Autor Wątek: TNQ - Eksploracja  (Przeczytany 32170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

derri

  • Gość
TNQ - Eksploracja
« dnia: Styczeń 28, 2009, 13:28:45 »
Witam wszystkich serdecznie!

Od niedawna gram w eve, nie szczędzę sobie czasu na forach i guidach ale mam jednak pewne pytanie, które chciałbym zadać bezpośrednio bardziej doświadczonym :) Otóż - jestem na etapie battlecruiserów, zacząłem robić misje 3go lvlu i jest przyjemnie. Ale. Interesuje mnie to co wyczytałem o eksploracji i teraz:
- czy na tym etapie gry ma sens skillowanie pod eksplorację?
- czy "znaleziska" (mam na myśli te przy których trzeba wydobywać/walczyć, bo reszta to jasna sprawa) będę w stanie "obsłużyć" sam?
- i przede wszystkim - jak jest z opłacalnością eksploracji? mając na względzie isk/hour - czy bardziej opłaca się jednak poświęcić ten czas na misje? a jak ma się to finansowo np. do kopania?
- czy może ktoś jest w stanie polecić mi inną mini-profesję wartą uwagi? bo nie znalazłem żadnego guide'a szerzej opisującego tego typu możliwości

Sprawa druga (pewnie banał, wybaczcie): czy mając alt'a na tym samym koncie mogę przekazywać kasę/itemy między postaciami? ewentualnie - czy np. po oznaczeniu bookmarka po eksploracji, mogę jakoś tą lokację odnaleźć już na innej postaci?

I ostatnia - czy opłaca się robić alt'a dajmy na to pod kopanie czy to kompletna strata czasu? Tzn. ujmując sprawy krócej - czy bardziej opłacalne będzie granie for fun [misje, eksploracja, pvp] jedną postacią, a w wolnym czasie kopanie drugą, czy zarobki są na tyle porównywalne, że kierować się tylko tym co mnie bardziej bawi? :) Bo jednak po coś ludzie kopią ;P

Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że za bardzo się nie rozwlekłem :)

Pozdrawiam wszystkich i witam się z forum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 13:54:20 wysłana przez Xarthias »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: eksploracja i kilka innych pytan początukjącego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:44:40 »
Nie odpowiem Ci na pytania wprost, bo sam mam wzglednie niewielkie doświadczenie w tej kwestii i na pewno wiele osób chętnie Ci pomoże. Chciałbym jednak zauważyć, że nowy dodatek, który wyjdzie 10 marca znacząco zmieni zarówno sposób prowadzenia eksploracji (inne moduły, proby, których zasięg sam określasz, zmiana znaczenia poszczególnych skilli), jak i jej efekty. W związku z tym, wydaje mi się, że najkorzystniejszą opcją dla Ciebie byłoby po prostu poczekać, ewentualnie trenując po drodze odpowiednie skille (Astrometrics, Astrometric Pinpointing, Astrometric Triangulation, Signal Acquisition)

Goomich

  • Gość
Odp: eksploracja i kilka innych pytan początukjącego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2009, 14:01:44 »

Od niedawna gram w eve, nie szczędzę sobie czasu na forach i guidach ale mam jednak pewne pytanie, które chciałbym zadać bezpośrednio bardziej doświadczonym :) Otóż - jestem na etapie battlecruiserów, zacząłem robić misje 3go lvlu i jest przyjemnie.

Yyyyyyy, na misjach?

- czy na tym etapie gry ma sens skillowanie pod eksplorację?

Jasne.

- czy "znaleziska" (mam na myśli te przy których trzeba wydobywać/walczyć, bo reszta to jasna sprawa) będę w stanie "obsłużyć" sam?

Tak.

Sprawa druga (pewnie banał, wybaczcie): czy mając alt'a na tym samym koncie mogę przekazywać kasę/itemy między postaciami?

Tak.

