Autor Wątek: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O  (Przeczytany 5528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shimetsu

  • Gość
HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« dnia: Maj 14, 2009, 01:24:28 »
Witam! :)

Od dlozszego czasu zastanawialem sie czy nie obrac drogi pokojowej :D i zajac sie po prostu handlem (tak troche pożydowac) wiecie taniej kupic drozej sprzedac ;) anyway
Potrzebuje troche rad nt. Handlu,  Ktory bardziej sie oplaca ? stacjonarny ? w obrebie jednej stacji/ regionu?
czy lepiej wozic na 2gi koniec galaktyki tony zlomu i sprzedawac drozej 10-20 procent :) bo tak sie roznia ceny  jita/zadupia/

Chcialem tylko zapytac, Czym najlepiej handlowac?
Jakies konkretne rady do ktorych HUBOW zwozic ?
Mam obecnie z 400 baniek i chcialem nimi poobracac :) nawet zarobek kilka %% mnie juz urzadza, :) niech ktos cos poleci i poradzi mlodemu poczatkujacemu Handlarzowi ^^



Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2009, 01:39:27 »
Kupić tanio, sprzedać drogo.

Reszta to nic niewarte niuanse  ;)
Cała prawda o moim graniu...


Straszny

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2009, 08:52:37 »
1. najprostszy sposób - haulowanie 1kontem w highsec - rozmieszczasz 3 postaci z konta w roznych miejscach - sprawdzasz ceny na ilosci hurtowego czegoś co sie dobrze w empire sprzedaje (itemy dla misjonarzy albo na misje albo najpopularniejsze do nich.. kategorii jest mnóstwo od popularnych działek i rakiet po kernite), zwracasz uwagę szczególnie czy jakiś duży gracz nie robi spekulacji - na nich mozna duzo zarobić jak sie szybko podczepisz. Czym więcej kont zaangażujesz tym więcej zarobisz. Statki: industrial -> transport -> fracht. NUUUDNE. Zarobek średniawy. Bywają biznesy-perełki ale to wyjątki a nie zasady.

strona: http://eve-central.com/ pomaga, ale nie traktuj jej jako wyroczni, nim dolecisz ceny i wolumeny towarów dawno sie zmienią

2. rynek itemów typu implanty pirackie, itemki oficerskie - goście dostają za LP, dropują z frakcji - statki: cep (lowsec-highsec) i covert (npc 0.0), latasz po niebezpiecznej przestrzeni (dzięki czemu jest ta różnica cen) - po lowsecu i npc 0.0, skupujesz taniej, sprzedajesz drożej w highsecu. Znam człowieka który na tym zrobił niewyobrażalną dla większości kase w grze.

3. znajdujesz luki w zaopatrzeniu w lowsecu albo npc 0.0 i dostarczasz towary których gracze tam potrzebują, przebitki są od 100 do ciezkich setek procent. Wymaga stabilnego zaoptrywania rynku - klienci przyzwyczają sie i masz ich na bardzo długo. My favourite ;) . Statki do realizacji zabawy: transporty T2, najlepiej ten covertowy, potem JF i carrier. Nie ma mowy o indykach czy frachtach.

4. haulowanie na zamówienie graczy, no ale to specyficzna sprawa.

5. haulowanie na misjach, masz misje cargo transportowe u agenta i klepiesz je.... niewyobrażalnie nudne zajęcie. Podobno idealne zajęcie dla bota.  :laugh: Coś przy czym misje L4 w highsecu wydają sie szczytem emocji.

6. spekulacja na dużym rynku - widzisz ze jakiś, relatywnie popularny towar akurat sie kończy i nikt go nie dostarczył - skupujesz wszystko i zarzucasz swoje sell ordery (zrożnicowane aby udawać różnorodność oferty sprzedaży). Do realizacji w Jita, Rens, Amarr.... na spekulacji raz zarobiłem 1b, raz straciłem ponad 1,5b ;) - akurat większy gracz sie dorwał do "pomocy".

