Autor Wątek: <CVA> zrobione w BoB'a?  (Przeczytany 12861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jededdiah Brown

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 29, 2009, 12:59:41 »
Dlaczego to się goonsom nie przytrafi?  >:D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 29, 2009, 13:00:03 »
CVA wróciło, ale tylko częściowo - patrz sceenshot.

Korporacje są z powrotem w sojuszu, ale sam sojusz wygląda jak po rozwiązaniu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 29, 2009, 13:04:49 »
Nawet jeśli jednak może to zrobic jedna osoba w osobie CEO, włam MUSI ZOSTAC UDOWODNIONY, bo kto mi udowodni że CEO się nie narąbał na swoich urodzinach i po pijaku tego nie zrobił?
Może dojść do niebezpiecznego precedensu jeśłi CVA zostanie przwrócone na podstawie słów jednego człowieka, bo jaki będzie potem problem wtopic przez głupotę tytana i nasmarować petycje że "konto zostało zhackowane"? IP? Żaden dowód, restartuję router i mam inne IP.
CCP nie powinno reaktywować CVA, przynajmniej nie tak szybko jak ktoś wcześniej napisał, że po DT....
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Sotharr

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 29, 2009, 13:12:08 »
Może dojść do niebezpiecznego precedensu jeśłi CVA zostanie przwrócone na podstawie słów jednego człowieka, bo jaki będzie potem problem wtopic przez głupotę tytana i nasmarować petycje że "konto zostało zhackowane"? IP? Żaden dowód, restartuję router i mam inne IP.

To zrestartuj router tak, aby mieć IP z zupełnie innej klasy, od innego dostawcy, a nawet z innego kraju.
Jeśli właściciel konta oficjalnie napisze do CCP, że zostało ono shackowane, i dziennik zawiera informacje o logowaniu z zupełnie innego IP niż zwykle, to nie trzeba innych dowodów.
Przecież nie po to rozwiązywał sojusz (będąc w podróży), aby na drugi dzień zmienić zdanie.

lukez

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2009, 13:12:51 »
Muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że CVA wróciło :D

Nie wyobrażam sobie grania w innym sojuszu... Cele, które przyświecają tym ludziom i sposób w jaki je realizują mnie osobiście bardzo przekonują i motywują do odgrywania ingame.

Podobnie, jak wielki szacun w kierunku naszych nemesis U'K - to te dwa sojusze, są IMHO najbardziej roleplayowe... Jeden nie może żyć bez drugiego :)

Amarr Victor !
*Feece Trinthakis is blessing all present pilots.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 29, 2009, 13:13:44 »
Ja tam nie oceniam, podaję tylko sposób, że to możliwe. Dla mnie i rozwiązanie BoBa i CVA to zagranie poniżej pasa. A że nadal może to zrobić jedna (zdeterminowana) osoba... Cóż shame on CCP.
Co do shackowania konta, to się nie znam, może ccp ma jakieś magiczne sposoby... Może ip było z drugiego końca świata, albo nagle połączenie przez proxa, albo... Może było zmienione hasło, bo ktoś się temu kolesiowi na maila włamał. Cholera wie, co oni tam jeszcze zapisują w logach, więc imo taka dyskusja odrobinę jałowa jest :)

A w sumie, to nawet nie musiał być CEO tego korpa. Wystarczył dyrektor z sharesami. I wiedza, kiedy pozostałych shareholdersów nie będzie przez 24h w grze, żeby nie zobaczyli maila z informacją o głosowaniu.
Przedwieczny.

silvia

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 29, 2009, 13:19:25 »
Mamy kilku husarow na forum. Niedawno postawili outpost, wiec watpie, by sie "wycofali".

Moze oni by uchylili rabka tajemnicy?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 29, 2009, 13:21:48 »
 
CVA wróciło, ale tylko częściowo - patrz sceenshot.

