Autor Wątek: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)  (Przeczytany 3383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zardianus

  • Gość
"Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« dnia: Czerwiec 03, 2010, 00:43:28 »
Mam do Was kilka noobskich pytań :)
Gram chyba coś kole 5-6 dni i coś tam już zobaczyłem, niektóre rzeczy nawet zrozumiałem (innych nawet nie próbuję na ten moment rozumieć ;) )
pytanie pierwsze: czy jest możliwość "auto lootowania" wraków po walce? Generalnie na ten moment jest to duża "upierdliwość" jak dla mnie, bo zbieranie lootu (btw: czy w EVE tak to się nazywa czy jest inne określenie?) zajmuje więcej czasu niż sama walka, a na etapie, którym jestem każdy kawałek stuffu, który znajdę ma duże znaczenie. Precyzując pytanie czy jest opcja zbierania lootu z wszystkich wraków w okolicy (w przyszłości ucząc się jakiejś umiejki lub może coś przeoczyłem w tutorialu) ?
Pytanie drugie: Czy jak otrzymałem "letter of recommendation" to zakończyłem tutka (gdzieś czytałem, że na koniec dostaje się jakiś item) czy to tylko moje pobożne życzenie?
pytanie trzecie: czy jest możliwość "przeciągnięcia" więcej niż 1 statku do jakieś lokacji? Mam na myśli sytuacje lecę sobie jakieś 14J i zaczynam działać w tej okolicy bo agent mnie tam wysłał, ale chciałbym ściągnąć tam inne statki (bo wypada mi misja na kopanie i potrzebuję inny statek) czy mogę porzucić w jakiś sposób statek aktywny, "teleportować się" i przylecieć na miejsce innym statkiem?


Loc0

  • Gość
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:01:54 »
Na wszystkie pytania odpowiedz brzmi NIE :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:05:03 »
pytanie trzecie: czy jest możliwość "przeciągnięcia" więcej niż 1 statku do jakieś lokacji? Mam na myśli sytuacje lecę sobie jakieś 14J i zaczynam działać w tej okolicy bo agent mnie tam wysłał, ale chciałbym ściągnąć tam inne statki (bo wypada mi misja na kopanie i potrzebuję inny statek) czy mogę porzucić w jakiś sposób statek aktywny, "teleportować się" i przylecieć na miejsce innym statkiem?

Są statki transportowe (klasy: industrial lub freighter), które mogą zabierać inne statki. Industrialem przerzucisz spakowane frytki (repackage), ale nie możesz nim latać na trialu. Fracht to bardzo gruba sprawa (600+ mln, kupa skilli).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:16:02 »
indykiem przeżuci shipy do bc włacznie (ale indyk musi być z tych wiekszych), pomiędzy nim i frachtem jest też orka, która weźmie max do dwóch zafitowanych bc lub pare mniejszych do tego jeszcze sporo miejsca w ładowni i corp hangarze, ale jej skilowanie jest chyba dłuższe nawet niż fracht, jest za to tańsza

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Templar Brave

  • Gość
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2010, 02:28:27 »
Na twoim etapie polecam PPM na zadokowanym w stacji statku > Leave Ship i znajdziesz się w kapsule (podzie, jajku - jak zwał, tak zwał  :)). Kapsułą tą możesz wydokować ze stacji i polecieć do miejsca, w którym masz inny statek i na tamtej stacji wejść do hangaru ze statkami > na statku, do którego chcesz wsiąść kliknąć PPM Assemble Ship (o ile jest jeszcze spakowany) > Make Active i wtedy będziesz mógł nim polecieć do "Twojej" stacji.

^ przerzuci ^ - sorry Doom, musiałem  :D

Sotharr

  • Gość
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2010, 10:00:37 »
pytanie trzecie: czy jest możliwość "przeciągnięcia" więcej niż 1 statku do jakieś lokacji? Mam na myśli sytuacje lecę sobie jakieś 14J i zaczynam działać w tej okolicy bo agent mnie tam wysłał, ale chciałbym ściągnąć tam inne statki (bo wypada mi misja na kopanie i potrzebuję inny statek) czy mogę porzucić w jakiś sposób statek aktywny, "teleportować się" i przylecieć na miejsce innym statkiem?
Oprócz wspomnianego przez Templara lotu powrotnego kapsułą możesz „teleportować się” przez autodestrukcję kapsuły.
Na stacji kliknij ikonę medical i ustaw lokalizację klona w stacji, w której masz statki, lub w jej pobliżu. Następnie wydokowujesz, klikasz prawym i wybierasz self destruct. Gdy kapsuła wybuchnie, obudzisz się w nowym klonie w wybranej stacji. Pamiętaj, że po takiej operacji musisz zaktualizować klona.

James

  • Gość
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2010, 11:00:18 »
Oprócz wspomnianego przez Templara lotu powrotnego kapsułą możesz „teleportować się” przez autodestrukcję kapsuły.
Na stacji kliknij ikonę medical i ustaw lokalizację klona w stacji, w której masz statki, lub w jej pobliżu. Następnie wydokowujesz, klikasz prawym i wybierasz self destruct. Gdy kapsuła wybuchnie, obudzisz się w nowym klonie w wybranej stacji. Pamiętaj, że po takiej operacji musisz zaktualizować klona.
... i że tracisz implanty ;)

sc0rp

  • Gość
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2010, 14:20:34 »

pytanie pierwsze: czy jest możliwość "auto lootowania" wraków po walce? Generalnie na ten moment jest to duża "upierdliwość" jak dla mnie, bo zbieranie lootu (btw: czy w EVE tak to się nazywa czy jest inne określenie?) zajmuje więcej czasu niż sama walka, a na etapie, którym jestem każdy kawałek stuffu, który znajdę ma duże znaczenie. Precyzując pytanie czy jest opcja zbierania lootu z wszystkich wraków w okolicy (w przyszłości ucząc się jakiejś umiejki lub może coś przeoczyłem w tutorialu) ?

nie ma, ale jest taki modul jak tractor beam dzieki nie mu mozesz sciagac wraki z odleglosci 20km. jesli masz na mysli wraki np. z misji to najlepiej zrob sobie do tego dedykowany statek na poczatku klasy destroyer pozniej klasy bc w hi sloty zapakuj 4 tractor beamy i 4 salvagery, w medium ab a w low cargohold expandery.

Cytuj
Pytanie drugie: Czy jak otrzymałem "letter of recommendation" to zakończyłem tutka (gdzieś czytałem, że na koniec dostaje się jakiś item) czy to tylko moje pobożne życzenie?

z tego co pamietam to nie, ale moze sie cos zmienilo bo robilem tutorial jakies 2-3 lata temu.

Cytuj
pytanie trzecie: czy jest możliwość "przeciągnięcia" więcej niż 1 statku do jakieś lokacji? Mam na myśli sytuacje lecę sobie jakieś 14J i zaczynam działać w tej okolicy bo agent mnie tam wysłał, ale chciałbym ściągnąć tam inne statki (bo wypada mi misja na kopanie i potrzebuję inny statek) czy mogę porzucić w jakiś sposób statek aktywny, "teleportować się" i przylecieć na miejsce innym statkiem?

tak, sa 3 mozliwosci:
- sprzedac w miejscu wylotu statek, kupic w miejscu docelowym, ale tu jest sie zawsze stratnym i dochodzi problem rigowanych statkow
- kupic sobie statek transportowy: industrial - zapakuje nawet spakowany statek klasy bc, orca - do 2 zfitowanych (tzn rozpakowanych) bc, fracht - prawie dwa rozpakowane bs (do tego potrzeba triku z kontraktami), carrier - dwa rozpakowane bs + jeszcze troche
- wystawic kontrakt kurierski z miejsca wylotu do miejsca docelowego - za odpowiednia oplata ktos przewali ci statek.

Zardianus

  • Gość
Odp: "Autolootowanie" i inne pytania noobiszona ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2010, 17:06:21 »
Dzięki za szybkie odpowiedzi :)