Autor Wątek: Windows 7  (Przeczytany 35236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voulture

  • Gość
Windows 7
« dnia: Maj 27, 2009, 12:54:27 »
Wlasnie wyszla polska wersja jezykowa jako update, testuje, poki co dziala porzadnie. Przypominam, ze Windows 7 dostepny jest na oficjalnych serwerach microsoftu dla kazdego, nie trzeba placic za oryginalny system az do kwietnia 2010 roku. Od 3 tygodni dostepna jest wersja RC z pelnym wsparciem aktualizacji. Uzywam juz ponad 2 miesiace, od bety, nie mialem z systemem ani jednego problemu. W ostatnich tygodniach nastapilo sporo mzian odnosnie kompatybilnosci, mi.i. w7 otrzymal wsparcie od deamon tools co pewnie moglo niektorych zniechecac.

Polecam generalnie. Link: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
Howto? Sciagamy wersje angielska i sciagamy 50mb pack z polskim jezykiem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 22:32:43 wysłana przez Voulture »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2009, 12:57:35 »
Problemy są z firewallami/antywirami (np COMODO nie działa :/ ) i ze starszymi grami (ale mniejsze niż pod vistą).
Generalnie system na moim starym laptopie jest wydajniejszy niż xp i ogólnie dość przyjemny w użytkowaniu.
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2009, 13:12:53 »
Hmm lista wspieranych firewalli i antyvirow jest juz dosc spora. Sam od poczatku uzywam sobie Aviry i nie narzekam.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 13:19:09 »
A jak z modyfikacjami plików na dysku? Na etapie bety, dziennikarze bodaj z computerworld zainstalowali photoshopa , a następnie wgrali jakiegoś cracka. Windowsy same, bez pytania, połączyły się z adobe, sprawdziły, że .exe jest nie taki jak trzeba i... zablokowały dostęp do całego katalogu, tak, że nie można było wgrać z powrotem oryginalnego .exe, ani zrobić nic innego w tym katalogu. Sytuacja została przywrócona do normalności przez odpalenie kompa pod linuchem i modyfikację danych na dysku spod niego. (przeczytane na slashdot.org parę miesięcy temu )

Nie chcę rozsiewać FUD, zresztą nikt nie popiera wgrywania pirackich programów, ale nie podoba mi się idea, że nie mogę sam decydować co robię z danymi na swoim dysku... Chyba, że jest inaczej, ja nie zrozumiałem artykułu, poprawili to lub ktoś po prostu leciał w kulki, wtedy cofam powyższe, ściągam RC i grzecznie czekam na pojawienie się 7-ki w MSDNAA ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2009, 13:24:47 »
Trzeba stać się "właścicielem" wszystkich plików na dysku - czyt. konieczność pogrzebania nieco w ustawieniach i wtedy nie ma problemu. Sprawdzanie przez windozę plików też można wyłączyć.
Hmm lista wspieranych firewalli i antyvirow jest juz dosc spora. Sam od poczatku uzywam sobie Aviry i nie narzekam.
Avity nie testowałem akurat... A masz pod ręką link do tej listy?
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2009, 13:34:52 »
[...] i grzecznie czekam na pojawienie się 7-ki w MSDNAA ;)
Jest juz dawno. Sam jako student mam tam dostep, ale poki do 2010 i tak mam oficjalny system to nawet nie chce mi sie zmieniac.

A masz pod ręką link do tej listy?
http://www.microsoft.com/windows/antivirus-partners/windows-7.aspx
Tu aviry wprawdzie nie ma, ale znalazlem tu: http://www.sevenforums.com/system-security/7106-antivirus-best-win7.html

Co do comodo:
Cytuj
Comodo's latest beta works well with Win 7 RC. Comodo gives me antimalware protection plus an excellent firewall.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2009, 13:53:23 »
Xart, z tego co pamiętam, nie chodziło o uprawnienia, tylko podsystem drm/antypiracki blokujący "złe" pliki. Ale nie jestem teraz w stanie znaleźć tego artykułu, więc możemy uznać temat za nieistotny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2009, 13:55:25 »
Thx Voult.

Xart, z tego co pamiętam, nie chodziło o uprawnienia, tylko podsystem drm/antypiracki blokujący "złe" pliki. Ale nie jestem teraz w stanie znaleźć tego artykułu, więc możemy uznać temat za nieistotny.
Aż sprawdzę :)
Co prawda mam oryginał PS'a, ale ściągnę jakiegoś pirata i go "przetestuję" :)
Przedwieczny.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2009, 14:30:46 »
ja dzisiaj instaluje windowsa 7 na nowym dysku i dam znac jak dziala.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Gregu

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2009, 08:26:13 »
rozumiem ze to spolszczenie to jako alternatywna poprawka do sciągnięcia przez WU???

bo zewnetrznie to wiem że lekko nielegalne jest

Mam 7 zaistalowaną od poniedziałku i własnie póki co brak firewala(comodo) mnie trzymał z dala, ale jeśli jest już działająca beta to sie przesiądę

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2009, 08:54:20 »
Aż sprawdzę :)
Co prawda mam oryginał PS'a, ale ściągnę jakiegoś pirata i go "przetestuję" :)
Ściągnąłem demko PS'a, "zainstalowałem" cracka, zablokowałem go w windozowym firewallu i śmiga równie dobrze jak oryginał...
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2009, 09:46:12 »
OK :) Tak, jak napisałem, nie byłem pewny źródła, może to jakiś FUD był. W każdym bądź razie, obecnie dysk na moim kompie stacjonarnym dzielą sobie Win7 i Debianik :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2009, 17:45:29 »
A jak jest w tej wersji z supportem sterowników?
No i najważniejsze puszczał ktoś eve na tej platformie?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Loc0

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2009, 17:52:57 »
Ogolnie z driverami nie ma klopotu, eve chodzi bez problemu ale ... amd/ati wypielo sie np na userow z kartami starszymi niz seria 2xxx i nie bedzie dla nich wsparcia w win7. Uzytkownicy nv ponizej 9xxx tez mieli problemy (nie wiem czy maja nadal).

ivil

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2009, 19:44:02 »
Mam GF 8600 na lapku, zainstalowalem sterowniki vistowe od producenta mojego lapa i wszystko bangla bez problemu, jedyny napotkany przezemnie problem byl z deamon tools.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2009, 20:15:43 »
u mnie daemon tools lite w nowej wersji śmigają aż miło :) Wprawdzie OS pluje się, że "znany problem z niekompatybilnością", ale wszystko wydaje się być w porządku.

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2009, 20:49:17 »
Rozczarował mnie nieco fakt że "Backup and Restore" w Windows 7 (ntbackup.exe juz nie istnieje, podobnie jak w W2K8) nie obsługuje napędów taśmowych.

future

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2009, 01:05:53 »
Bo w Hameryce już dawno tego nie używają?

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2009, 17:20:06 »
Wszędzie się ich używa, a w Hameryce pewnie najwięcej. Tyle tylko że nie w desktopach. Choć w stacjach roboczych się zdarza. Ale może to mieć związek z tym że Microsoft wyprodukował własny soft backupowy jako osobny produkt.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2009, 19:35:53 »
Może ktoś z was podpowie.
W w7 zniknęły mi ikonki dokumentów msoffica i wyświetlają się tylko takie brzydkie ikonki nierozpoznanych plików. Open officowe wyświetlają się normalnie, jak przełączam defaultowy program na np. Worda, to ikonki szlag trafia. Odrobinę to upierdliwe jak się ma kilkadziesiąt dokumentów o podobnych nazwach w jednym katalogu i nie wiadomo, który jest który :P
Gdzie te ikonki są/powinny być, ewentualnie gdzie je można zmienić? Bo nie chce mi się przeinstalowywać offica.

Poza tym, ogłoszono już datę premiery - 22 października, a także ceny poszczególnych wersji (trochę chyba wyższe niż Visty). Poza tym nowość - MS wprowadza rodzinną wersję windozy, wersja Home Premium z licencją na 3 stanowiska, cena jeszcze nieznana, ale podobno będzie atrakcyjna.
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 26, 2009, 19:48:14 »
Moze sporbuj Panel Sterowania -> Ustaw programy domyslne? Powinni zadzialac.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 26, 2009, 19:53:19 »
wersja Home Premium z licencją na 3 stanowiska, cena jeszcze nieznana, ale podobno będzie atrakcyjna.

Na dzień dzisiejszy pakietów familijnych w7 nie przewidują w PL... :) Z tego co czytałem, to pakiety będą wprowadzane tam, gdzie MS chce powalczyć z Apple (gdzie takie pakiety to norma) - a jak wiadomo w PL MACów można policzyć na przysłowiowych palcach jednej ręki ;)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

mckagen

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 26, 2009, 22:47:24 »
Wlasnie apropos maca. Planuje sobie kupic w niedalekiej przyszlosci i zastanawiam sie jak evka dziala pod nim. Jakis rok temu slyszalem ze byla jeszcze bardziej zbugowana niz wersja pod windoze. Jesli macie jakies doswiadczeia to prosze podzielcie sie nimi . Pozdrawiam.

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 26, 2009, 23:11:13 »
wersja czysto pod maca nie  jest rozwijana od jakiegos czasu..

ale przeciez jest Boot Camp i windoza  ? da sie normalnie grac.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 27, 2009, 14:00:01 »
Pod warunkiem, że mówimy o wypasionej konfiguracji Maca (pamięć!), bo Boot Camp nie był pomyślany pod gry. Dodatkowo w Macach instalowane są wyjątkowo dziadowskie karty graficzne, a z drugiej strony macuserzy siedzą zwykle na dużych rozdzielczościach ekranu


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2009, 14:11:38 »
Moze sporbuj Panel Sterowania -> Ustaw programy domyslne? Powinni zadzialac.
Tak robię i to nic nie daje. Jak ustawiam OO to ikonki są prawidłowe, jak MsO, to dupa.
Przedwieczny.

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 27, 2009, 14:28:25 »
to co najpiekniejsze w win 7 to rozpoznawanie polskiego pisma odręcznego.

bierzesz legalne RC EN, instalujesz nakładke PL z update i można smarować na tablecie.
dodatkowo 7 dostosowuje sie do charakteru pisma - na początku można napisać 50 zdań testowych i go poduczyć.

wszystko to ma po 5 lat, ale w języku polskim dopiero teraz. wpisywanie po literze jest oki ale ponieważ nie korzystał ze słownika to ciągle źle rozpoznawał. można było poprostu zostawić odręcznie ale fajnie mieć notatki odrazu w maszynowym

rewelacja !

używam na IBM X41 Tablet

Merle78

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Merle78
  • Korporacja: High Voltage Industries
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 28, 2009, 00:22:27 »
No i to jest pierwsza rzecz jaka mnie zainteresowala w tym systemie (na codzien w pracy HP TX2000z z VU). Ale po Viscie mam taki niesmak do MS, ze nie wiem czy sie przelamie na zakup 7. Chocby juz to, ze sprzetu bez systemu kupic nie mozna a upgrade do oem nie przysluguje. No to k..a, jak dymac klienta to na calego.

Loc0

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 28, 2009, 19:06:51 »
Wersje RC tez ponoc beda nie "updatowalne" w europie :(. W sumie i tak zamawialbym pudelko, ale zeby od razu reinstall ;/

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2009, 10:49:53 »
wydaje mi się to bez znaczenia bo RC jest Ultimate, a ja na 100% nie kupie ultimate bo za drogie.

chyba że sie myle i zrobią to jakoś inaczej.

eX

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:01:37 »
Problem:
.mkv coś strasznie licho mi odtwarza pod win7, problem polega głównie z rozszerzaniem/zwężaniem obrazu, jeśli nie jest jak oryginalny to straszna pixeoloza się robi.
Instalowaliście jakieś kodeki na Wasze siódemki? ffdshow działa?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:17:03 »
Ja używam tylko VLC (VideoLanChat) i nie mam problemów. Kodeków nie instalowałem żadnych.
Przedwieczny.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2009, 14:08:10 »
Ja używam tylko VLC (VideoLanChat) i nie mam problemów. Kodeków nie instalowałem żadnych.

VLC jest dobry - ale przy mkv potrafi się wywalić pod w7. Osobiście wiele playerów przetestowałem pod w7 i najlepszy okazał się GOM Player - mały rozmiar (vlc w sumie to taka kobyła), duże możliwości i płynne działanie...
Bermuda Syndrome [BAS-3]

eX

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 11, 2009, 15:46:46 »
Właśnie na vlc mam ten problem z pixeolozą (wmp chyba nawet nie odtwarza tego formatu?). Sprawdzę jeszcze czy na najnowsiejszej wersji vlc będzie to samo. Choć i tak jak dla mnie wygląda to na jakiś problem raczej z kodekami niż z samym playerem.

Widzę, że ten GOM odtwarza napisy, może zastąpi mi subedita, bo do video z napisami używam na XP zwykle sub-edit playera, ale na win7 odpalić go coś ciężko.

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Windows 7 PL
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 11, 2009, 15:56:57 »
ogladam filmy .mkv na działce na starym x41 tablet. zero kłopotów z k-lite codec pack standard. player to media player classic (jest w paczce z kodekami)