Autor Wątek: WOJNA!  (Przeczytany 7597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
WOJNA!
« dnia: Październik 12, 2009, 22:14:52 »
Ma pytanie na temat mechaniki wojny w empire.

Gdy jakiemuś korpowi powiedzmy A inny korp powiedzmy B wypowie wojnę to płaci  Concordowi jakąś tam sumę. Teraz korp A wypowiada wojnę komuś innemu powiedzmy C. Czy korpowi B, który wcześniej wypowiedział wojnę korpowi A rośnie opłata?

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2009, 23:03:54 »
Nawet jesli to i tak beda to grosze, wydanie wojny corpowi pare baniek, ally 100 baniek, wiecej wydasz na ammo niz na wojne :D jest jeszcze trzecia mozliwosc, mutual (wtedy nikt nie placi a wojna trwa i trwa...)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2009, 02:12:23 wysłana przez Egnos »

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2009, 00:37:11 »
Mona nie podam Ci dokładnie wartości ale z tego co pamiętam jeśli korp A wypowiedział woję korpowi B a korp B następnie wypowiedział korpowi C to przy przedłożeniu wojny przez korp A zapłaci on więcej niż jak wypowiadał...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

magni

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2009, 10:33:29 »
to w sumie niezly sposob dla bogatych korpow przemyslowych na obrone przez wardecami malych pirackich korpow ktore zwykle groszem nie smierdza za bardzo, zwyczajnie bogaty korp moze wypowiedziec wojene kilku swoim altkorpom i piratom nie bedzie sie oplacilo przedluzac wojny

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2009, 11:18:42 »
Nie... jeśli mówimy o wojnach korp vs. korp, to stawki są tak śmieszne, że nie stanowią żadnego problemu. Poza tym, z definicji, żeby "małe pirackie korpy" mogły sensownie wardecować kerbirów, muszą mieć prawo wlotu do hisecu - czyli relatywnie wysoki SS. Wysoki SS = dostęp do agentów L4 w hisecu = "złoty deszcz ISK".

Zresztą, nawet jak korp nie ma kasy w wallecie, to co za problem dla CEO wyjąć z kieszeni 10 baniek tygodniowo. Jakiego poważnego shipa z fitem do PvP można kupić za 10 mln?  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2009, 11:43:34 »
A czy dalej jest ten limit, że jednemu korpowi mogą wypowiedzieć wojnę tylko trzy inne/różne korpy?
Przedwieczny.

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2009, 11:57:11 »
Ten limit chyba obejmuje ilosc korpow/ally ktore to twoj korp moze zwardeckowac, czyli wiecej jak trzech wojen nie wypowiesz
Gdyby to dzialalo w druga strone to wystarczyly by trzy alt corpy i mutual na kazdego z nich by byc nietykalnym,wydaje sie to na tyle nieprawdopodobne ze jakos nie chce mi sie tego sprawdzac :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2009, 12:27:28 »
Daaaaaaawno temu coś takiego było albo miało być wprowadzone. Liczyłyby się tylko wojny, za które wypowiadający płaci (czyli mutuale odpadają), a ogólnie miało na celu ograniczenie "griefu" czyli wypowiadania jednemu korpowi wojny przez 20 innych.
Dla mnie bzdura, podobnie jak limit wojen, które można samemu wywołać, ale jestem mocno ciekaw czy to jest czy nie...
Przedwieczny.

Sotharr

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2009, 14:39:41 »
Sojusze mogą wypowiedzieć większą liczbę wojen (chyba 10), tylko za każdą następną płaci się dwa razy więcej niż za poprzednią wielokrotność podstawowej kwoty (ta zasada została wprowadzona, aby znerfić Privateerów). Kiedyś liczyłem, ile Goonsi płacą za 10 wojen wypowiedzianych innym sojuszom — wychodziły jakieś miliardy za tydzień.
Podobnie więcej się płaci, gdy cel ma już wypowiedziane wojny przez innych. Mutuale nie są uwzględniane.
Swego czasu Ivy League broniło się przed wojną z Privateerami, wypowiadając sobie wojny za pomocą altkorpów. Sporo ich to kosztowało.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2009, 15:51:51 wysłana przez Sotharr »

Goomich

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2009, 14:41:04 »
Świetnie, ale ja tu mam dwa dwuosobowe korpy. :P

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2009, 14:50:01 »
Privatersi wprowadzają pewien koloryt do krajobrazu highseca. Ja ich lubię :)

Goomich

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2009, 15:09:33 »
Troszkę nie umieją walczyć. Znaczy, straci jeden z drugim statek i wisi w tym jaju niewiadomopoco.

PS. Gratulacje z okazji 3k. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2009, 15:00:14 wysłana przez Mona X »

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2009, 14:58:09 »
Problem z privatersami jest taki ze 80% tak naprawde nie chce walczyc. Tu klepna indyka tam jakiegos misjonarza a jak tylko pojawi sie cos co moze oddac to grzeja tylki w stacji. I w zasadzie nie istnieje w eve mechanika pozwalajaca np. 100+ osobowemu korpowi zmusic do walki taki 10 osobowy privaterski korp. Jak goscie maja blue do jakiegos korpa w null albo moga wlatywac do CVA to juz wogule kaplica.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2009, 02:52:04 »
Ja mam pytanie z innej beczki - jak to dokładnie jest jeśli w jednym gangu znajdują się zarówno osoby których korp ma wojnę jak i osoby takowej nie posiadające... Czy osoba z korporacji bez wojny może być zaatakowana w takim wypadku i czy może atakować...

Bo właśnie Akademii została wypowiedziana wojna przez privatersów...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Kara Mon

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2009, 10:11:06 »
nie , atakowac moga tylko tych z ktorymi maja wojne, jesli zaatakuja kogos innego z gangu wlacza sie gcc

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2009, 10:28:13 »
nie , atakowac moga tylko tych z ktorymi maja wojne, jesli zaatakuja kogos innego z gangu wlacza sie gcc
tu bym polemizował

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2009, 11:43:31 »
No więc właśnie panowie jak to jest realnie??
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2009, 11:45:18 »
Logistyki naprawiające jakąś stronę konfliku dostają podobno agro dla strony przeciwnej...
Ale czy comand dający tylko bonusy też? Przecież on nie robi nic agresywnego :P  :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sotharr

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2009, 11:57:10 »
No więc właśnie panowie jak to jest realnie??

Jest tak, jak pisze Kara. Kiedyś można było atakować wszystkich w gangu, w którym był WT. Na tym polegał „Lofty scam” i właśnie z tego powodu CCP zmieniło tę mechanikę.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2009, 12:02:27 »
Czyli jeśli logistyk z noob korpa zacznie naprawiać gang membersów spoza tego korpa to go concord zneutralizuje?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2009, 12:05:08 »
tu bym polemizował

powiem to z punktu widzenia czlonkostwa w milicji, albo jest sie w Tribal Liberation force bedac w tym npc corpie nie ma sie innych wojen niz z amarr/caldari milicja, lub tez we wlasnej korporacji ktora to juz moze wypowiadac wojyn na lewo i prawo.

Sytuacja jest taka ze jest tkai sobie sojusz Heretics ktorzy wypowiadaja wojny losowo wybranym korpom matarskiej milicji i leci sobie blob matarski , pojawiaja sie heretycy zaczynaja strzelac do tych z ktorymi maja wojne, jesli inni czlonkowie gangu zaczna do nich strzelac = gcc , jesli heretycy zaczynaja strzelac do innych czlonkow gangu poza tymi z ktorymi maja wojne tez dostaja gcc. Moze poza milicja to inaczej dziala ja widzialem tylko taka sytuacje

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2009, 12:10:18 »
Logistyki naprawiające jakąś stronę konfliku dostają podobno agro dla strony przeciwnej...
Ale czy comand dający tylko bonusy też? Przecież on nie robi nic agresywnego :P  :2funny:

No i to jest główne pytanie czy lecąc z gangiem który ma wojnę osoba z noob korpa będąca w Commandzie i używająca linków automatycznie stanie się również celem dla strony przeciwnej??
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Sotharr

  • Gość
Odp: WOJNA!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 17, 2009, 12:32:46 »
Czyli jeśli logistyk z noob korpa zacznie naprawiać gang membersów spoza tego korpa to go concord zneutralizuje?

Nie zneutralizuje. Logistyk stanie się jedynie dozwolonym celem dla przeciwników. Jeśli natomiast neutralne logistyki naprawiają POSa, którego właściciele mają wojnę, jest to obecnie exploit, gdyż z powodu błędu logistyk nie zawsze staje się dozwolonym celem.