Autor Wątek: Abordaz - czy to jest mozliwe???  (Przeczytany 8376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mcmviper

  • Gość
Abordaz - czy to jest mozliwe???
« dnia: Kwiecień 23, 2009, 21:13:52 »
Witam!

Czy jest mozliwe aby ktos przejal moj statek gdy ja jestem w srodku?? Ostatnio kopalem na pasku i 2 kolesi sie przyczepilo i w pewnej chwili jeden zaczal migac na zolto (znaczy sie jego ikona w OV). Kiedys cos tam mi jakis znajomy wspominal o abordazach ale on sam zbytniego doswiadczenia w eve nie mial - slyszal od kogos, kto slyszal.... Wiec czy to mozliwe?? I co oznacza to miganie bo napewno to nie bylo namiezanie.

myst1q

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2009, 21:18:10 »
oznaczalo to, ze gosciu ci ukradl ore z puszki.

mcmviper

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2009, 21:25:16 »
a jak ukradnie to sie nie zmienia kolor na czerwony???

myst1q

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2009, 22:04:24 »
nie. czerwony jesli ma security status ponizej -5.0 lub gdy do ciebie strzeli.
jesli ktos ci zgarnie rude na pasku to mozesz do niego strzelac.

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2009, 22:19:25 »
Krotko mowiac jeden wyciagnal ci ore z puszki a drugi pewnie chcial cie pojechac ;D




WANT PIE NOW!!!!!

mcmviper

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2009, 14:40:07 »
Moze i tak ale raczej nie mieli by szans. Kopalem altem w retriverku a za chwilke podlecialme drakiem a oni byli w jakichs marnych fregatach wiec raczej bym im dokopal - chyba hehe. Mystiq - jak ktos mnie okradnie to moge go zaatakowac nie narazajac sie concordowi??

Ellaine

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2009, 14:45:15 »
Ogólnie, możesz strzelać do ludzi którzy mrygają na czerwono. Ale na wszelki wypadek w ustawieniach pod esc zresetuj sobie ostrzeżenia.

Jeśli w highsecu będziesz próbował ostrzelać kogoś kogo nie masz prawa atakować, dostaniesz ostrzeżenie, wciśniesz "nie" i nic się strasznego nie stanie. Jeśli nie ma ostrzeżenia - mordujesz :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2009, 14:46:42 »
A przy okazji Stellar  weź powiedz o co Ci chodziło,wedle mojej wiedzy rozróba byłaby między kradnącym i okradanym, każdy 3 który by się wciął dostałby poda od gliniarzy...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2009, 15:10:37 »
Siur jesli to bylo w high secu to tylko kopiacy i kradziej moga sie trzaskac.




WANT PIE NOW!!!!!

mcmviper

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2009, 15:23:48 »
W tym konkretnym przypadku bylo to tak - spokojnie sobie kopie i na pasek wpadaja 2 osoby z 1 korpa i zaczyna sie miedzy nimi maly sparing a po chwili zaczynaja latac na okolo mnie i jeden nagle zaczyna migac na zolto.

Ale mowicie, ze jak ktos mi cos z puchy zakosi to ewentualnie jak sie wkurze to moge go rozpierdaczyc :)

NeX

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2009, 20:16:02 »
  Wedle stałych i domyślnych ustawien overview: ŻÓŁTA migająca ramka na symbolu gracza, lub npca oznacza namierzanie nas przez migający cel (nawet jeśli jest to namierzanie przyjazne w celu naprawy rr). NIE DAJE NAM TO PRAWA DO ATAKU na innego gracza. NPC pirackie atakujemy wedle uznania, inne po przemyśleniu okazji :) Nawet w low secu grozi utrata punktów security status za atak na gracza i reakcja pobliskich sentry przeciw nam, a nie namierzjącemu nas wrogowi.  CZERWONA migająca (+ opcjonalnie tło) oznacza dowolną agresję gracza (w tym właśnie kradzież rudy, lootu itp) zezwalającą na nasz kontratak w całym empire (low sec, to też empire). Jeżeli jednak na to agro nie odpowiemy atakiem, to przeciwnik nie ma pozwolenia na atak i musi się zadowolić kradzieżą, albo zaatakować licząc z odwetem Concordu w hi secu (każdy atakujący statek w hi secu musi zostać zniszczony zgodnie z regulaminem Concordu) i sentry w całym empire. W low po prostu się w razie konieczności przyczai na safe spotach i przeczeka agro aby spokojnie skoczyć na bramę, lub stację..

  W aktualnych ustawieniach klienta domyślnie są włączone kolorowe tła pod napisami. Czerwone migające tło oznacza ss poniżej -5, lub ważniejszą agresję przeciw nam (migający agresywny cel jest wtedy OUTLAW - wyjęty spod ochrony Concordu na 15 min, ale tylko on, a nie cały jego gang) i daje nam to prawo do bezwarunkowego ataku na niego na terenie całego empire. Jeśli idzie o ss -5 zazwyczaj są to trudne do złapania jajka podróżujących piratów i o ile potrafimy na nie polować, to możemy, to robić bez ograniczeń czasowych (chyba, że w międzyczasie coś mu się naliczy i podniesie ss na wyższy poziom). Pomarńczowe tło oznacza jedynie niski ss i nie jest równoznaczne z prawem do strzelania. Informuje co najwyżej o tym, ze mamy do czynienia z graczem PVP nie dbającym specjalnie o security status.

PS Zakładam, że to minimum czerwieni zostanie mi przez administrację odpuszczone  :krzeslo:

mcmviper

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2009, 22:53:53 »
Ok wiec jak koles mi cos podprowadzi to moge go bezkarnie becnac (wraz z kims z korpa) - bezkarnie to znaczy bez interwencji concordu. A jak go rozpiernicze to czy on dostanie kill right?? czy potem bedzie mogl mnie rozwalic?? Czy moze dostane agression countdown czy cos takiego?? Hehe wiecie wrazie jakby ktos z jego corpa rewanz szykowal :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2009, 23:33:38 »
Atakować możesz tylko ty, jak sie wtrąci ktoś z korpa / czy gangu to on dostanie w łeb, jeśli (bo nie wiem) dostałby na ciebie za to KR (a chyba dostaje) to zrealizować je może tylko on, jak kolegów zaprosi to co najwyżej pokibicują bo za wtrącanie się (ofensywne, pompować kumpla mogą) gliniarze wysyłają batalion interwencyjny

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nexyon

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2009, 17:48:10 »
Atakować możesz tylko ty, jak sie wtrąci ktoś z korpa / czy gangu to on dostanie w łeb, jeśli (bo nie wiem) dostałby na ciebie za to KR (a chyba dostaje) to zrealizować je może tylko on, jak kolegów zaprosi to co najwyżej pokibicują bo za wtrącanie się (ofensywne, pompować kumpla mogą) gliniarze wysyłają batalion interwencyjny

Jesli ktos okradnie twoja puszke atakowac zlodzieja moze KAZDA osoba z Twojego korpa, przez 15 minut od czasu zabrania puszki - sprawdzone i przetestowane, ponadto przy zabieraniu "zoltej" puszki wyswietla sie komunikat (o ile nie zostal wylaczony przez gracza_ ze zarowno wlasciciel puszki jak i jego korporacja bedzie cie mogla bezkarnie atakowac.

Co do killrightsow:
KR na danego pilota otrzymujesz gdy zaistnieja nastepujace warunki:

-zabil cie gracz ktory jako pierwszy cie zaatakowal (nie ty jego)
-nie odpowiedziales na jego ogien (w przypadku gdy zaczniesz sie bronic strzelajac i stracisz shipa, nie dostajesz KR na pirata)
-napastnik musi cie nielegalnie zaatakowac - czyli nie licza sie kille zdobyte w 0.0, zdobyte za pomoca innych KR. oraz te zdobyte dzieki podmienianiu puszki (canflipping), i oczywiscie kille wykonane na outlawach: -5.0 security status, oraz na czlonkach korporacji/aliansu z ktorymi jestes w stanie woijny

Voulture

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2009, 18:41:38 »
Cytuj
-nie odpowiedziales na jego ogien (w przypadku gdy zaczniesz sie bronic strzelajac i stracisz shipa, nie dostajesz KR na pirata)"
Na pewno?

MightyBaz

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:43:38 »
te zdobyte dzieki podmienianiu puszki (canflipping),

jakoś nie miałem takiego przypadku, co wtedy? można gnoja lać w hi sec?

Nexyon

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:00:10 »
-nie odpowiedziales na jego ogien (w przypadku gdy zaczniesz sie bronic strzelajac i stracisz shipa, nie dostajesz KR na pirata)

Na pewno?

niemal codziennie zabijam na mainie cos w low-secu i KR maja na mnie jedyne gracze ktorych rozwalilem bez ich odpowiedzi na moj atak (czyli nawet sie nie bronia albo raczej nie zdazaja obronic xD), gdy ofiara zaczyna we mnie strzelac, pewne jest ze po jej smierci nie bedzie miala na mnie KR. tak to dziala, sprawdzone miesiacami piracenia ;)

wiec jesli ktos was dorwal w low-secu, a wiecie ze nie macie z nim szans i na pewno spadniecie - nie probujcie sie bronic, dzieki temu dostaniecie na pirata cennego killrighta ktorego bedziecie mogli w ciagu miesiaca sprytnie wykorzystac ;)

