Eve Online > Total Noob Questions

TNQ - Drony

(1/13) > >>

bartoon:
powiedzcie mi do czego sluzo drony?
Mozna je wykozystac do kopania ? jesli tak to jak ?
Napiszcie pare slow ( opcja szukaj w tym forum mi nie chce dzialac cos z serwerem)
Dzieki  z gory za info


Wydzielone z watku ECM drony
Aeny

Doom:
Zastosowania dronek są różne zalezy od typu.
Odpiszę Ci tu bo jeśli ogólny temat dronek był poruszany to prawdopodobnie w którymś z pięciu ogólnych tematów TNQ, a bez sercha to się wole tam nie zbliżać...

Drony można w sumie podzielić na 3 grópy:
a) bojowe - czyli demolujące wrogi okręt 5 rodzajów (małe - na fregaty i inne mniejsze drony przeciwnika, średnie - na niszczyciele, cruzery i larg drony, ale w razie potrzeby można tez próbować wysłać je przeciw mniejszym celom, duże szczuje się nimi głównie pancerniki i większe cele, ale przy pomocy paintera mogą tez natłuc średnim celom, sentry - jeszcze nie mogę używać i nie jestem pewien czy w najbliższym czasie będę latał czymś czemu ich pomoc będzie potrzebna więc nie wiem na co najlepiej ich użyć (ale jest tu w okolicy cały temat o nich) , fightery - używane tylko na carierach i motcher shipach, mają potężny wygar z tego co słyszałem pancernik zjadają w parę sekund)
b) bojowo pomocnicze - czyli wszystkie drony EW (ecm, traking disruptory, weby, paintery) + drony logistyczne (naprawiające shild / armor) z reguły drony z tej grupy działają słabiej niż moduły o analogicznej funkcji, ale do roboty wysyłasz ich więcej
c) drony górnicze - atakuje się nimi asteroidy ;)

bartoon:
no tak tylko powiedz jeszcze jak je uzyc mam jednego w ladowni ale nie ma zadnych opcji  uzycia . Jak nimi sterowac?

Doom:
A to jestem pewien było wałkowane kilkukrotnie, (mam nadzije ze przed gniewem admina uratuje mnie niedziałający serch ;) )
Żeby użyć drony musisz mieć:
-minimum skill drons na 1 (za każdy poziom możesz kontrolować kolejną, do większości wyżej wymienionych dron potrzebujesz tez dodatkowych skili, ale to mam nadzieję sam dasz radę sobie sprawdzić)
-statek spełniający następujące kryteria:
+hangar na drony (drone bay) o pojemności minimum takiej jak duża jest drona (mała 5m3, średnia i górnicza (?) 10, duża i sentry 25, fighter to chyba z 5000, pozostałe to modyfikowane wersje small/med/heavy)
+"kontroler" (w parametrach statku to się chyba bandwitch nazywa) o sile minimum takiej jakiej wymaga drona; zazwyczaj statek ma drone bay nie mniejszy niż bandwitch, ale zwłaszcza u galente może być większy wtedy możesz wozić więcej dron i posyłać te które w danej sytuacji będą najlepsze

Jak użyć?
Będąc w hangarze klikasz ppm na statku i wybierasz open drone bay / klikasz guzior w oknie fitowania i ładujesz do środka drony (oczywiście jeśli możesz ich używać), kiedy wydokujesz będziesz miał na ekranie dodatkowe okno odpowiedzialne za drony właśnie, podstawowe dwie rozwijalne zakąłdki na nim to drony w hangarze i drony w przestrzeni, najszybszą metoda odpalenia dron jest ppm na drony w hangarze i opcja lanch drones, co z nimi potem zależy do czego maja być, ale generalnie trzeba ich cel namierzyć (lock) i ppm na drony w przestrzeni wybrać funkcję engage target, jeśli cel jest w zasięgu operacyjnym dron (bazowo 20 kilometrów, można podbić 2 skilami i jednym rodzajem modułu)

Acha ważne a zapomniałem o tym wcześniej - drony naprawiarki możesz posłać tylko na kolegów ciebie nie będą reperować

Tomash Kovahlsky:
a jesli chodzi o drony gornicze, to (o ile sie nic nie zmienilo, bo ja ostatni raz takich dron uzywalem jakies 2 lata temu), to bedziesz mial opcje "mine" i "mine repeatedly". Roznia sie tym, ze ta pierwsza powoduje, ze dronka leci na asteroide, kopie chwile, wraca do statku, wsadza rude do twojego hangaru i cie orbituje. Druga opcja powoduje, ze zamiast orbitowac twoj statek, dronka ponownie leci na namierzona asteroide.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej