Autor Wątek: Eve online vs world of warcraft  (Przeczytany 14008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lolnik1

  • Gość
Eve online vs world of warcraft
« dnia: Maj 29, 2010, 23:38:46 »
Eve online jak wiemy ma szanse przebić wow-a swoją wszechstronnością, innowacyjnością, chociaż może już przebił? Jak myślicie, która gra lepsza, wiem na tym forum eve pewnie wygra, ale postarajcie się spojrzeć na sprawę obiektywnie, więc nie ma być postów typu: "Eve online rulez, bo fajnie mi się gra" ;).

Templar Brave

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2010, 23:44:14 »
Proszę Cię, jak można to w ogóle porównywać? ...

trigen

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2010, 23:46:01 »
To tak jakbyś porównywał

Tibia vs RealLife*



*gdzie RL to EvE
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 23:51:52 wysłana przez trigen »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2010, 23:50:32 »
Eve online jak wiemy ma szanse przebić wow-a swoją wszechstronnością, innowacyjnością, chociaż może już przebił? Jak myślicie, która gra lepsza, wiem na tym forum eve pewnie wygra, ale postarajcie się spojrzeć na sprawę obiektywnie, więc nie ma być postów typu: "Eve online rulez, bo fajnie mi się gra" ;).

Tych dwoch gier nie da sie porownywac , co najwyzej tylko ilosc graczy cala reszta to 2 zupelnie inne bajki .

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2010, 00:00:55 »
EVE to odwrotny WOW. Mała ilość graczy (jak na warunki MMO 300k graczy to naprawdę niewiele), maksymalnie złożona rozgrywka (z tendencją wzrostową) i co za tym idzie "learning curve" nieporównywalny.

To jak porównywać Quake do America's Army.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

lolnik1

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2010, 00:04:01 »
Bo ja szukam sandbox mmorpg, ambitniejszych gier, takich jak runescape, wurm online, ultima online.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2010, 00:07:37 »
EVE to odwrotny WOW. Mała ilość graczy (jak na warunki MMO 300k graczy to naprawdę niewiele), maksymalnie złożona rozgrywka (z tendencją wzrostową) i co za tym idzie "learning curve" nieporównywalny.

To jak porównywać Quake do America's Army.
+ no WASD control keys  ;D

silvia

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2010, 00:20:19 »
ehem...

party = flota
gildia = corp
alians = alians
horda / cos tam = milicje? sc / nc? :D
hp/cp/cooklwiek = shield+armor+hull
mana = capacitor
skille pasywne = skille pasywne
skille aktywne = moduly
buffy = gank linki
bizuteria ktora daje jakies tam bonusy itp = implanty
potiony = boostery
questy = misje
quardy w miastach (choc to raczej tibia / l2 / mu ) = concord
spoling (l2) = salvaging
zamek = pos / outpost

chlopaki, wszystko da sie porownac. eve naprawde nie jest tak unikalne jak wam sie wydaje :P

Oxylan

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2010, 00:33:14 »
Pozwolę sobie kogoś zacytować "When an EVE player quits the game for WoW, the average IQ of both communities increases" :buck2:

sc0rp

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2010, 01:00:30 »
Z punktu widzenia osoby ktora w wow i eve grala pare lat zarowno casual jak i hardcore uwazam ze tych gier sie nie da porownac mozna conajwyzej porownac konkretne aspekty gry:
- Poziom skomplikowania: Eve w porownaniu do wow jest mniej wiecej taki sam jak wow do diablo 2
- Poziom intelektualny w EvE jest ogolnie wyzszy niz w wow (Co nie znaczy ze w eve nie ma dzieci neo a w wow inteligentynych ludzi)
- W wow kontent pve jest super, w eve raczej przecietny. Chodz jak ktos sie nie boi spalic drogi ship to i w eve moze byc ekscytujacy ;)
- W wow nie ma death penalty, a w eve jest ogromne.
- w wow mozna grac na pałe np. rzucac sie na 10 mobow, w eve tez mozna ale dupa boli jak scrambla naloza
- pvp w wow to zart, w eve tez moze byc zartem jak jest 1k ludzi w tym samym systemie
- w wow mozesz grac single, eve na single robi sie nudne bardzo szybko
- ekonomia: w wow blizzard zabija caly czas trade skille kiedys co prawda byly opcje zycia jak krezus z produkcji. w eve ccp coraz wiecej oddaje w rece graczy a sami jesli kontroluja ceny to robia to praktycznie nie widocznie, produkcja to jeden z fajniejszych (chodz przy masowce ui troche spartanske) sposobow na robienie kasy jak sie jest offline
- w wow twoja postac rozwija sie tylko jak jestes zalogowany, w eve rozwija sie bez wzgledu czy jestes online czy nie.
- poznanie podstawowych zasad gry w wow 5min, eve godzina. poznanie dokladnie wlasnej postaci w wow kilka dni, poznanie dokladne zasad eve czemu np. nie warto z torped walic do fregat kilka miesiecy.
- w wow znam kilka osob ciesza sie z gry mimo ze nie znaja eng, w eve ani jednej.
- wow jest gra raczej loot oriented, w eve mozesz skutecznie latac chodzby i na drzwiach od stodoly. ;)

Eve jest gra bardziej skomplikowana i wymaga troche samozaparcia aby ja poznac. Ja do gry w eve podchodzilem 3 albo 4 razy robiac sobie przerwy miedzy podejsciami, ale teraz nie gram ze wzgledu na brak czasu a nie dlatego ze mi sie znudzila.

eX

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2010, 08:29:18 »
Dark Flonoe ładnie tutaj wszystko podsumował, ale jest jeszcze jedna istotna sprawa, której zapomniał.

tzw. End Game - w wow end-game jest dość powtarzalny przez co nudny, w eve jak się uprzeć to nie ma czegoś takiego jak end-game bo skilli jest od cholery i ciut ciut, a nawet jak wyskillujesz tego tytana, to nie jest to i-win-button jak w mmorpg pokroju wow jakis syper wyjebiaszczy łuk/miecz/zbroja z raid bossa czy czegoś


jedyne w czym imo wow bije eve, choc moge sie mylic, bo w wow gralem bardzo krotko (niecaly miesiac - nie spodobal mi sie) to raz questy - w wow ta cala otoczka w okol questowania wydaje sie ciekawsza i dwa akcja - w wowie dolaczasz sie do kolejki czekasz kilka - kilkanascie minut i jest, w eve mozesz latac godzinami zanim znajdziesz jakies naprawde fajne pvp :)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 00:22:27 wysłana przez eX »

Aventhar

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2010, 08:46:14 »
Może nie dla wszystkich to ma znaczenie, ale dwumiesięczny pre-paid do WOW jest ponad 20 PLN tańszy.

Raiha

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2010, 09:29:42 »
Może nie dla wszystkich to ma znaczenie, ale dwumiesięczny pre-paid do WOW jest ponad 20 PLN tańszy.

Po kilku miesiącach gry w EVE grac można za darmo :)

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2010, 11:13:22 »
EVE to gra z parciem na PVP, wiekszosc contentu PVE mocno ssie w tej grze i zazwyczaj jest to tylko przerywnik pomiedzy PVP. W wow'a nigdy nie gralem, ale z tego co widzialem/czytalem to jest nastawiony glownie na PVE z dodatkiem bezstresowego PVP. Oczywiscie w EVE jest cala masa ludzi ktorzy zajmuja sie tylko PVE, ale wynika to zazwyczaj z braku czasu na cokolwiek innego, bo co do czego zeby polatac na PVP trzeba troche czasu poswiecic.

Co jest na prawde fajne w EVE, to to ze kazdy pilot jest przydatny, niezaleznie na jakim poziomie skilli jest jego postac i nawet znacznie slabiej wyszkolona ma szanse pokonac na PVP kogos z wiekszym stazem postaci (samemu udalo mi sie ubic typa grajcego ok 1,5 roku, kilkunastodniowa postacja, gdzie walczylismy w tych samych statkach).  Czym dluzej skilluje Twoja postac tym szybciej pomniejsza sie realna przepasc miedzy Toba a innymi graczami, dlatego postawa "bez sensu zaczynac, bo juz wszyscy sa elite pro skilled po x latach gry" jest raczej nieuzasadniona. Inna sprawa jest ze od jakiegos czasu EVE jest bardziej nastawiona na grupowe PVP niz solo  :-\


Alrekus

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2010, 12:27:05 »
Może nie dla wszystkich to ma znaczenie, ale dwumiesięczny pre-paid do WOW jest ponad 20 PLN tańszy.

No nie wiem, jak sprawdzałem to kosztowało 120zł, do eve kupisz za 70-100max, ale to tylko moje zdanie. Do tego po czasem krótkim czasem nie, czasie grania możesz płacić za grę in-game, a wisienką na torcie jest to, że client EVE jest darmowy tak jak i każdy dodatek, w WoW'ie każdy następny dodatek to 100++zł (czyt. za zagranie teraz razem z cataclysmem, zabulisz bagatela 400-450zł  :uglystupid2: oczywiście jeśli chcesz pudełko, bo same klucze są potrzebne do gry, ale bez pudełek to żadna frajda  ^^). To tylko aspekty pieniężne.

Co do samych gier, to WoW ma super pve, instancje, to jest prawie jedyne rzecz dla której bym tam zagrał/wrócił (bo grałem na nieoficjalnych serwach), ale nie podoba mi się zaniedbanie WoW'a, potworzyli sobie 3 kontynenty i 1 dodatkowy wymiar, teraz zmienią 2 kontynenty, 1 zostanie bez zmian, dodatkowy wymiar też (od 2 dodatków już), do tego itemy jakie dostajesz co dodatek są zbyt potężne, 1 quest na terenie następnego dodatku i masz item lepszy od najlepszego itemu rajdowego, wartość mają tylko sety pvp. Może jest jeszcze coś do dopisania, ale ja tam wole jednak iść coś zjeść O0.

EDIT
jeśli chcesz zaistnieć w wowie to musisz mieć maks lvl, bo inaczej jesteś nikim  ::)

Kara Mon

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2010, 12:45:13 »
Mi w Wow nie podobal sie fakt ze nie moglem  sie w krzakach z kosa zaczaic i dac w morde dowolnej osobie ktora przechodzila tak po prostu bo jest  , w Eve moge  :2funny:

Eve mnie nie ogranicza tka bardoz jak Wow ktory w zasadzie co chwila czegos zabrania , musze byc dobrym orkiem albo zlym clzowiekiem i koniec  , nie mgoe pojsc  dac w morde komus tlukacemu super fajnego bosa bo to jest instancja , pvp glownie tylko na tych samych arenach , w kolko bicie tych samych bosow , w kolko to samo. W eve lece na drugi koniec galaktyki i juz moze dziac sie zupelnie cos innego.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 12:50:49 wysłana przez Kara Mon »

lolnik1

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2010, 13:14:41 »
No nie wiem, jak sprawdzałem to kosztowało 120zł, do eve kupisz za 70-100max, ale to tylko moje zdanie. Do tego po czasem krótkim czasem nie, czasie grania możesz płacić za grę in-game, a wisienką na torcie jest to, że client EVE jest darmowy tak jak i każdy dodatek, w WoW'ie każdy następny dodatek to 100++zł (czyt. za zagranie teraz razem z cataclysmem, zabulisz bagatela 400-450zł  :uglystupid2: oczywiście jeśli chcesz pudełko, bo same klucze są potrzebne do gry, ale bez pudełek to żadna frajda  ^^). To tylko aspekty pieniężne.

EDIT
jeśli chcesz zaistnieć w wowie to musisz mieć maks lvl, bo inaczej jesteś nikim  ::)
No na maxa ta wypowiedź jest subiektywna :D. First: pre paid do wow-a kosztuje 78 zł, czyli 39 zł/ miesiąc, sprawdź na sprawdzonej stronce keye.pl ;). za eve online pre paid to widziałem w paru sklepach, między innymi na keye.pl i wszędzie jest po 95-98 zł pre paid za 2 miechy. A z kosztem samej gry to mocno przesadziłeś :D, 400zł? To tak policzmy, world of warcraft podstawka 29 zł, burning crusade 29 zł, wrath of the lich king 68 zł, cataclysm 105 zł, podliczmy. Wychodzi: 231 zł. No, ale pieniądze to są mało ważne, no bez przesady, ale liczy się grywalność. Bo jakby kasa tak liczyła się mocno, to byśmy grali w marną podróbe wow-a, w runes of magic ;).