7. scamowanie z fałszywymi ofertami
dla mnie zajęcie z którym nie mam i nie chce mieć nic wspólnego.

powiem CI że żyje z handlu teraz, zarabiam całkiem pokaźne sumki na tym - utrzymanie kont, full t2med shipy/rigi, frakcyjne i deadspacowe itemki ile mi sie praktycznie podoba, teraz zbieram na JFa i MSa - wszystko sponsoruje z handlu. Kasa taka że nawet średniawo chce mi się plexy robić mainem.  :laugh: Rok czasu męczyłem sie zarabiajac na chainowanych paskach - ale to jednak nie jest to....

i tak ogólnie - imo handlarz to nie dla maina zajęcie. Zrob sobie alt-konto - wyskilluj na nim transport shipy, frachty, ceptory i coverty, potem jump frachty i ewentualnie carrier (JF nie przewiezie zrigowanych statków)
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 10:58:40 wysłana przez Scaryman »

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2009, 11:39:49 »
No ja wlasnie myslalem nad zaopatrywaniem null/low sec w stuff. Jakims blockade runnerem :) bo slyszalem ze przebitki wlasnie siegaja kilkuset %% :)
GEneralnie jakie najlepiej goodsy zwozic ?   Ammo/implanty/stuff t2 ?
sa jakies huby low/null secowe gdzie mozna liczyc ze towar szybko zejdzie ? :) bo jakiz interes rzucic stuffu za 200mln jak np pojdzie za dopiero miesiac :)
Co jest w takich rejonach najbardizej chodliwe ?: )
Ostatnio znalazlem luke w amarr z czesciami sleepersow ;p myslac ze dobry interes bo zero ofert w hubie rzucilem tam 250 itemkow, z mala przebitka ;p do tej pory ani jeden nie zszedl :P lipa, interesy generalnie sa ryzykowne :D

Straszny

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2009, 11:46:39 »
nie podam Ci żadnych szczegółów, bo zawsze sie to dla mnie źle kończy ;)

rada ogólna: nie handluj zbyt rzadkimi itemami na rynku ogólnym, takie tylko przez kontrakty. Skup sie na rzeczach łatwo używalnych.

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2009, 11:49:41 »
To moze jakas malutka rada na prv :D przeciez nie zniszcze ci rynku moimi 400mln :D ktore i tak w polowie bede musial wydac zeby wyskillowac blockade runnera :D:D

Straszny

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2009, 12:18:28 »
To moze jakas malutka rada na prv :D przeciez nie zniszcze ci rynku moimi 400mln :D ktore i tak w polowie bede musial wydac zeby wyskillowac blockade runnera :D:D

ostatnie lowsec-i ze stacjami przed 0.0.  ;)

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2009, 12:21:53 »
dzieki ;) rozeznam teren ^^ jakas freja ;]

DaBlades

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2009, 12:36:18 »
To moze jakas malutka rada na prv :D

Saminer  ::)

Brakuje podstawowych itemków T2, ammo a nawet cap boosterów.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2009, 12:42:34 »
egbinger - wiecznie wszystkiego brak, moze to przez te kampy po drodze  ::)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2009, 12:50:01 »
No tak ale to sa chyba lowsec nie ? tam banki nie postawia. Wiec freja sie zawsze przecisnie :)
Postaram sie was tam zaopatrzyc ;p jak komus czegos konkretnie brakuje to prv :D bede zwozic do rana mysle ^^

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2009, 12:50:56 »
a tak swoja droga Cat :P ja to ci wole jednak salvagowac misje lvl4 :D najlepszy zarobek z tego mam zawsze hehe :P tylko nigdy nie masz czasu ;p

Goomich

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2009, 12:54:14 »
No tak ale to sa chyba lowsec nie ? tam banki nie postawia. Wiec freja sie zawsze przecisnie :)

