Autor Wątek: Problem z plynnoscia gry  (Przeczytany 2104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

professor00179

  • Gość
Problem z plynnoscia gry
« dnia: Marzec 07, 2010, 21:33:06 »
Mam powazny problem z plynnoscia gry, mianowicie, za kazdym razem gdy sie warpuje do jakiegos miejsca lub dokuje/oddokowuje sie ze stacji, gra zaczyna niemilosiernie tnac. Potem przestaje, ale te 10 sekund juz nie raz kosztowalo mnie utrate statku wiec tak sie nie da grac;/.
Problem wydaje sie byc z moim hardwarem bo lagow nie mam (tak mi sie wydaje). Problem jest tym bardziej dziwny, ze sprzet mam dobry:
Athlon 2 x3
4gb ram
Radeon EAH3850
OS XP

o co moze chodzic?

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Problem z plynnoscia gry
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2010, 21:39:27 »
U mnie identyczny problemem były spowodowany sterownikami do karty graficznej. Akurat mam Radeona HD 4850, ale można śmiało założyć, że u Ciebie problem może mieć podobne podłoże.
na urlopie od EVE

professor00179

  • Gość
Odp: Problem z plynnoscia gry
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2010, 21:54:37 »
Czyli co? nowe sterowniki? sprawdze moze zadziala, ale w miedzy czasie przeinstalowywalem system (virusy) i wczesniej mialem nowsze sterowniki a dzialalo tak samo

silvia

  • Gość
Odp: Problem z plynnoscia gry
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2010, 22:55:50 »
@professor00179: pod jakim nickiem grasz?

shaitis

  • Gość
Odp: Problem z plynnoscia gry
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2010, 23:27:23 »
co masz wlaczone w grafice w evce ?
moze za duzo detali
ta grafa najswiezsza nie jest i ewidentnie to co opisujesz to czekanie evki az zaladuje mapki do pamieci grafy, moze jakims dziwnym trafem masz jakis problem ze zlaczem PCIe (np ustawione x 1 czy cus)
MAsz wersje 512 czy 1 GB ?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Problem z plynnoscia gry
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2010, 00:22:44 »
EAH3850? wnioskuje ze Asus.

Sprawdz w menadzerze urzadzen czy zainstalowany jest EAH3850 czy moze HD 3850 , mialem cos zblizonego do twojego problemu z moim "Asusem" ale do tego dochodzily bluescreeny po kilku minutach gry. Pomoglo "reczne" zainstalowanie karty jako Radeona HD a nie AH , drivery teoretycznie identyczne w praktyce zmiana ogromna bo wszystko zaczelo dzialac to co do tej pory niezbyt dobrze dzialalo. Asus robi cos bardzo zlego z catalystami ktore dostacza do swoich kart  >:(

To na bank nie jest wina "wieku" karty , mam starsza grafe i poza jita 4-4 moge i na high detalach wyleciec ze stacji i jesli gra mi przycina to na doslownie sekunde lub 2.

zabbas

  • Gość
Odp: Problem z plynnoscia gry
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2010, 07:48:27 »
Możesz też wyczyścić cache gry. Jest na dysku C, moge teraz podać lokalizacje na Viście: C:\Users\<user name>\AppData\Local\CCP\EVE\f_arch_eve_tranquility\cache

Pozdrawiam,
zabbas