Autor Wątek: Standard/Secured Container a Jettisoning?  (Przeczytany 3959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Littleimp

  • Gość
Standard/Secured Container a Jettisoning?
« dnia: Czerwiec 25, 2010, 01:32:05 »
Witam wszystkich serdecznie.
Na wstępie chciałem przeprosić jeśli ten wątek pojawił się już wcześniej jednak po "przeskanowaniu" forum nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Jestem nowym graczem w Eve i moją pierwszą postać planuję nastawić na mining. Zauważyłem, że część graczy korzysta z secured containerów. Poczytałem trochę o tym na forach i oficjalej stronce Eve i albo czegoś nie rozumiem, albo sama idea tych kontenerów jest nieco niedopracowana. Otóż wiadomo, że secured conteinery uzywać można w systemach 0.7 i niżej - na starcie farmię kernite w systemie 0.7. Wytrenowałem skill anchoring aby móc używać secured contenerów ale nie bardzo rozumiem jaka jest idea ich używania z uwagi na ich cenę i małą pojemność - np. large secuired container kosztuje ok 50.000 ISK i ma zaledwie 780m3 pojemności, podczas gdy zwykły kontener tworzony przy jettisonowaniu ma gigantyczną pojemność a cargo mojego Bestowera, ma po upgradeach 10,000 m3. Zatem nawet jeśli zyskuję bezpieczeństwo dzięku używaniu secured contenerów to muszę wydać kupę kasy i kupić ich kilka aby opłacalne było zapełnienie Bestowera przy jednym runie po minerały (zakładam że koszt jest jednorazowy a pojemniki wielokrotnego użytku). Ponadto same kontenery zajmują miejsce w ładowni więc też zmniejszają możliwości nośne samego Bestowera, lub statku używanego do miningowania. Proszę wytłumaczcie noobkowi jaki jest zatem cel używania takich konterenów, skoro z tego co rozumiem z ekonomicznego punktu widzenia jest to mało opłacalne.
 

silvia

  • Gość
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2010, 01:57:05 »
one zajmuja 650m3 miejsca a maja pojemnosc 780m3

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2010, 07:32:21 »
Dodajmy jeszcze, że jettison znika po pewnym czasie (1-2h), a secury tylko wtedy, jak nam je ktoś ukradnie :P
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2010, 07:41:14 »
Jest bardzo dużo systemów w których czas odparowania jestisona liczony jest w minutach nie godzinach :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2010, 07:48:23 »
Właśnie. Spróbuj pokopać np. w Abudban w Heimatar to zobaczysz jak szybko Twój kontener zniknie albo "pożółknieje" :P

Po prostu są tacy co wolą się bardziej nagimnastykować, ale swój urobek mieć bezpieczny :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Goomich

  • Gość
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2010, 09:42:29 »
Jestem nowym graczem w Eve i moją pierwszą postać planuję nastawić na mining.

Jeśli lubisz czytać książki, to nie musisz od razu płacić CCP.

Zauważyłem, że część graczy korzysta z secured containerów. Poczytałem trochę o tym na forach i oficjalej stronce Eve i albo czegoś nie rozumiem, albo sama idea tych kontenerów jest nieco niedopracowana.

Nie, to ludzie korzystający z nich są niedopracowani.

Otóż wiadomo, że secured conteinery uzywać można w systemach 0.7 i niżej - na starcie farmię kernite w systemie 0.7. Wytrenowałem skill anchoring aby móc używać secured contenerów ale nie bardzo rozumiem jaka jest idea ich używania z uwagi na ich cenę i małą pojemność - np. large secuired container kosztuje ok 50.000 ISK i ma zaledwie 780m3 pojemności, podczas gdy zwykły kontener tworzony przy jettisonowaniu ma gigantyczną pojemność a cargo mojego Bestowera, ma po upgradeach 10,000 m3. Zatem nawet jeśli zyskuję bezpieczeństwo dzięku używaniu secured contenerów to muszę wydać kupę kasy i kupić ich kilka

To dlatego, że kopiesz, uważasz, że te kilkaset tysięcy to kupa kasy. Weź się za misje, to ci to minie.

aby opłacalne było zapełnienie Bestowera przy jednym runie po minerały (zakładam że koszt jest jednorazowy a pojemniki wielokrotnego użytku). Ponadto same kontenery zajmują miejsce w ładowni więc też zmniejszają możliwości nośne samego Bestowera, lub statku używanego do miningowania. Proszę wytłumaczcie noobkowi jaki jest zatem cel używania takich konterenów, skoro z tego co rozumiem z ekonomicznego punktu widzenia jest to mało opłacalne.

Przylatujesz na pasek z takim (tylko nie z Large, ale z GIANTem!), wywalasz, anchorujesz, zakładasz hasło i sobie do niego kopiesz. Jak nakopiesz, to lecisz po tego bestowera i zabierasz z puszki urobek. Bajer polega na tym, że ci nikt nie przyleci, nie ukradnie zawartości, ty się nie będziesz denerwował i nie skończysz tak: http://eve.battleclinic.com/killboard/killmail.php?id=393308

Littleimp

  • Gość
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2010, 20:22:13 »
Dzięki za cenne informacje, nie wszystko jeszcze ogarniam ale podejrzewam, że większość rzeczy wyjdzie w praniu.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2010, 10:46:20 »
Dzięki za cenne informacje, nie wszystko jeszcze ogarniam ale podejrzewam, że większość rzeczy wyjdzie w praniu.

Sugeruję byś udał się do Unseen Academy - tam Ci pomogą podstawy ogarnąć
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Littleimp

  • Gość
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2010, 09:45:58 »
Jeszcze taka sprawa - po zanchorowaniu containera chcę powinienem ustawić hasło, ale jedyna opcja z contextual window to "set NEW password" co sugeruje ze istnieje jakieś domyślne hasło ustawiane po wystrzeleniu conteinera. Czy to prawda czy po prostu mam wpisac własne chasło w rubryczkach "new" i "confirm password" a "old password" pozostawić puste? Drugie pytanie - jak mogę sprawdzić czy mój kontener został poprawnie zahasłowany? I czy po każdorazowym otwarciu kontenera muszę ustawić nowe hasło?
Dzięki z góry za info.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Standard/Secured Container a Jettisoning?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2010, 09:56:10 »
Juz nie pamietam. Spróbuj pola "old password" zostawić puste. Jak nie wpisz tam cokolwiek. Jak po zanchorowaniu wpiszesz hasło to będzie działać. Najlepiej bedziesz to widział po ponownym zalogowaniu do gry. Po prostu przy pierwszej próbie otwarcia puchy będziesz musiał hasło wpisać.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P