Autor Wątek: DPS - ile to jest dobrze?  (Przeczytany 2632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
DPS - ile to jest dobrze?
« dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:52:58 »
Czy mogę poprosić bardziej doświadczonych graczy o określenie jaki DPS jest "da radę/niezły/sensownie maksymalny" dla danej klasy shipów?

"Sensownie maksymalny" = możliwy do osiągnięcia bez roku skillowania i wpakowania miliarda w sprzęt, w celu zyskania +10%.

Na przykład latam sobie frytką T1 która ma 133 DPS, ale nie umiem ocenić, czy to dopiero "da radę", czy jest już "nieźle", a może osiągnąłem wynik "sensownie maksymalny".

Pomożecie?  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: DPS - ile to jest dobrze?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:00:16 »
Sensownie maksymalny, to jest właśnie po roku skilowania, ale na sprzęcie T2. :P

A dps nie porównuje się w klasie, tylko statek do statku i zastosowanie do zastosowania.

Na przyklad na Crowie wyciągniesz 50-60 dpsa (przy dobrym wietrze i pełni księżyca), zaś Taranis, który ma mniej niż 200, jest syfiasty.

Z drugiej strony BS snajperski ma ze 300-350, ten sam z działami na close ponad 1000.


Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: DPS - ile to jest dobrze?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:35:48 »
Jest tez sprawa teoretycznego dps vs praktyczny. Jesli dobrze pamietam to np. na thoraxie z blasterami nie da sie orbitowac na optimal antymateri z wlaczonym mwd.

Ellaine

  • Gość
Odp: DPS - ile to jest dobrze?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:42:27 »
BS close: koło 1000
BS sniper: 300-400
BS na misje stankowany po uszy: 400-700
Zmaksowany cruiser na close, przeciętny HAC: koło 300-500

DaBlades

  • Gość
Odp: DPS - ile to jest dobrze?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:49:26 »
Dobry DPS to przy takim samym tanku choć trochę większy niż ma ten drugi  :knuppel2: ;D

Prawda jest taka, że tu bardzo dużo zależy, możesz mieć 600DPSa na Zealocie i nie potrzebować zbyt dużego tanka (o ile umiesz ten dps wykorzystać) a możesz mieć Saca z 300-400 DPS za to tank taki, że nie musisz się śpieszyć.
Wszystko kwestia taktyki, shipa, przeciwnika etc...

Słaby DPS to taki, który przeciwnik tankuje pasywnie = masz blisko kolegów lub masz przerypane.  >:D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: DPS - ile to jest dobrze?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:56:32 »
Może wyjaśnię o co mi chodzi - DPS jest tylko takim miernikiem stopnia wyskillowania statku. Coś jak punkty 3DMarku - to że się ma duży wynik, nie znaczy że Crysis będzie grywalny  >:D

Dlatego liczę, że powrzucacie tu jakieś wyniki, z którymi będę mógł się porównać.

Wyżej padł przykład cruisera - na Thoraxie miałbym jakieś 350-380 na close, wiec chyba nie jest najgorzej.  O0


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Straszny

  • Gość
Odp: DPS - ile to jest dobrze?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2009, 14:05:40 »
zalezy, ja na ruptusiu damage-dealerku (moje skille/impy)  robiłbym tyle:


do tego dochodzi heat, dajacy przez minute 630 dpsa.

Pytanie czy taki Thorax/Ruptuś do czegoś sie przydadzą ? Imo nie bardzo. To tylko cyferki EFT mające bardzo małe przełożenie na skuteczność tych statków w gangu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2009, 14:16:06 wysłana przez Scaryman »