Autor Wątek: CZym handlowac w 0.0  (Przeczytany 8002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shaitis

  • Gość
CZym handlowac w 0.0
« dnia: Marzec 18, 2010, 11:36:52 »
Jak wiekszosc graczy ktorzy spedzili juz troche czasu w EVE, duzo handluje w Highsecu, wystarcza mi na GTC i jakies PVP shipy. Jednak ostatnio przenioslem/sprzedalem wszystkie swoje trade alty do 0.0 i staram sie pohandlowac tutaj.

Wiadomo ze w highsec bazuje sie na glownie lenistwie innych graczy lub zbijaniu cen innych, schodzi wszystko od tritu do T3, na jako taki margin.

Jednak w 0.0 sytuacja wyglada inaczej. Ceny na markecie sa nizsze niz w Jita, ciezko z kimkolwiek konkurowac bo wszystko jest. Jedyna szansa na duzych gabarytowo itemach, jednak nawet te schodza czasem ponizej ceny NPC. Walcze ale przegrywam z rynkiem

Czym wy handlujecie w 0.0 ? I nie chodzi mi tu o loot z PVP, tylko o stale zrodlo dochodu.

Latwiej jest sprzedac overpriced T2 item w lowsecu niz w 0.0.

Goomich

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2010, 12:11:12 »
A co sprzedajesz? Pojedyńcze itemy, czy całe rozwiązania?

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2010, 12:24:03 »
U nas sie wszystko spoko sprzedaje od statkow t2 po ammo. Zwykle mozna spokojnie liczyc na jita +5-10% choc czasem duzo wiecej. Moze w IT RKK czy DICE jada stuff z t2 bpo na wlasny market dlatego ceny niskie ale wierzyc mi sie nie chce ze ponizej jita bo jezeli tak to przylece i bede wam spekulacje robil  :D

shaitis

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2010, 12:30:17 »
A co sprzedajesz? Pojedyńcze itemy, czy całe rozwiązania?

Zwykle jak handluje to wszystkim co mozna znalesc w zakladce market i co mi sie oplaca / lub jest niezbedne do fitu (np jak mam sprzedac shipa + 90% fitu z pozytywnym margin, to moge stracic na jednym itemie)

U nas sie wszystko spoko sprzedaje od statkow t2 po ammo. Zwykle mozna spokojnie liczyc na jita +5-10% choc czasem duzo wiecej. Moze w IT RKK czy DICE jada stuff z t2 bpo na wlasny market dlatego ceny niskie ale wierzyc mi sie nie chce ze ponizej jita bo jezeli tak to przylece i bede wam spekulacje robil  :D

Przylec i sam sprawdz, coprawda 90% tego towaru do goonsowe zapasy ktore probuja sprzedac, ale oprocz kilku itemkow wszystko w cenie jita lub ponizej.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2010, 12:48:39 »
Wykup to i zawieź do jita :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2010, 13:19:28 »
Giant contenerami. Kupujesz za 250k, a sprzedajesz za 2 mln isk :-). U nas rynek tez jest nasycony, poza tym jfe spowodowaly, ze ludzie kupuja tylko stuff, ktory zapomnieli kupic/skonczylo im sie i musza miec na zaraz. Wiec standardowo ammo/dronki/scrypty. No, ale nie bede cie klamal kokosow na tym nie zarobisz i zwrot nastepuje w bardzo dlugim okresie czasu.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

shaitis

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2010, 13:25:07 »
Giant contenerami. Kupujesz za 250k, a sprzedajesz za 2 mln isk :-). U nas rynek tez jest nasycony, poza tym jfe spowodowaly, ze ludzie kupuja tylko stuff, ktory zapomnieli kupic/skonczylo im sie i musza miec na zaraz. Wiec standardowo ammo/dronki/scrypty. No, ale nie bede cie klamal kokosow na tym nie zarobisz i zwrot nastepuje w bardzo dlugim okresie czasu.

nie schodzi, tzn dronki tak ale nie tyle zeby sie na tym dorobic
ammo faction tez powoli schodzi,

Wykup to i zawieź do jita :2funny:

Myslalem o tym, ale to jednorazowy strzal.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2010, 13:28:54 »
Oczyścisz rynek z taniego sprzętu, po wyzerowaniu możesz próbować handlu bez "nieuczciwej" konkurencji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2010, 15:24:40 »
Pytanie na ile jest w stanie wykreować monopol, bo może się okazać, że zapasów jest więcej i inni wystawią po tej samej cenie po której kupił :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2010, 15:26:11 »
Monopol?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2010, 15:28:14 »
A Ty abstynent ?  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

shaitis

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2010, 15:39:53 »
Probowal ktorys z was "skupowac" named itemki ?
Pozwolilem zrobic sobie niedawno experyment i z buy ordera skupilem okolo 200 1600mm tungstenow ponizej 2mln/pcs w tym samym czasie cena buy w jita oscylowala kolo 3 mln wiec wyszlo ok. Niestety skupowanie tego trwalo ostro ponad miesiac. Wiem co jest wartosciowe a co nie.. wiec nie potrzebuje rady co supowac. Pytanie jest co oplaca sie najbardziej (tam u was) - co dropuje najczesciej / neutry/platy/dcu/LSE i co jest na rynku ...

Chetnie tez pogadam jak ktos chce wejsc w spolke ;) mam wolne 10 baniek ktore moge gdzies utopic.

Ellaine

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2010, 20:42:30 »
3 godziny na ratach i juz wiesz co najczesciej wypada w danym regionie.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: CZym handlowac w 0.0
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2010, 12:43:46 »
Kazdy region ma swoj specyficzny rynek. U mnie na stacjach GC np. jest odgorny nakaz nie robienia narzutu wiekszego niz 10% jita na modach 25% na statkach. A zarobic mozna np. na trycie bo nigdzie w pokecie nie ma dobrej rafineri, ludziom nie chce sie wozic spowrotem minsow, a 90% ludzi kopie i tak hiendy na ukrytych paskach. Jesli zaopatrzenie ice products jest takie sobie to majac maly zapasik mozna niezle zarobic jak sie jakas kampania szykuje. Skoro trwa firesale goonsowych assetow to jestes w d..ie puki sie rynek nie ustabilizuje. Ale to moze byc dobry moment zeby pokopac na kontraktach moze uda ci sie dostac jakies factiony itp. po zanirzonych cenach. Swego czasu w GW dorabialem sobie na ammo do raciarek. Zazwyczaj max run rakiet do drejkow schodzil z 200% przebiciem w stosunku do kosztu produkcji nim nastepny byl gotowy.