Autor Wątek: Ceny T3- przed patchupem  (Przeczytany 4828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myst1q

  • Gość
Ceny T3- przed patchupem
« dnia: Czerwiec 17, 2009, 18:52:20 »
Orientuje sie ktos czy ceny zakupienia proteusa+ 5 modulow spadly od informacji o zmniejszeniu kosztow produkcji?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2009, 19:37:03 »
Spadły i to raczej mocno.
Do niedawna ceny jakie widziałem na markecie w jita były zbliżone do tych na kontraktach (0,5kkk - 0,7kkk)
Aktualnie tengu i legion to około 380kk za kadłub a loki i proteus około 420. Jak z systemami jest przyznam ze nie wiem, bo dawno nie kontrolowałem ich ceny, ale dziś zerknąłem te "gorsze" czyli mniej popularne chodziły po raptem około 50kk (kilka sztuk było jeszcze tańszych bo niewiele ponad 40), natomiast te ciekawsze od 100 do 200
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 20:08:05 wysłana przez Khobba »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

myst1q

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2009, 20:41:58 »
a widzial ktos jakies spreadsheety pokazujace rzeczywiste koszty produkcji teraz a pozniej? ;]

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2009, 20:49:20 »
koszty produkcji będą raczej te same, jeśli dobrze zrozumiałem plotki to patent polega na tym ze po prostu więcej komponentów będzie czyli będzie ich więcej na rynku i to powinno spowodować spadek cen

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

myst1q

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2009, 20:56:17 »
dzieki temu iz wiecej sie wybuduje z tego samego to taniej bedzie na sztuki ;]

DaBlades

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2009, 21:02:26 »
400kk za kadłb to dalej jak za złoto. Powinno kosztować 200-300kk za wszystko. Wtedy byłoby miło tym latać. 

Voulture

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2009, 21:38:00 »
Nom, z rigami i fitem powinno chodzic jak faction bs. 300-400m i sobie kupie ;]

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:48:32 »
Koszty spadną znacznie.
Główne koszty to:

1. BPC które się robi się z Reverse Engieneering do czego trzeba Reliktów i Datacorów z sitów Sleeperowych. Zawsze brakowało datacorów przez co słabsze relikty praktycznie szły do kosza. Teraz ma być więcej datacorów co oznacza więcej BPC na rynku czyli tańsze.

2. CCP w swym nieskończonym geniuszu zrobili tak że Wszystkie statki T3 zużywają salvage T3 w tych samych proporcjach. Drop tego salvagu nie jest natomiast proporcjonalny, przez co jeden najrzadszy salvage part - Neurovisual Input Matrix - stał się najdroższym materiałem i stanowił w porywach 80% kosztu statku nie licząc BPC, podczas gdy reszta salvagów kosztowała grosze. Teraz dropp ma być lepiej wyważony a to oznacza że produkcja nie będzie wiecznie stopowana niedoborem input matrixów a to oznacza mniejsze koszty.

...długo długo nic...

3. Fullereny z class 5 i 6 - C320 i C540, relatywnie ciężkie do zdobycia (te klasy wormholowe są dostępne prawie tylko z 0.0) i wolne w kopaniu (dokładnie 10 razy wolniej się je kopie), kiedyś najdroższa część statku teraz już nie jest tak słodko i nie zarabia się 500 milionów na godzinę kopania C320. Niemniej ceny tych dwóch są nadal relatywnie wysokie bo CCP niezwykle sprytnie zrobiło tak że C320 trzeba 3 potrzeba koło 700 na statek kiedy podstawowych fullerenów koło 100-300 (to tak jakby na statki T1 szło więcej megacytu niż tritanium). Teraz mają to trochę zbalancować a to oznacza mniejsze koszty.

To są dość subtelne zmiany i spadek cen z nich zrodzony nie będzie skokowy, raczej potrwa powyżej miesiąca, chyba że jacyś posiadacze wielkich zapasów spanikują i puszczą po dumpingowych cenach. Ale to raczej mało prawdopodobne, bo te ceny spadają powoli od początku więc każdy od zawsze starał się upłynniać co się da.

My szczęśliwie spuściliśmy swoje statki w rynek, następna wyprawa worholowa CBC będzie już chyba po zmianach i zawalimy was masą niedrogich Legionów :)

Gacul

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:50:02 »
Nom, z rigami i fitem powinno chodzic jak faction bs. 300-400m i sobie kupie ;]
Faction bs > T3. No nie oszukujmy sie, w czym bedzie lepszy :P ? Można się tylko podjarac drictor proofem i cover cloakiem. Jednak gdy włozyz te moduly to z tak mala iloscia slotow dps'em i tankiem to mozna ratterow bic na paskach.

myst1q

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2009, 23:05:23 »
to juz wiem kto bedzie mi platfusy mieli  O0

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2009, 09:24:43 »
wiec skoncza sie krocie farmerow z wh ;]

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2009, 09:51:52 »
Właśnie się zaczną. Będzie można wyfarmić więcej statków T3 na roboczogodzinę. Załóżmy zgrubnie (proces jest o niebo za bardzo złożony żebym realnie ocenił choćby rząd wielkości więc wartości są wyssane z palca) że na 100 godzin farmienia (czyli inaczej - 20 godzin farmienia w 4 osoby) wyciągało się 4 T3 cruiserów. Schodziły one po jakieś 1.5b co daje 60 milionów na godzinę. Załóżmy że po patchu da się zrobić 8 T3 cruiserów na 100 godzin. Ich ceny nie spadną jednak 3-krotnie tylko co najwyżej 2-krotnie. Bo kiedy potanieją, zwiększy się na nie popyt, bo będą bardziej konkurencyjne z HACami w kwestii cena / jakość. Efektywnie więc wzrośnie zarobek na godzinę.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2009, 10:53:00 »
Ile kosztuje HAC z porządnym fitem? 250-300 baniek? Mówię o takim bez oszczędzania, ale i bez przeginania.

Czy T3 będzie mógł być konkurencją dla HAC'a, jeśli będzie kosztował 750 milionów, czyli tyle co 3 HAC-e?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gacul

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:01:34 »
Ciesz się że pomiedzy t2 a t3 nie ma takiej róznicy w skillach i cenie jak pomiędzy t1 i t2. Jesli statek za 700m będzie wstanie rozjechać 3 statki po 250m wybiorę tego za 700m.

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:06:30 »
One nie są aż tak przegięte. Ale ogólnie ludzie zwykli płacić dziesiątki i setki milionów za kilka kilometrów zasięgu, kilkaset metrów prędkości na MWD albo kilka % resistów. A za 700 będzie o niebo więcej chętnych niż za 1.5b.

DaBlades

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:02:17 »
Ile kosztuje HAC z porządnym fitem? 250-300 baniek? Mówię o takim bez oszczędzania, ale i bez przeginania.

Czy T3 będzie mógł być konkurencją dla HAC'a, jeśli będzie kosztował 750 milionów, czyli tyle co 3 HAC-e?

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest wpaść na większą grupę (nie chcę pisać bloba) i wtedy czy masz shipa za 200M czy za 2B nie ma w sumie różnicy. W dodatku latając T3 masz do "końca pleców" przyczepioną karteczkę PRIMARY

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:07:33 »
Co czyni Cię doskonałym baitem :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2009, 15:12:50 »
te ceny (1,5b i 700m) to uwzględniają subsystemy? Bo jeśli tak to ciut tanio to wychodzi w porównaniu z moimi obliczeniami... no chyba że w pierwszym wypadku to cena na teraz

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2009, 10:27:24 »
Licze z subsystemami, przeciętną cenę. jest spora rozpiętość bo niektóre systemy mają rozpiętość cenową 50-400m (ostatnio jak patrzyłem). Myślę że skala rozbierzności w cenach subsystemów pozostanie, chyba że CCP coś schrzani przy boostowaniu dropów i rynek zostanie zalany milionami nadmiarowych BPC T3.

myst1q

  • Gość
Odp: Ceny T3- przed patchupem
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2009, 16:36:13 »
Cytat: dablades
Niestety w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest wpaść na większą grupę (nie chcę pisać bloba) i wtedy czy masz shipa za 200M czy za 2B nie ma w sumie różnicy. W dodatku latając T3 masz do "końca pleców" przyczepioną karteczkę PRIMARY

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1088165

[o tanku]:
Ciach. Brak związku z tematem. — Soth

:>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 18:44:48 wysłana przez Sotharr »