Autor Wątek: Capital pilot  (Przeczytany 14896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 09, 2010, 11:10:45 »
Brakuje jeszcze tylko + i - poszczególnych lotniskowców i mothership's :)
Aeon +
Nyx 0
Wywern -
Hel LOL

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2010, 11:15:37 »
nie mam  problemu z robieniem anomali carrierem, jesli jestes w home hubie i na lokalu masz swojakow ktorzy ci pomoga.

Zakładam klepanie anomów tylko we "własnym systemie", który ma upgrade'y pod anomalie. Dokładna odwrotność działania niektórych "proviidiotów" (easy, nie Polaków), którzy potrafili przylecieć do nas robić eskalację trzema Tengu i je wdupić.  :2funny:

Niby można użyć jakiegoś wypasionego BS-a, ale jak patrzę w EFT na jakieś 3000-4000 tanka capstable i 1000+ DPS z fighterów...  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2010, 11:16:54 »
A tak z ciekawości (bo tez nie mam pojęcia zadnego w tym tamacji ;) ). Dlaczego taka klasyfikacja? Czemu np. Hel leży i kwiczy chocby przy Nyxie (no tak to odczytuję) ?
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


shaitis

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2010, 11:17:36 »
Niby można użyć jakiegoś wypasionego BS-a, ale jak patrzę w EFT na jakieś 3000-4000 tanka capstable i 1000+ DPS z fighterów...  :coolsmiley:

Rattler ma okolo 2000+ DPS tanka + okolo 700+ DPS dronki + torpy/cruisy
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 11:26:58 wysłana przez shaitis »

Sammani

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 09, 2010, 12:26:04 »
Ja wlasnie szkole sobie alta carrierowego i powiem jak nim sie rozwijalem:
Cel: Capital dla korpa i ally: logistyka, repowanie posow, wsparcie subcasow, hot dropy.
Cykl skillowania: CALA nawigacja w tym calibartion na 5 (przy okazji pare tygodni i dobilem do jfa), teraz ida repki na 4, a na koncu beda dronki i wtedy bede mial statek sprawny bojowo, stanowiacy sile w grupie carrierow na spider tanku i support logistyczny dla alliancu w 0.0.

Po tym pozostanie mi tylko kupic nyxa :). Ciagle brak mi na full dead space fit :/

Rownolegle skillowalem alta do dreadow (juz dread gotowy :P):
Cel: Dread do capital fights :P
Cykl skillowania: Wpelni sprawny battleship, nawigacja (cal tu pozostawiam na 4) i dopiero teraz dokanczam skille dreadowe.

Ale te moje chary nie sa, nie byly i nigdy nie beda od pve.

Jarazziah

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2010, 12:26:23 »
MOIM ZDANIEM EHP na carrierze nie ma dużego znaczenia. Dlaczego tak uważam?
  • Carrier i tak popuje od DDka żeby nie wiem jak się zfitował. Można wprawdzie zrobić carriera dd proof ale tylko na jeden res i wówczas taki fit, poza przeżyciem DDka nic innego nie robi i jest ogólnie bez sensu. W związku z tym EHP nie ma tutaj znaczenia.

Tak sobie patrzyłem na EFT warriora i moim zdaniem da się zrobić Archona z uniwersalnym EHP tak żeby wytrzymał każdego rozdzaju DD i pewnie nawet da się nim coś zrobić.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2010, 12:50:02 »
Tak sobie patrzyłem na EFT warriora i moim zdaniem da się zrobić Archona z uniwersalnym EHP tak żeby wytrzymał każdego rozdzaju DD i pewnie nawet da się nim coś zrobić.
Możesz zapostować ten fit?

