Autor Wątek: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)  (Przeczytany 8510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pticu

  • Gość
EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« dnia: Listopad 06, 2009, 11:22:39 »
Otrzymalismy propozycje kupna portalu, niestety nie sprzedamy Naszej Eve-centrali :)

Dzień dobry,




Pisze w sprawie dotyczącej portalu EVE-CENTRALA. Jako sklep XXXXXXXX  jesteśmy zainteresowani kupnem tego portalu. Aktualnie korespondujemy z CCP GAMES celem nawiązania współpracy, która powiększy ilość polskich graczy w EVE-ONLINE.

Dlatego też, chcielibyśmy przejąć a potem zainwestować w EVE-CENTRALA. Zależy nam na stabilnym wzroście nie tylko zainteresowaniem grą od CCP, lecz także pozyskaniem większej ilości polskich użytkowników.




Ten portal jako największy tego typu w kraju ma szansę oraz potencjał być 'wabikiem' na nowych graczy. Nie ukrywam, że dotychczas EVE-CENTRALA jest świetnie prowadzona i zadbana. To także powód, który zdecydował, że XXXXXXXX zainteresował się jej kupnem.

Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do naszej propozycji i ewentualnie podanie ceny jaką oczekują Państwo uzyskać za http://eve-centrala.pl/ oraz cały jego 'content'




Jesteśmy otwarci na propozycje. Czekam na Państwa odpowiedz. 


Pozdrawiam



--
XXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXX
Business Development and Marketing



Witam,

Panie Radosławie to bardzo interesujące, że kolejny sklepik internetowy z grami jest zainteresowany EVE online.
W Pana zapytaniu brakuje kilka rzeczy, m.in. proponowanej ceny i kierunku w jaki przewiduje Pan,  że strona by poszła.
Przekłamaniem jest, że strona Eve-centrala ma szanse by stać się wabikiem dla nowych graczy, ponieważ jeśli cokolwiek jest wabikiem na polskich stronach internetowych to jest to właśnie ta strona.
W skrócie postaram się Panu wytłumaczyć dlaczego strona nie jest na sprzedaż:
- powstała jako wspólne dzieło kilku osób, nie jest, nie była i nie będzie robiona w celach zarobkowych,
- twórcy takich stron, prowadząc ją przez kilka lat są z nią związani jak z dzieckiem i zapewniam Pana, że nie jest Pan w stanie zaproponować ceny którą można by było rozważyć, a co dopiero przyjąć,
- w stronach typu portal i forum trudno emocjonalnie i moralnie powiedzieć kto jest właścicielem strony, ponieważ po trosze jest nią każdy użytkownik, który kiedykolwiek zaistniał na niej,
- powstała wspólnie i nie mamy moralnego prawa jej sprzedać za żadną cenę, ponieważ wtedy oszukalibyśmy uzytkowników którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej wyglądu i kształtu.

Bardziej racjonalne powody:
- jesteśmy pasjonatami tej gry, Pan mógłby z niej zrobić kurę znoszącą złote jaja, ponieważ dotyczy gry, którą co miesiąc trzeba opłacać, więc nie grają w nią ludzie narzekający na pieniądze i zrobić ze strony portal o innych grach, żeby zwiększyć swoje zyski.
- po nie spełnieniu Pana oczekiwań mógłby Pan stracić zainteresowanie stroną i ją po prostu zniszczyć, zresztą nawet jeśli nie, to i tak zakup przez Pana zakończył by się stagnacją dla strony.

Po konsultacjach możemy Panu zaproponować płatne umieszczenie banera do Pana sklepu na stronie i współprace dotyczącą fundowania nagród w ogłaszanych przez nas konkursach (koszulki, time cody, bryloczki, kubki itp.) w zamian za to czasowo baner byłby bezpłatny i umieszczony jako sponsora konkursów.
Myślę, że propozycja ta jest korzysta dla obu stron i w pełni zaspokoi Pana potrzeby marketingowe.

Z poważaniem
Administratorzy Eve-Centrala


edit:  jestesmy Wam winni takie informacje udzielac
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2009, 11:50:28 wysłana przez [BUFU] Pticu »

cascador

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2009, 12:07:28 »
Z calym dystansem z jakim podchodze do centrali, +1  :D

AgnesStarzA

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2009, 12:08:45 »
Bardzo dobra odpowiedź. I dzięki za info  O0

Firma XXX musiała chyba szukać po najpopularniejszych MMO... ale jak na Eve może zarobić firma 3-cia? Może iski chcą sprzedawać  :2funny:

Jededdiah Brown

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2009, 12:17:02 »
Brawo!  O0

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2009, 12:25:28 »
Brudne lapska kapitalizmu wyciagaja sie po nasza ukochana Centrale, oh noes !
Swietna odpowiedz
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

fortar

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2009, 12:26:19 »
Bardzo ładnie :)
Taka postawa pasuje do mojego światopoglądu.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2009, 12:31:37 »
Odpowiedź dobra. Jestem też w sumie ciekaw, czy powstanie kiedyś konkurencja dla centrali.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2009, 12:34:09 »
Jakiś czas temu ktoś próbował, już chyba nawet nie został po nich place holder na serwerze...

A pomysł przerobienia monotematycznego portalu na ogólną witrynę o grach... na drzewo z nim, najlepiej w pętlę z drutu kolczastego

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2009, 12:36:47 »
Szacun, Panowie  o7


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gregorius

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2009, 12:52:40 »
Uff, już myślalem :P

+1

Imo ładny pojazd w pierwszym zdaniu odpowiedzi ^_^

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2009, 12:52:54 »
 o7
Sneer Quen

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2009, 12:57:07 »
Nice, tak trzymać i łapy precz od centrali! :)
Osobiście widziałem już upadek portalu i forum gildii C9 w AoC, w momencie kiedy CDP się nim zainteresował, wszystko zostało przeniesione na ich serwer itd. Ale osobiście uważam, że to zależy też od twórców i osób zarządzającymi. Tamci byli chciwi, nawet wystawili forum/portal na allegro na sprzedaż, więc nic dodać nic ująć... :D

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2009, 12:57:20 »
Pticu, poprawnie wbiłeś kolesia w glebę - niech sobie nie wyobraża, że pasje można kupic za jakiś psi grosz.

Ale, mało kto wie, że owi mityczni adminowie/założyciele bulą prawdziwą kasę za utrzymanie portalu. Jak wiele osób dotuje portal? :diabeł:

Dlatego z jednej strony jestem zadowolny, bo jako współtwórca pewnej tylko części kontentu nie akceptuję takich marketingowych bullshitów, ale z drugiej strony trzeba kasę płacić za domenę, łącza, GB itd...

Nie mam nic przeciwko, gdyby zacna firma figurowała na płatnym bannerku, a nawet jak będą nienachalni, można założyć im dział, odpłatnie ofc :knuppel2:

zabbas

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2009, 13:01:06 »
Wyrazy uznania także odemnie  O0

Przyznam, że jest to jeden z nielicznych portali jakie odwiedzam codziennie.

Jedna uwaga: w liście "od" zamieniłeś wszystkie imiona i nazwiska na "xxx", a w odpowiedzi nie  :P

DaBlades

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2009, 13:42:56 »
Szacun  o7

pticu

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2009, 14:13:01 »
Wyrazy uznania także odemnie  O0

Przyznam, że jest to jeden z nielicznych portali jakie odwiedzam codziennie.

Jedna uwaga: w liście "od" zamieniłeś wszystkie imiona i nazwiska na "xxx", a w odpowiedzi nie  :P



loozik, tam jest tylko jedno imie :) a pozatym to moj list i moge z nim robic co mi sie podoba :D

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2009, 15:08:11 »
 :sparta: :purge:

 :love: :love: :love: :love:

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2009, 15:32:11 »
ja swojego nie bede wklejal, bo jest ciut mniej elokwentny ;)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

NeX

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2009, 15:39:02 »
Podziękować za postawę :)

  Szanse na interesującą egzystencję EVE-Centrali jako komercyjnej strony są bliskie zera. Jestem zarejestrowany na większości forum "firmowych" związanych z grami niemal od początku istnienia tego rynku i internetu w Polsce. Praktycznie są martwe, albo tak drętwe, że bezużyteczne (to opinia dla tych co myślą, że tutaj wolność wypowiedzi im ograniczają). Chyba jedyny pozytywny przykład w historii gier, to firmowe forum serii X Egosoftu, ale to równie specyficzne środowisko jak EVE i żyjące w symbiozie z producentem gry. Zarząd jakiegokolwiek zewnętrznego przedsiębiorstwa nie zapewniłby nawet ułamka wysiłku jaki został włożony w administrację naszej strony, a inwestycje? Co oni niby mogą zainwestować poza otwarciem własnego straganu na uporządkowanym już podwórku.

Linki do TC gdzieś tam mamy, koszulkami, czy tam innymi EVE kapciami handlują inicjatywy społeczne.

IMO jeżeli ktoś chce zarabiać na Centrali, to tylko TC, a do tego wystarczy widoczny baner do klikania i zasponsorowanie portalu w dotychczasowej formie.

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2009, 15:41:45 »
Nie nastawiajcie się negatywnie, może zafundują nam koszulki :)

kaleba

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2009, 15:47:27 »
Tak trzymać  o7

Morbius

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2009, 16:38:06 »
 O0 tak trzymać
 :gun2: :gun2: :gun2:

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2009, 16:42:47 »
+1

Jak ktoś już napisał szacun :)
Charming But Irrational

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2009, 17:55:00 »
+1 ale do licznika hehe bo jak każdy to i jak sobie nabije poscika ;]

Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 07, 2009, 19:39:13 »
+1 bo cantrala ma juz swoja historie i reputacje... :)

Choc za kontent to musieliby jak za zboze pewnie zaplacic...
Ale to co mogliby zrobic to raczej na pewno nie wyrzuciliby dotychczasowych adminow, tylko odciazyli od wydatkow na utrzymanie serwisu, daliby miejsce na serwerach na trzymanie filmow. Ale to co bardziej (choc nie wiem czy slusznie) mnie by martwilo ze przerobiliby centrale na bardziej typowa strone, czyt.  duzo newsow z roznych zrodel, od groma reklam...
Moj brat zajmuje sie prowadzeniem oficjalnej stronki dot King's Bounty i jest calkiem zadowolony, bo mu cenega nie przeszkadza a miejsce na serwerze ma, wiec tym bardziej dobra odpowiedz bo nie napisale na czym mialby polegac rozwoj centrali poza tym ze przejeli by prawa do jego zawartosci...

naye666

  • Gość
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 10, 2009, 09:48:57 »
EEee no ok, wiadomość fajna, ale tego typu wiadomości są jakby to powiedzieć "tajemnicą" i nie należy ich udostępniać.
Zwłaszcza, że chyba nawet taki noob po stronach eve-online jak ja wiem o jaką firmę chodziło, w końcu ile firm sprzedaje time cody? w tym do eve jak wspomniał Administrator.
Jeżeli Administracja chciała się pochwalić, że ma wzięcie to OK, super.
Ale bez urazy, lecz jedyną częścią tej strony wartą uwagi jest FORUM i informacje na nim zawarte, reszta jest albo nieaktualna,
albo .. po prostu pusto na centrali.
Eve Centrala kojarzy mi sie bardziej jako pośrednikiem pomiędzy EVE O. a Polskimi graczami,
przydało by się więcej newsów lub chociaż Thredów informujących i nadchodzących zmianach wyszczególnione, co ma się zmienić, co nadchodzi etc.
A nie strzępki informacji, flame na innych i oftopy zewsząd później...

No nic takie moje małe 2 grosze

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE CENTRALA NA SPRZEDAZ - CZYZBY? NIEEEE :)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 10, 2009, 10:23:26 »
EEee no ok, wiadomość fajna, ale tego typu wiadomości są jakby to powiedzieć "tajemnicą" i nie należy ich udostępniać.
Polskie dziurawe prawo określa, że korespondencję może ujawnić każda ze stron korespondujących (zarówno autor jak i każdy z adresatów). O jakiej w takim razie tajemnicy mówisz? Uwierz, że bieżemy takie rzeczy pod uwagę :)
Cytuj
Zwłaszcza, że chyba nawet taki noob po stronach eve-online jak ja wiem o jaką firmę chodziło, w końcu ile firm sprzedaje time cody? w tym do eve jak wspomniał Administrator.
Nie wiesz :D (chyba, że masz coś wspólnego z tą firmą :P ), bo wbrew pozorom takich firm jest co najmniej kilka :P

A co do reszty postu - mogę poprosić po polsku? :P
Przedwieczny.