Autor Wątek: Misje w highsec są okropne, empire to zło  (Przeczytany 32630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 01, 2009, 19:30:01 »
No faktycznie muszą chodzić jakieś różne wersje klienta :? mi na ten przykład jak sobie uśredniłem to wychodzi wynik zbliżony do danych lorgiusa, damage statku już niewiele mogę podnieść skilami nie przechodząc na faction rakiety, tank mam taki że już od dawna nie musiałem wiać z misji ani cnr ani drakiem, w 00 też trochę siedziałem, ale w wyjątkowo biednym regionie więc kasa też wolno szła w najlepszym wypadku tempem porównywalnym z misjami...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 01, 2009, 19:40:44 »
No u niego wyszło przy odrobinie szczęścia w przeciętnym systemie 120m/h w 0.0
Mi wychodzi średnio 25m, przy odrobinie szczęścia 30-35m, a i tak trzeba na ratach siedzieć długo, chainować i mieć pusto w systemie (względnie mieć wypasiony DPS i wygryzać innych skutecznością) Szczęścia do TS/oficerów nie mam.

Z misji mam pewne 20m/h a czasami i więcej bez najmniejszych kłopotów i wysiłku.
na urlopie od EVE

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 01, 2009, 19:57:53 »
Ot i tak jest jak człowiek z bólem głowy czyta ścianę tekstu :P Sorry Wilk ;) jednak mamy podobne doświadczenia no może poza masochistycznym zwyczajem full agro :2funny:
Ale i tak zauważ 20kk/h z misji w High i to przy tych lepszych do 30kk/h z raterki w 00. Jednak 00 na plus jest :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lorgius

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:31:35 »
To był prawdziwy przykład akurat gdyż miałem odrobinę szczęścia - 3 razy spawn po 3x1.85 mil każdy umierał średnio w półtorej minuty i dwa średnie po ok 2x1.2mil. Na samych baunty.
Tak być może było bliżej do 30 min jak by zsumować jeszcze loot/salvage.
Tak byłem akurat sam wtedy w relatywnie dobrym systemie który miał tylko kilka beltów.
Tak miałem szczęście trochę tego dnia bo następnego już mi 650k wyskakiwały.

Tak jak powiedziałem trochę szczęścia też potrzeba. Nie zmienia to faktu że w misji jedyny fart na jaki można liczyć to że w loocie wypadnie jakiś arbalest hml albo 425mm prototype wtedy śmiało można podnieść dorobek o nestępne 10-20 mil ale to nie zdarza się aż tak często.

Nie używam faction fitów, misji wylatałem swego czasu tysiące o ile w drake'u tank był łatwy dps słaby o tyle w ravenie miałem kłopot z capem zawsze bo używałem t2 xl gdyż  large był po prostu za słaby.

W misji trzeba siedzieć przez tę bitą godzinę ubijając, pilnując tanku/capa, lootując i robiąc salvage. U h-quality agenta są takie misje w których bez faction fitów nie da rady tankować całego stage'a dłużej niż przez chwilę a nawet z faction fitami może być to niemożliwe.

Oczywiście można latać u gorszego agenta ale dorobek jest mniejszy. Być może nie zbierając i nie robiąc salvagu można "łatwo" dobić do 20 mil. Ale ja lubię znajdować różne ciekawe rzeczy szczególnie gdy trafi się na jakąś perełkę ze wspomnianych powyżej.

Nie chcę się spierać o szczegóły faktem jest, że 0.0 pozwala szybko uzupełniać portfel a w końcu po to się lata żeby postrzelać do ludzi. Jak ktoś kiedyś powiedział - zakładaj, iż lecąc na pvp stracisz statek - jeśli go nie stracisz będzie to po prostu nieoczekiwany bonus. Proste i prawdziwe - pozwala uniknąć rozczarowania a przede wszystkim rozsądnie planować.
Nigdy jeszcze nie udało mi się wyciągnąć w empire z misji l4 100 mil po średniej sesji z eve. Po prostu nie jestem w stanie siedzieć te bite 5-6 godzin tłukąc misje. Zbyt żmudna praca i tyle. W 0.0 spokojnie 200 mil + salvage wyciągałem i to mając jeszcze czas nawet na cta jak się jakiś rowing zaplątał i przerwy w trakcie.