Cap boostery chcesz freją wozić? :)

Straszny

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2009, 13:18:19 »
Cap boostery chcesz freją wozić? :)

wiesz... boosterki nie są aż tak fajne do handlu, chyba że znajdziesz region gdzie mozesz krzyczeć okolice 300-500K za sztukę (są takie ;) ) - za dużo zajmują miejsca i tak narpawdę handel nimi poniżej JFa/carriera jest koszmarnie czasochłonny. Są lepsze towary ;)

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2009, 13:24:42 »
nieee
capow nie bede wozic :D bo wejdzie z 20 na freje nie ma sensu :) zaopatrze was w jakies  dzialka ammo i inne t2 shity ;]

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2009, 13:36:00 »
jak myslicie na czym beda najwieksze spekulacje ? ;] po nowym patchu ^^

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2009, 13:36:35 »
a tak swoja droga Cat :P ja to ci wole jednak salvagowac misje lvl4 :D najlepszy zarobek z tego mam zawsze hehe :P tylko nigdy nie masz czasu ;p

Mamy teraz kawalek "wlasnego" 0.0, wiec wole pleksy klepac, dopoki nas z tamtad ktos nie wygoni  :P
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2009, 13:46:34 »
Shimetsu, jak chcesz szybkiej i łatwej kasiory, to naucz się skanować combat probe'ami, poleć do jakiegoś hubu misyjnego typu Motsu czy Tintoh i baw się w ninja-salvaging.

Skanujesz misjonarza, wskakujesz mu na misję, robisz bookmarki żebyś mógł zbierać nawet jak koleś zda misję (i znikną "choinki), wracasz na stację po frytkę z 4 salvagerami (Rifter, Tristan, Punisher czy Kestrel) i tniesz wraki na chama. Dopóki nie ukradniesz z wraka modułu, gość nawet nie może Cię zaatakować... co nie powinno Cię jednak powstrzymać, gdy zobaczysz jakiś moduł meta 4 - łapiesz go i w nogi na SS-a.  >:D


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2009, 13:51:37 »
Sokole :) Ofc ze tak robie :D mam wyskillowane skanowanie dosyc wysoko i bawilem sie dlogi czas w ninja ale Hlokk mnie straszyl ze mnie wy****e z US + zaczal szukac dziury w calym i doszukal sie ze mam jakies skzolenie nie zaliczone :P takze wiesz :D
on jest bardzo negatywnie nastawiony do ninjowania :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2009, 14:16:51 »
"Pokażcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf" (Stalin? Dzierżyński?).

Tak czy inaczej - takie zajęcie da Ci więcej kasy przy zerowym ryzyku i zerowym wkładzie własnym (no, może wydasz te 2 bańki na sprzęt).. chyba, że chcesz być handlowcem pełną gębą.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Shimetsu

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2009, 14:22:33 »
No wlasnie chce handlowac na maxa ;) bo z tego jest najwiekszy zysk ;)
a do salvageowania mam deske z 8 salvagerami :E

myst1q

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2009, 14:42:21 »
u nas to cale opy sa zwizane z handlem, by fracht mogl bezpiecznie przeleciec ;]

jak chcesz, to ja moge od ciebie kupowac salvage po cenach ~jia (buy order).
polatasz po mision hubach, powystawiasz buy ordery i bedzie kasa leciec.

Straszny

  • Gość
Odp: HANDEL - Z CZYM TO SIE JE ? :O
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2009, 15:12:44 »
Ten temat jest naprawde fajny i może dużo godzin gry komuś oszczędzić, nie zamieniajcie go w kolejne trollowisko

Przeczyściłem topik. Kolejne posty z tyłka będą lądowały w koszu (a piszący może nagle zarobić kilka punktów), więc uważajcie, bo...
:admin:

X.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 20:04:28 wysłana przez Xarthias »