Autor Wątek: Vagabond - kluczowe skille  (Przeczytany 2485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
Vagabond - kluczowe skille
« dnia: Maj 29, 2010, 20:21:27 »
Mam pytanie o kluczowe skille do Vagabonda, z racji że ostatnio gram z braku czasu "change skill". Całe evkowe życie spedziłem w statkach Caldari. Pół roku temu postanowiłem sobie zrobić alta wyszkolonego w kierunku ogólnym pew pew na początek wybrałem hurricane i Vagabonda. Jako że pomysły mi się kończą co mógłbym mu wyskillowac jeszcze a google nie bardzo pomógł chciałem zapytać jakie skille są kluczowe dla pilota vagabonda zakładając że ma wyskillowane:
- Elektronika V
- Eng V
- WU V
- AWU IV
- medium autocannony T2 (specializacja IV)
- skille wspierajace autocannony na IV-V
- HAC IV
- skille na wszelkie moduly ktore montuje sie na Vaganbonda tak abym mógł włożyć T2
- skille do wspierania MWD na IV
- skille na rigi uzywane w roznych wariantach vagasa IV
- drony: warriory T2, ecm
- thermodynamics IV (skille do pasty na III)


Czy zapomniałem o jakiś kluczowych skillach dla pilota vagabonda?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 20:37:16 wysłana przez Dark Flonoe »

Coldim

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2010, 20:28:39 »
Do wiekszego gangu to az tak duzo skilli nie trzeba, bardziej skilla.

Solo/small gang:
wymaksowany dmg - poza specka i trajectory analisis 5tki musisz miec
drony - ja bym polecal ecm drony poki nie masz interfacing 5 + specki na 4
tank - skille do shield tanku warto zrobic na 5, niby to tylko 5% recharge i 5% capacity ale jednak... jako caldari to wlasciwie powinienes miec je zrobione tak czy inaczej
navi - evasive na 5, wdo na 5 reszte pewnie masz

Do tego trzeba jeszcze wlozyc impy do dmg i mobility + pg4 jesli chcesz latac z 220tkami

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2010, 20:30:07 »
jak Coldim +
Thermodynamics V i poboczne
HAC V imo robi różnice

sc0rp

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2010, 20:35:35 »
Dzieki za blyskawiczne odpowiedzi, szczegolnie odnosnie evasive od tego zaczne ;) (thermodynamike mam na IV a skille do pasty na III) czy przy takich skillach to dalej skillowac na V najpierw dmg czy najpierw tank


@Coldim to jest nowa postac wiec nie ma skilli "caldarysjkich" w tanku po za mozliwoscia zamontowania LSE II i hardenerow II ;)

Coldim

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2010, 20:59:08 »
HAC5 robi spora roznice, dobrze ze wymieniles bo dla mnie oczywiste to bylo przy dmg dla kolegi juz pewnie nie. Generalnie jak ja zaczynalem to zrobilem najpierw wszystko t2, a pozniej maksowalem od nakrotszych skilli do najdluzszych. Thermodynamike na 5 zrobilbym na koncu z tego wszystkiego ale to juz indywidualne preferencje. Np drony robisz sobie tylko tak zeby miec 5hornetow ec-300 i mozesz z tym latac w sumie przez dluzszy czas;)

silvia

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2010, 22:59:51 »
wszystko na L5 robi duza roznica :P

@skille:
thermodynamics na L4 wystarczy
skille od shielda na L4, pozniej mozesz sie pokusic o shield operation L5.
skille do dzialek na L4, dronki na L4 (speci mozesz na L3).
navi - eva na L5, reszta na L4 styka
nie, nie trzeba wsadzac implow do mobility i damagu, choc mozna.
implant do pg4 sobie odpusc. kosztuje 20mil, poprostu wsadz 2x180mm +3x200m z namowym / t1 mwd. (namowy mwd > t2 na vagbondzie)

skoro wy tyle wymagacie od latania _lol_ vagasem, to moze ustalimy juz, ze na carriera trzeba miec skille od jumpa na L5, dronki zmaksowane i carrier na L5 z adv spaceship commands na L5. triage tez musi byc, co?

chcialem tylko poinformowac, iz ludzie w tych zajefajnych drake gangach, nie uzywaja nameowych missile luncherow bo potrzeba im cpu tylko dlatego, ze nie maja skilli na t2 :)

Coldim

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2010, 00:57:41 »
wszystko na L5 robi duza roznica :P

@skille:
thermodynamics na L4 wystarczy
skille od shielda na L4, pozniej mozesz sie pokusic o shield operation L5.
skille do dzialek na L4, dronki na L4 (speci mozesz na L3).
navi - eva na L5, reszta na L4 styka
nie, nie trzeba wsadzac implow do mobility i damagu, choc mozna.
implant do pg4 sobie odpusc. kosztuje 20mil, poprostu wsadz 2x180mm +3x200m z namowym / t1 mwd. (namowy mwd > t2 na vagbondzie)

skoro wy tyle wymagacie od latania _lol_ vagasem, to moze ustalimy juz, ze na carriera trzeba miec skille od jumpa na L5, dronki zmaksowane i carrier na L5 z adv spaceship commands na L5. triage tez musi byc, co?

chcialem tylko poinformowac, iz ludzie w tych zajefajnych drake gangach, nie uzywaja nameowych missile luncherow bo potrzeba im cpu tylko dlatego, ze nie maja skilli na t2 :)

W mojej odpowiedzi masz zaznaczone ze to do small gang/solo. Solo bez np impow do dmg to jest joke, ZWLASZCZA jesli nie masz all skills 5. Co innego jest wsiasc w shipa a co innego miec skille zeby nim dobrze latac.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 01:04:52 wysłana przez Coldim »

silvia

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2010, 01:08:11 »
latalem solo vagasem bez implow z damagami L4.
bylo okey :)

z jednej strony mowicie, ze da sie latac na pvp tygodnia postacia, a z drugiej chcecie by gosciu mial dwa lata skillowania za soba.
to co ja napisalem to wystarcza (do minimum jeszcze daleko :P ).

Straszny

  • Gość
Odp: Vagabond - kluczowe skille
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2010, 09:29:42 »
nie wymaksowany vagas nie ma szans w starciu z drugim vagasem, 3/4 latających solo ma all-l5+impy mocne, wsiąść można i mając skille na L3, ale bez L5 na tym co pisał Coldim Vagas to nie Vagas a popierdułka jakaś  :)

zawsze w solo strzelaniach paliłem moduły na 80-90%, thermodynamika na l5 - must have. i ofc HAC L5 - to czułem najbardziej, jak mi klona ubiło i cofnęło skilla  :laugh:...  ja tam specjalizowałem się w vadze/munninie więc i AC miałem na L5 i wszystkie te skille wokół dobiłem do L5.


(btw: carrierem lata się prościej niż HACem)