Korporacje są z powrotem w sojuszu, ale sam sojusz wygląda jak po rozwiązaniu.
Pewnie po dt sie wyrówna
Nawet jeśli jednak może to zrobic jedna osoba w osobie CEO, włam MUSI ZOSTAC UDOWODNIONY, bo kto mi udowodni że CEO się nie narąbał na swoich urodzinach i po pijaku tego nie zrobił?
Może dojść do niebezpiecznego precedensu jeśłi CVA zostanie przwrócone na podstawie słów jednego człowieka, bo jaki będzie potem problem wtopic przez głupotę tytana i nasmarować petycje że "konto zostało zhackowane"? IP? Żaden dowód, restartuję router i mam inne IP.
CCP nie powinno reaktywować CVA, przynajmniej nie tak szybko jak ktoś wcześniej napisał, że po DT....
Albo reagują natychmiast i cofają zmianę albo nie reagują wcale, to jest najrozsądniejsze.
Jeśli by zaczeli badać sprawę i po miechu uznali że jednak hack to by mieli mega zagwozdkę bo przez ten miech połowę provi bloba by mógł trafić szlag, nowi włodarze zaczęliby się okopywać, do tego łupy błby częściowo spylone...
Wiesz co by się wtedy stało? tym bardziej że nawet nie mam pojęcia czy byliby w stanie wszystko odtworzyć

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 29, 2009, 13:32:46 »
Pewnie po dt sie wyrówna

Screen zrobiony zaraz po DT


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

silvia

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 29, 2009, 13:36:03 »
Czy jest to tak jak z BOBem, iz CVA musialo dokonac reformacji pod nowa nazwa?

chcialbym zobaczyc jak oni teraz niszcza te wszystkie posy :)

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 29, 2009, 13:48:12 »
Może ta historia zmusi wreszcie CCP do lepszego zabezpieczenia sojuszu, rozwiązac nie powinien mieć prawa nawet CEO, w końcu sojusz to wiele krporacji na równych prawach (przynajmniej w teorii).
W każdej poważnej korporacji (RL) jest rada nadzorcza która głosuje w pewnych ważnych sprawach. Dlaczego by nie wprowadzić tego w EVE? Rada nadzorcza złożona z przedstawicieli posczególnych korporacji. I żeby rozwiązać sojusz, trzebaby większości głosów. Nie wierzę że jest to trudne do wykonania.
Z jednej strony bardzo sie cieszę że CVA wróciło, jest to jedyny w swoim rodzaju sojusz w świecie EVE, dwa, może to pokaże że nie ma jednak sensu robić takich przewałków bo to nic nie daje. Ale jednak troche sie boje precedensu.
Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tej sprawy, jest po prostu bardzo niejasna, zbyt wiele pytań zostało bez odpowiedzi.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 29, 2009, 14:03:38 »
Czy jest to tak jak z BOBem, iz CVA musialo dokonac reformacji pod nowa nazwa?

chcialbym zobaczyc jak oni teraz niszcza te wszystkie posy :)

Zostało przywrócone status quo ante.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MightyBaz

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 29, 2009, 15:36:29 »
CVA official statement:

At this time, CVA has established that a breach of singularity comnmunication devices has occured. This resulted in the alliance access codes of a CVA member being stolen and as a consequence our alliance was disbanded by the criminal who stole the access codes.

Concord has been notified and we have petitioned the appropriate authorities to put a stop to this highly illegal action.

The CVA pilot who had his 'codes' stolen was contacted directly by Lonewolfnight (the CVA leader) via planetary secure lines and he has confirmed that his access codes were stolen.

We strongly disapprove of these underhanded actions and hope that Concord/DED will recognize the flaws in the current system and take actions to correct it.

CVA has received numerous letters and communications supporting us through this difficult time - with many expressing outrage that Concord can allow a long standing alliance to be disbanded with minimal security checks and without the verification of other members of the alliance leadership...

We stand by our mission and will continue our work. Although it may prove challenging all that CVA stands for will remain.

In the interim, we've established a temporary alliance to quickly stablize the situation. We are hoping that the 'Guardians of the Truth' alliance will only be a temporary home and that Concord will return our legitimate name once they have investigated and verified the illegal actions of this criminal.

Hieronim

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 29, 2009, 16:49:56 »
zaraz zaraz,... a co tutaj membersi CVA mowili o rozwiazaniu BOBa? Że zgodne z mechaniką gry itd wiec nie ma sie czego czepiać ?
No proszę a jak ich dotknęło sk***two to już nie jest tak fajnie, co nie Panowie?
Jest pewna różnica pomiędzy włamaniem się do komputera innej osoby (jest nielegalne i karalne) a namówieniem członka innego sojuszu do działania jako kret.
Mechanika gry nadal pozwala rozwiązać sojusz za jednym kliknięciem. Pokazuje się pytanie: Are you sure? I to wszystko.