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2010, 13:17:43 »
Taką kasę się płaci teraz w promocjach i innych zagrywkach marketingowych mających ściągnąć nowych graczy. Jak ktoś to kupuje sukcesywnie z w okolicach premiery to łączny koszt już mu raczej przekroczył 4 stówy za serie do samego Wicha z Cataclysm dojdzie kolejna...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2010, 14:55:28 »
Mnie "chodzone" mmo przestały rajcować dobre pare lat temu... może poza diablo II, ale to właściwie nie jest mmo ;-)  - kultowa gra i masakrycznie grywalna nadal. WOW nie przypadł mi do gustu po dwóch godzinach gry, może to mało, ale po 1 zbyt cukierkowa, po 2 pvp z dupy... po trzecie nie ma dla mnie tego "czegoś" co wciska w fotel przy pierwszym odpaleniu gry :-) Eve nie da się porównać do jakiejkolwiek innej gry MMO, co czyni ją unikatowym produktem.

WOW ma masę klonów, lepszych i gorszych, a EVE jest jak na razie jedna i żadnej poważnej konkurencji nie widać. 1 serwer, grafika na poziomie, wysoka średnia wieku graczy, co eliminuje niedorżnięte za młodu bachory, duża troska deweloperów o produkt i community, początki w grze trudne, przez co wciągające i ciekawe, oraz fantastyczne PVP. Duże możliwości rozwoju postaci, płacenie za grę wirtualną walutą, mnóstwo do odkrycia, wiele możliwości zarobku, brak grindu i promowania przykucia do monitora przez 20 godzin na dobę żeby "wbić lvl/podexpic", dzięki przemyślanemu systemowi skillowania ... wymieniać można by na prawdę długo :-).

Wow sux :-) Najlepiej nie rozpoczynać dyskusji na temat WOW'a, bo może to się skończyć źle dla rozpoczynającego temat :P

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2010, 15:08:50 »
a trafił ktokolwiek na jakieś fantasy mmo z full lootem i rozbudowaną ekonomią i produkcją? najlepiej bez irytującego systemu klas postaci i open pvp? marzy mi się taka gra...
Some Men Just Want to Watch the World Burn

lolnik1

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2010, 15:14:38 »
a trafił ktokolwiek na jakieś fantasy mmo z full lootem i rozbudowaną ekonomią i produkcją? najlepiej bez irytującego systemu klas postaci i open pvp? marzy mi się taka gra...
Możesz mnie wyśmiać, ale tibia, ma system lvli, ale bierze dużo z ultimy, skille nie kupuje się, a trenuje się, np. używasz tej broni, atakujesz to tym lepiej nią bijesz itp., potworki są porozstawiane w świecie losowo, a nie według schematycznego lvlu, zresztą musiałbyś sam zobaczyć. Jeżeli jesteś uprzedzony do tej gry to nie zaczynaj ;). Runescape, chyba najlepszy sandbox mmorpg, mnóstwo skilli, grałem około 2 lata, gra się w przeglądarce, zresztą sam zobacz, znakomita gra. Tylko te dwie gry mają jakie szanse, no chyba, że jeszcze wurm, ale to casualowa gra, gra się przez jave, ale to jest totalny sandbox, chcesz domek? Rąbiesz drzewa, obrabiasz drewno i tworzysz dom, chcesz zwiedzić świat? Zdobywasz drewno, budujesz statek i z kompanami płyniesz na ocean :). No i ultima online, ale to klasyk ;).

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2010, 15:35:04 »
Azbuga takimi grami miał byc Darkfall Online i Mortal Online. Grałem w obie bety tych gier. Darkfall wyszedł w mojej opinii na fantasy Quake'a MMO z elementami cRPG. Mortal ma zdecydowanie wiekszy potencjał ale jest baaardzo niedokonczony. Jesli Starvault przezyje to za rok, dwa gra moze osiagnie poziom ultimy.
I-DEA / C0ven

lastverb

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2010, 15:50:33 »
a trafił ktokolwiek na jakieś fantasy mmo z full lootem i rozbudowaną ekonomią i produkcją? najlepiej bez irytującego systemu klas postaci i open pvp? marzy mi się taka gra...

Ultima Online ?

Kareem

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 31, 2010, 00:04:21 »
Może nie do końca na temat WoW vs Eve, ale też na temat mmorpg vs Eve.
Jakiś czas temu próbując zachęcić kolegów, z którymi grałem w Lineage 2 napisałem króki artykuł opisujący podstawy EVE, z punktu widzenia gracza L2. Poniżej mały wycinek (jest tego sporo więcej, ale reszta to dla graczy EVE oczywistość i nie będę wklejał:

