Śmietnisko > Off Topic

Nowy Komputer -prosze o porade

<< < (2/3) > >>

JimmyBrownie:
http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputerowe_na_maj_2010 <--- rozsądne zestawy za rozsądne pieniądze. To co zaproponowałeś to przysłowiowy "Fit z Zostałem ocenzurowany" ;-)
" Jeśli nie zamierzasz kręcić zestawu, możesz kupić tańsze wiatraczki :-)

Platfusek:

--- Cytat: Scaryman w Maj 28, 2010, 01:32:17 ---DX10.1- gdyby nie to że praktycznie wogóle nie ma gier a te które są nic nie dają za dodatkowe .1, to może wtedy miałoby to sens? To samo jest z DX11 póki co.

--- Koniec cytatu ---

Każda gra dx11 obsługuje dodatkowe instrukcje z 10.1, po za tym gier dx11 jest coraz więcej. Porównanie z eve: jeśli ktoś może kupić Cynabala, niech nie zastanawia się nad Vagabondem :)


--- Cytat: Scaryman w Maj 28, 2010, 01:32:17 ---Win7 64bit wymaga wielu nowych programów i sprawia więcej kłopotów,
--- Koniec cytatu ---
Jakich kłopotów? Obsługuje około 40 komputerów z Win7 64bit i nie widzę aby były jakieś 'problemy' względem wersji 32 bitowej których jest parę sztuk.


--- Cytat: Scaryman w Maj 28, 2010, 01:32:17 --- wersja 32bit jest zdecydowanie bardziej kompatybilna ze starszym softem, płyta obsłuży od 3,2 do 3,6 GB, zależnie od konkretnego modelu.

--- Koniec cytatu ---
Nie ma czegoś takiego jak obsłuży tyle i tyle zależnie od modelu. Poczytaj sobie o adresowaniu pamięci w 32 bitowych systemach operacyjnych. Aha i komputer adresuje nie tylko pamięć ram :)

Stary Pierdola:

--- Cytat: Platfusek w Maj 27, 2010, 22:21:17 --- Dorzuć trochę grosza do radeona 5850,

--- Koniec cytatu ---
A co z PhysX , z tego co wiem to Ati nie obsługuje PsysX?

Straszny:
@Platfusek
ależ dokładnie właśnie tak jest, na wielu komputerów jakie mają 4 GB na jednych jest 3,3 na drugich 3,6 GB wolnego RAM, bez względu na grafiki itd. Poczytaj sobie bo jest o tym dość często w necie, i sam też tak mam na paru używanych windowsowych maszynach (większość moich komputerów nie ma windows jako OSa), pamiętam jest o tym nawet artykuł na stronie supportu MS.

Nie miałeś problemów z kompatybilnością wersji 64bit? To może znaczyć że pracujesz na schematach i tyle. Choćby bardzo popularny Adobe CS3 - kupa spraw do rozwiązania i z samym WIn7 i szczególnie z wersją 64bit. Bardzo źle współpracują ze sobą, a nie każdy chce robić upgrade do CS4, czy teraz już do do CS5 (moi graficy zdecydowanie odnoszą wrażenie że coraz więcej rzeczy jest gorzej a nie lepiej z kolejnymi CSami). Zresztą ja od czasów Win2003 Server obchodze problem ograniczenia adresowania (na chwile odblokowany przez MS przez PAE) zakładając RAM-dysk, który może pracować w przestrzeni adresowej powyżej tych 3,5 GB, w ten sposób 32bitowy system ma ok. 3,5 GB ram + 4 GB ramdiska z ustawionym wielkim swapdiskiem systemowym i swapdiskami CSa/Corela itd - chodzi to jak burza i ślicznie korzysta z 8 GB mimo OSa 32bitowego.

co do grafiki to  mnie nie przekonałeś, od wielu lat adminuje dużemu serwisowi o sprzęcie PC i większość testerów ma podobne odczucia,  póki nie zobacze 3-4 natywnych gier DX11 mówienie o nim jako czymś waznym do gier, czy o jeszcze bardziej efemerycznym DX 10.1 jest jak opowiadanie bajek dziecku.

nowe grafiki AMD mają inną zalete - są ciche i chłodne, to jest mocny argument za ich kupieniem, wadą jest brak CUDA w użytkach (coraz popularniejsze) i physX w grach (choć to z kolei równie efemeryczne jak DX10.1), i choć Nvidia zablokowała taką możliwość oficjalnie , ciągle można zrobić taki trick że kupić sobie główny GPU od AMD + dodatkowy GPU NVidii do cuda/physX, to jest rozwiązanie alternatywne.

Dec Apilatour:

--- Cytat: JimmyBrownie w Maj 28, 2010, 02:19:18 ---http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputerowe_na_maj_2010 <--- rozsądne zestawy za rozsądne pieniądze. To co zaproponowałeś to przysłowiowy "Fit z Zostałem ocenzurowany" ;-)
" Jeśli nie zamierzasz kręcić zestawu, możesz kupić tańsze wiatraczki :-)

--- Koniec cytatu ---

ceny zestawów są zaniżone, są robione w oparciu o sklep esc.pl włazłem tam sprawdzić, czy rzeczywiście są korekt, i niestety nie, tak przy okazji, też planuje zakup sprzętu, no i teraz z tego co widzę przy obecnym kursie dolara, chyba warto poczekać, podzespoły drożeją z dnia na dzień, (obserwuje od jakiś 3tygodni)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej