Autor Wątek: Grid Magic  (Przeczytany 6301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Frugos

  • Gość
Grid Magic
« dnia: Maj 27, 2009, 09:24:59 »
Wygrzebane z wątku na SCH:

http://dl.eve-files.com/media/0905/gridfumanual2.pdf

Jak widać można niezłe jaja z gridem robić, ciekawe kiedy CCP zacznie za takie sztuczki banować :diabeł:

Nashir

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2009, 09:25:44 »
Dokument GARPA zaczyna byc slawny. Cieszy mnie to.

Frugos

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2009, 09:34:26 »
Mnie cieszy, że GS zdecydował się to udostępnić :)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 09:47:29 »
Mnie cieszy to, że może zmieni to nieco nastawienie elite-pvperów do pszczółek, które jak widać, mają się  czym popisać ;)

tak, wiem, zaraz będzie gadanie, że metagaming to nie powód do dumy, ale IMO, to żaden metagaming, tylko taka mechanika gry po prostu i mam szacunek dla ludzi, którym się chciało tym zajmować. Inna sprawa, że jednak dla niektórych goonsów gra to jest srs bsns   :coolsmiley:

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2009, 10:04:42 »
Świadome modyfikowanie grida aby uzyskać taktyczną przewage w walce albo do innych niecnych celów (jak np. ukrywanie posów) jest banowalnym exploitem.

[GS]Aerdyn

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2009, 10:17:26 »
Noo, to cale -A- powinno zostac dawno odstrzelone.

Frugos

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2009, 10:23:12 »
Im więcej ludzi wie jak działa mechanika tym więcej będzie petycji o exploit, bo ludzie będą świadomi, że ktoś nadużywa mechaniki. Z drugiej strony pewnie będzie więcej osób nadużywających ;) Ale jak będzie wystarczająco dużo to może CCP się ruszy i coś poprawi.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2009, 10:32:39 »
Noo, to cale -A- powinno zostac dawno odstrzelone.
Szczerze to nie mówiłem tego konkretnie o jakiejś sile politycznej bo tych technik używano po obu stronach (najbardziej wkrwiło mnie jak tytan PL nam uciekł właśnie przez celowe zmniejszenie grida - tytan na końcówce tanka, w dużych anchorowalnych bańkach ostrzeliwany przez 30 dredów nagle sobie zniknął bo przeszedł na inny grid i odwarpował).
Imo bany za świadome stosowanie takich myków powinny być jak najbardziej rozdawane bo psują gre, a stawiam 100 baniek że ccp nie poprawi mechaniki gridów bo oznaczało by to olbrzymi nakład pracy, wolą zrobić zajebiste chodzenie po stacjach albo jakieś inne gówna. 

Ellaine

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2009, 10:47:38 »
To nie sprawa ilości pracy a wydajności i stabilności. Zapewne mogliby poprawić mechanikę grida kosztem wolniejszego działania serwerów i kilku tysięcy dodatkowych crashy dziennie przez pierwsze pół roku od patcha. Ilość pracy to pewnie z tydzień dla dwóch programistów wymiataczy w przeciwieństwie do tysięcy roboczogodzin grafików na chodzenie po stacji.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2009, 11:03:31 »
Hmm to by wyjasnialo te materializujace sie z powietrza sniper bsy jakis czas temu w low. Tak mnie zastanawialo czemu mnie namierzali natychmiast po wyjsciu z cloaka.

YANNICK

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2009, 11:23:40 »
Sprytne wykorzystanie mechaniki gry. Ja tu nie wiedzę nic banowalnego. Nie jest to nadużycie jakiegoś błędu w grze, a wykorzystanie jej właściwości.

Sotharr

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2009, 11:45:42 »
Sprytne wykorzystanie mechaniki gry. Ja tu nie wiedzę nic banowalnego. Nie jest to nadużycie jakiegoś błędu w grze, a wykorzystanie jej właściwości.

Tak samo jak atak Zombich na Yulai, POS bowling czy unikanie wojen przez wchodzenie/wychodzenie z sojuszu.
O ile pamiętam jeden z GM wypowiedział się na forum eve-o, że modyfikowanie rozmiarów grida przez umieszczanie obiektów wokół POSa to exploit.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2009, 13:57:22 »
Taa zwlaszcza ze w null w taki sposob mozna prawie bezkarnie kampic. Rozciagnac grid do hard wall, ustawic banki i do tego flote sniper bsow odwrocona pyskiem w stone hard wall na jego granicy. Primary zrzuca grida i odlatuje sobie spokojnie na ss albo jest naprawiany przez logistyka ktory siedzi sobie bezpiecznie w grid pocket.

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2009, 14:12:14 »
 
Cytat: GM Grimmi
Strategically placing items in grids around POS towers for the purpose of hiding the towers is an exploit and action will be taken against those found doing it.


fyi

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Grid Magic
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2009, 14:21:23 »
A było coś o innych celach modyfikacji gridu? Bo to tylko jedno z zastosowań, o którym nawet w Grid-fu nie wspomniano chyba (choć nie wykluczam, że nie doczytałem po prostu).
na urlopie od EVE