"(...)
EXP

Nie trzeba praktycznie w ogóle farmić. Co bardziej kumaci gracze mogą logować się tylko na PVP. Nie ma czegoś takiego jak EXP są za to skille. Skill jest to umiejętność posługiwania się jakimś modułem albo umiejętność latania konkretnym statkiem. Przełożę to na język L2. Załóżmy że ktoś gra łucznikiem. Aby móc biegać w armorze nie trzeba wbijać lvl, ale włączyć skill np. Light Armor Mastery. Skill ten ma 5 leveli. 1lvl pozwala na zakładnie lekkiego D grade, lvl3 na B grade a lvl 5 na S grade. Przy czym wyskillowanie każdego lvl trwa dłużej. Lvl1 np. 10 minut, lvl2 1 godz, lvl3 16godz, lvl4 3 dni, a lvl5 2 tygodnie. Jeżeli chcemy się posługiwać łukiem, to trzeba skillować Archery i podobnie, każdy lvl pozwala na używanie lepszego łuku. Oprócz tych skilli są inne skille, które np. pozwalają na przyśpieszenie biegania (np. każdu lvl daje 5% do Speeda), szybsze strzelanie, lepszy zasięg, większą siłę ataku. Oprócz tego na tej samej postaci można sobie wyskalować posługiwanie się daggerem, dualswordem, tarczą czy mieczem. Można też wyskillować hvy armor albo robe. Co więcej na tej samej postaci można mieć skille do craftu czy spoila.

(...)


POSTAĆ I STATKI

Generalnie w grze poruszamy się statkami. Postać jest tylko obrazkiem, który wyświetla się na różnych kartach. Nie ma czegoś takiego jak poruszanie się postacią.
Dalej tłumacząc wg języka L2. Statek jest jak armor i weapon. Od niego zależy to, co możemy robić, nasz styl walki, siła ognia, prędkość itp. Różnych statków jest kilkadziesiąt. Każdy ma inny bonus i jest wykorzystywany do innych zadań. Ta sama postać w zależności od tego w jakim statku siedzi może być Damage Dealerem, healerem, bufferem. Każdy ze statek ma tak zwane sloty, czyli miejsca, gdzie może wkładać różne moduły. Od tego jakie moduły włoży zależy to co można tym statkiem zrobić (te moduły się skilluje).
Od tego czy dobrze się zamontuje moduły (sfituje statek) zależy często wygrana/przegrana w PVP. Najlepsze jest to, że nie ma uberfitów, które gwarantują najlepsze wykorzystanie statku, więc szkół fitowania jest wiele.
Tak jak w L2 najczęściej posiadamy 1-2 armory, których pilnujemy jak oka w głowie, tak w EVE gracze mają nawet po kilkadziesiąt statków, każdy do czegoś innego. Złożenie armoru trwa czasami parę tygodni. Na najlepsze statki do PVP zarabia się 3-5 godzin. Są oczywiście droższe statki, ale ich albo nie używa się do PVP albo są to tzw capital shipy, które są do specjalnych zadań i nie każdy nimi lata.
Statki są tak tanie, ponieważ zniszczenie statku jest permanentne. Tu nie ma jakiś magicznych respawnów. Zniszczony statek zamienia się w kupę złomu i trzeba kupić sobie nowy (cześć modułów jest do odzyskania, ale najczęściej przez wroga). To tak jakby po killu w L2 część sprzętu ulegała zniszczeniu, a reszta zostawała w miejscu ubicia, a nie respawnował asię wraz z graczem.

(...)

KORPORACJE I SOJUSZE

W odróżnienia do L2 zarządzanie korporacją jest bardzo sformalizowane. W L2 w zasadzie jedynie co można zrobić (wg interface gry) zarządzając klanem to przyjąć lub wyrzucić kogoś z niego, reszta zależy od dobrej woli gracza. W EVE można sporo więcej. Niech przykładem będzie tutaj np. to, że można ustawić automatyczny podatek od zarobionej kasy i nie trzeba nikogo prosić o dobrowolne składki.
(...)
Zarządzanie sojuszem to mega zadanie. Największe mają 5k członków. Bez profesjonalnego planowania logistyki czy finansów nie ma szans na powodzenie i zarządzanie takim zestawem, dlatego liderami sojuszy raczej nie są zasmarkane nastolatki.

(...)

PVP

Dużo by pisać. Najważniejsze to chyba to, że nie ma czegoś takiego jak buff. Tzn jest, ale daje on zaledwie kilka % dodatkowego bonusu do różnych statystyk, a nie tak jak w L2 potraja np. staty, więc pojedynczy gracze nie są w stanie osiągnąć zbytniej przewagi nad resztą.

