Autor Wątek: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop  (Przeczytany 17907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:11:14 »
No dobra. To jakie są obiektywne kryteria, co by uznać dany sojusz jako "topowy"? I wedle tych kryteriów (jeżeli takowe istnieją - ja twierdzę, że nie) do jakiej pozycji od tej nr 1 licząc sojusz za topowy można uznać?

Może po prostu zamiast wykłócać się o to czy coś jest topowe czy nie, lepiej starać się unikać tego typu określeń? ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:16:06 »
Jak pisałem, każdy inaczej widzi świat EvE. Tak samo dla jednych PBN jest pr0 pvp corpem, dla innych nie.

Nie, to akurat można całkiem obiektywnie zmierzyć i uzasadnić twierdzenie danymi.

Nie widzę jakiejś strasznej ujmy, jak ktoś pisze, ze jego sojusz jest topowy (bo każdy chwali swoje). Kwestia peciarstwa, czy nie - to już sprawa jakiejś większej rozpiski, który sojusz co robi. A i tak w obrębie tychże mogą być naprawdę bardzo fajne corpy.

Sorry, ale nazywanie topowym sojuszu, który może zaliczyć disband w ciągu następnych 30 dni jak PL przyciśnie, po czym młody gracz zostanie w dupie z assetami na obcej stacji, jest po prostu kłamstwem.

I nie mów, że to niemożliwe, bo Ci przypomnę pewien POS, którego "topowy alians" nie obronił ;)


Niestety Sokole, zmartwię Cię, bo pewnie niewiele wiesz o BWC, niemniej nie zależy nam na rozgłosie ;) Nikt nie wie tak na prawdę, co się w nim dzieje i czym się zajmuje  :P

Z tego co wiem jesteście opcjonalnym przedłużeniem UA w 0.0. Coś się zmieniło?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gregorius

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:23:22 »
Nie, to akurat można całkiem obiektywnie zmierzyć i uzasadnić twierdzenie danymi.
Podejście typowo statsiarskie (no offence). Dla jednych dowodem bycia pr0 są liczby, liczby i jeszcze raz liczby, dla innych dobrze prowadzone flotki, dla jeszcze innych wojskowy dryl etc. etc.
Sorry, ale nazywanie topowym sojuszu, który może zaliczyć disband w ciągu następnych 30 dni jak PL przyciśnie, po czym młody gracz zostanie w dupie z assetami na obcej stacji, jest po prostu kłamstwem.

I nie mów, że to niemożliwe, bo Ci przypomnę pewien POS, którego "topowy alians" nie obronił ;)

Podaj mi proszę swoje kryteria "topowości". Będzie w takim razie łatwiej mi rozmawiać ;)

Cytuj
Z tego co wiem jesteście opcjonalnym przedłużeniem UA w 0.0. Coś się zmieniło?

Dużo się zmieniło i dużo się zmienia ;)

Sotharr

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:26:20 »
Zabawnie się czyta, jak kolesie brandzlujący się własną domniemaną 31337arnością spinają się i robią z siebie osłów w tym wątku pod żenującą przykrywką obrony najobiektywniejszej prawdy i pomagania młodym graczom. :D

Zaraz się pewnie dowiemy, że „topowe” sojusze mają ileśtam procent skuteczności na killboardzie.

Proponuje następujące obiektywne kryteria bycia „topowym”:
1. Topowe są korporacja PBN i sojusz C0ven.
2. W razie wątpliwości patrz 1.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:35:19 »
No, jeśli patrzenie na jakiekolwiek dane nazywasz statsiarstwem....

Kryteria oceny? Proszę bardzo, w kolejności przypadkowej:

- aktywność
- zdolność mobilizacyjna (liczebność ogólna vs. średnio zalogowani vs. liczebność/jakość floty którą można zebrać)
- jak często zdarzają się kretyńskie wtopy
- zdolność do utrzymania terenu (sov) lub utrzymania się na danym terenie (w NPC 0.0)
- zdolność do prowadzenia samodzielnej polityki
- kille/lossy
- inwestycje we własną przestrzeń

Tak trudno to wymyślić?

I jeszcze disclaimer:
Nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka do większości moich wypowiedzi jest przypinana łatka PBN. Nie jestem rzecznikiem prasowym korporacji, wypowiadam się w swoim imieniu, nie zmieniłem poglądów po przystąpieniu do Królików, na tym forum postowałem dużo wcześniej i nie interesują mnie gierki PBN kontra reszta świata, ponieważ za krótko tam jestem żeby mnie to osobiście dotyczyło.

Sothar, tak, to też do Ciebie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gregorius

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:41:41 »

Kryteria oceny? Proszę bardzo, w kolejności przypadkowej:

- aktywność
- zdolność mobilizacyjna (liczebność ogólna vs. średnio zalogowani vs. liczebność/jakość floty którą można zebrać)
- jak często zdarzają się kretyńskie wtopy
- zdolność do utrzymania terenu (sov) lub utrzymania się na danym terenie (w NPC 0.0)
- zdolność do prowadzenia samodzielnej polityki
- kille/lossy
- inwestycje we własną przestrzeń

W takim razie praktycznie żadna korporacja/sojusz nie może być topowa/y - bo zawsze będzie jakaś dupa w jednym, bądź kilku punktach


Cytuj
Tak trudno to wymyślić?

Teraz proponuję zrobić topic, gdzie wskaże się te punkty jako wytyczne do określenia sojuszu/corpa "topowym" i będzie można się do tego zastosować, po akceptacji comunity ;)

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:59:51 »
Green Alliance nie zaliczy failcascade i disbanda jak to mialo miejsce w przypadku HTA poniewaz kontrole nad holdingiem ma Atlas
Tak wiec o stabilnosc tego ally nie macie sie co martwic
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 21, 2010, 15:11:17 »
Ale zgodzimy się, że Green Alliance znajdzie się zaraz na pierwszej linii frontu? ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Voulture

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:27:21 »
Zabawnie się czyta, jak kolesie brandzlujący się własną domniemaną 31337arnością spinają się i robią z siebie osłów w tym wątku pod żenującą przykrywką obrony najobiektywniejszej prawdy i pomagania młodym graczom. :D

Zaraz się pewnie dowiemy, że „topowe” sojusze mają ileśtam procent skuteczności na killboardzie.

Proponuje następujące obiektywne kryteria bycia „topowym”:
1. Topowe są korporacja PBN i sojusz C0ven.
2. W razie wątpliwości patrz 1.
A twoj post procz flejmu wnosi co? Chlopie, wojna sie juz skonczyla.

Pisalem juz to raz przy ankiecie odnosnie zmian w dziale rekrutacji ale napisze tez inaczej. Kazdy swoj korp i swoj sojusz bedzie przedstawial w najkorzystniejszym swietle, kazdy ma prawo do wlasnego zdania i wyrazania go - takze osoby, ktore sie z ta jedyna, sluszna wizja nie zgadzaja. Osoba zakladajaca watek rekrutacyjny moze tam napisac cokolwiek, lacznie z rzeczami niezgodnymi z prawda i nikt nie ma poki co prawa tego sprostowac. Tak samo jest tez z informacja o tym, czy ktorys sojusz nalezy do najlepszych (topowy right?) czy jest rentierem i co sie z tym faktem wiaze. Stad i ta dyskusja.

Gregorius

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:34:55 »
Dlatego wprowadźmy jakieś zasady i kryteria (z wyraźnym ich oznaczeniem), albo będzie sporo postów latało do flejma ;)

Sotharr

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 21, 2010, 16:48:00 »
A twoj post procz flejmu wnosi co? Chlopie, wojna sie juz skonczyla.
Komentuję po prostu zachowania Twoich kolegów i ex-kolegów z sojuszu. Chyba mam prawo nie zgadzać się z ich jedyną słuszną wizją „topowości”. Nie wiem, czemu mieszasz do tego mój topowy sojusz. 8)
Dla niektórych internetowe statki kosmiczne to najwyraźniej SRS BSNS i rozpętują burzę w szklance wody o nic nieznaczące określenie.