Hieronim

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 29, 2009, 16:51:22 »
Mamy kilku husarow na forum. Niedawno postawili outpost, wiec watpie, by sie "wycofali".

Moze oni by uchylili rabka tajemnicy?

Jakie tajemnicy niby mamy ujawniać?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 29, 2009, 16:53:08 »
Szczerze współczuję, Xavras, mam nadzieję, że straty będą minimalne  O0


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gregorius

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 29, 2009, 17:35:55 »
A mnie się szalenie podobają słowa wsparcia z Ushra'K'han na CAOD :))
Ciężko mi to określić, ale właśnie takie EvE lubię ;]

NurAbSal

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 30, 2009, 00:13:07 »
Muszę przyznać, że wsparcie UK i AAA było bardzo miłym akcentem... :D

A co do szybkiego przywrócenia CVA do życia przez CCP:

1) Jak już wspomniano, hacker to nie to samo co "kret", kret jest ciągle ingame (chociaż według mojej skromnej opinii takie techniki powinny być zakazane i karane przez ccp), hacker to już działanie czysto out of game i w dodatku karalne...

2) Sytuacja była znacznie klarowniejsza niż w przypadku BOBa - zupełnie inny IP użyty do hacka niż IP właściciela konta (właściciel jest US time zone, hacka zrobiono z Europy), działania hackera po włamaniu przekonały CCP, że był to istotnie isk seller a nie wkurzony dyrektor, który postanowił zrobić sojuszowi "na złość"...


Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 30, 2009, 10:33:00 »
Czy to byl ISK seller to diabli wiedza. CCP odmawia podania ip z ktorego poszedl atak wiec nie wiadomo kto to byl. Nie zdziwil bym sie gdyby to byl gracz ktoregos z wiekszych ally. Tereny CVA sa najlepiej ufortyfikowanym rejonem w grze pod wzgledem zmian jakie maja wejsc w dominion z sovem.

Hieronim

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 30, 2009, 22:54:44 »
Bardzo miło mi się czytało wszystkie wyrazy współczucia i życzenia powodzenia. Szczególnie od naszych odwiecznych wrogów czy naszych "najlepszych" sąsiadów ;) To co się działo w kilka godzin po całym incydencie było naprawdę niesamowite, bo nie tylko słowa wsparcia do nas szły, ale wiemy np. też o _kilkuset_ osobowej flocie pewnego aliansu (nie wiem czy mogę powiedzieć więc nie powiem, ale są dla nas red), czy o zapewnieniu o wstrzymaniu wszelkich działań przeciwko nam (U'K) na czas poukładania całego bałaganu. Cieszę się, że nie było rollbacku, bo w Provi było kilka walk, które zostaną zapamiętane przez najeżdżających (z pamięci:
red scout> FCON on gate
red FC> how many and what ships?
red scout> all of them!)
chociaż mamy teraz wpisane, że jesteśmy w CVA jeden dzień. No cóż nie można mieć wszystkiego;)

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 31, 2009, 00:46:43 »
Nadal uważam, że CCP zrobiło błąd - skoro się BoBa nie zwróciło, to i CVA nie powinno.

I gadki o shackowaniu konta można między bajki włożyć, ja w to nie wierzę. Zwyczajnie któryś dyrek zrobił emorage i kliknął disband, pewnie nawet nie wiedział, że zadziała po deklaracjach CCP o zmianie zasad disbandowania  :P
Cała prawda o moim graniu...


Soulless

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 31, 2009, 10:20:23 »
A powinni to zmienić po prostu uniemożliwiając rozwiązanie aliansu.
Każdy corp powinien mieć prawo wystąpienia z aliansu i nic więcej. Gdyby jeden z dwóch ostatnich wystąpił, wtedy dopiero alians powinien się rozwiązywać sam.
Inne rozwiązania są po prostu głupie z politycznego punktu widzenia.

ramdeon

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 31, 2009, 17:43:42 »
A powinni to zmienić po prostu uniemożliwiając rozwiązanie aliansu.
Każdy corp powinien mieć prawo wystąpienia z aliansu i nic więcej. Gdyby jeden z dwóch ostatnich wystąpił, wtedy dopiero alians powinien się rozwiązywać sam.
Inne rozwiązania są po prostu głupie z politycznego punktu widzenia.

I co z tego? W uproszczeniu przejmujesz władzę w korpie mającym prawa aliansowe (nie wiem jak to się nazywa), wywalamy wszystkie korporacje i disband gotowy  :angel:

Soulless

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 31, 2009, 19:12:40 »
Nie zrozumiales :)
Wyjsc mozna co najwyzej swoja korporacja, bo caly alians nie ma nikogo nadrzednego.
A jak ktos nowy chce dolaczyc to glosuja wszystkie corpy czlonkowskie, jest na to powiedzmy 24h, ci co nei zdazyli sie nie licza, a wystarczy jeden sprzeciw zeby nowy korp nie doszedl.
I juz - prosto, jasno i tak jakos naturalnie politycznie.

Goomich

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 31, 2009, 19:50:51 »
a wystarczy jeden sprzeciw zeby nowy korp nie doszedl.

Veto jest bardzo złym pomysłem.

Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 01, 2009, 00:01:33 »
niom, raczej tak juz sie pojawil taki glos - ally zostaj az zostana 2 corpy i sie tez rozejda... wtedy kazdy moze wyjsc bez bolu. Dodatkowo prawa do ally moze miec corp ktory je zalozyl, chyba ze wczesniej sami odejda z ally to wtedy straca prawa do nazwy jako takiej - zeby nie mogli rozpirzyc gromadki pozostalych...

Rogoo

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 01, 2009, 21:46:18 »
Nadal uważam, że CCP zrobiło błąd - skoro się BoBa nie zwróciło, to i CVA nie powinno.

I gadki o shackowaniu konta można między bajki włożyć, ja w to nie wierzę. Zwyczajnie któryś dyrek zrobił emorage i kliknął disband, pewnie nawet nie wiedział, że zadziała po deklaracjach CCP o zmianie zasad disbandowania  :P

Niektorzy wierza w czarownice i demony, inni nie wierza w mozliwosc zlamania hasla do konta. Takie zycie.

A juz najlepszy byl tekst, ze "wystarczy zmienic router, wiec IP to zaden dowod".  O0

MightyBaz

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 02, 2009, 08:13:41 »
Mnie cieszy co innego, wcale nie powrót do dawnej formy i sova, tylko prawdziwe gesty sympatii od prawie wszystkich graczy EvE. Oznacza, że CVA przez tyle lat [prawie od początku istnienia EVE] wypracowało sobie rzetelną pozycję w wirtulanej rzeczywistości. Przez taki szmat czasu utrwalaliśmy niezgodną z mechaniką gry zasadę NRDS oraz no logovsky w najuboższym terenie 0.0 w uniwersum i jako jedyni [później U'K] prowadziliśmy politykę zgodną z role playing in game [przyłaczenie Providence do Amarr Empire].

AMARR VICTOR!
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 08:26:17 wysłana przez Mighty Baz »

Goomich

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 02, 2009, 10:47:08 »
Łyżka dziegciu: mi się wydaje, że to nie tyle sympatia do was, czy wasza pozycja, tylko niesympatia, do zepsutej mechaniki, która pozwala i nieczystych zagrywek spoza gry.
Na CAODzie było sporo głosów w rodzaju "życzę wam śmierci i disbanda, ale nie w ten sposób".

Loc0

  • Gość
Odp: <CVA> zrobione w BoB'a?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 02, 2009, 18:18:34 »
Nie do konca - zdaje sobie sprawe, ze sa ludzie ktorzy z niewiadomej przyczyny chcieli by "smierci" CVA, ale supp -A- i UK byl szczery :p. Moze trzeba niektorym wyjsc ze skorupy pr0 i np zlatwic sobie z CVA eventy w stylu polowanie na frachta i kilka innych, ktore wspolnie rozgrywalismy - naprawde masa zabawy dla chcacych ;)