Autor Wątek: TNQ - Buddy Program i plexy  (Przeczytany 47106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kazs

  • Gość
TNQ - Buddy Program i plexy
« dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:31:47 »
Tytułem wstępu, Xarthias na chwilę obecną nie mam konta, postaci nic grałem 3 lata temu przez 3 miechy wykupując oczywiście TC. Dlatego nie mam wypełnionych pól i prosiłbym o nie dawanie ostrzeżeń.

Meritum:

Buddy Program, gracz z opłaconym kontem wysyła zaproszenie, zaproszony dostaje 21 dni zamiast 14, jeśli wykupi to polecający dostaje 30 dni więcej dla siebie.

Czy wypadku wykupienia TC 30 czy 60 dniowego (30 sa na allegro) czy przepada mi te 21 czy jest to kontynuacja?

Szukałem tego typu pytania, jedyne podobne było co do 14 dniowego triala nie nowego BP 21d. Będę wdzięczy za udzieloną pomoc i wsparcie.  >:D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 13:18:06 wysłana przez Xarthias »

Ganiles

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:52:06 »
Czas ze zdrapki, plexa jest liczony dopiero po uplywie triala - przynajmniej do tej pory tak bylo :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2009, 20:25:59 »
Czemu tak personalnie do mnie? :P ;)

W tej chwili, jeśli kupujesz przedłużenie konta czy triala (bez względu na metodę), czas jest doliczany do tego, który masz na koncie. Czyli jak kupisz pleksa będziesz miał 21+30 dni.
Kiedyś bardzo dawno temu, przy opłacaniu triala przepadały nam dni, które na tym trialu zostały, ale już dawno CCP to poprawiło.
Przedwieczny.

kazs

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2009, 21:14:21 »
Dziękuję za odpowiedź jak dla mnie topic closed.

mcmviper

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2009, 11:57:54 »
Tez mam pytanie odnosnie BP - ale troszke inej natury. Wyslalem invita dla kumpla on przyjal. Gra mu sie spodobala - chce byc kopaczem. Kaska sie u niego nie przelewa wiec zaproponowalem mu, ze kupie mu PLEXika a on zaoferowal sie, ze odrobi w polu hehe. Jak dal mnie to interes jest ok - bo i tak i tak mialem zamiar brac PLEXa dla siebie (a tak dostane miecha gratis - wiec na jedno wyjdzie). I tu mam pytanie - jak przekazac mu tego PLEXa - kontrakt odpada bo on ma triala - a innych sposobow nie znam (a wiem, ze mozna przekazac dla trialowca bo ja tez dostalem PLEXa od kumpla ale nie mam z nim aktualnie kontaktu a musze sprawe zalatwic w 2 - 3 dni)

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2009, 12:12:33 »
Jak przekazac plex to nie wiem ale mozesz przelac mu iski i niech sobie sam kupi plexa na markecie:)
* Lubie czasami poprzeklinac

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2009, 12:50:44 »
Na trialu nie można wystawić kontraktu, odebrać można.
No i chyba zwykłym trade'em jak jesteście na jednej stacji powinno dać się przekazazć.
Przedwieczny.

mcmviper

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2009, 13:45:46 »
Dzieki Xarth to chyba przez trade bylo. Zobacze czy dam rade cos mu przekazac i z kontraktem tez sprobuje a jak nie to zrobie tak jak Stela mowil - przeleje kaske.
A tak i jeszcze pytanie z innej beczki (troszke) - te przedluzenie z PLEXa zostanie dodane do czasu gry jaki pozostal na trialu?? czy to co zostao to przepadnie??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 09:14:51 wysłana przez mcmviper »

Mosiek

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:47:28 »
Przeczytaj co ci dobrzy ludzie odpisali.

Acroe

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:35:07 »
hehe wlasnie szukalem odpowiedzi na te wszystkie pytania, a tu niespodzianka wszystko wyjasnione :) najs :)

mcmviper

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2009, 21:07:13 »
Zwykly trade dal rade - kontrakt nie - osoby na trialu nie moga ani wystawiac ani odbierac kontarktyow.

Ajrunia

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:53:40 »
Kolega zarejestrowal sie na trialu w Eve i gra juz 2 dni. Czy jesli teraz mu wysle zaproszenie to bede mial szanse na BP, czy moze juz przepadlo?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2009, 08:57:37 »
Kolega zarejestrowal sie na trialu w Eve i gra juz 2 dni. Czy jesli teraz mu wysle zaproszenie to bede mial szanse na BP, czy moze juz przepadlo?
Będzie musiał drugie konto zakładać, jeśli wciąż ma trial to żadna strata (nawet char może sobie skasować żeby zatrzymać nick - minimum 24h wymagane).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ektobus Rired

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ektobus Rired
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: Fidelas Constans
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2009, 14:04:36 »
Piszecie o tym jak przelać komuś isk na konto triala, żeby mógł wykupić przedłużenie. Tylko czy wykupienie PLEX'a na 30 dni uruchomi bonus z buddy program (czyli 30 dni free dla zapraszającego)? 
Sam myślałem nad zwerbowaniem kilku znajomych do gry wspomagając ich właśnie w ten sposób, ale wciąż słyszę sprzeczne informację czy da się uzyskać ten bonus płacąc za przedłużenie wykupione ISKami, czy tylko TC kupione za real cash (chodzi i o te kupione za euro lub $)? 


finox

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2009, 15:12:20 »
Cytuj
Tylko czy wykupienie PLEX'a na 30 dni uruchomi bonus z buddy program (czyli 30 dni free dla zapraszającego)? 
Tak, uruchomi, ale niestety nie automatycznie. Wymagana jest petycja. No chyba, że w najnowszym patchu to poprawili. Jeszcze miesiąc temu, nie dodawało automatycznie, ale po petycji polecający dostawał te bonusowe 30 dni. (Tak było w moim przypadku i u mojego kumpla)
Gdzieś na centrali był już topik na ten temat.

Cytuj
ale wciąż słyszę sprzeczne informację czy da się uzyskać ten bonus płacąc za przedłużenie wykupione ISKami, czy tylko TC kupione za real cash (chodzi i o te kupione za euro lub $)
Regulamin buddy program jakiś czas temu się zmienił, wcześniej działał tylko dla aktywacji za reallife kase, ale teraz działa już na dowolną aktywację.
"Eligible subscription activations can be funded by any payment method"
Czy to placąc kartą, czy kupując za iski. Jedyny problem jest dla PLEX-ów (nie GTC), bo wymagają dodatkowo petycji (chyba ze już to naprawili).
Jak kupisz GTC przez forum za iski, to petycja nie bedzie potrzebna.(to też osobiście sprawdziłem )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2009, 15:21:21 wysłana przez Thor Adler »

Anisz

  • Gość
Jak skorzystać z Buddy program?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2009, 16:22:35 »
Witam
Jestem nowym graczem w EVE. Kończy mi się właśnie trial. Nie jestem jeszcze na 100% pewny czy będę miał czas grać na poważnie. Doczytałem się, że można przedłużyć darmowe konto jeszcze o 30 dni, tylko nie bardzo wiem jak skorzystać z buddy program. Ktoś mógłby mnie oświecić w tym temacie?

Pozdrawiam wszystkich
Anisz

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak skorzystać z Buddy program?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2009, 16:41:51 »
10 linijek nizej jest juz watek o tym... http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=6432.0

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jak skorzystać z Buddy program?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2009, 17:05:07 »
lol Albi...

Generalnie z buudy progrmu możesz skorzystać po wykupieniu pełnego konta. Wtedy możesz dać klucz do triala kumplowi i jeśli on przedłuży triala, to dostaniesz te 30dni.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 13:19:29 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Iceman

  • Gość
Odp: Buddy Program
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:08:27 »
U mnie ten problem właśnie wystąpił. W buddy program jest napisane, że dodało mi do konta 30 dni (Status: Active subscriber, 30 days added to your account), lecz faktyczny czas ważności konta się nie przedłużył.
Napisałem petycję w tej sprawie - może coś się wyjaśni.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2009, 14:35:22 »
Miałem identycznie, petycja została załatwiona ekspresowo i jeszcze było "sorry", co się w polskich firmach praktycznie nie zdarza.  O0


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Yakrum

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 26, 2009, 14:06:51 »
pe
Tak, uruchomi, ale niestety nie automatycznie. Wymagana jest petycja.
Gdzieś na centrali był już topik na ten temat.
"

kto powinien napisać petycje

ten co otrzymał mail z zaproszeniem , ten co go wysłał  a może obaj ?
obecnie nieaktywny

Netterman

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2009, 14:21:12 »
W moim przypadku wystarczyła petycja napisana z konta, które wysłało zaproszenie.

bartoon

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 30, 2009, 08:08:27 »
jezeli skonczyll mi sie okres gry (konto nieaktywne ) to jak mi znajomy moze przekazac plexa i zaktywowac konto ?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 30, 2009, 09:51:00 »
Napisz petycję, żeby aktywowali Ci konto na 24h w celu opłacenia go PLEX-em.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:14:21 »
Potrzebuję, aby ktoś wyjaśnił mi jak to jest ze sprzedaż plexów. Kupuję go na eveonline.com, i gdzie on ląduje? Na stacji na której znajduje się moja postać? Następnie znajduję buyera (http://eve-central.com/home/quicklook.html?typeid=29668#buys), znajduje się on w regionie xxx na stacji xxx. Jak wygląda transakcja? Ładuję plexa do cargo i lecę tam?  :D

A może jest prostszy sposób na to wszystko? Może przez oficjalne forum Eve?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:16:59 »
Nie da się ruszyć plexa ze stacji.

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:20:12 »
No dobra... To jak to w takim razie wygląda? Wysyłam mu to Eve mailem czy cuś...? Czy może on po to przylatuje, zostawia kasę i zabiera plexa?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:25:23 »
Kupujesz time coda, w Eve, wciskasz ESC, tam gdzieś jest przycisk do przerabiania TC na pleksy. Pleksy powinny pojawić się w stacji w której jesteś.

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:28:48 »
To wiem. Mam już tego plexa na stacji na której znajduje się moja postać. Chcę go jednak sprzedać. Nie wiem właśnie to jak to zrobić.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:50:31 »
wystawiasz kontrakt na kolesia za taka ilosc isk jaka cie interesuje i tyle

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:55:04 »
Ok, już w miarę wszystko jasne. Da radę kupić 30 dniowego plexa czy tylko 60 są?

NeX

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:12:24 »
PLEX ma 30 dni i jest itemem podlegającym obrotowi na markecie i kontraktach w grze. NIkt poza CCP nie handluje nim legalnie poza światem gry.

GTC ma 60 dni i jest kodem cyfrowym sprzedawanym poza grą przez dowolnego posiadacza (na kanale "TRADE" przedstawia się tylko oferty handlowe za ISK. a transakcja odbywa się na stronie EVE Online). Kod nie posiada odpowiednika w postaci itemu w grze. Posiadacz może go jednak w opcjach gry rozmienić na dwa PLEXy i wprowadzić na market jako itemy.

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:36:54 »
Chodzi o to, że przy próbie kupna na eveonline.com można wybrać tylko pakiet 2x30 dni (za chyba 34 euro). Czyli dostanę od razy dwa plexy?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:39:10 »
Tak.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: TNQ - Buddy Program i plexy
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:59:44 »
A i jeszcze jedno.
Nie można sprzedawać PLEXów na allegro, gdyż jest to pogwałcenie eula
Charming But Irrational