Każdy statek służy do czegoś innego. Czasami małe statki, które da się pilotować po kilku dniach gry są w stanie pojechać wielkie statki do których wyskillowania potrzeba kilku miesięcy (po prostu działa wielkiego statku nie są w stanie trafić czegoś malutkiego, co szybko się porusza). Wszystko zależy od umiejętności graczy. Coś takiego nie może mieć miejsca w L2, gdzie gracz po pół roku gry byłby w stanie wybić właściwie nieograniczoną liczbę graczy grających 2 dni.

Inaczej się fituje statki do solo pvp, do małych gangów i do wielkich flot.

Cała sztuka PVP w EVE polega na wytropieniu i zaskoczeniu przeciwnika. Każda flota musi mieć Scouta, który leci z przodu i sprawdza teren. Tu nie ma miejsca na bezmyślny atak. Liczy się strategia i taktyka. Szybkie klikanie F1, F2 itp. nie ma najmniejszego znaczenia.

Każda flota musi być profesjonalnie zarządzana, dlatego każda musi mieć tzw FC (fleet commander). Są to ludzie, którzy specjalizują się w prowadzeniu flot. W przeciwieństwie do L2 takie funkcje nie zawsze sprawują liderzy czy vcl klanów.

(...)"


littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 31, 2010, 10:04:18 »
kilkunastu chłopaków obezwładniło swojego kolegę i grożąc mu przyłożonymi do szyi nożyczkami żądali... hasła do konta w grze internetowej "Tibia"

Dobra, Panie i Panowie. Kto najdłużej gra? Zapraszam na piwo, ja stawiam ;D

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 31, 2010, 10:47:44 »
21-latka
Nieco mnie to zdziwiło jak czytałem ten artykuł. Po przeczytaniu nagłówka spodziewałem się, że bohaterowie będą mieli ok. 13 lat  :)

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2010, 10:51:39 »
Nieco mnie to zdziwiło jak czytałem ten artykuł. Po przeczytaniu nagłówka spodziewałem się, że bohaterowie będą mieli ok. 13 lat  :)

Dokładnie. Niedługo będziemy mieć newsa, że nie małolat matkę, a dorosły gość żonę krzesłem walnie, bo mu konto w Tibii skasuje :P.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

silvia

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 31, 2010, 11:13:53 »
Widzicie... tibia w kulturze dresow jest naprawde wysoko, a dresy to o 10zl potrafia zabic.

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 31, 2010, 11:28:31 »
Uaaa porownywac wowa i eve to jak porownywac Ferrari Enzo z Hummerem H1 :)
I to samochod i to ale przeznaczenie zupelnie inne i dla zupelnie innej klienteli. Obie gry to mmo dlatego maja pewne cechy wspolne lub podobne jak kazde mmo w sumie, ale w przypadku tworzenia obu gier tworcy mieli zupelnie inne zalozenia :)
Mysle, ze nie ma sensu tutaj wypisywac ani roznic ani podobienstw.

Jezeli ktos jest zainteresowany dobrym mmo w swiecie fantasy polecam poczytanie artykulow apropo Guild Wars 2. Jezeli Arena dotrzyma slowa i stworzy to co chce, a nie widze powodow dla, ktorych mieliby tego nie zrobic, GW2 zmiecie wowa z powierzchni ziemi. I pod wzgledem pve i pvp. Do tego bedzie za darmo! :)
Jezeli ktos jest zainteresowany b. ciekawie zapowiadajacym sie mmo w swiecie S-F ze sterowaniem ala Freelancer, polecam poczytanie o Black Prophecy. Gra rowniez bedzie bez abonamentu, natomiast bedzie system mikrotransakcji o ktorym narazie wiadomo nie wiele.




WANT PIE NOW!!!!!

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 31, 2010, 13:01:42 »
Za OMGRAWR  :2funny:

Cytuj
Oleandra Shadowjumper > WoW is like quick and dirty hourly hotel sex
Oleandra Shadowjumper > EVE is like dinner, board games, foreplay, sex, and cuddling afterwards.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ghostden

  • Gość
Odp: Eve online vs world of warcraft
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2010, 16:58:08 »
No nic na innych forach też robią porównania i jak widać WoW nie taki zły
Z kugu

...whats this eve stuff you speak of? WoW is so much cooler atm. There was 100 people in Ironforge and the node held jus sayin....