Autor Wątek: Elite 4  (Przeczytany 105423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 23, 2014, 08:17:26 »
Archeologia.

Ja mam tylko jedno pytanie, dlaczego wszystkie statki w tej grze maja tak paskudny design? Nie znalazłem nawet jednego modelu który by mi się podobał. Eh żeby to miało tak piekne shipy jak SC :(


hmm... czy to az tak bardzo rozni sie od matarskiego paskudztwa czy galentyjskich wibratorow ?

http://www.elitegalaxy.org/wp-content/uploads/2014/11/eagle-copy.jpg

✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 23, 2014, 11:21:11 »
Nawet u minmatarów znajdziesz niezłe modele jak choćby:



Oczywiście to kwestia gustu ale w Elite wszystkie shipy wyglądają jak plastikowe modele.

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 14, 2014, 15:12:22 »
[youtube]http://youtu.be/I6peGu2yG6o[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2014, 21:30:30 wysłana przez Mona X »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 14, 2014, 23:34:50 »
Akurat trailer za cholerę nie oddaje tego jak się gra. Jest zupełnie od gry oderwany. Zgadzają się tylko modele statków i to że możesz zrobić zwrot o 180 stopni bez zmiany trajektorii lotu. Gra jest inna, moim zdaniem lepsza. Jak ktoś jest zainteresowany to niech popatrzy na gameplaye, ale niech się nie sugeruje trailerem.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 15, 2014, 14:55:42 »
Ciekawe jaka cena gry będzie w momencie wejścia jej na rynek?
Aktualna jest jak na moją kieszeń nie osiągalna stąd i pytanie ];)

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 15, 2014, 16:19:27 »
50€

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 15, 2014, 16:32:02 »
Za 35 funciaków widziałem

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka


[BCPM] Moon Rabit

  • BCPM
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Stronka z moją twórczością ;)
  • Imię postaci: Moon Rabit
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 15, 2014, 16:40:03 »
Poczekam na bundla  8)
ASUS A88XM-A, Corsair Vengage 8GB @ 1866 CL8, AMD X4 740 @ 4,48Ghz, Samsung 500GB Silentium Deus M1 550W, Sapphire R7 260X 1GB DDR5 @ 1188/1645

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 15, 2014, 16:42:44 »

Za 35 funciaków widziałem

Pewnie flatego, że teraz nie jest po premierze (post aktualny do jutra).

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 16, 2014, 10:15:23 »
podobno bez dobrego joya nie da się grać...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 16, 2014, 10:20:24 »
podobno bez dobrego joya nie da się grać...

Gdyby było inaczej to oznaczałoby, że ten space sim jest nic nie wart.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 16, 2014, 10:27:10 »
TL;DR Mychą też spokojnie się da.

Kwestia przyzwyczajenia. Nie musi być dobry Joy, wystarczy przyzwoity i gra się świetnie. Ale nie jest on konieczny, na padach da się grać, ale wygodniej od pada gra się myszką (pitch + yaw) i np. A+D dla roll. Wtedy wiadomo W+S dla thrust. Ja osobiście nawet nie próbowałem grać myszką dłużej niż 15 sekund, ale mój brat z powodzeniem wszystkie misje z Combat Tutorial mychą przeszedł, a przedostatnia gdzie masz rozwalić Lakon type 9 i eskortę do łatwych nie należy.

No ale Flight Assist Off... to już inna bajka :) Lata się zupełnie inaczej i na początku jest to nie lada wyzwanie.

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 16, 2014, 10:59:40 »
Może parę słów w temacie :)

Posiadam od paru miesięcy betę, pograne tak ze dwa tygodnie. Zakończyłem historię jak podczas przelotu i przechwycenia jakiegoś zagubionego cargo ze złotem w pustym systemie skończyło mi się paliwo. Jest opcja wezwania pomocy, pojawił się ship (komputerowy) i zaoferował paliwo. Oczywiście w kieszeni miałem 3$, reszta w cargo + znalezione złoto... (nie wystarczyło kasy)
Wrzuciłem posta na polskim forum, pojawiło się sporo chętnych co by mi to paliwko podrzucili (ciekawe czy tylko to, chociaż to nie EVE, zatem pewnie otrzymałbym pomoc, a nie kopa w dupę  ;D ). Niestety od tamtej pory się nie logowałem, po logowaniu ze 3 tygodnie temu okazało się, że miałem zresetowane konto i... wyłączyłem.

Parę faktów na temat Elite:

1. Udźwiękowienie: doskonałe. Dźwięki silników, dopalaczy, wszystkiego co dzieje się dookoła jest świetne. Silniki mają swoisty "metaliczny" i "chropowaty" dźwięk. Krztusi się, strzela. Oddaje znakomicie uczucie przyspieszenia. Stacje - zgłaszanie się wieży itp... miód.

2. Grafika: Super. Wprawdzie mam mocnego kompa, którego Elite na pewno nie zarżnie, zatem nie wiem jak z dopracowaniem kodu, jednak chyba jest okej. Nie ma się do czego przyczepić, chociaż paradoksalnie - więcej do oglądania i podziwiania jest w EVE :)

3. LOT: no i tu pojawia się pierwszy "problem"... kontroler - nie macie prawa odpalić tego na klawiaturze i myszce, włączenie tego na padzie... no samochodówki też są wypas podobno na "gałce" - wiadomo jednak, że musi być kierownica. Tutaj bez porzadnego kontrolera SIĘ NIE OBEJDZIE. Ja posiadam coś takiego:

http://prohardver.hu/dl/cnt/2006-11/1370/set_front_b.jpg

Czyli stary dobry Saitek X52. Chyba niezbędne minimum. Symulacja lotu jest dość rozbudowana, by uzyskać przewagę nad wrogiem potrzebne jest płynne balansowanie mocą silników, przełączanie systemów pomiędzy bronią, capem, a silnikami. Do tego można przełączyć się w tryb, gdzie można rozpędzić się, zrobić zwrot o 180 stopni i lecąc tyłem ostrzeliwać się, do tego dochodzą dopalacze, "kosmiczny orczyk" + boczne silniki manewrowe (można latać bokiem - jak masz czym to obsłużyć). Oczywiście wlot do stacji z takim kontrolerem to poezja. Natychmiast widać, kto męczy się z jakimś żenującym padzikiem... Wystarczy sprawdzić dwie rzeczy: ustawienia w opcjach dotyczących kontrolera - tak z 10-15 stron + poczytać forum, czym ludzie grają. Tutaj zatem szacun - nie ma zmiłuj się. Oczywiście nie będę dywagować nad realizmem tutaj, bo nie o to chodzi.

Zrobiłem też domowy TRACK IR (zakładasz to na głowę i jak obrócisz łeb, to w grze masz to odwzorowane). No całość wymiata... naprawdę warto to zobaczyć i poczuć.

4. Największy problem - ZAWARTOŚĆ.

Polatałem te dwa tygodnie - pomyślałem - taki eve w statku + miłość do starego elite i symulatorów. Zacząłem dziubać grosz do grosza, próbowałem trochę misji (kurier, zabójca). Brałem udział w wielkiej (jak na elite) bitwie - 20 statków + wielki dred z uszkodzonym silnikiem. Raz trafiłem na zgraną ekipę 3 kolesi, którzy wyciągneli mnie z warp i załatwili w pół sekundy. Ale to... tyle :) Nie problem jest wygenerować miliard światów. Wolę by ich było 100, ale żeby było co robić. Porównując - Eve to po prostu ogromna galeria handlowa w centrum, a Elite to pusty magazyn za miastem... PUSTKIIIIIIIIIIIIIIIII... Można psioczyć na eve z powodu różnych pomysłów, ale udało im się stworzyć naprawdę MEGA złożony tytuł. Oczywiście brawa dla Brabena, ale gra na razie ma duży problem z zawartością.

5. Największy plus Elite - wróciłem do EVE ;)

Kończąc (ale się rozpisałem) - celowo nic nie piszę o star citizen, bo dla mnie to gówno, przekręt stulecia i rzecz, która nigdy nie wyjdzie. Przewraca im się w głowach (są na etapie dodawania jakichś... zwierząt (petów), jak już zrobili z tego też strzelankę FPP ostatnio). Braben za parę baniek zrobił gigantyczną robotę i chwała mu za to, bo na rynku posucha. Jednak jeśli teraz nie skupią się na zapełnianiu tej piaskownicy zabawkami, to dzieci po pewnym czasie znudzą się i pójdą bawić się gdzie indziej.

Generalnie - wspierać jak najbardziej, jednak przygotować się na to, że jest to tytuł potrzebujący dopracowania, ale patrząc na to co zrobili do tej pory - chyba nie ma się o co martwić :)

No....


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:21:29 »
W Elite niestety jeszcze sobie nie poskaczę, mój laptop podciąłby sobie żyły przy pierwszej próbie, ale jakoś szczególnie nie żałuję.
We wszystkich opisach ludzi, którzy się z grą zetknęli zwracam uwagę na jeden szczegół. PUSTKI (a może się mylę i ktoś mnie wyprowadzi z błędu).
Gdzie są jebitne bitwy na kilkaset jednostek, gdzie wywoływanie incydentów prowadzących do wojen, gdzie jest gra polityczna?
W kosmosie są kopacze, handlarze, piraci i policjanci. Strasznie prosto i bajkowo.

To takie GTA bez możliwości wyjścia z auta  :'(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 11:28:14 wysłana przez qlko1 »

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:38:17 »
We wszystkich opisach ludzi, którzy się z grą zetknęli zwracam uwagę na jeden szczegół. PUSTKI (a może się mylę i ktoś mnie wyprowadzi z błędu).
Gdzie są jebitne bitwy na kilkaset jednostek, gdzie wywoływanie incydentów prowadzących do wojen, gdzie jest gra polityczna?

Żadna z nowych gier nie jest robiona na jebitne bitki na kilkaset jednostek. Devsi wręcz podkreślają, że nie mają być lagfestami jak Eve.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 16, 2014, 17:42:38 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=22DAO4dl74w[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 17:51:08 wysłana przez ManganMan »


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 24, 2014, 00:11:15 »
Jaki byście polecili joy do tego typu gier? Drogie zabawki z przepustnicami odpadają bo nie jestem aż takim fanatykiem symulacji. Cena raczej do 200. Ludzie polecają Thrustmaster t.16000m bo że ma sensory magnetyczne i działa lepiej niż 90% szpanerskich zabawek na sprężynie.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 24, 2014, 00:15:40 »
Ja latam na http://www.thrustmaster.com/products/tflight-hotas-x

I naprawdę jedyne do czego potrzebuję klawiaturę to jak chce coś napisać. Poza tym w pełni wszystko obsługuję joyem i przepustnicą.

Wcześniej miałem Cyborg V1.1 Ale trochę do dupy się latało bo ręka co jakiś czas musiała latać od przepustnicy (taka mała w joyu) do klawiatury to po pierwsze. A po drugie nie można było łatwo ustawić ciągu na 0 przepustnicą. Hotas X jest pod tym względem rewelacyjny, bo jest jakoś tak zbudowany że od razu czujesz gdzie przepustnica ma 50% czyli w przypadku Elite +-0 ciągu.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 24, 2014, 10:37:57 »
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 24, 2014, 11:55:58 »
Kurde napaliłem się na tą grę tylko cena odstrasza. 50 euro to za dużo zwłaszcza że gra wymaga jeszcze dodania w cholerę contentu z tego co czytam. Na steam ma jej nie być, pieron wie po ile klucze będą chodzić w Polsce (o ile będą).

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 24, 2014, 16:07:09 »
Kurde napaliłem się na tą grę tylko cena odstrasza. 50 euro to za dużo zwłaszcza że gra wymaga jeszcze dodania w cholerę contentu z tego co czytam. Na steam ma jej nie być, pieron wie po ile klucze będą chodzić w Polsce (o ile będą).
Najbardziej standardowa i najczęściej czytana gadka na forach internetowych. Tanio nie jest, ale twórcy kasy potrzebują, ponoć brakło budżetu na tryb offline. Jak dla mnie niech kosztuje 100 euro i niech kupują to wszyscy jak leci.

Dziw mnie bierze że CR kosi fanów SC wielokrotnie bardziej a oni nie narzekają tak jak fani ED. Ci drudzy chcą zwrotu bo nie wszystkie obietnice były dotrzymane na premierę ED, a ile obietnic nie spełnił CR? I narzekają? Cóż za paranoja. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 16:22:50 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 24, 2014, 17:21:54 »
Nic nowego, jak świat stary zawsze byli równi i rowniejsi ;)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 24, 2014, 18:57:09 »

Najbardziej standardowa i najczęściej czytana gadka na forach internetowych. Tanio nie jest, ale twórcy kasy potrzebują, ponoć brakło budżetu na tryb offline. Jak dla mnie niech kosztuje 100 euro i niech kupują to wszyscy jak leci.

Dziw mnie bierze że CR kosi fanów SC wielokrotnie bardziej a oni nie narzekają tak jak fani ED. Ci drudzy chcą zwrotu bo nie wszystkie obietnice były dotrzymane na premierę ED, a ile obietnic nie spełnił CR? I narzekają? Cóż za paranoja. :)

Cr nie obiecywal trybu offline.