Jarazziah

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2010, 13:31:20 »
HSlot:
3 x Heavy Energy Neutralizer II
2 x Capital Remote Armor Repair I
MSlot:
4 x Cap Recharger II
LSlot:
Damage Control II
3 x Imperial Navy Energized Adaptive Nano Membrane
3 x Energized Regenerative Membrane II/Capacitor Power Relay II - tutaj to nie wiem dokładnie ile potrzeba membranek
Rigi:
3 x Large Trimark Armor Pump I

Trochę to kiepsko z capem wychodzi i ciekawe czy do czegoś da się zastosować. Można też założyć trimarki tl2  :uglystupid2:

A i zapomniałem do tego oczywiście odpowiednie kable do armora i capa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 13:42:02 wysłana przez Jarazziah »

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2010, 13:46:30 »
HSlot:
3 x Heavy Energy Neutralizer II
2 x Capital Remote Armor Repair I
MSlot:
4 x Cap Recharger II
LSlot:
Damage Control II
3 x Imperial Navy Energized Adaptive Nano Membrane
3 x Energized Regenerative Membrane II/Capacitor Power Relay II - tutaj to nie wiem dokładnie ile potrzeba membranek
Rigi:
3 x Large Trimark Armor Pump I

Trochę to kiepsko z capem wychodzi i ciekawe czy do czegoś da się zastosować. Można też założyć trimarki tl2  :uglystupid2:

A i zapomniałem do tego oczywiście odpowiednie kable do armora i capa.
Ten fit wytrzyma tylko i wyłącznie DD EM. Trimarki T2 nie pomogą przy innych rodzajach DD.

Jarazziah

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2010, 13:55:41 »
Hmm wydawało mi się że z odpowiednimi implantami powinien wszystkie typy wytrzymać. Nie dodawałem do tego tylko bonusu flotowego. Być może się mylę bo ja to tak na oko patrzyłem.

Goomich

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2010, 14:13:29 »
Archon ma za mało lowslotów. :P Trzeba wsadzić po dwa, podkręcone hardy, żeby wyciagnąć poand 6M ehp na każdym resie.

shadd

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 09, 2010, 14:20:45 »
[Archon, Archon DD]
Centus A-Type Armor Thermic Hardener
Centus A-Type Armor Kinetic Hardener
Centus A-Type Armor Explosive Hardener
Centum A-Type Energized Adaptive Nano Membrane
Centum A-Type Energized Adaptive Nano Membrane
Centum A-Type Energized Adaptive Nano Membrane
Damage Control II

[empty med slot]
[empty med slot]
[empty med slot]
[empty med slot]

[empty high slot]
[empty high slot]
[empty high slot]
[empty high slot]
[empty high slot]

Large Trimark Armor Pump I
Large Trimark Armor Pump I
Large Trimark Armor Pump I
 
DD z Doomsday Operation na 5 ma 3mln dmg. Tak dla zabawy policzyłem:
z low-grade slave wytrzyma każdego dd, inna sprawa ze cena fitu mało przystępna  ;) z high grade, kablami i trimarkami t2 wytrzyma 2 dd na thermal ew 2 dd na kin/explo jeżeli doomsday oper. jest na 4 nie na 5.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 09, 2010, 14:23:20 »
Wyjazd mi z tematu z fitami anty dd  :diabeł:
Może by ktos odpowiedział na to skoro i tak od kilku ostatnich postów jest off top?
A tak z ciekawości (bo tez nie mam pojęcia zadnego w tym tamacji ;) ). Dlaczego taka klasyfikacja? Czemu np. Hel leży i kwiczy chocby przy Nyxie (no tak to odczytuję) ?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jarazziah

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 09, 2010, 14:29:40 »
Ha już wiem gdzie tkwił błąd w moich obliczeniach. Nie wziąłem pod uwagę bonusu do obrażeń z skilla: "Doomsday Operation"  :)

Goomich

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 09, 2010, 14:33:44 »
Wyjazd mi z tematu z fitami anty dd  :diabeł:
Może by ktos odpowiedział na to skoro i tak od kilku ostatnich postów jest off top?

Dlatego.

shaitis

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 09, 2010, 15:45:00 »
Dlatego.

Jak stac cie na supercarriera i latasz jednym (obojetnie jakim) to i tak masz banana.
Jesli hostile gang ma DPS zeby zdjac Hel-a to zdejmie tez Aeona.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 09, 2010, 17:18:39 »
W tym układzie może warto rozważyć wybór carriera przez wybór motershipa jesli ktos planuje kiedys ...

Frankie

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 09, 2010, 19:24:51 »
Shaitis tak nie do końca. Trzeba miec naprawde "twarde klejnoty" żeby wsiadać w hela lub wyverne. W obecnym stadium eve masz 90% szans ze pare nudzacych tytanów znajdzie się w kazdym momencie, a te MSy nijak nie sa w stanie wytrzymywać DD w sensownej ilości. Tutaj Aeon bije wszystkie inne MSy na głowe bo ma potężny bonus w postaci EHP, który daje mu zbliżone wartości do tytków, przez co jest w stanie wytrzymać całkiem sporą ilość DD wpakowanych w niego.
Zresztą obserwując rynek kont wydać tą tendencje wyraźnie. Piloci Chimer, Heli, Wyvern i Leviatan/Ragnarok są duuuuuuuuużżo tańsi niz ich odpowiedników z armor tankiem przy tych samych skillach. Pole walki lubi armor bardzo mocno bije w shielda. Nie zdziwie się jak za niedługo głowne ally wprowadzą zakazy latania shieldowymi capami na fleet opy.
A tak z praktyki to w CH mamy chyba 2x Hel i ani jeden od czasu Dominion nie zalogował się, bo po prostu nie ma to sensu w przeciwnienstwie do Nyx/Aeon, które dość regularnie sobie lataja.
Przy MSie nie można rozważać dpsa ze zwykłych flot, bo tam gdzie pojawia sie MS to bardzo szybko pojawiaja sie tytki żeby go sciągnąc.

EDIT: Żeby w temacie głównym też dołożyć swoją cegiełkę. Chimera jest absolutnie najlepszym carrierem pod WH. W tej dziedzinie bije wszystkie inne carriery na głowę:) (jednak shield ma gdzieś swoje zastosowanie)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 19:37:55 wysłana przez Frankie »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 28, 2010, 08:40:17 »
Odświerzam temat bo nie chce mi sie zakladac nowego.

Pomału i nie śpiesząc sie jestem na etapie w którym cariery mogę miec na kilku charach "za chwilę" mam pewien rozrzut opcji wiec sie zastanawiam co wybrać.
Trzy chary którym do cariera najbliżej przedstawiaja się tak pod katem tego jakiego cariera mogliby pilotować:
- main - chimera / archon (tu z czasem prawdopodobnie oba, kwestia tego który pierwszy - nie, NIE zamierzam siadać w Revenanta)
- alt 1 - nidhogur
- alt 2 - nidhogur / archon po dobiciu skila amar bs na 5 (od teraz jakieś 20 dni)

Którego wybrać na początek? Wiem że Hell to porażka na nieprzeciętną skalę. A jak sprawa ma sie z jego mniejszą wersją? Zastosowanie dla carierów nie zmieniło sie od czasu założenia tematu

Nie ma tu Thanatosa. I nie bedzie więc proszę nie odpowiadać w stylu "bierz thanatosa"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:09:38 »
Ale do czego ci to potrzebne?

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:10:44 »
bierz thanatosa

sc0rp

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:17:09 »
doom a do czego ci potrzebny?


PS bierz thanatosa to tylko gallente bs na V reszta skilli taka sama, a up to 25% dps more mowi samo za siebie

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:28:57 »
Ja wiem że moje posty czasem cięszko sie czyta, ale kluczowe elementy są chyba czytelne...
Cytuj
Odświerzam temat bo nie chce mi sie zakladac nowego.

