Autor Wątek: TNQ - Górnictwo II  (Przeczytany 70755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

professor

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 14, 2010, 14:12:42 »
nie zamierzam skupiac swoich skilli na miningu tylko traktowac to jako dodatkowe zrodlo zarobkow, kiedy jestem zbyt zajety by robic cos innego (szkola...). I tak glownie zarabiam handlem (poki co na mala skale ale zawsze). Chodzi mi o to zeby moj statek nie stal w hangarze podczas gdy moze robic cos innego. Ponawiam pytanie: co oplaca sie kopac w high-sec?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 14, 2010, 14:13:27 »
Prosta taktyka, kopie scythem, zbieram puche industrialem i sprzedaje/refinguje.

Nie jest to takie proste jak się wydaje.

Kopanie Hulkiem Velda (stripy T2 z kryształami T2) daje mniej więcej 6-8 mln ISK/h. Dla porównania jedna misja L4 daje od 20 do 40 mln ISK (bounty+loot+salvage).

Dodatkowo - skille do misji przydadzą się do wszystkiego, skille do kopania tylko do kopania.

Dodatkowo Hulkiem możesz kopać AFK (17k m3 cargo z rigami i extenderami), kopiąc do puszki ryzykujesz (bez przesady, ale trzeba brać to pod uwagę), że ktoś Ci to po prostu ukradnie.

Na czym zarobie najwiecej? Veldspar (kopie dense) czy moze sa jednak jakies lepsze asteroidy (sec od 1.0 do 0.5)?

Do tego:
http://eve.grismar.net/ore/

wstaw sobie ceny z
http://eve-central.com/ (tu masz prawdziwe ceny)
lub
http://www.eve-markets.net/list.php?listid=2 (tu bardziej średnie)

TL;DR -> w hisecu Scordite (bo Pyro nieźle stoi) i Veldspar. Jak kopiesz małe ilości (a kopiesz) to możesz wybierać "lepsze" odmiany tego ore.

I jeszcze jedno - kop w systemie, gdzie masz stację na której możesz rafinować, inaczej bez frachta się nie obędzie. Tego są naprawdę gigantyczne ilości liczone w m3.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

professor

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 14, 2010, 14:34:28 »
Napisze duzymi literami bo niektorzy maja problemy z czytaniem:
1.NIE BEDE SKUPIAC SKILLI NA MININGU
2.NIE BEDE ROBIC ZADNYCH MISJI KIEDY JESTEM ZAJETY
3.SZUKAM ZAJECIA NA AFK (albo przynajmniej malo zajmujacego- mam za duzo obowiazkow zeby co chwila sprawdzac statek - tak jak pisalem wyzej, handlem juz sie zajmuje)
4.puszki raczej nikt mi nie ukradnie bo nikt tam wlasciwie nie lata)
5. Blagam was, czy wy naprawde myslicie ze kopie Scythem z wyboru? to chyba oczywiste, iz nie mam skilli na Hulka
6. Dla przypomnienia jeszcze raz- TO MA BYC ZAJECIE AFK LUB HALF-AFK!

Tak trudno rozczytac male literki? Zadalem proste pytania. Wiem, ze na misjach L4 duzo zarobie (szczegolnie Rifterem...) ale nie zadalem tego pytania w 'TNQ-misje'.

devilsbirth

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 14, 2010, 14:42:50 »
Kop co chcesz, i tak g*.* tak zarobisz.
BTW, można wiedzieć jak to kopiesz afk skoro Scythe ma tak małą ładownię że co chwila trzeba ją opróżniać? Makra oczywiście nie używasz, prawda?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 14, 2010, 14:49:40 »
3.SZUKAM ZAJECIA NA AFK

Kopanie Scythem nie będzie AFK, bo co minutę, dwie będziesz musiał przekładać ore z cargo do puszki. Kropka. Jak zarobisz tak 2 mln na godzinę, to będzie sukces - czyli 10 godzin "pseudo afk" = 1 misja L4, którą zrobisz w 1,5 godziny.

Poniał?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

professor

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 14, 2010, 14:56:46 »
To juz lece moim rifterem na misje L4... dalej nie czytasz tego co pisze.
Niech wiec bedzie to zajecie pseudo-afk ale klikanie co minute jest mniej czasochlonne niz kupowanie nowych rifterow i rupieci na twoje L4 (nawet jesli na miningu gowno zarobie).
Generalnie przydaloby sie gdyby na moje posty odpowiadal ktos kto sie zna na miningu a nie na misjach.
Nie, nie uzywam makra.
Tak podoba mi sie ze gowno na tym zarobie (podobnie jak rifterem na L4- ale o tym juz pisalem kilka razy)

Werax Toren

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 14, 2010, 15:25:12 »
I po co ta agresja? Zwłaszcza jeśli dobrze Ci ludzie radzą? Wracanie do gry co minute żeby opróżnic ładownię to żadne AFK i na dłuższą metę będzie skrajnie irytujące. Jeśli chcesz kopac afk to postaw na pasku indyka z minerem.. zarobisz jeszcze mniej niż wspomniane g*.* Kopiąc nie zarobisz żadnych sensownych pieniędzy bez skilli pod industry, więc poradze Ci tak samo jak reszta, odpuśc sobie. Jeśli chcesz zarabiac AFK to zostań przy handlu, jeśli się odpowiednio postarasz starczy Ci na "riftery i rupiecie".

A co do tego co bardziej się opłaca kopac (zakładając ze jednak uznasz że wiesz najlepiej i to właśnie będziesz robił) to nie ma reguły. Zawsze musisz sobie przeliczyc z jakiej rudy ile ISK/minute zarobisz. Linki do stron z informacjami dostałeś wcześniej.

papaola

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 23, 2010, 10:59:11 »
pytanko z innej beczki,nadziobałem troche minerałów i co teraz potrzebuje kasy ale niewidzi mi sie żeby tracić kase sprzedając na markecie 30%taniej jak znaleść stacje gdzie moge sprzedać po najwyrzszej cenie??

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 23, 2010, 11:03:23 »
pytanko z innej beczki,nadziobałem troche minerałów i co teraz potrzebuje kasy ale niewidzi mi sie żeby tracić kase sprzedając na markecie 30%taniej jak znaleść stacje gdzie moge sprzedać po najwyrzszej cenie??

http://eve-central.com/
http://eve-metrics.com/

szukaj:)

Ezachiel

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 23, 2010, 16:01:39 »
 ^^
Sprawdz też, czy nie opłaca się bardziej sprzedaż kamyków niż proszku. A może warto coś z tego zbudować i sprzedać gotowy produkt?

papaola

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 23, 2010, 20:26:08 »
i kamiki i proszek jest jest od 10% do 40% zaniżona wartość narazie jeszcze zbieram bo do nowego statku brakuje mi jeszcze skila i kasy, chwilowo wystawie na market a puzniej będe kombinował

papaola

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 23, 2010, 20:34:18 »
Według zaawansowanej sprzedaż w odległości 6 skoków moge sprzedać minerały za dobrą cene, ale w którą strore lecieć ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 01:02:50 wysłana przez Khobba »

NeX

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 23, 2010, 20:54:53 »
Jak cena jest niżej to na południe, a ja wyżej to na północ :ninja:

Można też lamersko prawą mychą wybrać LOCATION / set destination na interesującym Cię produkcie i jego potencjalnym kupcu, a nawet jak jest podświetlony na zielono, to sprzedać mu bez wożenia. Tylko nie myl cen sprzedaży z cenami zakupu, bo możesz się rozczarować. Duże cyferki mogą wisieć na ofercie miesiącami jak na to stać sprzedawcę i windować średnią cenę.

PS
Dopiero zerknąłem na Twój obrazek  :2funny:
Zaawnsowana sprzedaż, to po prostu możliwość wystawienia towaru za własną cenę. Wskazane w niej wartości, to przykładowa średnia i maksymalna cena oferowanej sprzedaży w regionie, a Ty możesz wpisać co zechcesz co jednak wcale nie znaczy, że zaraz znajdzie się kupiec. Czas swojej oferty możesz przedłużyć do 3 miesięcy i czekać.

Jak szukasz konkretnego kupca, to rób to w głównym oknie i przeglądaj buy ordery, bo to Ty sprzedajesz a oni kupują. Jak masz czas, to dołącz się do jakichś rozsądnych cen na sell order i czekaj modyfikując ofertę jak ktoś sprzedaje w tym samym miejscu, lub okolicy poniżej twojej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2010, 21:16:28 wysłana przez NeX »

Ezachiel

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 23, 2010, 21:38:27 »
Staraj sie też omijać odbiorcow w low secu, a najlepiej to zapisz się do korpa np do unseen i tam zdobędziesz podstawowe sprawności zucha, a potem już jako harcerz możesz szukać innego korpa z profilem jaki ci odpowiada.

harryfan

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 28, 2010, 14:44:27 »
witam- posiadam badger mark II z 3 slotami uzbrojonymi w expanded cargohold II co daje kupe miejsca- tyle tylko ze zapełnia sie to tak powoli ze zasnac mozna- wyspac sie a  i tak nawet 50% stanu nie jest zapełnione- wiec- interesuje mnie zakup dronów- czy to sie opyla i na jakiej zasadzie to dziala-oczywicie drony gornicze...

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 28, 2010, 14:49:38 »
Na badgera nie założysz żadnych dron.

Jak dobrze kopać masz opisane tu: http://www.lsjv-eve.com/guide/

Loc0

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 28, 2010, 14:55:15 »
Kopie sie koparkami a nie statkami do wozenia towarow. Tym sie nie da jakos znacznie szybciej kopac. Jesli naprawde chcesz placic abonament za czynnosc tak porywajaca jak kopanie to skiluj mining barges na IV/ mining na IV/V/ mining drone operation na IV i kup sobie retrivera ... po czym spokojnie umrzyj z nudow \o/.

BoDeK

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 05, 2010, 19:24:41 »
Potrzebuje praktyczna odpowiedz: od kiedy opłaci się rafinować skałki? Mam rafinacje na lv.5 i co dalej? dostałem od znajomego postać górnika i chciałbym coś nią robić. Do pana wyżej misje tez są nudne a do PVP nie mam zacięcia.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:53:26 »
Rafinery eficency na 5, rafinacja danej skałki na 2 (4?) i standing do korpa npc który jest właścicielem stacji w okolicy 6,5 na plus bodajże daje rafinację bezstratną

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:04:10 »
Rafinery eficency na 5, rafinacja danej skałki na 2 (4?)

1

i standing do korpa npc który jest właścicielem stacji w okolicy 6,5 na plus bodajże daje rafinację bezstratną

6,66666

BoDeK

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 15, 2010, 22:19:49 »
I jeszcze jedno pytanie. Robię standing do Deep Core Mining INC i zauważyłem, że Reprocesing Plant tej korporacji ma Base Yield : 32%. Są lepsze?
Skile mam wbite tylko brakuje mi standingu.

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 15, 2010, 23:23:35 »
Tak, są takie, które mają 50%.
Z 32% będziesz miał perfect rafinację ze skillami na 5 i implantem. W stacji 50% perfect rainacja występuje z raffining efficiency na 5 i skillem do danej rudy na 1 (to przy highendach, gdzie musisz mieć raf eff na 5, żeby móc zacząć skillować dany skill). Przy raf eff na 4 speckę robisz na 2, lub wrzucasz implanta.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 16, 2010, 01:47:35 »
Mało górnicze, ale nie daje mi spokoju, na jakich skilach rafinuje się bezstratnie:
- alojki z dron
- scrap metals
- moduły i statki (chociaż nie wiem czy dla rafinacji to nie to samo co scrap)
Młynek na stacji 50%, stand załóżmy jest (dopiero robie)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 16, 2010, 05:13:57 »
Scrap metal processing.

BoDeK

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 16, 2010, 11:03:49 »
Tak, są takie, które mają 50%.
Z 32% będziesz miał perfect rafinację ze skillami na 5 i implantem. W stacji 50% perfect rainacja występuje z raffining efficiency na 5 i skillem do danej rudy na 1 (to przy highendach, gdzie musisz mieć raf eff na 5, żeby móc zacząć skillować dany skill). Przy raf eff na 4 speckę robisz na 2, lub wrzucasz implanta.

Dzięki wielkie. Widzę, ze muszę zmienić korporację i tłuc standing od nowa ;/ Jaką polecacie? Jestem Gallente ale mam bliżej do Caldari i Ammar ;)

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 16, 2010, 15:39:53 »
Nie musisz zmieniać korporacji, tylko stację.

BoDeK

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 18, 2010, 20:54:37 »
Nie musisz zmieniać korporacji, tylko stację.

dziękować za pomoc, znalazłem mapę i tam są opisane stacje .

P.S. Pytałem w grze ale nikt nie udzielił mi pewnej odpowiedzi. Jest coś takiego jak 100% rafinacji i czy jednak można uzyskać więcej niż te 100%. To będzie ostatnie moje nobowskie pytanie ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 18, 2010, 21:26:14 »
Nie można, skile możesz podbijać dalej żeby ograniczać straty na mniej wydajnym mieleniu w stacjach z gorszymi modułami, lub mieleniu na posach. Jak masz skile lepiej niż wymagane do perfecta to w takim wypadku nic wiecej nie dają

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 25, 2010, 10:54:07 »
4.puszki raczej nikt mi nie ukradnie bo nikt tam wlasciwie nie lata)


A  gdzie kopiesz do puszki?, chętnie pokopię razem z Tobą  >:D :2funny:

PIOTR_XII

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 06, 2010, 00:13:00 »
Witam
Mam pytanie.
Kopię nie typowo bo BC,(nie śmiać się proszę,nie chce mi się marnować 10 dni na koparkę a kaska zawsze się przyda) ,założyłem na rigi wspomagacze moich kopiących dronek i stała się rzecz dziwna,kopię tylko omber i dotychczas z jednej skałki wyciągałem jakieś 8ooo najmarniej a teraz góra 2500. Czy to jest błąd gry czy co?


NeX

  • Gość
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 06, 2010, 00:50:08 »
  Nic co Ty możesz zrobić z postacią i statkiem nie ma wpływu na pojemność asteroidy, którą kopiesz. Jeżeli jest mała to znaczy, że często w tej lokalizacji ktoś kopie. Najprostszym sposobem aby uniknąć małych skałek jest kopanie asteroid na własnej misji. Wybierasz jakąś misję z roidami i po zabiciu npc spokojne sobie kopiesz. Lepiej niskolevelową aby uniknąć sporadycznego spawnu Commandera w BS za 7mil w Empire. Jeżeli roidy są w konkretnym pockecie przed końcem misji (lub jest inny sposób aby nie zgłaszać końca, np oddanie jakiegoś itemu), to możesz ją farmić około tygodnia po każdym DT, gdy się zresetuje. Wtedy asteroidy mają np po 50 tysięcy.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 06, 2010, 08:46:33 »
Któraś z części Enemies Abound L4 (chyba pierwsza) jest opisana na Eve-Survival jako "miner's wet dream" i faktycznie, jest tam TONA skałek.

Tyle, że sama misja jest dość upierdliwa, no i jeśli chcemy farmić, nie można ubić chyba ostatniej frytki.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:29:48 »
Dokładnie enemis ebond 1/5. Ponad milion ombru do wykopania i około drugie tyle w kernicie i scordit. Problemy z misją są dwa:
- misja jest anty frakcyjna (leci stand do gejów)
- do niektórych kamulców trzeba trochę lecieć (chociaż w twoim przypadku to żaden problem bo jak zakotwiczysz bc obok jednej skały to będziesz ją dłuuuuuuugo kopał

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:58:49 »
Tak przy okazji. Porównywałeś opłacalność kopania ombru z plagio lub scorditem? Bo z tego co pamiętam na tych dwóch wychodziło sie zdecydowanie lepiej.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Górnictwo II
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 06, 2010, 10:02:04 »
Hint: opłacalność licz w wartości m3, nie jednostek.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...