I ostatnia - czy opłaca się robić alt'a dajmy na to pod kopanie czy to kompletna strata czasu?

Strata.

Tzn. ujmując sprawy krócej - czy bardziej opłacalne będzie granie for fun [misje, eksploracja, pvp] jedną postacią, a w wolnym czasie kopanie drugą, czy zarobki są na tyle porównywalne, że kierować się tylko tym co mnie bardziej bawi? :) Bo jednak po coś ludzie kopią ;P

1. Robienie skilli do misji, czy eksploracii da ci przy okazji dobre skille do PVP. Robienie skilli do kopania, da ci dobre skille do kopania.
2. Misje są lepsze od kopania. Dostajesz iski za misje, iski z bounty, LPki, loot (który możesz sprzedać, lub przetopić na minsy), salvage i dostęp do fikusnych rzeczy w LP Store. W przypadku kopania masz minsy.

derri

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2009, 14:20:13 »
a jak z zarobkami z eksploracji a z misji? bo oprocz tego ze mnie to ciekawi to chcialbym tez wiedziec czy dochody sa sensowne :)

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2009, 15:26:29 »
a jak z zarobkami z eksploracji a z misji? bo oprocz tego ze mnie to ciekawi to chcialbym tez wiedziec czy dochody sa sensowne :)

O ile mi wiadomo to w imperium najbardziej opłacalne są misje L4. Eksploracja jest na szarym końcu. Robi się ona opłacalna dopiero w systemach 0.0.

Skilowanie alta ma sens tylko na osobnym koncie. Te trzy postaci, które dostajesz z kontem nie mogą skilować jednocześnie. Zatem jeśli potrzebujesz górnika to szybciej będzie wyskilować kopanie na głównej postaci bo będziesz miał na niej skille do uczenia.

Robienie alta na tym samym koncie ma sens gdy:
- wystarczają nam skille startowe (na wejściu masz 800tys SP dość różnie rozłożonych)
- przenosimy już wyskilowaną postać z innego konta (za dodatkową opłatą w euro)

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2009, 15:28:52 »
Zarobki z misji są w miarę stabilne - zależnie od sprzętu i organizacji pracy zarobisz 20-50 milionów na godzinę. Misje są dostępne w całym empire - highsec i lowsec, oraz w niektórych regionach 0.0. Misje są bezpieczne i bezstresowe. Zasób jest nieograniczony, tzn jeden system potrafi wyżywić jednocześnie nawet kilkuset misjonarzy.

Eksploracja jest mocno uzależniona od szczęścia i terenu. Eksplorując highsec zarobisz raczej słabo, w lowsecu lepiej, w 0.0 całkiem dobrze. W eksploracji przy odrobinie szczęścia znajdziesz w 0.0 plexy warte setki milionów i więcej, do zrobienia w kilka osób. Można trafić ukryte paski dla górników, sprzęt do inwencji i chmurki do narkotyków (ale tylko w niektórych miejscach w galaktyce). Eksploracja to zasób bardzo ograniczony - wystarczy kilka zapalonych osób by zeżreć wszystkie plexy z eksploracji z kilku i więcej systemów. Daje więc prawdziwie bajeczne wyniki dopiero kiedy eksplorujesz tereny po których lata mało ludzi. Eksploracja terenów gęsto zaludnionych oznacza wyrzucanie sond w błoto.

Górnictwo da Ci do około 10 milionów na godzinę w imperium i do około 30 milionów na godzinę w niektórych regionach 0.0 lub na ukrytych paskach (z eksploracji) w całym 0.0.


Oxylan

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:57:30 »
Caly system skanowania sie zmien co za tym idzie jest przyslosc w tym temacie,za lekko ponad miesiac CCP uraczy nas nowym dodatkiem w ktorym pojawią sie wormholes,statki t3 i cala masa nowych bajer,pojawią sie nowe sondy oraz proby,mozliwe a raczej pewniak ze dojda tez nowe skile w dziale skanu ale nie bedzie to raczej jakis uber hardcore.