Sc nie mial jeszcze premiery, wiec liczba niespelnionych obietnic oscyluje w okolicy zera.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 24, 2014, 19:24:57 »
Cytuj
Tanio nie jest, ale twórcy kasy potrzebują, ponoć brakło budżetu na tryb offline.
To ciekawe z czego się wycofają bo nagle kasy zabrakło teraz jak ludzie którzy zapłacili bo miał być tryb offline zabrali swoją kase spowrotem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 24, 2014, 21:58:20 »
Wyrownaja sobie na tych, ktorzy teraz kupuja

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 24, 2014, 22:54:47 »
Ludzie sie ludza że za małe pieniądze goście przeskocza to co ccp tworzyło przez kilkanaście lat
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 25, 2014, 09:15:29 »
Wiadomo coś na temat dystrybucji w Polsce? Tj. czy cena zostanie "zlokalizowana"? ;) 40 funciaków to jednak ździebko sporo.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 25, 2014, 09:56:53 »
Tak, zlokalizują na 50 euro. :P

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 26, 2014, 20:03:34 »
Wiadomo coś na temat dystrybucji w Polsce? Tj. czy cena zostanie "zlokalizowana"? ;) 40 funciaków to jednak ździebko sporo.
Szczerze watpie by byla...

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 29, 2014, 18:21:06 »
Ludzie narzekają że nie ma co robić itp ale jak dla mnie gra ma w sobie dużo takich drobnych smaczków. Dla przykładu głupie tankowanie paliwa z gwiazd:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vB1r-X_8Cy0[/youtube]

Jak dla mnie Elite to takie TDU w wersji kosmos, sam/a jazda lot bez celu już jest przyjemny  :)

Ghash

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bianca Ravencroft
  • Korporacja: The Scope
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 29, 2014, 19:50:11 »
Cytuj
tried it, can confirm: docking and warping simulator. Multiplayer is basically not relevant, so its fun until you know how to dock and warp. After that its just grinding.

Z innego forum, nie jedyna opinia w tym stylu. Prawda to?
Star Wars Mud PL

...po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne

Percival Schuttenbach

Goomich

  • Gość
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 29, 2014, 20:59:49 »
Praktycznie Space Truck Simulator.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 29, 2014, 21:31:39 »
Praktycznie Space Truck Simulator.



I to całkiem niezły Space Truck Simulator.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Elite 4
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 29, 2014, 22:30:07 »
Z większością graczy jest ten problem, że mają oczekują tej samej papki którą oferują im wydawcy od lat. W dużym skrócie, oczekują historii która która prowadzi z A do B i daje Ci fałszywe poczucie osiągnięcia po zaliczeniu oskryptowanego do granic możliwości levelu. Elite dla nich nie jest. Są też gracze którzy lubią multi w stylu CoD, BF, tj. strzelasz, dostajesz, respawn 10m dalej i tak w kółko. To też raczej nie gra dla nich. Problem z Elite jest taki, że to jest wciąż to samo Elite które wyszło 30 lat temu, tylko w o wiele ładniejszej oprawie, do tego świat... cała zamieszkana część galaktyki jest jedną wielką symulacją w której gracz jest tylko pionkiem i naprawdę może robić co chce. Nie ma tu też co porównywać do Eve, bo jednak założenia gry są zupełnie inne. Eve to jest jakby nie patrzeć MMO z pełnym zapleczem i parciem na interakcje między graczami. A Elite to jest gra Solo, która pozwala Ci, jeśli chcesz, grać z innymi, ale w żaden sposób (na razie) nie ułatwia tego jakoś specjalnie.

Tu nie ma żadnych "achivements" do osiągnięcia. Tu nie ma historii w której to ty jesteś centrum uwagi. Nie ratujesz świata i tak na prawdę masz marginalny wpływ na jego losy ;) Nie podoba Ci się? To nie kupuj, nie graj, przecież nikt Cię nie zmusza :)

Nie mniej jednak jest sporo osób którym gra się podoba taka jaka jest. Ja np. z 40 innymi osobami, z koordynacją tylko przez jeden temat na forum, pomagam przejąć okoliczne systemy pewnej małej feudalnej frakcji gdzieś na rubieżach zamieszkanej przestrzeni i mamy z tego kupę radochy :)

Może i jest to taki trochę bardziej Truck Simulator w kosmosie. Ale nie ma obecnie żadnego lepszego symulatora kosmicznego z dużą dozą wolności. Oczywiście takie gry jak Wing Commander Prophecy są lepszymi symulatorami bitew "myśliwców" kosmicznych. ale tam też było prowadzenie za rączkę z A do B, bez tej całej "nudnej" wolności Elite :)