Autor Wątek: Golem PVE - kilka pytan  (Przeczytany 6972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stary Pierdola

  • Gość
Golem PVE - kilka pytan
« dnia: Styczeń 30, 2011, 10:19:40 »
Przyszedł czas na Golema a że w departamencie missle jestem zupełnie zielony ( mam chyba 20k SP) proszę o pomoc.

1.Będę używał torped i zrobiłem sobie plan w EveMon ale nie wiem jakie missle support skile powinienem dodać , czytając rożne forum rozumiem , że nie wszystkie skille działają na wszystkie rodzaje missle wiec jeśli ktoś kto lata torpedowym Golemem PVE mógłby mi pomóc będę wdzięczny.

2.Jakie rigi założyć na ten statek? Large Hydraulic Bay Thrusters II i Large Rocket Fuel Cache Partition II są na najwyżej ocenionym ficie na Battleclinic ale jest to fit dość stary czy coś się zmieniło czy tez jest to dobry wybór? Mój styl PVE gry to max DPS min Tank btw.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:16:49 »
Do torped to przede wszystkim skile na zasięg czyli czas lotu i szybkość pocisków, w drugiej kolejności te od dps czyli dwa skille na rof oraz jeden ogólny na damege:
- Missile Bombardment
- Missile projection
- Missile launcher operation
- rapid launch
- warhead upgrades
wszystkie powyższe najlepiej na 5 (chociaż warhead jest do przeżycia na 4)

z support skli powinien działać jeszcze target navigation prediktion - redukuje kare do dmg za speed celu

ponadto może nie oczywiste dla wszystkich ale jak chcesz golema na torpach to bardzo przydadzą ci sie skill od target paintera:
- target painting na 4 -> signature focusing też na 4 minimum

rigi po jednym z tych co podałeś to optimum, przy wymaksowanych skilach na zasięg i tych dwóch rigach będziesz miał jakieś przyzwoite zasięgi na t1 pociskach, a zwłaszcza na javelinach


W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:34:43 »
Wielkie dzieki Doom oto mi chodziło , skille do target paintera mam już zrobione przy okazji skillowania Vargura:)

Goomich

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 15:34:06 »
Jak chcesz się bawić w rigi do zasięgu to lepiej założyć 2 hydrauliki niż mieszać hydraulika i fuela.

BoDeK

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2011, 10:51:38 »
Ja także będę robił przesiadkę na Golema. Zastanawiałem się nad wersją torpedową, tylko dużo misji robię przeciw Guristasom a te potrafią latać na sporej orbicie i raczej Cruisy założę.
Tu pytanie:
Mam zebrane 4/5 setu Crystal Implantów (5-ty w drodze) i czy to wystarczy w miarę solidny tank złożyć i jeszcze "dopieścić" missile? Wszystkie support skile do missili mam na 4/5. Oglądałem fity na BattleClinic ale to wszystko jest na surowo, jak to się sprawdza w praniu? Kombinowałem na EFT ale nawet na drejku wychodzą mi jakieś inne wartości niż te w grze (nieduże ale zawsze).

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2011, 11:08:45 »
Bo fit tool w grze liczy inaczej i eft liczy inaczej

Generalnie fit na golemie robisz albo na cap stabel i masz może 350 dps z cruis i z 600 na torpedach (te ostatni ssa również zasięgiem), albo robisz na wygrzal i nie masz cap stabel, ale z fitem na dps i wykorzystaniem bonusu marudy do pompowania zwłaszcza wspartym crystalami i tak możesz robic misje tyle że nie na afk

ja osobiscie na swoim śmieciuchu mam mniej wiecej taki fit;


[Golem, New Setup 1]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Signal Amplifier II

Caldari Navy X-Large Shield Booster
Shield Boost Amplifier II
Shield Boost Amplifier II
Invulnerability Field II <<< sugeruje stosowac dedykowane pod misje
Invulnerability Field II <<< sugeruje stosowac dedykowane pod misje
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron

Siege Missile Launcher II, Mjolnir Torpedo
Siege Missile Launcher II, Mjolnir Torpedo
Siege Missile Launcher II, Mjolnir Torpedo
Siege Missile Launcher II, Mjolnir Torpedo
Salvager II
Salvager II
Small Tractor Beam I

Large Rocket Fuel Cache Partition II
Large Hydraulic Bay Thrusters II
wymaga +3 cpu

ten ampilifer w low dlatego że czwarty bcu mało daje a zasieg locka przydaje sie jak gueristy dampem grzmotna. Booster z crystalami stawia shild od zera do 100 na 5 cykliwiec możesz go właczać raz na jakiś czas na dwa - 3 cykle i wyłączać kiedy shild wróci do akceptowalnego poziomu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2011, 11:20:26 »
ten ampilifer w low dlatego że czwarty bcu mało daje a zasieg locka przydaje sie jak gueristy dampem grzmotna.

Guristy jak każde pożądne Caldari ECMują, a nie dampią.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2011, 11:24:11 »
Sorry serpentisy miało być.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

BoDeK

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2011, 11:29:13 »
Dziękuję za pomoc. Mam już jakąś wizje odnośnie tanka, ale raczej zostanę przy Cruise Missile ... to i tak większy DPS niż drejk, którym robię każdą L4. Jak już pisałem, dla mnie nie jest ważny ISK/h  :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2011, 11:47:04 »
masz może 350 dps z cruise

Eeee.... to czemu nie Tengu, które ma 600+ DPS-a i to z mniejszego kalibru?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2011, 11:48:22 »
Bo pytał o Golema?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2011, 12:01:43 »
Ale dlaczego pytał o Golema, gdy mógł zapytać o Tengu.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2011, 12:02:50 »
Czyli w skrócie. Dla Rasowego Caldara obecnie pod PVE najlepszy jest Tengu (i najdroższy), później chyba nighhowk (czy jak to się nie pisze ale wymaga sporo skilowania), i raven na równie z drakiem (1 ma większy dps ale słabszy w sumie tank).

Dobrze myślę?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2011, 12:06:33 »
Źle myślisz. Golem jest lepszy od ravena - równy dps, sporo potężniejszy tank, bonus do celnosci rakiet i bonus do TP. Zapomnialeś ponadto o scorpionie navy który ma tank porównywalny jak nie lepszy z drejem i o CNR który pod wzgledem dps przewyższa wszystkie pozostałe bs caldari (za wyjątkiem state wersji oczywiście)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2011, 12:27:31 »
.... i o CNR który pod wzgledem dps przewyższa wszystkie pozostałe bs caldari (za wyjątkiem state wersji oczywiście)
I za wyjatkiem golema na rage torpach z 3ma TP(wedlug excela 3 tp z bonusem od golema powoduja ze rage torpy maja takei parametry wybuchu jak torp T1 na cnr/raven).

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2011, 12:35:21 »
Przepraszam nie znam się na calmarach.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2011, 12:39:31 »
I za wyjatkiem golema na rage torpach z 3ma TP(wedlug excela 3 tp z bonusem od golema powoduja ze rage torpy maja takei parametry wybuchu jak torp T1 na cnr/raven).
Tylko że 3xTP to w zasadzie brak tanka, strzelanie rage torpedami to idiotyzm niezależnie co twierdzi Twój exel, t1 torped nie uzywa sie na nie golemie własnie dlatego ze bez jego bonusów do tp są strasznie mało użyteczne w pve, a CNR wciąż ma wyższy potencjalny dps od golema z racji wyższej efektywnej liczby wyrzutni o 1,ileś

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2011, 12:59:35 »
Jak dla mnie jesli golem, to tylko torp. Niestety zeby wszystko mialo rece i nogi trzeba kupic jakiegos dobrego shield boostera.

sc0rp

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2011, 13:06:12 »
Tylko że 3xTP to w zasadzie brak tanka, strzelanie rage torpedami to idiotyzm niezależnie co twierdzi Twój exel, t1 torped nie uzywa sie na nie golemie własnie dlatego ze bez jego bonusów do tp są strasznie mało użyteczne w pve, a CNR wciąż ma wyższy potencjalny dps od golema z racji wyższej efektywnej liczby wyrzutni o 1,ileś

Tyle ze na paskach i sanctumach mozesz tankowac dpsem ;)  i tank nie jest potrzebny, a na misjach do mnie bardziej przemawiaja 3 utility sloty i salvagowanie w trakcie robienia mimo troche mniejszego dpsa - kwestia gustu.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2011, 13:25:04 »
Jak dla mnie jesli golem, to tylko torp. Niestety zeby wszystko mialo rece i nogi trzeba kupic jakiegos dobrego shield boostera.

Gist X-Type Large Shield Booster
Gist X-Type Shield Boost Amplifier
 mam na Vargur i sprawiaja sie swietnie.

BoDeK

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2011, 13:25:54 »
Golem:

Caldari Battleship Skill Bonus: 10% bonus to cruise missile and torpedo velocity and 5% bonus to cruise missile and torpedo explosion velocity per level

Marauders Skill Bonus: 7.5% bonus to shield boost amount and 7.5% bonus to effectiveness of target painters per level

Role Bonus: 100% bonus to cruise missile and torpedo damage, 100% bonus to range and velocity of tractor beams

Raven Navy Issue:

Caldari Battleship Skill Bonus: 5% bonus to Siege and Cruise Missile Launcher Rate Of Fire and 10% bonus to Torpedo and Cruise Missile Velocity per level of skill

czy ja coś przeoczyłem? te 100% do damage w 4 Wyrzutniach Golema to chyba więcej niż 7 Wyrzutni Raven Navy??? czy o czymś nie wiem?

sc0rp

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2011, 13:29:54 »
Golem:
(...)
Role Bonus: 100% bonus to cruise missile and torpedo damage, 100% bonus to range and velocity of tractor beams

Raven Navy Issue:

Caldari Battleship Skill Bonus: 5% bonus to Siege and Cruise Missile Launcher Rate Of Fire
(...)
czy ja coś przeoczyłem? te 100% do damage w 4 Wyrzutniach Golema to chyba więcej niż 7 Wyrzutni Raven Navy??? czy o czymś nie wiem?

7 x 1.25 > 4 + (4x1.00)

BoDeK

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2011, 13:32:36 »
ok, paniał. Nie doczytałem ... mea kulpa  :-X

Goomich

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2011, 13:36:08 »
CNR ma bonus do rofa, nie do damage'u. więc to jest 7x1,33.

amra

  • Gość
Odp: Golem PVE - kilka pytan
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2011, 19:24:39 »
Ja także będę robił przesiadkę na Golema. Zastanawiałem się nad wersją torpedową, tylko dużo misji robię przeciw Guristasom a te potrafią latać na sporej orbicie i raczej Cruisy założę.
Tu pytanie:
Mam zebrane 4/5 setu Crystal Implantów (5-ty w drodze) i czy to wystarczy w miarę solidny tank złożyć i jeszcze "dopieścić" missile? Wszystkie support skile do missili mam na 4/5. Oglądałem fity na BattleClinic ale to wszystko jest na surowo, jak to się sprawdza w praniu? Kombinowałem na EFT ale nawet na drejku wychodzą mi jakieś inne wartości niż te w grze (nieduże ale zawsze).

Zasieg to nie problem, aby golem byl sensowny i tak musisz na ammo t2 leciec. A na javelin torpedach masz zasieg ~60km.
Na ammo t1 bedziesz sie meczyl tylko.