Autor Wątek: Sprzedawanie lootu z misji  (Przeczytany 3916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rabbitofdoom

  • Gość
Sprzedawanie lootu z misji
« dnia: Kwiecień 04, 2009, 14:00:18 »
W temacie dotyczacym misji w empire pojawil sie watek wyprzedawania lootu z misji. Nie twierdze ze przedstawiony przezemnie sposob jest najlepszy ale jak dla mnie dziala calkiem sprawnie.
Sprzedawanie lootu to czasem dosc czasochlonne zajecie wiec lepiej jest to robic raz na jakis czas.
Osobiscie zazwyczaj jesli sytuacja mnie nie przycisnie robie to raz w tygodniu.
Dobrym pomyslem jest stworzenie dodatkowej postaci na jednym z wolnych slotow. (nie skillowac nic) Postacia ta lecimy do Jita lub innego duzego huba bedzie nam sluzyla do sprawdzania cen w pozniejszym czasie do robienia zakupow. (przelac ISK na alta, kupic wystawic mainowi na kontrakt odebrac mainem w wolnej chwili)

Srednia cena skupu/sprzedarzy.
Srednia cena skupu/sprzedarzy zazwyczaj ma sie do rzeczywistej sredniej ceny jak piesc do nosa. Powod jest bardzo prosty. Scamerzy i trade alty wystawiajacy zlecenia zakupu w cenie np. 1ISK. Powody takiego zachowania sa dwa.
a) Scamerzy licza na nieuwaznych ktorzy poprostu naciskaja sell. W efekcie moze miec miejsce sytuacja ze sprzeda sie przedmiot za ulamek jego wartosci.
b) Wystawienie takiego ordera powoduje zanirzenie sredniej wartosci wyswietlanej przy sprzedarzy przedmiotu. Kilka trade altow wystawiajacych takie zlecenie moze spowodowac znaczne zanirzenie sredniej wartosci przedmiotu wyswietlanej. W efekcie wystawione zlecenie zakupu wyswietla sie na zielono jednoczesnie bedac ponizej sredniej ceny rynkowej.

Zanim przystapi sie do sprzedarzy lootu nalerzy zanotowac sobie cene podstawowych mineralow. Zanotowac cene danego moda z jita lub innego huba.
Zanim sprzedamy jakis modol nalerzy uzyc na nim reprocess(wazne nie zatwierdzac nic) wykorzystujac kalkulator wbudowany w gre przeliczyc cene jaka mozna by uzyskac ze zmielenia i zapisac. Dac cancel na rozkazie przemialu.
W ten sposob uzyskujemy cene rynkowa danego przedmiotu i wartosc jaka mozna uzyskac z przemialu. Jest to dosc istotne poniewarz przy wykorzystaniu rafineri 50% postac ze skillami do mielenia moze czasami uzyskac wiekszy zysk ze sprzedarzy mineralow. Po drugie mineraly sa latwe do sprzedania(choc troche niewygodne w transporcie). Po trzecie daje nam to minimalna teoretyczna cene zlecenia sprzedarzy jaka jest dla nas oplacalna.

W tym momencie pozostaje wybranie najlepszego wariantu.
1.Sprzedania przedmiotu.
2.Przemielenia przedmiotu i sprzedarzy odzyskanych mineralow.
3.Zebrania wiekszej ilosci i zawiezienia do huba celem sprzedarzy.
4.Wystawienia zlecenia sprzedarzy. (tutaj trzeba miec pewne wyczucie odnosnie podarzy i popytu inaczej przedmiot moze wisiec miesiacami)

Ellaine

  • Gość
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2009, 15:59:11 »
Najlepszy sposób to zebrać loot z 1000 misji i sprzedać go w hubie. Itemki które są godne klikania, tj dadzą więcej niż kilka milionów, można wystawić na sell ordery żeby zarobić więcej.

Jeszcze lepiej mieć w korpie kogoś kto się tym zajmuje. Taki ktoś po korpowej znajomości zaoferuje przyzwoite ceny (zwykły kupiec w miarę możliwości i konkurencji zawsze stara się skupić jak najtaniej) i zarobi dzięki masowości procederu.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2009, 18:42:57 »
Tak ale nie zawsze jest sens targac cos do huba jesli mozna to sprzedac za taka sama albo podobna cene na miejscu. Ceny niektorych rzeczy podlegaja tylko niewielkim wachaniom pomiedzy regionami. Hurtownik owszem zarobi sporo ale dla gracza ktory sprzedaje kilka kilkanascie modow zysk moze byc nie warty czasu spedzonego na przelocie do takiej jita indykiem. Jesli mam leciec np. 30min zeby zarobic 100tys dla mnie lepiej jest sprzedac na miejscu i w zaoszczedzonym czasie zarobic milion na bounty z kolejnej misji.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2009, 14:49:19 »

"Dobrym pomyslem jest stworzenie dodatkowej postaci.. Postacia ta lecimy do Jit.. sluzyla do sprawdzania cen w pozniejsz.. Zanim przystąpimy.. Musimy sprawdzić.. sprawdzamy reproce.. Przelewamy kase na lata.. (...)"


Stary czy Ty w ogóle znajdujesz czas na robienie misji? :D


PS
I jescze coś, to że wystawiam buy-ordery za 1ISK nie znaczy że jestem scamerem - ludzie sprzedają moduły za 1ISK'a bo chcą je za tyle sprzedawać.

Sammani

  • Gość
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2009, 16:40:16 »
I jescze coś, to że wystawiam buy-ordery za 1ISK nie znaczy że jestem scamerem - ludzie sprzedają moduły za 1ISK'a bo chcą je za tyle sprzedawać.

to znaczy dokladnei to co napisal, jestes scammerem. W czym problem, to nic zlego. Nie moze z tym zyc?  :coolsmiley:

Voulture

  • Gość
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2009, 20:10:32 »
Kiedys probowalem scammowac w jita, z czystej ciekawosci jak bardzo dochodowe to jest. Wniosek: jest przede wszystkim masakrycznie nudne. Nie ma w tym nic zlego, taka juz jest mechanika Eve, w zyciu tez Cie ktos moze oszukac albo zabrac ci grabki i wiaderko kiedy pojdziesz w krzaki sie wysikac ;]

Co do lootu - nie wiem jak wy ale ja spzredaje tylko malutka czesc lootu, gdy robie misje (a raczej robilem) / race w systemie gdzie zyje to zbieram pratycznie wszystko, gdy gdzies dalej to tylko najdrozsze (bestnamedy) i loot, ktory najbardziej oplaca sie topic. I akurat z topienia i minsow a nie z tych best namedow jest najwieksza kasa. Przykladowo dla Sanshy podnosi sie tylko named neuty i nosy (best na spzredaz, reszte topie), dzialka do topienia (procz modulated na market), best named armor hardy i naprawiary, rt platy, i oczywiscie szkielka do topienia.

Srednio wyglada to tak, na godzine racenia 20m z bounty, 20m z topienia i salvagu, 5-10m z lootu na market.

Ergo, zeby dobrze zarabiac na loocie trzeba wiedziec czego nie warto podnosic, gdzie i jak spzredac jest juz wtedy zbyteczne tak naprawde.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2009, 21:42:12 »
to znaczy dokladnei to co napisal, jestes scammerem. W czym problem, to nic zlego. Nie moze z tym zyc?  :coolsmiley:
Sęk w tym że się mylił. Najwyraźniej nie przeczytałeś tego dokładnie. Zdarza się, nie mam Ci tego za złe.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Sprzedawanie lootu z misji
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:21:09 »
Ergo, zeby dobrze zarabiac na loocie trzeba wiedziec czego nie warto podnosic, gdzie i jak spzredac jest juz wtedy zbyteczne tak naprawde.

Biorąc pod uwagę liczbę itemów lecących na misji L4 (zdarzają się takie, gdzie śmiecia jest ponad 3k m3), to zastanawianie się co jest dochodowe, a co nie wydaje się przepisem na migrenę. Rozumiem jednak, że w Twojej sytuacji (mieszkania w 0.0) latanie indykiem do huba nie wchodzi po prostu w grę.

Ale jeśli ktoś klepie misje w Empire lub nawet raci w low (są tacy!), to naprawdę opłaca się sprzedawać wszystko. Ja mielę tylko ammo, missile i szkiełka S/M (L już opłaca się sprzedawać). Resztę opycham w hubie do którego mam 10 minut lotu na autopilocie. Z tego co zmielę akurat mam minsy na robienie frakcyjnych fregatek, których BPC kupuję za LP-ki.

Ponieważ akurat hoduję alta-misjonarza, dostrzegam jeden warunek zarabiania na sprzedaży lootu - trzeba jednak mieć trochę skilli w trade (niższe koszty oraz większa liczba orderów - tak koło 60 to minimum).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...