Voulture

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:34:42 »
Z paskow Stain Isztarka wyciagalem z salvagem i lootem 60m+ na godzine na srednich chainach. Jak nie ma chainow to spawny gorsze i mniej isk/h ale czesciej sie trafiaja factiony wiec w sumie jeden pies. Na misjach w hi secu nie zdobedzie sie nawet polowy tego. Nigdy nie dociagnalem standa do misji lvl 4 w 0.0 wiec nie wiem czy wiecej niz z ratow czy nie ale podobno warto.

shadd

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:50:54 »
Mój pierwszy post więc się przywitam.
20 mln/h na misjach to wydaje mi się raczej mało. Przykład sprzed chwili. Smuggler Interception (Angels) 3,5 mln reward od agenta, LP warte jakies 10 mln, bounty 7,5 mln, loot+salvage ok 6 mln (same smieci, moze byc sporo wiecej czasami) razem ok 27 mln, czas 25 min, specjalnie patrzylem na zegarek ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 01, 2009, 22:04:16 »
Dodałbym od siebie, że po pierwsze, kupa początkujących kerbirów wtapia shipy na misjach na potęgę (opieram się na statystykach!), a po drugie zrobić misję to nie jest największy sukces - najwięcej kasy przynosi sprzedaż lootu, tylko trzeba umieć to robić. I znów śmiem twierdzić, że kupa ludzi opycha to byle jak i byle gdzie, zwłaszcza gdy nie mają skilli w trade.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

White_Haven

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 02, 2009, 00:04:00 »
Trafienie dobrego agenta w 0.0 to żyła złota. Miałem takiego przez parę dni dostępnego w Venal kiedyś. Bonus za robienie misji w 0.0 jest olbrzymi i można natrzepać więcej kasy niż z ratowania (no chyba że ktoś ma bardzo dobre chainy albo trafi oficerka). Loot i salvage jeszcze bardziej uwypuklają tą różnicę, a to co można dostać za LP u pirackich frakcji podciąga zarobki o kolejne miliony do góry.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:11:46 »
Sorry jeśli już ktoś o tym wspomniał, wszystkie posty są bardzo interesujące, ale musiał bym poświęcić sporo czasu żeby je przeczytać a monitor pali mnie w oczy. OK, odbiegając na chwile od haseł "misje lvl4", "null sec" itd. powiedzcie dlaczego ktoś pracujący w Warszawie miałby zarabiać mniej od robiącego to samo gościa z Bytomia, albo Kielc?

Mosiek

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:18:26 »
Źle zadane pytanie. Dlaczego ktoś pływający po bałtyku ma zarabiać mniej niż ktoś pływający u wybrzeży somalii?
Chodzi o risc vs reward.

Ellaine

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:18:50 »
Pytanie jest dlaczego robotnik pracujący w Warszawie miałby zarabiać więcej niż poszukiwacz złota ryzykujące życie w Rio Grande w 18 wieku :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:27:13 »
Jeśli pijesz do tego że w hisecu jest mniejsza kasa na misjach niż w 0.0 to dokładnie koledzy mają racje że chodzi o ryzyko.

Hi sec to centrum miasta pod komisariatem.
Low sec jest powiedzmy jak Sarajewo w trakcie wojny. Jak wiesz jak się poruszać to może cie snajper nie zdejmie.

0.0 - cóż - null sec jest jak kraj spustoszony wojną i kontrolowany przez bandy morderców. Jeśli chcesz tu robić misje musisz być w dobrej bandzie albo się jej opłacać.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:34:45 »
 Wybiliście mnie z tropu który sam sobie obrałem  :buck2:
 
Chwile się zastanowiłem "Why the fruk you ask this question Nosum?" i doszedłem do konkluzji, że właściwie od dwóch lat moim głównym źródłem dochodów są właśnie te wygodne misje lvl4(wpadnij, rozp, odbierz nagrodę). Tylko dzięki nim nie płace za grę, mam kase na statki, skille, moduly, materiały.. więc prawdopodobnie czy sobie tego chcę czy nie, podświadomość zawsze będzie mi wysyłać sygnały mówiące, że nie życzy sobie żadnych zmian w zakresie funkcjonowania misji lvl4. Może to to ??? a może nie  :P

..i właściwie tyle, co bym nie dodał(a chętnie bym sporo dodał >:D) jedynie potwierdził bym to co napisałem powyżej. "Empire i powiązane z nim misje lvl 4, które bez ryzyka dają za duży zysk to zło(...)".

PS
korci jak cholera.

amra

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:39:23 »
Moje doswiadczenie, mówi że jak zabijam NPC w 0.0 przy pomocy bs lub hac to i nie zbieram loot-u to mam tyle samo co lvl4 w empire.

Eldoradlo dla mnie  w 0.0 pojawiło się natomiast po zakupie maruder-a.
Ratty klepie w cyklach 2h od czasu do czasu( brak cierpliowści oraz w 2h napelniam cargo na carrier-ku), paski zawsze jakis skunk lub exe mi wczesniej wyczajnuje ;). W 2h maruderem zbierajac wszystko z pasków wyciskam łącznie 180 do 280 mil isk. 30-50 z bounty, 50-80 salvage ( sam buduje rigi z salvage ),  100-150mil isk.
No ale trza się mocno pilować, minusy naprawde staraja się mnie dorwać od czasu do czasu.

Osobnym bonusem w 0.0 sa DB ale to trza mieć szczęscie. A słyne officery na paksach ? tak słyszałem że bywaja, ale ja nie widziałem przez ostanie 3.5roku żadnego :(


PS: Info dla killerów, mój maruder już w empire i zstanie tam aż ostatni pl/goon zginie w Delve :D

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 19, 2009, 15:15:03 »
Wiesz jest tylko jeden problem. Po wprowadzeniu takiej zmiany bedziesz mial 5 kolejnych plusow z ktorymi bedziesz sie musial podzielic ratami. I cholera wie ile dodatkowych pszczol ostrzacych zadla na twoj teren. Tam gdzie teraz jest jeden hulk beda trzy i orca. Cena statkow i T2 pewnie utrzyma sie na w miare stalym poziomie w zalerznosci jaki % mineralow pochodzi z przemialu modow t1 z misji. Cena namedow pojdzie pewnie do gory masakrycznie zwlaszcza large ktore leca praktycznie tylko z L4 o lataniu z rigami na pvp tez pewnie bedziesz mogl zapomniec. Model w ktorym sie zap przez miesiac dzien w dzien po kilka h zeby zlorzyc zrigowanego bsa na best named swietnie sprawdza sie w normalnym mmo ale nie w eve gdzie sprzet mozna stracic bezpowrotnie przy wtopie. Druga opcja bedzie poswiecenie ponad 6 miesiecy na wyskilowania bsa na full t2. Jak myslisz ilu nowych graczy pojdzie na cos takiego?

jasio2k

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 28, 2009, 12:47:04 »
Ja musze przyznac ze robilem misje przez jakies 4 mc jak zaczolem grac i tak... odstawilem gre na nastepne 6mc bo bylo nudno ... Pozniej przenislem sie do 0.0 i jednak tam jest najlepsza zabawa.

Danthor

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 07, 2009, 12:45:27 »
Witam wszystkich! Bardzo zaciekawił mnie ten temat i różne poglądy wypowiadających się tutaj. Jestem graczem z ledwo ok. 1,5 miesięcznym stażem - nOObem ;] Dobrze wiedzieć, że nie wszyscy tutaj chcą zaciągnąć nubków do low seca, tylko po to, aby mieć więcej łatwego mięsa do odstrzału - nie bądźmy naiwni, Empire jest solą w oku dla takich graczy:)

Póki co mam Drake'a. Wczoraj pokusiłem się o misje 4 lvlu (jak tylko moge zawsze sobie latam misje z kumplem - ja strzelam, on zbiera złom, idealna symbioza :) ) niestety to nie był dobry pomysł, bo zła interpretacja misji i błędne wwarpowanie się do środka przyniosło taki efekt, że zostałem warp scramblowany i zniszczony przez chmare Bs'ów. Jedyny efekt to zniszczenie warp scramblerow przez moje dronki tak, że w godzine potem wróciłem i dokończyłem zemsty salvagując ich do ostatniej śrubki i kabelka! :) ...oczywiscie w miedzy czasie robiąc skilla na warp stabilizer, ktory juz zawsze bedzie w składziku modułów - just in case!
Bolesne doświadczenie kosztowało mnie 100mln i pewnie tydzień haruwy w celu odrobienia strat -.- Nawet w highsecu dla nubka bywa niebezpiecznie:P Nie wierzę, że nikt nie popełniał na poczatku błędów :P Na stratę kolejnego BC mnie nie stać i tu dochodzimy do low seca..

...moje doświadczenie z low sec było jeszcze na trialu, kiedy to niczego nieświadomy pierwszy raz wleciałem do(badz leciałem przez) 0.4 i w kilka sekund później z mojej fregatki zostało jajko nie wiedząc nawet czemu i o co biegało... nie oszczędził nawet jajka totalnego nuba ://
Sporo gralem w OGame utrzymując się spokojnie w top100 ze swoją flotą, ale zawsze miałem zasadę "żyj i daj żyć innym". Nawet tam mając totalną przewagę, nie podniecało mnie farmienie przeciwnika do gołej ziemi. Setka takich dręczycieli wystarczyła, aby po roku uniwersum wyludniało się o połowę zniechęconymi graczami. Nie mówię, że się nie mylę, nawet nie śmiałbym twierdzić, ze jest inaczej, po prostu takie mam odczucia. Dlatego tutaj raczej nie postąpie jak ten pirat/camper, który tak bohatersko pokazał swoją wyższość zabijając nawet jajko. Po OGame też na pewno górnictwo mnie nie interesuje heheh

Dzieki, pozdro.

Straszny

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 07, 2009, 12:59:11 »
....a wystarczyło mieć ubezpieczenie

poza tym na scramblujące frejki WCS nie jest dobrym pomysłem... a co jak bedą 2? a 3? przy 4 wsadzisz 4 WCSY? Wiesz jak dużą kare daje każdy taki moduł ? Drony light rzucaj z swojego beceka na takie statki - a zeby robiły to szybciej podskilluj je sobie lepiej.


gosti

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 07, 2009, 13:14:12 »
....a wystarczyło mieć ubezpieczenie

Czysty drake nie kosztuje 100m. Poza tym ubezpieczenie w Hi-secu to strata kasy na dluzsza mete.

Danthor

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 07, 2009, 13:19:29 »
ubezpieczenie to podstawa, ale za rigi i moduły t2 to mi kasy nie oddało hehe ;)
błedem było po prostu złe zinterpetowanie przeze mnie 4 początkowych shipow, z ktorych każdy był triggerem no cóż :D

Ganiles

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 07, 2009, 13:22:17 »
...oczywiscie w miedzy czasie robiąc skilla na warp stabilizer, ktory juz zawsze bedzie w składziku modułów - just in case!

nie rob tego nawet jesli zapelnisz wszystkie lowsloty warp core stabilizerami to moze okazac sie ze jedna fregata wiecej Cie scrambluje, a wtedy statek (nie mylic z okretem) bedzie sie nadawac tylko do wozenia tritranium.

Masz malo skilli i nie znasz misji wiec najlepsze wedlug mnie co mozesz zrobic to wzmocnienie tanka.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 07, 2009, 13:24:34 »
Cytuj
Drony light rzucaj z swojego beceka na takie statki - a zeby robiły to szybciej podskilluj je sobie lepiej.
A dla pewności daj wsparcie głównego uzbrojenia. Drak na twoje szczęście jeszcze strzela takimi rakietami które są w stanie poszatkować takie cholerstwo do spółki z dronami w parę sekund.
Cytuj
Czysty drake nie kosztuje 100m. Poza tym ubezpieczenie w Hi-secu to strata kasy na dłuższa mete.
Ale zawsze to to te 30 do 40kk mniej do odrobienia, a jak ma się młodą postać to podstawa pozwalająca prosperować na początku, bo wtopa shipa nie kończy się cofnięciem do misji o level gorszych na tydzień czy dwa, a nawet jeśli nie zniweluje tego efektu to może go wydatnie skrucić
Cytuj
błedem było po prostu złe zinterpetowanie przeze mnie 4 początkowych shipow, z ktorych każdy był triggerem no cóż
Chyba wiem o jaką misję chodzi,  :knuppel2: ale mnie tam nigdy nic nie próbował scramblować, z drugiej strony żadko kiedy dolatywało bliżej niż na zasięg frakcyjnego disrupa...  :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 07, 2009, 14:24:58 »
Kto lata zrigowanym BCkiem na T2 ten nie jest noobkiem tylko rozrzutnym bogaczem, i nie zasłguje na ulgowe traktowanie. Prawdziwy noobek dzielnie leci cruiserem T1 bez rigów i na niedorobionym ficie named i nad takim piraci czasem się piraci litują (przynajmniej my się litowaliśmy kiedy piraciliśmy :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje w highsec są okropne, empire to zło
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 07, 2009, 14:34:00 »
Przeca pisał ze poleciał tam frytką, z tego co piszesz to powinniście udawać ze nawet tego nie zauważyliście :P tyle że nie wszyscy w low tak postępują...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.