Autor Wątek: Drama bomb... o bombach :)  (Przeczytany 29731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:53:33 »
Nie bedzie wiecej zabawy bo nie mamy o czym rozmawiac.
"Drama bomb... o bombach :)"
jest drama sa bomby


Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 15, 2009, 01:42:07 »
fakt ze bomby sa teraz bardziej dostepne jest troche be bo jednak bomba to bomba... jest bardzo mocna w wiekszych gangach ale zeby teraz bujala sie z nimi masa mlaoych graczy... moze najpierw powinni sie nauczyc dobrze latac SB a [potem uzywac bomb...

kaz000m

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2009, 07:30:22 »
Jesus O.O , a pomyślcie co to będzie jeśli 50 bobmerów będzie stawiało SBU  :2funny:

MightyBaz

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:19:02 »
misiek 6 lat temu byly miny i nie dalo sie grac jak nagle na gridzie bylo 10k min ;]

miny sie wystrzeliwalo jak rakiety, zeby jeszcze grzecznie sobie staly, to byłby fun :2funny:

Morbius

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:46:34 »
Dyskusja się tak fajnie rozwija a jeszcze nikt nie wspomniał żę misje L4 w empire to zuo  >:D


Drakkainnen

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:38:18 »
A mi się bomberki w obecnym stanie bardzo podobają i mam nadzieję, że żadnego nerfa nie będzie.
Prztyczek w nos wszystkim co tylko w dużych shipach się wożą i sądzą że w takiej blobowej flocie są nietykalni (poza innym blobem ofc.).
Poza tym w obecnym stanie jeśli się nie mylę to można naraz odpalić max 5 TAKICH SAMYCH bomb, by te się nie pozabijały nawzajem. Bo jak wiadomo różnych typów mieszać nie można. Propozycja max 2-uch na raz jest o tyle bez sensu, że nic tym nie zdejmiesz... a o to przecież chodzi.
Nie lamentować, tylko ginąć z honorem  >:D

Sammani

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:44:36 »
Jak ci sie wydaje, ze 5 to maximum to nie umiesz latac sbkami.

Wymagania do sb jeszcze obnizono. Ludzie nie lubia jak po roku skillowania gina w swoim duzym e-peenie od mlodziutkich popierdowek. Dlatego to, ze nerf bedzie to pewne. Pytanie kiedy.  :coolsmiley:

Morbius

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:45:35 »
zali to prawda, że jak odwarpujez z grida po wysłaniu bombki, to owa nie puffnie? to było by głupie dosyć

Drakkainnen

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:09:15 »
No prawda... na większych gangach SB się nie znam, bo nie latam aż tak dużymi. Przynajmniej od Dominion nie miałem okazji.

No i spoko... mi się ta gra podoba właśnie dlatego, że nawet "gówniany" ship może rozwalić coś teoretycznie znacznie lepszego. Poza tym dlaczego nowy gracz nie miałby mieć czasem przyjemności z rozwalenia kogoś "uber super długo grającego"... to nie WoW i mega różnica co lvl. A jak ktoś chce wkładać kupę kasy w wypimpowane statki to jego sprawa... więcej kasy na kb przeciwnika jak ten go dorwie. Nie stać Cię na spokojne wdupienie statku - nie latasz nim. Nerfa bym się jednak tak szybko nie spodziewał, zwłaszcza, że niedawno je zboostowali :)

Sammani

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:15:17 »
To nie wow? CCP zmienia eve w world of evecraft na kazdym kroku. Coraz prostsze, nastawione na spokojna farme, malo wymagajace sie to eve staje. Czekac az wprowadza instancje ala wow (zobaczcie co tu zrobilem  >:D).

A tak na serio ccp stara sie pozbyc blobow capitali i zastapic je blobamiu tanszych, ubezpieczalnych bsow. Mniej pos bashingu, nowa bron antycapslowa etc. I to bardzo dobre podejscie. Bomby sie nie wpisuja w ta tendencje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 21:26:28 wysłana przez Khobba »

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:38:36 »
Bomby sie nie wpisuja w ta tendencje.

A nieprawdziwa nieprawda - wpisują się w tendencje kończenia z blobami BS'ów. I dobrze - lag flotom stanowcze nie! ;p
Niestety zamienili bloby bs'ów na bloby SB...

naye666

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:21:33 »
hmm a ja myslalem, ze z SB to jest tak, decloak, bomba, 10 sekund zanim ponowny cloak, w tym czasie SB zlookowany i HASTALAVISTA :o więc nie wiem z czym tyle płaczu ? być może chodzi o DECLOAK, BOMBKA, warp off ;) i tak wtedy to jest problem. ;) ale mi z tym dobrze :P

MightyBaz

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:23:35 »
to niech bloby bsow lataja z smart bombs zamiast rr

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:30:56 »
Smarta jako obrona przed sb nic ne da bo małe gnojki odpalają bomby z większego dystansu...
No może tyteks z czymś pokroju smartki Chelma by takiego sięgnął...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:43:01 »
o ile mi wiadomo problem jest taki ze....
decloak -> bomba -> cloak -> decloak (przed samym wybuchem)
brak mozliwosci namierzenia i wykonczenia bombera

osobiscie sam latalem bomberem ale nie testowalem czy tak mozna
poza tym, w topicu na caod pisali ze mozna namierzyc i strzelac do bomb
wiec jakis sposob jest, pod warunkiem ze taka harpia z 50km moze taka
bombe rozwalic zanim ta doleci

magni

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:49:22 »
Smarta jako obrona przed sb nic ne da bo małe gnojki odpalają bomby z większego dystansu...
No może tyteks z czymś pokroju smartki Chelma by takiego sięgnął...
ale sama lecaca bombe chyba rozwali...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:59:07 »
lktos probował odpalic smartki w warpie? Jak dolatuje do gate?  ^^

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:02:02 »
Z bomberami jest taki problem, że jak na taki power to ryzyko wtopy jest absurdalnie małe.

Ja mam gigantyczne kłopoty próbując je wyłapać jako pilot Sabra - uciekają mi częściej niż covopsy. Absurd.

Z reguły to wygląda tak, że 30km od celu wycloakowuje 5-8 bomberów w alignie na coś, odpala bombę i insta warp. I bomba zadaje obrażenia, choć bombera nie ma w gridzie. Jeżeli nie masz cepa z long punktem i naprawdę dobrym refleksem, to nie złapiesz nic. Ewentualnie jakieś pojedyncze sztuki.

Gdyby CCP znerfiło właśnie ten element do poziomu zwykłych rakiet i missili (zadają celowi zero damagu, jeżeli wywarpujesz, zanim dolecą), to zrobiło by się dużo ciekawiej i normalniej.

Albo znerfić zasięg lotu bomby do 20km.

PS Cloak, decloak, cloak - nie działa, bo masz delay cloakowania.
PS2 Bomby mają za duże resy, żeby smartki je rozwaliły - trza by zebrać dość dużo BSów - myślę, że 10 do zabicia 1 bomby.

PS3 Mało kto pomyślał, że boost bomb to wielki plus dla sporych aliansów, kóre zawsze stać na wydzielenie 10-20 osób do takich składów. Natomiast tradycyjnie mało liczne, ale mocno stawiające na jakość ally, jak SE, czy C0ven, mają problem. Na opach u nas każdy człowiek w BSie, dreadzie, czy innym potrzebnym statku jest na wagę złota. Ciężko delegować osoby do latania w grupach bomberów lub antybomberów.
Gdyby nie te bomby, to TPAR by dawno należał do StainWagonu.
Cała prawda o moim graniu...


naye666

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:48:26 »
o ile mi wiadomo problem jest taki ze....
decloak -> bomba -> cloak -> decloak (przed samym wybuchem)
brak mozliwosci namierzenia i wykonczenia bombera

Eeee... a co to za problem NAMIERZYĆ w 10 sekund [delay między kolejnym cloakiem] ? Wtedy bomber nie może zacloakować, a takim cepem podlecieć na 6km i warp distra zarzucić to pestka nie? ;]

Totalizator

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:52:05 »
Wystarczy ceptor sztuk 1 żeby zjeść bombera na śniadanie, wystarczy namierzyć w jakim kierunku jest i lecieć prosto żeby zdecloakować dziada. W Fountain trzaskamy w gangach tyle bomberów że wszyscy już marudzą że IT nie lata w gangach niczym większym od fregat  :knuppel2:

F-YU

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 15, 2009, 15:09:25 »
Gdyby CCP znerfiło właśnie ten element do poziomu zwykłych rakiet i missili (zadają celowi zero damagu, jeżeli wywarpujesz, zanim dolecą), to zrobiło by się dużo ciekawiej i normalniej.

bomber nie miał by szansy przeżycia wtedy.
ani prędkości, ani zwrotności, ani tanka i czas na ponowny cloak pare sekund - odległość od przeciwnika 30km... = śmierć.
to też był by absurd.

ale w 1 trudno się nie zgodzić. W eve jakość się nie liczy - liczy się tandeta, byle dużo i to jest bardzo smutne.
ale taka polityka od bardzo dawna jest, być może teraz dopiero uderzyło to w większych jak Coven tak boleśnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2009, 15:48:34 wysłana przez solo »

Drakkainnen

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 15, 2009, 23:18:27 »
Rzeczywiście bzdurą jest zadawanie dmg, gdy nie ma bombera w gridzie. Natomiast reszta jest ok. I spokojnie jest też czas na zlockowanie takiego bombera... wystarczy mieć tak jak ktoś to już napisał... coś innego we flocie z dużym scan. res. i styka.

silvia

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 16, 2009, 02:14:40 »
Nie wykonalne.

Bomber decloakuje na gridzie ->f1->warp z przygotowanego "right clicku", lub "selected items". 1sec i go niema.

Bomber wpada na grid bez cloaka ->F1 -> cloak. 2Sec lub mniej i go niema.

Jedyne co zlapac bombera, to wpadne i decloak, albo brak umiejetnosci pilota. Dochodzi tez faktor "lagu" oczywiscie.

Prosze mi tez nie wyskakiwac z tym iz ceptor ma sb, bo jak wiemy, ceptor + sb = fail.
widzialem ludzi ktorzy tak latali, i dupni sa w tym co maja robic :)
(Co z tego, ze zalozysz sb ktore ci smniejszy lock-time o pol sekundy, skoro i tak zalockujesz w tyle samo)

Jesli ktos chce sie klocic, to chcesz zobaczyc jak lapiesz (-cie) sbka na bramie cepem z sb.

naye666

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 16, 2009, 07:46:05 »
Jedyne co zlapac bombera, to wpadne i decloak, albo brak umiejetnosci pilota. Dochodzi tez faktor "lagu" oczywiscie.

Prosze mi tez nie wyskakiwac z tym iz ceptor ma sb, bo jak wiemy, ceptor + sb = fail.
widzialem ludzi ktorzy tak latali, i dupni sa w tym co maja robic :)
(Co z tego, ze zalozysz sb ktore ci smniejszy lock-time o pol sekundy, skoro i tak zalockujesz w tyle samo)

Jesli ktos chce sie klocic, to chcesz zobaczyc jak lapiesz (-cie) sbka na bramie cepem z sb.
Połowy z tego nie zrozumiałem.. pisz po polsku proszę..
A to co piszesz z tym dolotem bez cloaka, F1 i cloak to piszesz bzdurę.
Chyba musisz najpierw coś ztargetować by tą bombe zapuścić nie? a Wtedy już Cie Cep namierza, a z tego co wiem zanim zacloakujesz to już jesteś namierzony, więc te brednie sobie komu innemu opowiadaj ;x

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 16, 2009, 09:25:04 »
Połowy z tego nie zrozumiałem.. pisz po polsku proszę..
pewnie dlatego ze ten temat nie jest dla ciebie
http://eve-kill.net/?a=pilot_detail&plt_id=281264

A to co piszesz z tym dolotem bez cloaka, F1 i cloak to piszesz bzdurę.
Chyba musisz najpierw coś ztargetować by tą bombe zapuścić nie? a Wtedy już Cie Cep namierza, a z tego co wiem zanim zacloakujesz to już jesteś namierzony, więc te brednie sobie komu innemu opowiadaj ;x
zabierzcie go  :sos:

Morbius

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 16, 2009, 09:50:01 »
Rzeczywiście bzdurą jest zadawanie dmg, gdy nie ma bombera w gridzie. Natomiast reszta jest ok. I spokojnie jest też czas na zlockowanie takiego bombera... wystarczy mieć tak jak ktoś to już napisał... coś innego we flocie z dużym scan. res. i styka.
no właśnie dla mnie to nie jest bzdura :)
stealth to stealth- to tak jakby łódź podwodna po wypuszczeniu torped nie miała prawa się zanurzyć bo inaczej torpedy nie dolecą/wybuchną
bezduuraa :)

generalnie jest tak
align na cel w cloaku--> 30+ km decloak--> f1--> warp of -->(6 sek cloak delay) cloak i wio od nowa :) i tak jest  O0
imho nie uciec przed bombą czymś mniejszym od bs to wstyd  :coolsmiley: ja nawet kiedyś retriverem z paska zdążyłem zwiać  :D

wogóle najlepiej to niech zrobią tak jak z cyno decloak puszczasz bombe i przez 1 minutę nie możesz scloakować ani wywarpować  :uglystupid2: tylko to wtedy powinno się nazywać kamikadze bomber a nie stealth

popieram opcję z defenderami natomiast zawsze jakaś nowa rola we flocie

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:39:40 »
Jak narazie jedyny fit na jakim udalo mi sie zalockowac nie zlagowanego bombera cepem.
[Stiletto, chwytaczka import 1]
Overdrive Injector System II
Overdrive Injector System II
Damage Control II