Pomału i nie śpiesząc sie jestem na etapie w którym cariery mogę miec na kilku charach "za chwilę" mam pewien rozrzut opcji wiec sie zastanawiam co wybrać.
Trzy chary którym do cariera najbliżej przedstawiaja się tak pod katem tego jakiego cariera mogliby pilotować:
- main - chimera / archon (tu z czasem prawdopodobnie oba, kwestia tego który pierwszy - nie, NIE zamierzam siadać w Revenanta)
- alt 1 - nidhogur
- alt 2 - nidhogur / archon po dobiciu skila amar bs na 5 (od teraz jakieś 20 dni)

Którego wybrać na początek? Wiem że Hell to porażka na nieprzeciętną skalę. A jak sprawa ma sie z jego mniejszą wersją? Zastosowanie dla carierów nie zmieniło sie od czasu założenia tematu

Nie ma tu Thanatosa. I nie bedzie więc proszę nie odpowiadać w stylu "bierz thanatosa"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:44:28 »
A komu by się chciało klikać? :P

- Thanatos, Chimera, Nidhoggur, Archon
- Archon
- Thanatos, Chimera, Nidhoggur, Archon
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 11:58:02 wysłana przez Mona X »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:53:15 »
Czyli jednak matarskie złomowisko nie jest takie tragiczne. Dzieki

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:55:32 »
Czyli jednak matarskie złomowisko nie jest takie tragiczne. Dzieki

mi sie wydaje ze mona wymienil w kolejnosci od najbardziej usefull do najbardziej useless ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:59:50 »
mi sie wydaje ze mona wymienil w kolejnosci od najbardziej usefull do najbardziej useless ;)

Tak, ale różnice nie są jakoś ogromniasto wielkie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:03:17 »
Dla mnie thanatos jest usles. Jedyny char który wogle ma skill galente frigate, cruiseri bs (level 1 to ostatnie) to main, i jes to pamiatka po rattelsnaku i tym jaki fajny kiedyś był. A rozwijanie dalej gejowych statków jest u mnie mniej więcej na końcu tego 25 letniego planu co to niby jest potrzebny żeby wsztko wyskilować

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:06:12 »
Podejrzewam, że odpowiedz na to pytanie zależy od przeznaczenia -
- transport
- anomalie
- walki flot - support
- walki flot - DD

etc.
By znaleźć trendi ship :
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=self_detail&scl_id=27
trzeba poszukać.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:10:48 »
Jeszcze raz. Nie szukam trendi shipa. Chcę po prostu wiedzieć czy nie wybrałem sobie czegoś co w swojej klasie aktualnie obsysa pałe w stopniu zblizonym co eagle w gangu ahacy itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:12:52 »
Mando, ale ship dobiera się do potrzeb ... btw co to jest ahac?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:20:53 »
Zastosowanie zaleznie od potrzeb (np mam wysoką potrzebę d**** paru lokalnym dresiarzom którzy za pewnie sie ostatnio czuja w okolicy, ewentualnie może mi sie przydać w kilku innych celach)

Cytuj
btw co to jest ahac
np to: http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=138511 , albo to: http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=138520

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:58:55 »
Zastosowanie zaleznie od potrzeb (np mam wysoką potrzebę d**** paru lokalnym dresiarzom którzy za pewnie sie ostatnio czuja w okolicy, ewentualnie może mi sie przydać w kilku innych celach)
np to: http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=138511 , albo to: http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=138520
Smart bomby wsadzisz i na BS-a, nie potrzebny do tego carrier.
Zaś linki do KB nie mówią o definicji statku ahac. Co to jest ? Alpha HAC ? Amba HAC?

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:25:25 »
Smart bomby wsadzisz i na BS-a, nie potrzebny do tego carrier.
Zaś linki do KB nie mówią o definicji statku ahac. Co to jest ? Alpha HAC ? Amba HAC?
Armor HAC - wysokie resisty, spore EHP, tankowanie syganturą, speedem i resistami w połączeniu ze szwadronem guardianów pozwala na bicie się z o wiele większym przeciwnikiem.

@Doom - bierz Thanatosa - do tego nie musisz gallente skillować wogóle oprócz BSa na 5.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Capital pilot
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:32:03 »
Dziękuję Kombat, bardzo fajna klasa