niż te w obrębie haj,lou czy null sekow
lokal chat nie wyświetla tez przebywających w tej przestrzeni pilotów wiec ta przestrzeń może się okazać dla Ciebie nieco niebezpieczniejsza.

Lód możesz wydobywac w systemach w których masz Ice-belty wśród pasów asteroid

produkcja zajmuje się tylko jak Dżedaje. Umiem sobie skonstruowac swój miecz swietlny jak poprzedni zgubie i na tym koniec.  >:D
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 21:27:49 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Kah

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kah'dael
  • Korporacja: Blackwater Company
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2010, 17:13:17 »
Ok. Dziękuję za pomoc. :)

Sotharr

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2010, 18:21:11 »
Atak w dowolnym miejscu lowseka da Ci global criminal red flag. Sentry będzie na Ciebie czekać 15 minut. Upwni Cię w tym informacja w lewym górnym rogu ekranu. Czerwona, wciąż masz agro. Żółta to agro innego typu i nie powinieneś być pod ostrzalem. Najechanie kursorem na ta informacje wyswietli jej szczegóły.
Z tego co czytałem, to pokazanie się na „oczy” sentrów resetuje ich aggro timer, który jest niezależny od globala. Dlatego jeśli np. zadokuje się w połowie globala, a wydokuje krótko po jego zakończeniu, sentry mogą wznowić ogień. Aggro sentrów jest oznaczany właśnie na żółto.
Piraci często narzekali, że tracą statki w ten sposób, dopóki ktoś z CCP nie wyjaśnił tej mechaniki.

Sammani

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2010, 18:27:18 »
musza zdaje sie trafic. Jak sie paczka zadokuje to jest szansa ze ktos nie chwyci agro do konkretnej navy

Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2010, 19:46:10 »
Lokalne aggro sie resetuje za zawsze jak zaczynaja strzelac, czyli czesto jest tak ze mija global ale zostaje zolte aggro od niektorych sentry przy gejtach czy stacje

Zahar

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2010, 17:49:44 »
Panowie, mam takie działko-  Civilian light electron blaster, w jego atrybutach jest napisane że działa z dodatkiem  freqency crystal (oznaczone takim zółtym kólkiem). W markecie w dziale Cherges/ freqency crystal/small... znalazłem i kupiłem taki dodatek- Oznaczony identycznym żółtym kółkiem.. Nazywa się to to Microwave S, ale ni cholery nie mogę tego podłączyć. 
Czy ten Micro.S to do tego jest, czy nie? Co robie źle??

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2010, 17:54:19 »
Ładujesz amunicje do cywilnego działa.

Mikanao

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mikanao
  • Korporacja: Unseen Chimera
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2010, 18:29:52 »
hmmm...a istnieje takowa? mi sie zawsze wydawalo ze civilian dzialka dzialaja bez ammo :)

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2010, 19:35:37 »
hmmm...a istnieje takowa? mi sie zawsze wydawalo ze civilian dzialka dzialaja bez ammo :)

To właśnie Mona napisał.

Zahar

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2010, 19:55:58 »
To nie jest amunicja- ten freqency crystal ma polepszać zasięg...

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2010, 20:46:56 »
1. To jest amunicja.
2. Do laserow.
3. Ammo do hybryd działa identycznie.
4. Cywilne działa nie używają ammo, bo wg. CCP byłoby to zbyt skomplikowane dla nubków.
5. A poza tym są tak syfne, że lepiej kup sobie jakieś normalne.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2010, 21:41:37 »
Cytuj
5. A poza tym są tak syfne, że lepiej kup sobie jakieś normalne.
A żeby było zabawnie kilka pr0 kerbirskich fitów na t1 i faction droneshipy opiera na nich swoja taktykę :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zahar

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2010, 22:15:02 »
Cytuj
  kilka pr0 kerbirskich fitów na t1 i faction droneshipy opiera na nich swoja taktykę
... Co kolwiek to znaczy  ???

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 17, 2010, 22:40:16 »
Nie wymaga amunicji i skilów w ganery , a jest bronią -> można tym agrować raty potem spuścić drony ze smyczy i iść obejrzeć film



Generalnie z **** podejście moim zdaniem, ale grono zwolenników tego pomysłu jest zastraszająco liczne

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 17, 2010, 22:52:47 »
W moim super duper pr() bait raciarskim dominiksie miałem działko i nie zauważyłem by jakoś szczególnie raty agrowały mnie z tego powodu.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Kilka pytań nowego.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2010, 01:35:01 »
W moim super duper pr() bait raciarskim dominiksie miałem działko i nie zauważyłem by jakoś szczególnie raty agrowały mnie z tego powodu.
No bo to działa na tych niezdecydowanych, nieśmiałych, wstydliwych, niechętnych, bujających w obłokach, udających, że Cię nie widzą, niezainteresowanych, ślepych, leniwych, otępiałych, tchórzliwych, wysługujących się innymi oraz na te wszelkiej maści inne, zobojętniałe z początku, a pragnące się dobrać do Twoich dron kreatury...