Goomich

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 21, 2010, 17:30:28 »
Dlatego wprowadźmy jakieś zasady i kryteria (z wyraźnym ich oznaczeniem), albo będzie sporo postów latało do flejma ;)

Kryteria są: jest Centrum Rekrutacyjne, gdzie korpy (i gracze) mogą się reklamować do woli, stopień niżej jest dział Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje, gdzie wszyscy mogą sobie do woli dyskutować o korporacjach, sojuszach i organizacjach i jest jeszcze Flamewar, gdzie można sobie jeździć (prawie) do woli po wszystkich i wszystkim. Dorabianie następnych działów, regulaminów i chuj wie czego, zmniejszy tylko przejrzystość, zwiększy chaos.
Skoro forumowicze nie potrafią użyć już dostępnych opcji, to się nie dorabia nowych tylko popędza modów.

Dla niektórych internetowe statki kosmiczne to najwyraźniej SRS BSNS i

Internet jest zrobiony z kotów, więc to jest SRS BSNS.

Gregorius

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 21, 2010, 18:01:48 »
Kryteria są: jest Centrum Rekrutacyjne, gdzie korpy (i gracze) mogą się reklamować do woli, stopień niżej jest dział Korporacje, Sojusze & Organizacje - dyskusje, gdzie wszyscy mogą sobie do woli dyskutować o korporacjach, sojuszach i organizacjach i jest jeszcze Flamewar, gdzie można sobie jeździć (prawie) do woli po wszystkich i wszystkim.

O i to właśnie jest odpowiedź. Dziękję pięknie Mona!
To własciwie zamyka cała rozmowę i mój "bunt"  :D

eX

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 21, 2010, 18:18:47 »
/popcorn

amra

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 21, 2010, 21:17:54 »
Po jakosci tej dyskusji wnosze z w PL mam upaly i ludzie chodza bez nakryc glowy. :D

eX

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 21, 2010, 23:23:30 »
Po jakosci tej dyskusji wnosze z w PL mam upaly i ludzie chodza bez nakryc glowy. :D
No, wykrakałeś i ciekawy flejm się skończył

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 21, 2010, 23:57:56 »
lol, szczerze to nawet nie zauważyłem, że dyskusja już była na ten temat - ktoś dał bumpa w oryginalnym wątku, to skomentowałem  :)

PS topowy sojusz Green Alliance... To brzmi cool  ;)

Cała prawda o moim graniu...


Turionuss

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 22, 2010, 21:16:47 »
Nasz mały korp chciał uzyskać rozgłos i dzięki wam się to udało ;p


Green podlega Atlasowi a tenże z kolei można uznać za topowy  http://evemaps.dotlan.net/alliance. Tym właśnie się sugerowałem.

Green Alliance nie zaliczy failcascade i disbanda jak to mialo miejsce w przypadku HTA poniewaz kontrole nad holdingiem ma Atlas
Tak wiec o stabilnosc tego ally nie macie sie co martwic


Stary Pierdola

  • Gość
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 22, 2010, 23:43:54 »
[mod]To nie flamewar. Miarkuj się waść bo punkciki wpadną
Doom[/mod]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 00:05:08 wysłana przez Doom »

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: GOD-SMACK Rekrutacja - offtop
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 09, 2010, 04:51:02 »
Ciekawym pomyslem wydawal by sie jakis np bezposredni link pod postem rekrutacyjnym gdzie np mozna byloby poczytac takie ciekawe posty na temat corpa ktorego w imie zasad niemozna obgadac gdzie indziej
Forum jest dosc obszerne i by calosc ogarniac to troche schodzi a tak to klik i jest bo wydaje mi sie ze wiekszosc pewnie nawet niewie ze cos takiego jest a jak wie to pewnie niezaglada bo szkoda czasu lub sama nazwa przeniesienia posta malo mowi :)

Nie pije akorat do nich ale takie cos mozna byloby zrobic dla kazdego :) sam to niedawno odkrylem a na Centrale zagladam od roku malo pisze ale za to duzo czytam choc jak widac niewszystko


[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary