Autor Wątek: TNQ - Eksploracja  (Przeczytany 32316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2010, 11:34:18 »
Nie wiem, jak to jest z tymi deep space probami, ale w przypadku zwykłych sond i statku, to doświadczony gracz robi to znacznie krócej niż minutę. Pomaga mu przy tym tez skaner kierunkowy. Dzieki temu może wyskanować obiekt nawet za pierwszym podejściem (choc pewnie i troche szczęścia w takim przypadku potrzeba). A jak system duży i mozna uprzednio własne sondy "ukryć" przed skanerem kierunkowym celu to już miodzio zupełne ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 06, 2010, 11:35:18 »
Jak to jest obecnie z respawn anomalii? Po downtime jest całkowity wysyp wszystkich od nowa czy tylko tych "zrobionych"? Ktoś mi jeszcze mówił że podobny respawn jak po downtime jest jeszcze wieczorem, jeśli to prawda to wiadomo kiedy dokładnie?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 06, 2010, 11:55:24 »
Ale chodzi o anomalie w WH czy w empire? Dla tych w WH DT nie ma wpływu (poza zmianą sygnatur anomalii). O drugich (tych spoza WH) mam marne pojęcie :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 06, 2010, 12:17:28 »
Chodzi o te w empire. Na razie przynajmniej :)

Morbius

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 06, 2010, 12:17:54 »
tak offtop przy okazji
zmiana sygnatur sigów i anomalii po dt (tych już wcześniej istniejących i wyskandowanych) to totalna porażka, CCP powinno to poprawić.


Nie wiem dokładnie czy są jakieś timery w ogóle respawnu ale mnie się najlepiej szukało tak między dt a 16 PL (jeśli idzie o empire).
Podejrzewam że jest podobnie jak w w-space z tym że tu anomalie i sigi są w puli region albo konstelacja - kończysz anomalie to znika i pojawia się gdzie indziej w w/w obszarze.

Bratis

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 13, 2010, 10:26:25 »
mam prosbe otoz wykonuja misje tutorialowa chyba , polagajaca na scanowaniu przestrzeni.misja sie nazywa :Gravimetric Site Scanning

Gravimetric Site Scanning





Mission briefing
So far you’ve proven you can discover a Cosmic Anomaly with the On-Board Scanner and that you understand in basic terms the difference between Cosmic Signatures. Now we’re going to retread the steps you just took in more detail and have you properly scan down one of each signature type. This will demonstrate to us that you not only have an understanding of the different signatures, but also the skill to find each of them. If you haven’t begun training for the use of Core Scanner Probes, then you should start as soon as possible. Remember – you can only find Cosmic Signatures by using Core Scanner Probes.

Your first task is to discover a Gravimetric signature somewhere inside this system. You will only find the target site in here, so don’t waste your time searching anywhere else. This is not a real asteroid cluster you are looking for, Bratis Ghhar, it is another controlled training environment, so there will be no hostile vessels inside and the asteroids themselves cannot be mined for profit. It is hidden though, just like a real one would be, and will need to be scanned down. This won’t be easy, Bratis Ghhar. Expect a much harder challenge than On-Board scanning. I’m confident you’ll get the hang of it eventually though, just be patient and I’m confident you’ll find the site. Once you have managed that, your only task is to recover another “Proof of Discovery” document from inside. It will serve as physical evidence that you discovered the area.

Take this passkey with you when you begin your exploration, you will need it to access the second room of the area with the “Proof of Discovery” documents inside. Obviously, we only want capsuleers-in-training to be able to get that far.

This mission expires in 5 days, 22 hours and 22 minutes.

Gravimetric Site Scanning Objectives
The following objectives must be completed to finish the mission:


Item
one unit of Proof of Discovery: Gravimetric (1.0 m³)





Hints and tips for Gravimetric Sites
- The lower the security status of a system, the better the ore you can find in such sites.
- Gravimetric sites often have better ore than asteroid belts.
- In real, non-training Gravimetric sites, you can expect pirates. They might not always show themselves immediately too, so be careful. Sometimes they will wait until you start mining.
- If the asteroids inside a site are mined out, the area will obviously no longer be detectable to scanners. No asteroids, no signature.
- Asteroid clusters shift over time. They will never remain in any one position for very long. Most miners agree that the time period is approximately three days. After that, signatures tend to vanish as debris and other slowly drifting matter obscures them and prevents a clear scan.

Wyglada to tak wylatuje z bazy wypuszczam probe , scanuje podaje mi mocny sygnal 99.99 i odleglosc 0,98 u .Mimo ze mam go w wybikach nic nie moge zrobic .Ani tam polecieiec zadnego targetu.
Gdy probe odwolam i puszcze zwykly scaner nic .
poprzednio znalazlem anomalie kolo ksiezyca startowego.Nie wiem kompletnie co mam robic .
Mozna prosic o pomoc?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 13, 2010, 10:37:35 »
Misji tutorialowych wszystkich nie zrobiłem (z pewnoscia nie tych od skanowania). Ale standardowo by warpnąć na wyskanowana lokację musisz ją wyskanować na 100% (nawet nie na 99,9%). I wypada do tego skanować 4 sondami (jak ktos sie upiera to i większą ilością). Moze w tutorialu jest nieco inaczej ale i tak musisz miec chyba lokacje na 100% wyskanowaną. Kombinuj z probami. Zwiększ moc sygnału, przestaw ja trochę itp.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 13, 2010, 10:38:57 »
Wyglada to tak wylatuje z bazy wypuszczam probe , scanuje podaje mi mocny sygnal 99.99 i odleglosc 0,98 u .Mimo ze mam go w wybikach nic nie moge zrobic .Ani tam polecieiec zadnego targetu.
Gdy probe odwolam i puszcze zwykly scaner nic .
poprzednio znalazlem anomalie kolo ksiezyca startowego.Nie wiem kompletnie co mam robic .
Mozna prosic o pomoc?

Do skanowania probami używa się kilku prob, ale może na tutorialu jest to łatwiejsze.

Tak czy siak, obejrzyj tutoriala, poducz skilli z "astrometric" w nazwie, uzyj fregaty z bonusem do skanowania (Heron, Magnate, Imicus, Probe), lub wstaw rigi.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 10:47:28 wysłana przez Mona X »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2010, 11:01:18 »
Teoretycznie tutorial wykonać można nie skilując dodatkowo lub wbijając potrzebny skil na 1...
Ile sond dostałeś od agenta? I czy są to takie sondy jak na markecie czy jakieś z dopskiem "cywilian" czy podobnym sugerującym że to niskiej jakości sprzęt przydatny w tutorialu?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Morbius

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 13, 2010, 13:09:16 »
nie wiem jak w tutku ale normalnie nie ma nic trudniejszego do wyskanowania w empire niż gravimetric - może kwestia zbyt słabego sprzętu i skili ale tutorial ? :uglystupid2:

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2010, 13:20:25 »
Na tutek właśnie misje są z "lekka" uproszczone - cywilnymi codebraker / analizer otwierasz puchy na pseudo archeo / hack saitach. Do tych modułów nie wymagane są żadne skile ale regularne hack / arche traktują takie mody analogicznie do tego jakbyś ich nie miał. Tym się kieruję pytając o sondy jakie dał agent. Ponadto sądząc po okazjonalnym marudzeniu kadetów w Akademii na skilowanie do szkolenia z exploracji to ten tutek jest do przejścia bez tych skili (albo pawie bez nich) :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.