A w tym wszystkim najfajniejsze jest to ze kazdy bedzie miec szanse na wormholes od nooba po obcykanego gracza.

Tu jest nowy dev blog na temat wormholes i cala masa odpowiedzi by CCP http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=616

Jesli o kase chodzi to pewnym zrodlem zarabiania są misje,ratowanie w 0.0 czy kopanie ale jesli mowa o szybkim dorobku to tylko i wylacznie misje przynajmniej na start,robiac misje masz stale i pewne zrodlo zarobkowania,z skanowaniem jest troche inaczej,to takie robienie czegos w ciemno moze cos bedzie a moze nie,po prostu trzeba to lubic i byc cierpliwym.Nie raz moze sie okazac ze ktos stracil caly dzien i nic nie znalazł ale tez jest nikla szansa ze raz na miesiac znajdzie sie cos rare i wtedy w 5min mozna zarobic tyle co przez caly miesiac na misjach lvl 4.

Co do zarobkow z skanowania to podam Ci kilka przykladow.
Plex 5/10  szansa dropu itemu za max 2b ,ponoc gisti a type small sb leci juz z plexow 3/10 ponoc...

Plexy 7-10 szansa na lot o wartosci do 4bil isk z tym ze solo tego nie zrobisz i raczej tylko w 0.0,wiec potrzeba ekipy.A jesli nawet zrobisz to musisz miec sporo sp.

Hakowanie puszek to czasem i 200mil za dobrą puszke jak nie wiecej bo bywaja pbc z kilkoma runami na esoteric ship data interface itp czy tez bpc na rigi t2 oraz decyptory ktore czasem kosztuja 60mil za sztuke a moze byc ich kilka.

Skanowanie to tez szansa na rare bpc na szpilki ktore sa warte do 800mil isk,czy tez szansa na drop bpc na fakcyjnego bsa,warty 700mil.

Szansa na wyskanowanie tlustych kopalni gdzie sa ore b dobrej jakosci,top rare kopania to chyba 2-3b po wykopaniu takiej do cna,sredniej jakosci ukryte kopalnie to 200-600mil iskow.Taką kopalnie mozesz oddac komus albo sprzedac bookmarka,mozesz tez sam kopac jesli masz dostep do czegos co kopie sprawnie i szybko oraz jesli masz ochrone bo takie kopalnie za 2b + sa postawione na dynamicie gdzie raczej trzeba gangu i solo kopac sie nie da.

Pozdro Oxy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 22:08:39 wysłana przez Oxylan »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:34:26 »
No ale to co pisałeś to max. Średnio to dużo gorzej wychodzi.

Ja dość regularnie łupie 6/10 sanshowe i powiem że bez rewelacji.
Za plexa bounty+tiery to niecałe 100 baniek.

A  z dropem bywa różnie. Fakt że można corpum  a-typa za 700 baniek trafić albo med reperke za 400 ale to rzadkość. No i wiadomo bpc na nidhmara ale to też rzadkość.

A robienie solo to masochizm. W 2 chary (tanker+damage dealer) luźno robisz sobie w 30-40 min jak masz fajne stateczki do plexowania.


EDIT
Zresztą chłopak o empire pisze.


Derri różnica jest taka że na misjach sobie policzysz ile mniej więcej do przodu wyjde. Możesz sobie też zaplanować to i owo i np. wybrać że zbierasz jakiś konkretny item ze sklepu bo na markecie akurat dobrze stoi.

A eksploracja to random. Czasem popieści i masz contener isków innym razem ledwo kase za amonicje zwróci.


edit2
Zreszta co ja się po pijaku rozpisuje Archen i Albi dobrze piszą wyżej.
Oxylan ma niby racje ale dobrze zaznacza że to MAX.
I takiego MAXa sie trafia raz na 10++ plexów.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 22:46:12 wysłana przez Yogos »

Oxylan

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:17:13 »
Yogos zgadzam sie z wszystkim co piszesz,prosil o podanie ewentualnych zarobków wiec zapodalem  max przyklady,zeby go zmobilizowac do tej dzidziny i przedstawic to w dobrym swietle hyhy o ile ma jeszcze ochote...siur nie wyglada to tak wesolo,jesli byloby inaczej to rare itemy nie kosztowaly by po 4bil,fakt jest taki ze takich itemow jest na kontraktach kilka np na kontraktach po kilka gistow shield bosterow czy 15 corpum a type eman,przy 40.000 ludzi na serwie czy jak kto woli 180+k kont to smieszne ilosci takich itemow,co obrazuje zarabianie z wyskanowanych plexow itp...szanse na rare itemy sa marne.

Wspomniales o DeD 6/10 mialem to samo,zrobilem kilka 5/10 czy 6/10 w stain swojego czasu jak tam bylem i mialem zonki same,raz wypadl item za 100m.. podzialka na 3 osoby bo ciezko bylo = strata czasu bo plex ciezki byl i lot marny,takie sa relia.

Co do misji na szczecie gra jest tak zrobiona ze zarabia sie etapami,robiac lvl 1 stac Cie wypas frejke pozniej na lvl 2 dorobic sie mozna na bc,na lvl 3 zbieramy na bsa a pozniej to juz tylko farma na marudera czy tam Nightmare ^^ albo jak ktos woli farmi sie misje zeby miec na shipy do pvp.





derri

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2009, 01:21:40 »
dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

ale tak uogólniając - czy zabawa w eksplorację na etapie 2mln sp w hi-secu w ogole ma sens? czy po prostu zmarnuje czas ktory powinienem przeznaczyc na farmę misji lvl 3 ? :P i jak to się ma do robienia w hi-sec 4ek a eksploracji na tym etapie? pytam z perspektywy gracza, który jeszcze przez 3 miesiące o zabawie w 0.0 może zapomnieć a szuka sposobu na urozmaicenie gry ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2009, 02:00:31 »
W Eve nic nie powinienneś. Jakkolwiek misje są pewnym sposobem zarobku w ciągu najbliższych miesięcy a eksploracja to ulotne nadzieje na zyski w przyszłości, rób to co Cie bawi.

Rehad

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:35:52 »
NIepolecam exploracji jako podstawowego zrodla gotowki .

To jest zawsze losowe czy cos wypadnie czy nie . Na poczatek lepiej dobij do misji lv 4 i klep je ale z glowa :)

Np. U jednego agenta wyskakuej ci misja np : Assault albo Blockade , skoncz ja zrob salvage ale jej nieoddawaj :) Nastepnego dnia lub po dt zaraz  ja znowu i tak przez te 6 dni bodajze . Oplaca sie tak robic ze wzgledow zarobkowych , w miedzyczasie mozesz podleciec do innego agenta i robic u niego misje . Idealnie jest jak masz 2-3 agentow lv4 blisko i np u 2 z nich dochodowe misje w "zawieszeniu " z dochodowych misji mozna wyrwac spora kase .

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:08:17 »
To ja się dorzucę ze swoimi pytaniami bo ostatnio bawie sie misjami cosmos, a i pleksów trochę przy tym znalazłem i uważam je za zabawniejsze i bardziej dochodowe:

-  Jaki jest maksymalny poziom plexa który można dorwać w high secu?
-  Czy sec sytemu wpływa na poziom plexa, a przy okazji szanse jego znalezienia?
- Które anomalie wyłapane muliti sondami to plex? Unknown?
- Trochę nie eksploracyjne, ale czy jest gdzieś godna zaufania lista stacjonarnych pleksów i przy okazji jaki jest ich najwyższy poziom w high?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

F3d4jk1n

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2009, 07:23:51 »
To ja się dorzucę ze swoimi pytaniami bo ostatnio bawie sie misjami cosmos, a i pleksów trochę przy tym znalazłem i uważam je za zabawniejsze i bardziej dochodowe:

-  Jaki jest maksymalny poziom plexa który można dorwać w high secu?
Zdaje się 3/10

Cytat: Doom
-  Czy sec sytemu wpływa na poziom plexa, a przy okazji szanse jego znalezienia?
Tak.
Cytat: Doom
- Które anomalie wyłapane muliti sondami to plex? Unknown?
Anomalie to proste spotkania z wrogiem, które możesz wyłapać wokół planet za pomocą skanera pokładowego, Cosmic Signature to już konkretne plexy które dzielisz na Unknown, Gravimetric, Magnetometric i Radar. Multispectral to sonda do przeszukiwania całego systemu w poszukiwaniu jakiegokolwiek sygnału.
Cytat: Doom
- Trochę nie eksploracyjne, ale czy jest gdzieś godna zaufania lista stacjonarnych pleksów i przy okazji jaki jest ich najwyższy poziom w high?
Stacjonarne plexy są kampione... :D a czy jest lista to nie mam pojęcia.

litestep

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2009, 08:53:23 »
Stacjonarne pleksy są widoczne na ingame mapie. Z normalnych w hi są chyba maksymalnie 2/10. Może Cosmosowe są jeszcze jakieś 4/10, ale tam się grinduje przedmioty do misji a nie zarabia :P Z lowsecowych pleksów 1,2/10 wypadają itemki za 20-30kk więc w sumie nie jest tak źle :)

Voulture

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2009, 13:42:20 »
Te low secowe 2/3 na 10 sa bardzo dobre i jest z nich calkiem przyzwoita kasa. Dla nubka to siwteny pomysl by wyrwac jakies pleksowe itemki za 20-30m przy odrobinie szczescia. Dodatkowo warto wiedziec, ze one sie dosc czesto respawnuja wiec misje lvl 2/3 w losw secu + rajd po pleksach to bardzo odbry pomysl na zarabianie ;)

k_pax

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2009, 18:43:27 »
1/10 rowniez sa dochodowe, c-type eanm'y mozna sprzedac w jita po 20-25m. Ab, mwd i small repki chodzi po 5-8m itd. :)

Fedajkin

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2009, 07:24:20 »
Te low secowe 2/3 na 10 sa bardzo dobre i jest z nich calkiem przyzwoita kasa. Dla nubka to siwteny pomysl by wyrwac jakies pleksowe itemki za 20-30m przy odrobinie szczescia. Dodatkowo warto wiedziec, ze one sie dosc czesto respawnuja wiec misje lvl 2/3 w losw secu + rajd po pleksach to bardzo odbry pomysl na zarabianie ;)
Dla noobków? Jak NC operowało na południu w zeszłym roku to tygodniowo wyciągałem na nich 100M :D

gosti

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2009, 09:04:31 »
NIepolecam exploracji jako podstawowego zrodla gotowki .

A to juz zalezy gdzie i co sie robi. W high secu moze i faktycznie, ale w 0.0 jest to dobre zrodlo ISKow.

Wspomniales o DeD 6/10 mialem to samo,zrobilem kilka 5/10 czy 6/10 w stain swojego czasu jak tam bylem i mialem zonki same,raz wypadl item za 100m.. podzialka na 3 osoby bo ciezko bylo = strata czasu bo plex ciezki byl i lot marny,takie sa relia.

Te sanshe to musza przekoksy jakies byc :P
Dark bloodowe 6/10 robilem sam w sacrilege. Stale 50-60m + szansa na corpum. W 2 godziny.
Guristasowe 6/10 sam w draku. Stale 50m + szansa na pithum. Godzina, moze minimalnie ponad.
Oczywiscie trzeba doliczyc czas na znalezienie takiego plexa.

Random przy dropie corpum czy pithum itemow niestety czasem boli, ale ogolnie warto.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2009, 17:16:43 »

Te sanshe to musza przekoksy jakies byc :P
Dark bloodowe 6/10 robilem sam w sacrilege. Stale 50-60m + szansa na corpum. W 2 godziny.
Guristasowe 6/10 sam w draku. Stale 50m + szansa na pithum. Godzina, moze minimalnie ponad.
Oczywiscie trzeba doliczyc czas na znalezienie takiego plexa.

Random przy dropie corpum czy pithum itemow niestety czasem boli, ale ogolnie warto.

W sansha plexie 6/10 na osatnim stagu overseer tankuje koło 500- 600 dpsa.
Więc o ile twój scari nie robi więcej to solo nie zrobisz plexa sanshowego.


Lord Underworld

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2009, 09:02:35 »
Witam mam pytanie. Czytam trochę o eksploracji w tym temacie, Czy moglibyście mi nakreślić o co chodzi?

ivil

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2009, 09:41:57 »
Chyba nie bardzo jest sens bo niedługo i tak wszystko sie zmieni [;

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2009, 09:42:56 »
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2009, 01:08:33 »
razem z kumplem wzięliśmy grzebienie i poczesaliśmy trochę lowsekowej przestrzeni, spod grzebienia uciekać próbuje nam taka wesz
"Previous explorers have commented that one of the gates requires a passkey. Alternatively, it can be bypassed by meddling with the security system inside the Blood Raider Chapel. The overseer guards the Battlestation vigorously. "
Miejsce wygląda tak:
-po wjeździe przez bramę dwie wierze z pajeczynami kilka cruis batery, hac i 3 spaśluchy (880k x2 i 900k+)
- ze struktór które można zdemolować w cholere blood raiders deep (dead?) space tactical unit (chyba ze 40) jakaś kaplica i otpost taktyczny
- brama zamknięta
- rozwalam odpost nic atakuję katedrę wyskoczyło kolejne 6 spasluchów, hac i frytki elitarne
- rozwalam i ich i katedrę, brama otwarta
- za nią 2 weby, 2/3 baterie cruizów, 3 deski, 2 fryty, 5 bs z czego 3 na wampirach i blisko, standardowa taktyka przestała działac po zdjęciu desek
Przeniosłem ogień na webery
salwa i pół webera skasowane, a sekunde potem weber 100/100 sprawności bojowej, przeniosłem ogień na pijawy to samo jeszcze troche się tak ganialiśmy, aż wyciągneli mi cap do zera i hardy przestały działaś, a dam jaki wtedy zaczął iśc zaczał przebijać się przez tank więc wiąłem... :diabeł:
Poza tym co wymieniłem zaobserwowałem tam jeszcze stacje bojową, i 4 bańki energetyczne (podpisane jako em hardener)

Czy ktoś wie co to mogło być to coś co naprawiało?
I czy warto tam wracać w nadziei że po demolce będzie coś fajnego?
Do DT jeszcze tam chyba mogę wrócić więc jeśli bedzie trzeba mogę ewentualnie spróbować polecieć i popatrzeć za dodatkowymi danymi...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Oxylan

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2009, 02:06:49 »
Czy ktoś wie co to mogło być to coś co naprawiało?
I czy warto tam wracać w nadziei że po demolce będzie coś fajnego?
Do DT jeszcze tam chyba mogę wrócić więc jeśli bedzie trzeba mogę ewentualnie spróbować polecieć i popatrzeć za dodatkowymi danymi...
Jesli cos kogos naprawialo,to byla to zapewne struktura,nie spotkalem sie z remote repkami u npc.

Mozliwe też ze jesli przestales strzelac do npc to naprawil sie przez nastepne xx sekund,bywaja npc z szybkim recharge shielda i armora.

Pozdro Oxy
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 02:36:44 wysłana przez Oxylan »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2009, 02:35:36 »
DED znaleziony sondami eksploracyjnymi (trafił kumpel więc nie powiem które to były bo zapomniałem spytać)
Na pewno nie jest to miejsce w którym pozyskuje się komponenty do gratów z misji cosmos (byłem już w takim jako eskorta i wiem czego się spodziewać)

Naprawiarka - rozumiem że muszę wrócić po listę struktur? (jest kilka misji w których struktury naprawiają inne struktury, ale na żadnej nie spotkałem się z sytuacja że pompowani byli tez npc, wtedy jest to zwykle shipyard czy inna stocznia, tu jedna złapałem i ostrzelałem za 00 dama więc to chyba nie była ta)
Odnosnie capa to jestem 100% pewien kto mi szkodził - bloodasowe pancerniki na kadłubie apoków a nazwane achbishop (promienie neutów szły do niech, pozatym na zwykłych misjach tez mnie z tym ganiają) - normalnie te 3 neuty to nie byłby problem, drak jest szybszy od nich, w dodatku jestesm w stanie im nakopać zanim tank padnie definitywnie, ale weby uniemożliwiać pierwsze, a ten zły logistyk zamaskowany jako coś psuje mi druga opcję

Co może być tam nagrodą (konkretnie czy kalkuluje mi się tam wracać ;) )
Acha jeśli to coś pomoże cytat który podąłem wyżej pochodzi z infookienka wyrzuconego na ekran po tym jak podjadę do bramy wejściowej na okienku jeszcze mała graficzka przedstawiająca mape z zaznaczonymi waypointami trasy...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Oxylan

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2009, 03:11:12 »
A wiec ded wyskanowany przez probera i wszystko jasne.

Włączyc mape  i zobaczyc co pisze obok bramy,powinna byc nazwa tego deda,zaraz po warpnieciu powinien sie pojawic opis jaki to jest ded,dedy sa w skali od 1 do 10 im wieksza wartosc tym bedzie on cieższy,co za tym idzie wieksza szansa na ladny lot.

Nie wiem jakie są wasze skile i statki ale przy 5-6/10 (kwestia deda) mozna sobie dac rade w 2 osoby z bólem w beckach przy takich sobie skilach.Dedy ogolnie robi sie w hacach,bc na pasywnym tanku czy tez frejkami t2.Dla cruzow moze byc zbyt ciezko.

Dedy maja to do siebie,że na  końcu oraz w wczesniejszych poketach jest overser (boos) duzy recharge shield czy tez armor,mialem przypadek w 6/10 kiedy mordowalem oversera z kumplem (raven) i astarte na blastach i byl zonk,dolecial Ceo w sacri i wrescie sie zlamal...Tak wiec bc czy też bs + logistyk moze nie wystarczyc.

A cale mity o tym jak ludzie robia 10/10 solo wsadz między bajki :D

Ponoc z 3/10 leca itemy do 300mil isk 6/10 do 2 miliardów isk 10/10 itemy do 3 miliardów przyklad(gist xl shield booster) jak wolisz mozesz sobie mld zamienic na evkowe biliony :D ladniej brzmi i bardziej motywuje hyhy.

Jak juz bedziesz wiedzial z czym masz doczynienia koniecznie wejdz tu http://www.d-nightmare.de/exploration/OGDB/database.php

o7
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 03:38:26 wysłana przez Oxylan »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2009, 11:29:57 »
TO NIE JEST DED COMPLEX X/10
Takie lokacje już kasowałem, a jak mi się nudzi wsiadam w af'a i robię rundę (około 100 skoków łącznie) po znanych mi lokacjach w High i paru w low
Odnośnie tych pleksów co podałeś to tak jest niestety tylko w 00, w low dorwaliśmy już 6/10 (sec status 0,1) świadomi tego czego POWINNIŚMY się spodziewać polecieliśmy tam duetem CNR + Raven z shild transferami, a okazało się że każdy z nas mógł to wysolować :/ (overser był taki leszcz że mało co go moje słabo naskilowane dronki by go zeżarły) jedyny zarobek stamtąd to 5 skrzynek (11, 12, 13, 14, 15) + takie sobię bounty bo względnie mało draniów za rozsądna kasę było

Tekst który dostałem na dzień dobry (żaden więcej się nie pojawił) powtarzam tutaj:
Cytuj
Previous explorers have commented that one of the gates requires a passkey. Alternatively, it can be bypassed by meddling with the security system inside the Blood Raider Chapel. The overseer guards the Battlestation vigorously.
Za pare minut podskoczę do tego pleksa i dopiszę co się wyświetla na mapie

Naprawdę ciekaw jestem co broni ta wredną bandę przed moimi rakietami. Bo w to ze dranie które nazywają i się tak samo i mają takie same bounty nałożone, jak te które normalnie zabijam bez problemów, mają tank wydajniejszy o jakieś 800% niz normalnie nie wierzę

EDIT: Lokacja na systemowej mapie widnieje jako Blood Annex, ale to co ja tam miałem za cholerę nie pokrywa sie z materiałem zawartym w linku który podałeś....
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 12:03:54 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Oxylan

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2009, 12:22:01 »
TO NIE JEST DED COMPLEX X/10



Signature: Unknown
Name: Blood Annex
Security: 0.4
Loot: - -
Opis na www jaką podałem,skoro opis nie pasuje to jakis zonk...

Tak czy siak GL w skanowaniu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2009, 12:39:43 »
Cytuj
Security: 0.4
Security systemu: 0.2  ::) :/

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Newbie

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2009, 14:54:58 »
Ja bym miał taka prośbę odnośnie skanowania czy może ktoś obeznany napisać do czego służą poszczególne sondy?? nie będę owijał w bawełnę, ale trochę kuleje z angielskim a chciał bym wiedzieć co do czego służy ( jakimi sondami mogę znaleźć wrogie ship-y na ss, anomalie itp)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2009, 14:57:57 »
Nie martw się tym. Do najnowszego patcha zostało parę dni (10 marca), a po patchu będzie duuuużo prościej. Jak będzie wyglądać eksploracja możesz zobaczyć w tym wątku.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Newbie

  • Gość
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2009, 15:03:05 »
śliczne dzięki za szybka odpowiedz  ;)

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Skanowanie raz jeszcze...
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:34:07 »
Zakładam że mamy duży system, powiedzmy taki że trzeba 5 sond o zakresie 32AU aby go "objąć". Skanuję - coś tam wykryłem. Załóżmy że miałem nawet farta i mam na mapie anomalię w postaci czerwonej kropki. Ja postępuję tak że zmniejszam o jeden stopień zakres tych sond, ustawiam na nowo itd. (oczywiście shift i tak dalej). Trochę czasu to jednak zajmuje dajmy na to - przy 0.5AU dochodzę do 100% sygnału.
Pytanie moje jest następujące - podobno dobrzy gracze potrafią wyskanować kogoś (coś) w czasie mniejszym niż 2 minuty. Czy jest to możliwe?
Nawet biorąc pod uwagę sprzęt i skills - samo ponowne ustawienie sond zajmuje trochę czasu a w przypadku zaczynania od 32AU ponownych skanowań trzeba trochę zrobić nim dojdzie się do małego zasięgu....

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Eksploracja
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:39:51 »
Skille i sprzęt. Do tego wiedza - doświadczony scout po prostu wie że dana sygnatura jest np: BS-em (poznaje po sile sygnału przy pierwszym skanie). Umiejętność operowania wieloma sondami na raz oraz wielkość (czyt. "małość" systemu).

Przykład ekstremalny: wskakuję do systemu, kampa, dobijam do gejta, przeskakuję, razem ze mną przeskakuje covops, odwarpowuję na SS-a, align, mwd, cloak, po nieco ponad minucie 20 km ode mnie ląduje kilka cepów.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...