PRZYKLAD: W low dopadaja twojego badona 2 vagasy. Jesli nie strzelisz do zadnego z nich, po smierci dostaniesz KR na obu piratow . Jesli strzelisz lub puscisz dronki na jednego z nich, KR bedziesz mial tylko na tego do ktorego nie strzelales.

te zdobyte dzieki podmienianiu puszki (canflipping),

jakoś nie miałem takiego przypadku, co wtedy? można gnoja lać w hi sec?
-Jesli ktos sprobuje okrasc twoja puszke, nie bedac w twojej korporacji, ty i twoj corp mozecie go lac bezkarnie w dowolnej czesci kosmosu - high, low, nawet pod sentry, dopoki nie minie jego zolte agro, trwajace 15 minut od zaistnienia sytuacji.
-Jesli ktos zabierze zawartosc twojej puszki, ty go zaatakujesz i zginiesz, nie dostaniesz na niego KR.
-Jesli ktos zabierze zawartosc twojej puszki a ty go zezlomujesz, nie dostaje on KR na ciebie.


Tak nawiasem:

-sorry za wszystkie literowki i brak polskich liter ale pisze z urlopu z egiptu a klawiatura tutaj niestety nie jest do konca dopasowana do polskich warunkow xD
-powyzsze informacje sa w 100% potwierdzone, dlatego prosze nie zadawac zbednych pytan typu: "na serio?", "jestes pewien??", "OH RLY???" - w razie watpliwosci zapraszam do low-secu, ja lub jeden z moich znajomych chetnie pokaze wam system dzialania KR :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 17:06:37 wysłana przez Nexyon »

Pabllo

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pabllo
  • Korporacja: Black Souls Industries
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:05:35 »
wiec jesli ktos was dorwal w low-secu, a wiecie ze nie macie z nim szans i na pewno spadniecie - nie probujcie sie bronic, dzieki temu dostaniecie na pirata cennego killrighta ktorego bedziecie mogli w ciagu miesiaca sprytnie wykorzystac ;)

Hmm jak to będzie pirat to ten cenny killright się raczej nie przyda  >:D

Ellaine

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:08:58 »
Jeśli będzie miał powyżej -5 security to się potencjalnie przyda. Jeśli poniżej, nie robi różnicy.

Nexyon

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:11:29 »
Hmm jak to będzie pirat to ten cenny killright się raczej nie przyda  >:D

czesc piratow ma dosyc wysoki SS (np. odrabia go na ratach w 0.0), dzieki czemu moze latac po high secu i nie zagraza im atak ze strony kazdego napotkanego gracza.  jesli znajdziesz kolesia na ktorego masz KR w high albo pod bramka w low to ty decydujesz czy podejmowac walke czy nie - co daje ci niewatpliwa przewage

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:12:47 »
Cytuj
-Jesli ktos zabierze zawartosc twojej puszki a ty go zezlomujesz, nie dostaje on KR na ciebie.
Kumpel robił misje nighthawkiem, przypętał się złodziej we frytce który go zaczął obrabiać z lootu i wraków. Kumpel strzelił do drania ale tamten zwiał. Dosłownie po chwili wrócił w Paladinie i rozniósł comanda korzystając z tego że poza nim grzało w niego z 10 angelsowych bs'ów. Concord nie pojawił się na imprezie. Możesz wyjaśnić dlaczego?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pabllo

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pabllo
  • Korporacja: Black Souls Industries
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:16:23 »
Prawdziwy pirat ma -10  :angel: , reszta to ludki, które nie wybrały jeszcze jedynej słusznej drogi  :knuppel2:


Kumpel robił misje nighthawkiem, przypętał się złodziej we frytce który go zaczął obrabiać z lootu i wraków. Kumpel strzelił do drania ale tamten zwiał. Dosłownie po chwili wrócił w Paladinie i rozniósł comanda korzystając z tego że poza nim grzało w niego z 10 angelsowych bs'ów. Concord nie pojawił się na imprezie. Możesz wyjaśnić dlaczego?
Jeżeli zaatakuesz pierwszy kolo ma 15min żeby Ci oddać... często tak robią kolesie w hi secu, wyskanują delikwenta, przylecą we frytce kradnąc Ci loot, strzelisz i za chwile pojawi się w bojowym, żeby oddać... proste :)

Nexyon

  • Gość
Odp: Abordaz - czy to jest mozliwe???
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 07, 2009, 17:30:03 »

Jeżeli zaatakuesz pierwszy kolo ma 15min żeby Ci oddać... często tak robią kolesie w hi secu, wyskanują delikwenta, przylecą we frytce kradnąc Ci loot, strzelisz i za chwile pojawi się w bojowym, żeby oddać... proste :)

Najwieksza zabawa jest (udalo mi sie 3 razy) jesli ukradniesz kolesiowi przedmiot potrzebny do ukonczenia misji :) na 97% cie wtedy zaatakuje :D