Autor Wątek: Zasada dzialania KSOD'a  (Przeczytany 2401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Zasada dzialania KSOD'a
« dnia: Kwiecień 03, 2009, 15:39:39 »
Panie i Panowie,
Przez ostatnie dwa dni mamy ostry saigon ze zrozumieniem, jak ma dzialac KSOD, tak wiec nawiazujac do regulaminu:

Aby forum stalo sie czytelne, obowiazuje zasada jeden raport = jeden watek.
Oznacza mniej wiecej tyle, ze jesli 1 kwietnia wydarzy sie bitwa w systemie xxx to pierwsza osoba, ktora zechce o tym napisac ma do wyboru:
- albo napisac oficjalny raport korzystajac z funkcjonalnosci portalu, ale to oznacza, ze bedzie musial sie troszke wysilic, czyli podac date, system, linki do killboardow obydwu stron i przynajmniej sprobowac byc obiektywnym, poniewaz jego raport bedzie oficjalnym opisem wydarzen, zaakceptowanym przez adminow i tworzacym historie
- albo po prostu zaczac dyskusje na KSODzie o tym.

Wszelkie raporty umiejscowione w głównym dziale KSOD zostana natychmiast usuniete, a ich autor poproszony o wrzucenie ich w "poprawny" sposób. Wrzucanie fałszywych danych lub bzdur typu 3 vs 3 będzie piętnowane.
Jednak, jesli w dyskusji pojawi sie raport, ktory bedzie na tyle wartosciowy i interesujacy, ze warto go bedzie wydzielic, to autor zostanie o to poproszony a sam raport z KSODa zostanie usuniety. To niestety aktualnie jedyny sposob, zeby najciekawsze rodzynki zachowac.
Mam jednak nadzieje, ze sami autorzy wezma sobie do serca regulamin i beda naprawde wartosciowe posty umieszczac na portalu.

Jesli kolejna osoba bedzie chciala napisac o tym samym, oczywiscie nie otwiera nowego watku.

jesli pojawi sie nowe zdarzenie, inna bitwa, inna młócka, inny udany DD, inne ubicie hulka, whatever, to zaczynacie nowy watek.

Ja widze to tak, ze watki na KSODzie beda szly swoja droga, raporty swoja i mam nadzieje, ze znajdzie sie kilku kronikarzy, ktorzy beda chcieli opisywac tak jak np. Yogos do tej pory sytuacje w swiecie gry.
Domyslam sie, ze tak jak na niektorych forach na ktorych sie wzorowalismy przyjmie sie zasada jeden dzien jeden watek, bo rzadko kiedy w ciagu jednego dnia dzieje sie wiecej niz jedno zdarzenie

Jesli utworzony zostanie raport, mozna go komentowac, jednak dyskusja tam bedzie bardzo mocno moderowana, tzn zadnego miesa, zadnych flame'ow, zadnych offtopow. Dopuszczalna jest propaganda, ja nie mam nic przeciwko temu ale pamietajcie, ze to ma byc przede wszystkim rzeczowa dyskusja o sytuacji

Moderacja samego KSODa 'obniza' poziom. Wymagania do tego forum obnizaja sie. Mozecie tu dyskutowac, klocic sie, wyrzucac sobie, ze jeden drugiego blobuje itp. Mozecie sobie nawet flame'owac. Ale wszystko musi byc na poziomie.

Jedynym w 100% zabronionym zachowaniem na KSODzie sa personalne wycieczki. Jesli cos takiego zobacze, bardzo sie zdenerwuje. Modzi tak samo. Tak wiec dyskutujemy na poziomie ingame tylko!

To tyle. Nowy system dziala do 1 czerwca 2009 roku. po tym czasie zobaczymy jak to sie sprawdza.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 15:49:56 wysłana przez Hastrabull »
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech