Autor Wątek: Elite 4  (Przeczytany 105330 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 29, 2014, 23:31:06 »
Tu nie ma żadnych "achivements" do osiągnięcia.
Nie do końca, masz do osiągnięcia rangi. Z tego co pamiętam przynajmniej do trzech głównych frakcji.
Coś tam chyba jeszcze jest dodatkowego.
Przy czym nie wiem czy jest gdzieś jasno napisane co z tych rang wynika ?
Czy tak jak w większości gier - bonusy - takiej kupisz, drożej sprzedaż. Czy może Braben trzyma jeszcze jakieś asy w rękawach  :)
A tak BTW kto pamięta - bez googlania - jak nazywał się w oryginalnym Elite legendarny statek, który podobno dało się gdzieś na końcu świata zdobyć ?  ;)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:12:13 »
Może i jest to taki trochę bardziej Truck Simulator w kosmosie. Ale nie ma obecnie żadnego lepszego symulatora kosmicznego z dużą dozą wolności.

Tja, jak ktoś kiedyś wpadnie na pomysł zrobienia symulatora włóczenia się po pustyni, to też będzie można powiedzieć, że jest to ogromny świat, zdecydowanie sandbox i to co robi bohater ma wpływ na otoczenie.  Co nie zmienia faktu, że dalej będzie to cholernie puste i nudne miejsce. Aha, jeszcze potrzebny będzie tylko dobry symulator chodu.

Po przekopaniu się przez tony książek sci-fi, między innymi tych opisanych w topicu obok, świat Elite to po prostu wielka śmieszna pucha próżni. Owszem, pełno planet, stacji, kolonii i czego tam jeszcze, ale ruch między nimi podejrzanie biedny. Tu po prostu brakuje liczb. Planetę zamieszkuje powiedzmy 10 mld luda, a jak się 40 chłopa w myśliwcach skrzyknie, to swoimi lotami jest w stanie wpłynąć na sytuację polityczną w całych systemach! To ja dziś wieczorem po pracy ze szwagrem obalę władzę RP.

Sztos, nie zrozum mnie źle, symulator - naprawdę świetny, pomysł na konstrukcję systemu walki - miodzio, ogrom świata - bajka, ale zasady na jakich ten świat ma funkcjonować to kpina.

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:16:29 »
Po przekopaniu się przez tony książek sci-fi, między innymi tych opisanych w topicu obok, świat Elite to po prostu wielka śmieszna pucha próżni.

Zupełnie jak ten rzeczywisty.

Owszem, pełno planet, stacji, kolonii i czego tam jeszcze, ale ruch między nimi podejrzanie biedny. Tu po prostu brakuje liczb. Planetę zamieszkuje powiedzmy 10 mld luda, a jak się 40 chłopa w myśliwcach skrzyknie, to swoimi lotami jest w stanie wpłynąć na sytuację polityczną w całych systemach! To ja dziś wieczorem po pracy ze szwagrem obalę władzę RP.

Fajnie by było gdybyś jednak wcześniej wiedzial ile luda zamieszkuje planetę, którą przekręca Sztos z kolegami.

Cytuj
Sztos, nie zrozum mnie źle, symulator - naprawdę świetny, pomysł na konstrukcję systemu walki - miodzio, ogrom świata - bajka, ale zasady na jakich ten świat ma funkcjonować to kpina.

A może to po prostu gra nie dla ciebie?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:23:00 »
Zupełnie jak ten rzeczywisty.
Ta, ale w tym rzeczywistym nie ma kolonii, frakcji na całe układy gwiezdne i pojazdów tak wypasionej konstrukcji. Gdzie zorganizowane państwo, tam obywatele, gdzie obywatele tam armia, gdzie armia tam logistyka. A tu pustki jakby to jaskiniowcy z obsługą teleportu byli. Skoro twórcy zdecydowali się na zasiedloną galaktykę to niech ona żyje.

A może to po prostu gra nie dla ciebie?
Nie wykluczam takiej możliwości  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:36:31 wysłana przez qlko1 »

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:46:59 »
Ta, ale w tym rzeczywistym nie ma kolonii, frakcji na całe układy gwiezdne i pojazdów tak wypasionej konstrukcji. Gdzie zorganizowane państwo, tam obywatele, gdzie obywatele tam armia, gdzie armia tam logistyka. A tu pustki jakby to jaskiniowcy z obsługą teleportu byli.

