Autor Wątek: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu  (Przeczytany 2210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Keneb

  • Gość
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« dnia: Marzec 31, 2009, 12:37:59 »
Witam
chciałbym rozpocząć przygodę z EVE , ale jakoś nie jest mi dane...
rozpocząłem grę na trialu , stworzyłem postać i po chwili grania ekran zamienia sie w paski i zawiesza mi cały komputer. Co dziwniejsze działo się tak przy moim 1 podejściu do gry , po 2 dniach problem znikł , zdążyłem pograć zaledwie 2 dni i wszystko zaczęło się od nowa. Jestem w stanie zalogować się na postać , pobyć w grze około 2 min , a potem zwiecha.

Mój komputer:
core 2duo e8500 3,16 , 4gb ram ,radeon 4850 512mb, xp sp3

reinstalowałem najnowsze sterowniki ,komp  generalnie po sprawdzeniu nie wykrywa żadnych błędów , inne gry chodzą płynnie , zero problemów.
Już nie bardzo wiem co mogę sprawdzić i jakie ustawienia zmienić , proszę o jakieś rady i pomoc

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2009, 12:41:39 »
Ustaw grafikę na minimum, powyłączaj wszystkie efekty i wtedy sprawdź. Jeśli zacznie normalnie działać - pojedynczo włączaj kolejne "bajery" aż dojdziesz, co wiesza grę.
Może też szwankować Ci chłodzenie grafy - zarzuć jakiegoś 3dmarka czy coś w tym stylu i zobaczy, czy on się nie wysypie.
A, i standardowo, wyłączenie eve-voice i dźwięku też może pomóc.
Przedwieczny.

pticu

  • Gość
Odp: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2009, 13:29:51 »
jaki zasilacz?

femi

  • Gość
Odp: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2009, 14:19:29 »
Odkurz radiatory na procku i karcie graficznej, zobacz czy problem wystąpi przy zdjętej obudowie, albo tak jak wyzej - może faktycznie słaby zasilacz?

Keneb

  • Gość
Odp: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2009, 14:54:54 »
zasilacz tracer 450 W, przy czym nie miałem i nadal nie mam żadnych problemów ze sprzętem w innych grach ,nawet tych które dużo bardziej go obciążają .
faktycznie wygląda to jakby "padała" karta graficzna (paski na ekranie ) , zauważyłem że dzieje się to po jakimś czasie , niezależnie czy ledwo zdążyłem odpalić panel logowania i zakładkę settings , czy jestem już w grze i gram. 
ściągam jeszcze jakieś narzędzia do diagnostyki ,ale jak mówię , wszystko inne chodzi bez problemu i dotychczas nie występowały żadne błędy

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2009, 15:40:35 »
może przenieś grę na inna partycje. Sprawdź czy dysk niema czasem błędów. bo może uległ uszkodzeniu akurat w miejscu gdzie były bity związane z EVE

Keneb

  • Gość
Odp: proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2009, 16:30:23 »
dziękuję wszystkim za rady , postaram się skorzystać z wszystkich i dam znać czy coś wskórałem