Autor Wątek: Kopanie lodu  (Przeczytany 12974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thogar

  • Gość
Kopanie lodu
« dnia: Lipiec 04, 2010, 19:08:04 »
Mam takie pytanie kumpel mówił mi że nalepiej jest kopać LÓD w hi sec i robic z niego paliwo, że niby to jest najbardziej opłacalne teraz.

Tylko pytanie jak zrobić to paliwo po rafinacji ? trzeba jakieś skille do tego a jeśli tak to jakie ?

Z góry dziękuje za pomoc.

[gmod=Khobba]Proszę, na przyszłość postaraj się nie pisać tematu posta wielkimi literami. To naprawdę nie sprawi, że dostaniesz odpowiedź szybciej.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 07:51:10 wysłana przez Khobba »

ThakRa

  • Gość
Odp: KOPANIE LODU
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2010, 19:20:39 »
Mam takie pytanie kumpel mówił mi że nalepiej jest kopać LUD w haig sec i robic z niego paliwo, że niby to jest najbardziej opłacalne teraz.
 

 :o
Ze skilli to proponuje w pierwszej kolejności słownik ortograficzny. No chyba że chodziło ci o kopanie ludu, czyli PVP, ale z tego to paliwa raczej nie zrobisz.

naye666

  • Gość
Odp: KOPANIE LODU
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:41:07 »
A zeby oftopa nie bylo no to fakt jest taki ze z tego co wiem z samego lodu a zwlaszcza w high secu paliwa nie wykopiesz... Na paliwo sklada sie tez kilka innych elementow miedzy innymi z PI

silvia

  • Gość
Odp: KOPANIE LODU
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2010, 01:31:26 »
chodzilo o to, ze kopie lud (np. Zydow) a potem do refinera i przerabia na energie cieplna ;p

joke.


wskakujesz na pasek z lodem, kopiesz go, zwozisz na stacje potem "refine" i masz czesc paliwa do posa. pos wymaga kilku roznych takich paliw.
jesli chodzi o oplacalnosc to nie wiem... najlepiej podliczyc ;d
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 07:51:30 wysłana przez Khobba »

naye666

  • Gość
Odp: KOPANIE LODU
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2010, 07:43:02 »
Bez mackinawa to juz chyba hulk ryjacy veldspar bedzie bardziej oplacalny ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2010, 08:54:05 »
3-4 mil/h kopania lodu w hisecu to jest żal i niewolnictwo, a nie granie. Veldspar kopany hulkiem ze stripami T2 i kryształami T2 jest tylko ciut (50%?) bardziej opłacalny.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:30:20 »
Na szybciora, hulk da radę wykopać ze 3-3,5 miliona tryta na godzinę (samotny), do 5,5m z orką na all5 i kompletem implantów. W Jita sellordery są po 2,60 (mam na myśli normalne, po kilkaset milionów).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:34:36 »
Proporcjonalnie do czasu zainwestowanego w takiego Hulka, jesteś w stanie farmić 2-3 Angel Extravaganze L4 dziennie, każda z nich przyniesie ok. 25-30 mil zysku, a zajmuje 45 minut z pozbieraniem lootu (i to Drake'iem na launcherach meta 2).

Jedno i drugie powoduje śmierć mózgu, ale L4 przynajmniej dają kasę.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:42:02 »
A paski okazjonalną rozrywkę pvp :P

Edit
Czy coś było robione z forum? Odparowały moje posty które napisałem jakoś tak o 1 - 2 w nocy min odpowiedź w tym temacie...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:06:30 »
Proporcjonalnie do czasu zainwestowanego w takiego Hulka, jesteś w stanie farmić 2-3 Angel Extravaganze L4 dziennie, każda z nich przyniesie ok. 25-30 mil zysku, a zajmuje 45 minut z pozbieraniem lootu (i to Drake'iem na launcherach meta 2).

Jedno i drugie powoduje śmierć mózgu, ale L4 przynajmniej dają kasę.
Robienie drakiem lvl4 z jego dps-em to ZUO!! Kopanie lodu odkąd pamiętam nigdy nie było za bardzo opłacalne. Ogólnie kopanie w jedną osoba to lipa jest. Co innego jak ryjesz na np. 10 altów :D

Sotharr

  • Gość
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2010, 12:45:57 »
[mod]Wątek dotyczy kopania lodu i tego tematu proszę się trzymać.[/mod]

BoDeK

  • Gość
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2010, 15:25:09 »
Proporcjonalnie do czasu zainwestowanego w takiego Hulka, jesteś w stanie farmić 2-3 Angel Extravaganze L4 dziennie, każda z nich przyniesie ok. 25-30 mil zysku, a zajmuje 45 minut z pozbieraniem lootu (i to Drake'iem na launcherach meta 2).

Jedno i drugie powoduje śmierć mózgu, ale L4 przynajmniej dają kasę.

45 min z pozbieraniem lootu oczywiście z 345 m3 ładowni drejka? Człowieku mam wymaxowanego drejka i robię tą misję co najmniej 2-3 razy w tygodniu ... nie udało mi się zejść poniżej 1,5h wszystkie 6 pocketow. (35+ BS do zastrzelenia czyli średnio 10-15 salw z heawy przy rofie ok.7s i co najmniej dwukrotnym przelotem deska z salwagerem) Piszesz bzdury.
 Chce kolega "topić" lód to jest tylko i wyłącznie jego sprawa i granie z przeliczeniem ISK/h jest bez sensu bo ma robić to co go bawi. Poza tym to pytanie z działu górnictwo/hutnictwo a nie misje.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:08:31 »
Topic dotyczy OPŁACALNOŚCI kopania lodu. Przykład AE jest pokazuje, że jest to NIEOPŁACALNE.

A co do AE - czytaj ze zrozumieniem. Farmienie misji oznacza, że robisz tylko 4 pockety, tak by misja zrespawnowała się po DT. Drej na 6 launcherach + tractor + salvager przedziera się przez to w ciągu 45 minut spokojnie. Wraki kroisz od razu i zostawiasz "kulkę" puszek, które potem zbierasz indykiem, przy czym najwięcej czasu zabiera dobijanie do choinki, niż fizycznie przeciąganie do cargo. Teraz, mając standa do 3 agentów położonych blisko siebie możesz tak farmić trzy AE na raz i już sobie policz czy warto kopać ten lód.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:28:02 »
Warto jak sie nie lubi misjonarstwa, a lubi kopać. Jak Soth pisał wpier**** stąd z dyskusjami o skuteczności draka na l4 do tematu w którym ta dyskusja pasuje. I może tak dla odmiany jak jakiś nowy gracz napisze kolejny temat z pytaniem o pomoc to mu kur*** odpowiedzcie merytorycznie albo wcale nie piszcie?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:07:21 »
Ryjąc Dark Glitter i sprzedając przemielone z niego produkty po przyzwoitych cenach wyciągniesz jakieś 10 na godzinę, co jest ostatecznie znośne. Tyle że to opcja raczej na 0.0 i nieliczne systemy lowseca.

Fajne w kopaniu lodu jest to że można zostawić statek spokojnie na 15 minut AFK. Niefajne jest to, że wynikają z tego grosze.
(edit - wycięte offtopowe uwagi o tym co jest najlepsze afk ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 17:15:38 wysłana przez Albi »

Platfusek

  • Gość
Odp: Kopanie lodu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2010, 20:05:58 »
Ktoś raz pisał że kopanie w hisec jest dobre tylko dla botów, bo jeśli chodzi o zarobek to wszystko inne jest lepsze zaczynając od robienia misji drakiem/ravenem/czymś lepszym.