Warp Disruptor II
Sensor Booster II, Scan Resolution
1MN MicroWarpdrive II
Sensor Booster II, Scan Resolution

Small Nosferatu II
150mm Light AutoCannon II, EMP S
150mm Light AutoCannon II, EMP S

Small Ionic Field Projector I
Small Targeting System Subcontroller I


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:21:27 »
Cytuj
wogóle najlepiej to niech zrobią tak jak z cyno decloak puszczasz bombe i przez 1 minutę nie możesz scloakować ani wywarpować   tylko to wtedy powinno się nazywać kamikadze bomber a nie stealth
+1 ale pod warunkiem że bomby bedzie można założyć też na torpedowe sloty :2funny: :2funny: :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ganiles

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:40:18 »
Chyba musisz najpierw coś ztargetować by tą bombe zapuścić nie? a Wtedy już Cie Cep namierza, a z tego co wiem zanim zacloakujesz to już jesteś namierzony, więc te brednie sobie komu innemu opowiadaj ;x

standardowy atak bomberem z MWD: align na jakis objekt, decloak, MWD, namierzanie wrogiego bsa, odpalenie bomby i oczekiwanie na wybuch w alignie :D - to byloby piekne, ale wyrzutnia strzela tam gdzie masz aligna - lockowanie celu jest zbedne, chyba ze chcesz cos warp disruptem przytrzymac.

naye666

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:12:36 »
standardowy atak bomberem z MWD: align na jakis objekt, decloak, MWD, namierzanie wrogiego bsa, odpalenie bomby i oczekiwanie na wybuch w alignie :D - to byloby piekne, ale wyrzutnia strzela tam gdzie masz aligna - lockowanie celu jest zbedne, chyba ze chcesz cos warp disruptem przytrzymac.

Dziękuję za wyjaśnienie, fakt mój błąd.
Ale czy wtedy nie działa to podobnie jak wspomniałem? skoro musi zalignować, a lot bomby to 30 km, to zanim zalignuje na cokolwiek innego/włączy cloaka [bo przecież na cloaku raczej przywarpuje do wroga] to go taki CEP powinien już dawno stargetować i distr. potraktować.. mówię teoretycznie.. ale chyba 1 Bombera powinno dać radę złapać.. gorzej jak jest ich kilkanaście :D lub chociaż kilka o7

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:20:19 »
Dziękuję za wyjaśnienie, fakt mój błąd.
Chyba nie jedyny:
to byloby piekne, ale wyrzutnia strzela tam gdzie masz aligna - lockowanie celu jest zbedne, chyba ze chcesz cos warp disruptem przytrzymac.
Align możesz wykonać w cloaku.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

naye666

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:33:44 »
Chyba nie jedyny:Align możesz wykonać w cloaku.
Oh mistrz ciętej riposty, I po co te złośliwości?
Co to Twojego align w cloaku, to chyba jasne, a decloak, f1, i .. i co dalej?
albo align na celestial albo co? spamowanie cloaka? ten moment w którym Ci leci bomber na decloaku i próbuje zalignować jest kluczowy dla cepa przechwytującego, no chyba, że na Stabilizerach pociskasz czy na warp core'ach no to inna bajka.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:36:32 »
Warp na cel - warp in to albo bm albo inna znikajka -> align tak zeby warp out był na lini celu -> decloc -> bomba -> warp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:38:10 »
Można poruszac się w kierunku wroga i jednocześnie być zalignowanym na jakiś celestial. Nie latam bomberami jeszcze, ale to chyba nie było by skomplikowane ustawić się po drugiej strony nieruchawej kampy czy coś, zaalignować na celestial na przedłużeniu, zdecloakowac, walnac bombe i od razu kliknac warp?

@edit:
Mando mnie uprzedził :)

naye666

  • Gość
Odp: Drama bomb... o bombach :)
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:40:37 »
I wszystko jasne ;) z tej strony na to chyba nie patrzyłem jeszcze ;) oczywiste rzeczy wydają się najbardziej odległe hehe ;)