Gorąco polecam sprawdzenie jednak systemu, który Sztos przekręca.

Dwa przykłady:

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/2qpm0i/civil_war_in_dain/ - 1000 ludzi w systemie

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=84770 - 1200.

Nie do końca, masz do osiągnięcia rangi. Z tego co pamiętam przynajmniej do trzech głównych frakcji.
Coś tam chyba jeszcze jest dodatkowego.
Przy czym nie wiem czy jest gdzieś jasno napisane co z tych rang wynika ?

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=76535
Cytuj
This is a skill-based competition with the following prizes for the first person to reach:

1. Elite in combat - £1,000 or $1,500 or €1,200*
2. Elite in exploration - £1,000 or $1,500 or €1,200*
3. Elite in trading - £1,000 or $1,500 or €1,200*
4. Elite in all three - £10,000 or $15,000 or €12,000*
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:53:00 wysłana przez Mona X »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:52:59 »
To już pisałem całkowicie odrywając się od tematu przejmowania kontroli nad systemem przez Sztosa i znajomych. Przeszukałem internet i nie ma nawet wzmianki o jakiejkolwiek aktywności większych flot. A pojawienie się takowych byłoby raczej logiczne. Przecież cała galaktyka nie może być pokojowo nastawiona  ;D

Kto wie, może przyjdzie to wraz z dalszym rozwojem. Noszę się z zamiarem wymiany komputera i zakupienia Elite, ale są to na tyle poważne pieniądze, że warto się najpierw dowiedzieć więcej o rozgrywce  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 11:04:22 wysłana przez qlko1 »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 30, 2014, 11:10:28 »
Skoro jesteśmy w temacie pustki, widział już ktoś w tej grze potyczkę z udziałem co najmniej 10 graczy jednocześnie?

Z tego co mi wiadomo to potyczka 5 vs 5 byłaby takim rzadkim wyczynem jak bitwa 2k vs 2k w eve.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 11:34:49 wysłana przez Zgudi »

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 30, 2014, 11:52:40 »
To już pisałem całkowicie odrywając się od tematu przejmowania kontroli nad systemem przez Sztosa i znajomych. Przeszukałem internet i nie ma nawet wzmianki o jakiejkolwiek aktywności większych flot. A pojawienie się takowych byłoby raczej logiczne. Przecież cała galaktyka nie może być pokojowo nastawiona  ;D
Ty masz jednak problemy z myśleniem. :( Albo głupiego trolla próbujesz rozkręcić.
Jeszcze nie mam miesiąca jak gra wyszła a Ty marudzisz, że nie latają floty  po 1000 shipów ?!
Hmm...ile to czasu musiało minąć żeby w EVE takie floty latały ? Kilka lat ??

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 30, 2014, 12:05:50 »
Ty masz jednak problemy z myśleniem. :( Albo głupiego trolla próbujesz rozkręcić.
Jeszcze nie mam miesiąca jak gra wyszła a Ty marudzisz, że nie latają floty  po 1000 shipów ?!
Hmm...ile to czasu musiało minąć żeby w EVE takie floty latały ? Kilka lat ??
Zdecydowanie nie mam problemów z myśleniem i nie próbuję rozkręcić głupiego trolla. Mówię o zapełnieniu tej pustki shipami NPC. Tak ogromnego świata, inaczej niż w EvE nie da się zapełnić graczami, więc jeśli ma żyć, to musi to być NPC. Póki co nie żyje i o tym cały czas rozmowa.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 30, 2014, 12:29:50 »
Ty masz jednak problemy z myśleniem. :( Albo głupiego trolla próbujesz rozkręcić.
Jeszcze nie mam miesiąca jak gra wyszła a Ty marudzisz, że nie latają floty  po 1000 shipów ?!
Hmm...ile to czasu musiało minąć żeby w EVE takie floty latały ? Kilka lat ??
Bez przesady z tym 1000 shipów. Nie jestem zwolennikiem lag festów. Ale chętnie ujrzałbym chociaż małe kilkunastoosobowe gangi. Dlatego ponawiam pytanie. Widział, słyszał ktoś już o small scale PVP na tym poziomie liczebnym?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 30, 2014, 13:30:28 »
Ludzie, otrząśnijcie się, to nie jest i nigdy nie będzie Eve. Jeżeli PVP to naprawdę będzie to tylko kilka osób w sumie. Tu nie ma "gangów" i kampienia na bramie.

Tu się nie gra myszką, klikając po całym ekranie. Tu nie "złapiesz" nikogo warp distruptorem.

Tu się gra joyem i przepustnicą. Ręce w ogóle klawiatury i mychy dotykać nie muszą. Tu liczy się to jak umiesz latać joyem, a to co "zafitujesz" to sprawa drugorzędna.

Poza tym doszukujecie się w tej grze MMO, pewnie przez marketing Brabena, ale to nie jest gra MMO. To tak naprawdę jest Single w świecie współdzielonym z innymi graczami.

I pieprzenie że jest pustka też jest oderwane od rzeczywistości, w dużych systemach z wieloma stacjami statków lata od groma i ciut ciut. Tylko nie dzieje się to w przestrzeni 20x20x20km, tylko jest rozsiane po całym systemie.Zacznij walić do "policji" to szybko zobaczysz jak dużo jest NPC ;) A mimo wszytko ta policja nie ma technologii "od obcych" która rozpierdziela każdego w kilka sekund i jak jesteś dobry, to może sobie radę dasz.
A to że w systemie z milionem ludzi i jedną mała stacyjką (outpost, nie station) lata kilka statków na krzyż... to co w tym dziwnego? 99% siedzi pewnie na planecie/stacji a reszta kopie pewnie asteroidy gdzieś na pasie i ma Ciebie w dupie :)

Jeżeli szukacie czegoś jak Eve, albo CoD w kosmosie to dajcie sobie spokój, zanudzicie się na śmierć. Nie ma sensu wyrzucać pieniędzy w błoto.
Ale jeżeli pamiętacie stare Elite (ja grałem Frontier: Elite II na Amidze 500+) i chcecie pograć w to znowu, to Elite: Dangerous jest właśnie tym samo z lepszą grafiką .

PS. Te 40 chłopa to w Mikunn, system ma 1200 luda w sumie ;) Próbujemy przekręcić HR 7327 z 30M luda ale nasze poparcie stoi na 9% od tygodnia i nie chce ruszyć dalej i nie wiemy czy bug czy mechanika gry i za duży system próbujemy przekręcić :/

PPS. Na razie nie ma żadnej implentacji IFF w grze i nic co pozwalało by tworzyć "floty" czy inne grupy. Jak się umówisz z kolegami w jakimś punkcie i tam polecicie to będzie mogli razem grać, ale jak ktoś do Ciebie strzeli z kumpli to dostanie bounty na łeb tak jakby do NPC'a strzelił. Nie będzie Ci się też nigdzi na ekranie pojawiał jako "twój ziom" tylko jak każdy inny statek. W styczniu ma się pojawić możliwość tworzenia skrzydeł, bo to będzie wing a nie fleet.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 13:39:04 wysłana przez sztosz »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 30, 2014, 20:05:09 »
Ludzie, otrząśnijcie się, to nie jest i nigdy nie będzie Eve. Jeżeli PVP to naprawdę będzie to tylko kilka osób w sumie. Tu nie ma "gangów" i kampienia na bramie.

Tu się nie gra myszką, klikając po całym ekranie. Tu nie "złapiesz" nikogo warp distruptorem.

Tu się gra joyem i przepustnicą. Ręce w ogóle klawiatury i mychy dotykać nie muszą. Tu liczy się to jak umiesz latać joyem, a to co "zafitujesz" to sprawa drugorzędna.

Poza tym doszukujecie się w tej grze MMO, pewnie przez marketing Brabena, ale to nie jest gra MMO. To tak naprawdę jest Single w świecie współdzielonym z innymi graczami.

I pieprzenie że jest pustka też jest oderwane od rzeczywistości, w dużych systemach z wieloma stacjami statków lata od groma i ciut ciut. Tylko nie dzieje się to w przestrzeni 20x20x20km, tylko jest rozsiane po całym systemie.Zacznij walić do "policji" to szybko zobaczysz jak dużo jest NPC ;) A mimo wszytko ta policja nie ma technologii "od obcych" która rozpierdziela każdego w kilka sekund i jak jesteś dobry, to może sobie radę dasz.
A to że w systemie z milionem ludzi i jedną mała stacyjką (outpost, nie station) lata kilka statków na krzyż... to co w tym dziwnego? 99% siedzi pewnie na planecie/stacji a reszta kopie pewnie asteroidy gdzieś na pasie i ma Ciebie w dupie :)

Jeżeli szukacie czegoś jak Eve, albo CoD w kosmosie to dajcie sobie spokój, zanudzicie się na śmierć. Nie ma sensu wyrzucać pieniędzy w błoto.
Ale jeżeli pamiętacie stare Elite (ja grałem Frontier: Elite II na Amidze 500+) i chcecie pograć w to znowu, to Elite: Dangerous jest właśnie tym samo z lepszą grafiką .

PS. Te 40 chłopa to w Mikunn, system ma 1200 luda w sumie ;) Próbujemy przekręcić HR 7327 z 30M luda ale nasze poparcie stoi na 9% od tygodnia i nie chce ruszyć dalej i nie wiemy czy bug czy mechanika gry i za duży system próbujemy przekręcić :/

PPS. Na razie nie ma żadnej implentacji IFF w grze i nic co pozwalało by tworzyć "floty" czy inne grupy. Jak się umówisz z kolegami w jakimś punkcie i tam polecicie to będzie mogli razem grać, ale jak ktoś do Ciebie strzeli z kumpli to dostanie bounty na łeb tak jakby do NPC'a strzelił. Nie będzie Ci się też nigdzi na ekranie pojawiał jako "twój ziom" tylko jak każdy inny statek. W styczniu ma się pojawić możliwość tworzenia skrzydeł, bo to będzie wing a nie fleet.


Gra dobra tylko na jakiś czas. Najlepszy content tworzą inni gracze, więc nawet wyśmienity single kiedyś się znudzi i największemu zapaleńcowi.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:03:52 »
Znasz jakąkolwiek grę która się nie nudzi? :)

[...]Najlepszy content tworzą inni gracze[...] to dlaczego najdłużej zawsze grałem w gry które miały dobry singiel? Z wielu różnych gier, to Fallout 2 przeszedłem kilkanaście razy od początku do końca, za każdym razem poza pierwszym, próbując zrobić jak najwięcej questów, zwiedzić jak najwięcej lokacji etc.

Już wiem, może dlatego, że to co napisałeś to nie uniwersalna prawda, a rzecz gustu ;) Bo z kumplami to ja wolę pograć na instrumentach muzycznych czy chociażby w karty przy piwie, a nie grać w gry komputerowe niby razem, ale jednak każdy osobno.

Oczywiście to co podkreśliłeś  to prawda. Gra jest póki co praktycznie single-player. Dlatego jak ktoś szuka bitek na setki osób i wciskania F1 to się zawiedzie ;)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:18:59 »
Znasz jakąkolwiek grę która się nie nudzi? :)

[...]Najlepszy content tworzą inni gracze[...] to dlaczego najdłużej zawsze grałem w gry które miały dobry singiel? Z wielu różnych gier, to Fallout 2 przeszedłem kilkanaście razy od początku do końca, za każdym razem poza pierwszym, próbując zrobić jak najwięcej questów, zwiedzić jak najwięcej lokacji etc.

Już wiem, może dlatego, że to co napisałeś to nie uniwersalna prawda, a rzecz gustu ;) Bo z kumplami to ja wolę pograć na instrumentach muzycznych czy chociażby w karty przy piwie, a nie grać w gry komputerowe niby razem, ale jednak każdy osobno.

Oczywiście to co podkreśliłeś to prawda. Gra jest póki co praktycznie single-player. Dlatego jak ktoś szuka bitek na setki osób i wciskania F1 to się zawiedzie ;)

Ja nigdy takowych nie szukałem :) Wręcz przeciwnie, rzygam tym. Ale small/medium sale pvp jest u mnie w cenie.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 31, 2014, 00:43:33 »
Ja nie wiem co rozumiesz przez small scale PVP. Jeżeli coś takiego jak w Eve, to nie znajdziesz tego. Jeżeli chodzi o PVP, to Elite chyba najbliżej do.... Warthunder'a. Bo tu praktycznie chodzi o to, żeby wsiąść komuś na ogon i nie dać nikomu siedzieć na własnym ;) Więc czy to będzie bitka na 5 czy na 50 osób... to już nie ma większego znaczenia :)

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 31, 2014, 16:44:27 »
Heh, z tego co widzę większość osób która się tu wypowiada nie zagrała w Elite nawet 10 sekund tylko poszperała po necie, poczytała że bee i teraz jak stado baranów robi to samo. Beeee....  ::)

Slid ran

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Slid Ran
  • Korporacja: Intergalactic Fender benders
  • Sojusz: The House Of Cards.
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 06, 2015, 07:08:32 »
Sztos podaj nazwę cmdr to może polecę do was i polatamy razem :-)

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 06, 2015, 11:43:36 »
Jak to jest z rozpoczynaniem gry w Elite? Tak jak w Eve - jest kilka systemów startowych i z nich ludzie lecą gdzie ich poniesie czy start zupełnie losowy gdzieś tam...?

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 06, 2015, 14:37:57 »
Taki jak nick na forum taki nick mam w Elite, ale od kiedy wyczaiłem że są amerykańskie czołgi w Warthunder to gram ostatnio tylko w RB w WT ;) Nie żebym amerykanami grał... gram niemcami, bo kolejek żadnych nie ma ;)

Jest kilka systemów startowych i gdzie cię wylosuje tam zaczniesz. Ale te systemy startowe niczym się nie różnią od reszty zamieszkanej części galaktyki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 15:02:48 wysłana przez sztosz »

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 06, 2015, 15:33:43 »
Jest kilka systemów startowych i gdzie cię wylosuje tam zaczniesz. Ale te systemy startowe niczym się nie różnią od reszty zamieszkanej części galaktyki.
Oprócz tego, że ta pozostała "zamieszkana reszta" póki co zamieszkana jest jeśli dobrze rozumiem, przez NPCe.
Wiem, że no-lify już doleciały w ramach wypraw eksploracyjnych do Sagitariusa (centum Elite galaxy)  ;D
Ciekawe jak jest z nieznanymi czy zewnętrznymi rubieżami żeby użyć cytatu z innego uniwersum.  ;)
Czy galaxy z Elite można porównać do tej z EVE - w sensie - w centrum umowne hi-sec - Imperium, Federacja i coś tam jeszcze a w około takie Elite 0.0 ( systemy ze statusem anarchy.
Czy może tereny 3 głównych frakcji rozrzucone są po całej/większości galaxy ?
Jest gdzieś taka mapa ? Bo nie trafiłem na taka.  :(

Aha, jest sens podchodzić do Elite tylko z myszka i klawiaturą ?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 06, 2015, 16:55:33 »
Proszę, nie porównujcie Elite do Eve. To jest jak próbować porównać ryż do krowy.

To nie no-lify doleciały, bo nie trzeba wiele czasu na to poświęcać. Zwykłym Haulerem z odrobiną wyobraźni można prawie całą galaktykę zwiedzić ;) Ludzie potrafię robić tysiące świat świetlnych dziennie... bo chcą :) bo mają ochotę pozwiedzać i nikt im nie broni.

Galaktyka w Elite to nasza Droga Mleczna. Znane gwiazdy i czarne dziury z atlasów astronomicznych są tam gdzie powinny być. Reszta gwiazd o automatycznie nadanych nazwach jest tam gdzie teoretycznie powinny być te gwiazdy, bazując na statystyce i różnych danych dotyczących "gęstości" naszej galaktyki, ale oczywiście są one "fikcyjne". Odległości między gwiazdami są w miarę dobrze odwzorowane. Dlatego w układach podwójnych (czy jeszcze większych) ludzie szału dostają jak się okazuje  że mają do przelecenia setki tysięcy sekund świetlnych.

Planety są tam gdzie teoretycznie mogą być planety.  Oczywiście to też fikcja bo nikt nie wie dokładnie które układy mają i ile tych planet mają. Ale też jest to rozsądnie zrobione.

Zamieszkane systemy to tak kilkaset lat świetlnych wokół Sol. Federacja w środku, Alliance "na górze" (nie mylić z północą) a Imperium "na dole" tak w dużym uproszczeniu. System może należeć do którejś z frakcji, być independent, albo w ogóle Anarchy. Z tym że Anarchy oznacza tyle, że po prostu żadne z powyższych 4 nie rości sobie do tego praw i też można tam jakieś stacje czy mniejsze "outpost" znaleźć.

Jak kogoś ustrzelisz kto nie jest "wanted" w danym systemie i dzieje się to w systemie nie anarchy to wtedy ty jesteś w danym systemie wanted, ale tylko w tym, w innym już nie ;) i za twoją głowę "policja" danego systemu wyznacza nagrodę. Za szmuglowanie, czy np. blokowanie doku dostajesz mandaty, jeśli ich nie zapłacisz w ciągu 24h to zamieniają się w nagrodę za twoją głowę tak jak wcześniejsze strzelanie do "niewinnych" ;) Jeśli więc jesteś wanted to każdy ma prawo pakować w Ciebie z wszystkich rur. Taki duży skrót.
W systemach Anarchy nie ma to miejsca bo nikt do systemu nie rości sobie za bardzo praw i ma żadnej policji etc.

W samym środku imperium czy federacji mogą być systemy Anarchy... bo po co komu np. system z gwiazdą i bez żadnych planet? :)

Reszta galaktyki... jest po prostu nie zamieszkana... póki co bo wiem, że będą niespodzianki w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Mapa? Np. tu http://www.edgalaxymap.net/  Ale nie wiem po ci mapa całej galktyki :) Za dużo jest gwiazd żeby coś na można na mapie było zobaczyć. Strefy wpływów nie za bardzo przypominają te z różnych lektur Sci-Fi. Pewnie dlatego, że chyba każda książka którą czytałem na siłę próbowała przekonwertować naszą dwuwymiarową ziemską mapę w przestrzeń kosmiczną. Tak się nie da, to są bzdury albo ograniczonych umysłów albo dla ograniczonych umysłów. Tu nie musisz po kolei skakać z systemu A do Z poprzez wszystkie literki alfabetu. Jak chcesz od razu "uderzyć" w serce imperium to proszę bardzo, leć z bogiem i strzelaj :) Tu nie ma skakania z bramy na bramę. Jak Ci tylko napęd pozwala to możesz od razu skoczyć z A do Z. Jeżeli musi być analogia do Eve, to wszystkie statki mają napędy takie jak cariery. Skaczesz do dowolnego systemu o ile masz paliwo i odpowiednią klasę napędu. Tylko że nie skaczesz na cyno, tylko na słońce. Oczywiście nie ma tak że wszyscy skaczą zawsze w to samo miejsce w systemie, tylko... gdzieś w pobliżu słońca :) Oczywiście trochę skopane jest to, że nie możesz skoczyć na tą gwiazdę na którą chcesz w układach wielu gwiazd. I nie ma skakania z gwiazdy na gwiazdę w układach z wieloma gwiazdami. Między innymi dlatego ludzi kurwica bierze jak się okazuje, że muszą lecieć "ręcznie" np. z Alpha Centauri do Proxima Centauri te 0.2 LY. Ale jest w miarę realistycznie.

Poza tym nasza galaktyka to nie jest płaski dysk. Ten dysk jest dosyć szeroki. Jak będziesz chciał to spłaszczyć to za ch...iny nie namalujesz mapy. A mapa 3D... to będzie zbiór gęsto ułożonych kropek z których i tak nic sensownego w większej skali nie wywnioskujesz ;)

Mysz i klawiatura? Tak, jest sens, mój brat jak gdzieś już pisałem świetnie sobie radzi. Ja bez systemu HOTAS (Hands On Throtle And Stick) nawet nie siadam do Elite ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 17:51:53 wysłana przez sztosz »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 06, 2015, 18:12:05 »
Może za 3 lata będzie sens przysiąść. :)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 06, 2015, 18:15:00 »
To nie no-lify doleciały, bo nie trzeba wiele czasu na to poświęcać. Zwykłym Haulerem z odrobiną wyobraźni można prawie całą galaktykę zwiedzić ;) Ludzie potrafię robić tysiące świat świetlnych dziennie... bo chcą :) bo mają ochotę pozwiedzać i nikt im nie broni.

Może i potrafią robić tysiące LY (LŚ) tylko jak to się przekłada na ilość systemów? Bo przecież liczba systemów "100 miliardów" czy więcej nie daje szansy zwiedzić nic więcej niż 0,000001% przez przeciętnego śmiertelnika.

Nie wiem ilu ludzi gra w Elite i ilu będzie. Załóżmy że 100k. Jeśli mamy 100 miliardów systemów to na jednego przypada - jeśli się nie mylę - 1 MILION systemów do zwiedzenia.!!!
Przy milionie AKTYWNIE grających i eksplorujących to nadal 100 000 systemów na łebka !!!  >:D >:D
Więc z tym zwiedzaniem galaktyki to chyba trochę przesadziłeś   ;D


Oczywiście trochę skopane jest to, że nie możesz skoczyć na tą gwiazdę na którą chcesz w układach wielu gwiazd. I nie ma skakania z gwiazdy na gwiazdę w układach z wieloma gwiazdami. Między innymi dlatego ludzi kurwica bierze jak się okazuje, że muszą lecieć "ręcznie" np. z Alpha Centauri do Proxima Centauri te 0.2 LY. Ale jest w miarę realistycznie.
Z tego co słyszałem - nie wiem czy to prawda - "skaczesz" nie na największą gwiazdę tylko na największą masę w systemie. Jeśli Proxima ma mniejsza masę to wszystko się zgadza.

Swoją drogą Elite ma właściwą skalę dla tego typu gier. Nie to co EVE z jej 5k systemów + coś tam WH.
To jasne, ze EVE i Elite dzieli przepaść technologiczna ale fajnie by było uwierzyć, że CCP wreszcie kiedyś ogarnie programowanie proceduralne i dorzuci tak z 20-30k systemów żeby nie było w każdym systemie stacji zbudowanych przez graczy jak to prawie teraz jest. Wystarczy porównać jak było pusto te 5-7 lat temu jeśli chodzi o stacje.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 06, 2015, 18:22:53 »
Z tym zwiedzaniem to jest tak, że nie ma miliona interesujących miejsc w galaktyce, pewnie są setki, może i tysiące. Ale chodzi o to, że żeby gdzieś tam dolecieć i coś zobaczyć to nie trzeba nie wiem ile czasu poświęcać. A wszystkiego co byś mógł chcieć i tak nie zwiedzisz, no po prostu się nie da, tu masz rację.

Tak, skaczesz na największą masę, tylko w 95% przypadków największa masa to największa gwiazda. To takie uproszczenie. Bardzo wiele osób chce, żeby pozwolili skakać tak jak skaczesz z systemu do systemu również w samym systemie. Z jednej strony trochę zabija to tzw. "immersion" (głębia doświadczeń, nie wiem jak to przetłumaczyć ;) ), ale kto choć raz przeleciał "na ręcznym sterowaniu" 100K LS, ten wie że trochę przegieli z tym realizmem :D

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 19, 2015, 18:59:41 »
Ls czyli sekund świetlnych oczywiście;). Ja wczoraj tak sobie latałem kilka razy ponad 8 minut w jedną stronę, prawdziwy rokendrol. Szkoda też że FSD lubi wariować i nie zwalniać w porę mimo latania na "niebieskim". Mam grę od wczoraj i podoba mi się. Trochę się myszą i klawiaturą ciężko na początku odnaleźć ale jakoś idzie.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 20, 2015, 16:20:53 »
Nie wiem czy na myszcze nie jest latwiej. Mam ustawiona tak samo jak Warthunderze i lata mi sie (i przede wszystkim celuje) latwiej niz na joyu. Ktory zreszta mi sie zepsul i nie mialem wyboru..

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 14, 2015, 21:59:24 »
Elite Dangerous: Horizons Teaser

https://youtu.be/B4sAe16UTDg

• Elite Dangerous: Horizons – A new season of expansions for Elite Dangerous, starting Holiday 2015 on PC.
• Planetary Landings – Elite Dangerous: Horizons launches with the eagerly-awaited planetary landings on countless 1:1 scale worlds.
• Game-Changing Content – Map uncharted worlds, dogfight in canyons, discover items and events you’ll only find on world surfaces.
• Driving on Planets – Embark on surface expeditions in all-terrain Surface Roving Vehicles (SRVs).
• Play with Friends – Share the experience above and on the ground in Wings, and participate in Powerplay and story events in unique ways.
• A Whole Season Of Expansions – Regular major updates included in the single purchase.
• One Elite: Dangerous Community – All Elite Dangerous players will continue to benefit from ongoing improvements.

Lądowanie na planetach jeszcze w 2015 roku :)

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 14, 2015, 22:40:43 »
Czytałem dzisiaj. Jest kompletny czad!!! Braben idzie po bandzie :)

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 14, 2015, 22:56:17 »
Hm interesujące. O SC jest ciskanie bo kosztuje startówka za 35$ a tutaj Podstawka plus ten dodatek to 70$ ? czy coś kolo tego. Nie kapuje tego zachowania.

 :-\

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 14, 2015, 23:04:48 »
Za 70$ wsiadasz i lecisz i jest zajebiście. Za 35$ dostajesz NADZIEJĘ, że cokolwiek porobisz i nie wiadomo czy nie będzie chujowo ;) Decyduj sam.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 14, 2015, 23:33:24 »
Moja próba pogodzenia przysłowiowego Szakala z Pyniem zawsze kończy się tak samo. A ja lubię  bardzo oba projekty. No cóż.

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 14, 2015, 23:43:29 »
No niestety jak pisałem, mnie w obecnej formie SC po prostu razi. To co zobaczyłem dwa dni temu woła z lekka o pomstę do nieba. Dla mnie nie wyjdzie to za 3 lata. Nie da się zrobić tak gigantycznego skoku w produkcji jaki jest potrzebny względem tego co obiecują, co jest i co pokazali.

Elite za to dąży konsekwentnie w swoich zamierzeniach, na dodatek jest tym czym Elite powinno być x lat temu po pieprwszej części.

Nawet to cholerne PVP bardziej mi odpowiada w Elite. Grałem w oba tytuły i wiem o czym piszę. Niestety, ale do SC przekonam się dopiero wtedy jak wydzadzą coś, co będzie realne i będzie działać. To co obecnie jest na rynku po takim czasie produkcji i z takim budżetem jest po prostu nie do przyjęcia.

Ten tytuł ma fundusze jak nie wiem... watch dogs, Assasin Creed czy cokolwiek, za czym stoją ogromne firmy jak UBI, EA i inne... proces produkcyjny tam to lata. Tutaj banda zapaleńców ma zrobić coś większego w ile? Bądźmy realistami...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 15, 2015, 00:30:04 »
W pełni się z tobą zgadzam. Brabena pokazuje. Roberts prognozuje.

Jednak produkcja SC trwa ok. 2 lata, zaczęli jako tako coś robić w połowie lata 2013, więć jak dla mnie to zrozumiałe że potrzeba im jeszcze, 2 lub 3 lata na skończenie podstawowych obietnic. Ostatni pokaz umocnił mnie w przekonaniu, że jeszcze nie przegrali jak to wielu twierdzi. Teoretycznie teraz powinni przyspieszać z efektami, ale się zobaczy. Najpierw silnik, potem świat. Elite ma tą przewagę, że tworzone jest z więkrzymi lub mniejszymi przerwami ponad 10 lat. Mieli czas żeby zrobić silnik, teraz dodają zabawki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2015, 00:36:50 wysłana przez Zgudi »

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 15, 2015, 08:23:59 »
@Pynio ale kurde jak nie neguje żadnej z tych gier. Dla mnie jest rybka co lepsze czy SC czy ED. Po prostu chodzi o to ze na wielu forach ludzie ciskają stolcem w jedna a drugiej obciągają i właśnie takiego czegoś nie kapuje. Czemu kurde czekając na SC nie można pograć w ED bez całego tego shitstormu ? . Wiej gier więcej zabawy. A kto kupił SC to kupił jego kasa jego problem jak się ew. sypnie projekt. Peace  :D

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 15, 2015, 09:33:23 »
Szakalku hehehe, ale ja tak właśnie robię :) Po raz 10 piszę (i się powtarzam), że kibicuję. Nie robię burzy, tylko jestem MOCNO rozczarowany :)