Autor Wątek: Nowy gracz?  (Przeczytany 10051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 25, 2009, 16:22:41 »
Dla porównania - 16mil to dwadzieścia średnich bsow w średnim null - dla Ciebie nie dostępne.
Po poprawkach parę miesięcy temu 16 milionów to około 16 słabych BSów w każdym nawet najsłabszym null. Jest np takie Providence, dostępne dla każdego w ramach NBSI.

Cytuj
Możesz spróbować zatrudnić się przy śmieciarce (tzw. salvagerce). statek + fit to jakieś 2-6mil + koszt książek. Możesz liczyć na 10-15% z jednej misji co daje 2-4mil
Możesz liczyć na 50% do 100% złomu z misji czyli bardzo z grubsza - 20% - 60% dochodu z niej w zależności od tego jak bardzo komuś się nie chce go zbierać. Co daje 2-4 miliony z dupnej misji ;)

Voulture

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 25, 2009, 16:35:44 »
Wszyscy zawsze kompletnie nie doceniaja kasy z ratow. Z ratow glownie oplacam swoja gre (tcki), swoje statki na pvp. Kazdy widzi bsy na ratach po 1,2m, po 1,5m i mysli, ze zabicie 20 takich to okolo 20-30m iskow. Nic bardziej blednego. Rzeczywisty zysk z ubicia takiego bsa to okolo 3xjego wartosc w iskach. Wystarczy zbierac loot i salvagow. Dlatego wlasnie wg mnie jedyne oplacalne racenia to statkiem na close z salvagerem i zbieranie smieci. Przewaznie z godziny racenia w dobrym 0.0 dostaje sie okolo 20-40m iskow z bounty, zaleznie od paskow. Do tego doliczyc trzeba kolejne 20-30m z salvagu i kolejne 20-30m z lootu - best named spzredajemy, cala reszte topimy i mamy mnostwo minsow. Trzeba tylko wiedziec co sie oplaca zbierac np dzialka, szkielka sie oplaca a smartbombek juz nie (chyba, ze racimy w systemie ze stacja). Lekko liczac przy dobrych wiatrach z dobrego 0.0 z ratow wyciagmy po 70m+ na godzine spokojnie. Nic w eve procz handlu nie daje takich zyskow.*

Miesiac gry to 350m. To jest 5h w miesiacu racenia, czas kiedy mozemy wypic kawe, poprzegladac gazete, posluchac muzyki, cokolwiek. Tak dlugo jak nie kosztuje mnie to praktycznie zadnego wysilku by grac w eve za darmo, bede to robil. I kazdy gracz majacy juz pare miescy moze robic dokladnie to samo. Kwestia zalatwienia sobie dostepu do 0.0 i checi.

Nawet juz nie wspominam o faction spawnach, ktore sie trafiaja od casu do czasu i moga zasilic konto od aru m do paruset przy dobrych wiatrach.

* No dobra, sa jeszcze pleksy, i moony i scam. :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2009, 16:43:43 wysłana przez Voulture »

Gregorius

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 25, 2009, 16:49:37 »
Tak czy inaczej, pokazała jak wodzić facetów za nos...  :2funny:

no tak :-) Racja.

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 25, 2009, 17:11:36 »
Albi zgadzam się z Tobą, ale weź pod uwagę że nowy char z 50k sp nie wsiądzie w przynajmniej bcka z dobrym dpsem i rozsądnym tankiem bez inwestycji czasu i pieniędzy, żeby te najtańsze bsy(500k) na paskach tłuc.

Voulture, dla osób na stałe żyjących w null, racenie czy plexy to najszybsza i najprostsza forma zarobkowa. Sam race, lecz takich zysków jak Ty nie mam.
Racąc w hurku w systemie z ss -0.03 gdzie saint jest niczym szóstka w lotka, a przez pierwszą godzinę próbujesz wyspawnować bsy, dochody rzędu 25mil na godzinę można uznać za umiarkowanie dobre.
Nawet nie opłaca się zbierać złomu, tylko salvage i bounty + meta4

Inna sprawa, jak racisz w maruderze z uber skillami + stacja w ss -1.0

Dla nowych osób które są zainteresowane EVE, polecam najpierw zrobić standardowy 14 dniowy trial, zaczepić się każdego zajęcia dostępnego w grze (pvp, misje, handel, scam, piractwo, whatever) Jeżeli zdecydujesz że jest to gra dla Ciebie, poproś o budy trial na zasadzie: w ciągu 14 dni przedłużasz subskrypcje, osoba która dała Ci budy przelewa kwotę rzędu 150mil - kasę te zainwestować w książki, jakiś statek zarobkowy + stado rifterków do pvp   :knuppel2:

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 25, 2009, 17:50:52 »
dochody rzędu 25mil na godzinę można uznać za umiarkowanie dobre.
Nawet nie opłaca się zbierać złomu, tylko salvage i bounty + meta4

dlatego wlasnie tak malo zarabiasz, ze nie zbierasz gratow i nie topisz. Ponad polowa wszystkich minsow w grze pochodzi z tego zrodla, wiec jednak musi sie to oplacac, bo inaczej ludzie by tego nie robili. U nas w NPC null raty slabe, wiec tym bardziej kase trzeba wyciskac, bo minsy leca dokladnie takie same z rata za 1mln, jak i z rata za 2mln.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 25, 2009, 18:39:40 »
Gdybym zbierał wszystko, wracałbym na posa co 2-3 paski, zrzucić złom wart 100k-2mil  w tym czasie co bym zrzucił, walne i zsalvaguje jednego bsa wart mniej wiecej tyle samo.
Zbierałbym jakbyśmy mieli co z tymi minsami robić  ::)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2009, 19:31:07 »
Wracałbyś zrzucić złom owszem wart tyle na rynku, po przetopieniu prawie na pewno minerały byłyby więcej warte
Cytuj
Zbierałbym jakbyśmy mieli co z tymi minsami robić
To pogadaj z jakimiś zaprzyjaźnionymi producentami. Wielu godzi się na znacznie obniżki ceny statków, jeśli dajesz chociaż część swoich minerałów w rozliczeniu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 25, 2009, 20:45:20 »
z minsów chociażby budujesz sobie jakies shipy/moduły/whatever. Nie zbierając Lootu popełniasz wielki bład bo raty dropią dośc czesto stuff meta 4 warty pare baniek/sztuka. Polecam też nie sprzedawać salavgu tylko budowac z niego rigi (dokupując tańsze komponenty w empire jeśli ich brak, ja mam zawsze tak że mam nadmiar drogich których się używa mało a brakuje mi  tanszych. Przez 2-3 godzinki racenia nazbieram komponentów na trimark armor pump (+ na inne rigi) i ccc - łącznie  `35 baniek CO NAJMNIEJ + 70-100 z bounty + ~50-100 z lootu. Sam sobie policz czy opłaca sie utylizować wraki z paska i zaglądać do zawartości  O0 dodatkowy bonusik w postaci true sanshy/haulerów to dodatkowa często bardzo gruba kasa. Tyle że ja jade na 2 konta - jedno zbiera stuff i salvaguje drugie oraz paski. Trzeba też wiedzieć co opłaca się zbierać na sell i do mielenia - teoretycznie można wszystko ale gdybym zbierał np. Cap boostery które dropią Sanshe musiałbym co pasek latać na stacje//posa. Do zbierania polcam Deske - 4x tractor, 4x salvager mwd, cap mody oraz na low cargoexpandery t2 - zreszta nie musze móic jak sie fituje deske do zbierania  :2funny:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2009, 20:51:15 wysłana przez JimmyBrownie »

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 26, 2009, 10:30:07 »
Watek posprzatany - nastepnym razem za zasmiecanie noobgarden beda prezenty...

I prywatnie Ptysiu wlasnie trafia na liste moich ulubiencow (niech mi tylko neta przywroca...)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma