Autor Wątek: TNQ - Inne  (Przeczytany 194903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:43:37 »
Jakby Ci to powiedzieć... Tamten poradnik jest z 2007 od tamtego czasu gra w tym również (lub zwłaszcza) początek "troche" ewoluowały....
Może spróbuj doprecyzować nieco swój problem?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:56:52 »
Wszystko co się tyczy kompleksów treningowych się zdeaktualizowało, bo ich już nie ma ;D

Link poniżej daje wciąż dość aktualny opis początków gry. Główna różnica, to to że dodano 2 tutoriale w Evencie i jest ich teraz pięć zamiast trzech. Dodano zaawansowaną walkę i eksplorację.

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=6343.msg116181#msg116181
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 19:06:14 wysłana przez NeX »

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:00:25 »
No to może inaczej to powiem. Nie wiem jak się organizować w tej galaktyce. Jeżeli ktoś każe mi iść do siamtego układu to jak go mam znaleźć? A mapa jest trochę pogięta.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:04:23 »
Opcji masz kilka
- najłatwiejsza to sprawdzenie czy rozkaz udania sie do układu ma aktywny link (żółte literki) wtedy wystarczy ppm i set destenation
- jest również wyszukiwarka (nawet dwie) które po wpisaniu pełnej lub części nazwy układu wypluwają możliwe opcje a wtedy patrz wyżej. wyszukiwarki znajdziesz właśniew mapie eve a drugą w peaple and places

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 20, 2010, 20:40:15 »
Ok, dzięki. Pomęczę was jeszcze jedną sprawą. Jak wziąć np. wrecka do magazynu pokładowego? Próbowałem robić to jak tutorial kazał, ale zupełnie mi to nie wychodzi.

Ellaine

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 20, 2010, 20:46:44 »
Jesli ikonka wraku jest zamalowana, to znaczy ze sa w nim jakies itemki. Podlatujesz do niego na odleglosc mniejsza niz 2500m (approach), otwierasz (open container), otwierasz ladownie swojego statku (guzik pudelka na dole po lewej) i przeciagasz rzeczy z okienka wraku do okienka ladowni. Mozesz tez bezposrednio na ikonke ladowni.
Jesli wrak jest pusty to jego ikonka nie jest zamalowana. Wtedy mozesz go tylko salvagowac (uzyc na nim modulu salvager). Ale jak jestes nowiutki to pewnie nie masz skilla.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 20, 2010, 20:50:02 »
Treningowy salvager skila nie wymaga, ale nie potnie nim nic innego niż trenningowy wrak, zakładając że to o tej misji mowa.
Użycie salvagera -> namierz wrak jakby to był cel do odstrzału -> podlec na mniej jak 5km i aktywuj na nim salvager (oczywiście musisz go najpierw założyć na statek)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 20, 2010, 21:45:11 »
Spłaszcz (flatten) sobie mapę - będzie nieco czytelniejsza i włącz pokazywanie security status, tak chyba najprościej jest ogarnąć mapę. A potem wejdź na ombeve.co.uk i ściągnij sobie mapy w pdfach :)
No i biegiem na kanał CENTRALA NOOBS i do Akademii :)
Przedwieczny.

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 20, 2010, 21:48:53 »
Ok, porobiłem parę misji. Chciałbym jeszcze coś zarobić, ale niestety agentom misje się pokończyły, czy po kilku godzinach czy nawet dniach dostanę jakieś nowe misje, bądź agentów? Żeby zarobić grosza aktualnie wydobywuje surkę, ale nie wiem za bardzo jak ją sprzedać.

EDIT:
Jakie to znowusz akademii ? Strasznie dużo się dzisiaj nauczyłem, a Ty mi jakimiś jeszcze akademiami głowę zawracasz :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 22:03:25 wysłana przez Yuras »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:21:40 »
Hmm przekładając przykład na powiedzmy motoryzację to się nauczyłeś odróżniać samochód od roweru :P
Unseen Akademy to korporacja (odpowienik gildi lub klanu z innych mmo) która ma jako cel uczenie nowych graczy jak ogarnąć Eve albo przynajmniej dać podstawy do takiego ogarnięcia.

Jeśli skończyłeś już misje tutorialowe (łącznie jest ich 50) to rozejrzyj się za normalnym agentem. Ci tutorialowi dają misje tutorialowe i jak je zrobisz to koniec współpracy. jak znaleźć agentów? Zapytaj na kanale ingame CENTRALA NOOBS

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:25:01 »
Cytuj
Hmm przekładając przykład na powiedzmy motoryzację to się nauczyłeś odróżniać samochód od roweru

W pierwszym dniu życia w ogóle wiedziałbyś co to rower albo auto, jak działają? :P

Jak mogę dołączyć do tej korporacji? A co do agenta, to nie wiem czemu nie jest w stanie zadać mi jakiejś misji ;] Zrobiłem już kilka.

PS Przypadkowo jednego agenta usunąłem, jak go odyskać? :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:28:10 »
Wejdź na kanał centrala noob w jego nagłówku jest informacja o aktualnym sposobie dołączenia do akademi lub poszukaj informacji w dziale rekrutacyjnym tutaj na forum

Agenta możesz sprubować odzyskać pisząc petycję o reset twojego kontaktu z nim - f12 => create new petytion

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:29:45 »
Ok, a nie da się tego agenta inaczej przywrócić? Nie ma sposobu? Co w sumie mam dalej robić jak tutorial agent gada "I have no jobs avaible for you".
EDIT:

Jakiś gość pomaga mi odzyskać agenta i gadamy:
Ebenezerr > A wy czasem nie wiecie w jaki sposób przywrócić usuniętego agenta?
Precelek > klikasza na show info na jakims npc corpie
Precelek > i masz zakladke agents
Ebenezerr > Ale gdzie to jest....

Gdzie to jest :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 11:56:25 wysłana przez Yuras »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 21, 2010, 12:14:34 »
Lewe menu, druga ikonka od góry (people and places), klikasz, wpisujesz nazwę korpa którego szukasz w okienko, z menu rozwijanego obok wybierasz "corporation", klikasz, ppm na wyniku, show info, w nowym okienku tab "agents", szukasz na liście.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 21, 2010, 15:29:38 »
*^(&%^&)(% Precelka trzeba bedzie spacyfikować. Znowu.
Usuniętego (olanego tak dokładniej) age4nta tutorialowego moze ci zresetować GM w odpowiedzi na petycję. Inna opcja to znaleźć jednego z dwóch pozostałych agentów tego samego profilu dla twojej rasy lub udać się do jednego z tych u innych ras.
To co Precelek i Sokole podali to sposób na znalezienie normalnych agentów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 21, 2010, 18:40:01 »
Już wszystko mam, tutoriala nie olałem.

Yuras

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 26, 2010, 13:51:02 »
Mam jescze triala na 5 dni. Czy jeżeli kupię plexa na 30 dni, to nadal te 5 dni mi zostanie tj. będę miał konto przedłużone na 35 dni?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 26, 2010, 13:53:41 »
Dokładnie tak


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #403 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:47:15 »
Hej pytanie z innej beczki. Ile zazwyczaj trwa odpowiedz ccp na petycje dotyczaca reimb.? Czy po dniu czy dwoch nalezalo by sie przypomniec czy cos? Jak to wyglada z Waszego doswiadczenia?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #404 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:56:54 »
Mają ustawowo coś ze dwa tygodnie na odpowiedź. Petycje o reimburst należą chyba do najliczniejszej grupy i przy okazji są "trudne". Wiesz muszą sprawdzić logi, przepytać ocalałych z załogi twojego statku w temacie czyja to wina itp zanim powiedzą Ci żebyś spier**** bo to była Twoja wina.

Bardziej poważnie zaczekaj minimum tydzień zanim zrobisz odświeżenie petycji.
BTW co wtopiłeś że aż petycję wysłałeś?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #405 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:25:59 »
Szkoda gadac.. Tengu za 1,1 b. Niby dla niektorych nie duzo...ale jak insta warp ze stacji nie dziala to sie wkurzyc mozna..

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #406 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:29:35 »
Zapomnij. Nie wiem ile pachy temu, ale w ramach walki z lagiem w jita 4-4 zmieniono undock w taki sposób że teraz za każdym razem wylatujesz ze stacji w obrębie stożka nie zawsze po tej samej linii prostej, więc jesli dlatego nie zaskoczył Ci warp na undockowego ss to małe szanse że Ci zwrócą statek
O ile zdołałem stwierdzić dotyczy to też innych stacji...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #407 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:35:15 »
Wszystkich undocków.

sc0rp

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:43:38 »
iirc w ktorys patch notes o tym bylo.

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #409 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:20:48 »
Eh to po kiego komus teraz te insta.ss... Co ciekawe na 10 odwarpow z tej stacji bylo insta, ten pechowy.... No ale dzieki czy tak czy inaczej, dzieki temu wiem ze nie ma na co czekac tylko wedrowac do Jita po nowego tengu ;#

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #410 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:23:13 »
Stacja wypluwa Cię w losowym kierunku mieszczącym się w stożku o rozwartości 15 stopni.

Po prostu czasem align o 15-25 stopni zabiera sekundę dłużej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Morbius

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #411 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:29:54 »
orientuje się ktoś jak działa agro w empire ?
hipotetyczna sytuacja (nagminna zresztą w dużych hubach):
klepie sobie l4, wpada gość niby salvagować, i kradnie mi loot, dostaje flagę a ja mogę do niego strzelać.
Gość oczywiście tylko na to czeka i zaraz wraca w statku do pvp sklepać moją raciarkę.
I teraz pytanie : załóżmy że jestem w gangu, klepnąłem złodzieja on wraca i zaczyna klepać mnie, czy ludzie z mojej floty mogą się właczyć bez obaw o concord ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #412 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:41:41 »
Jeśli są w innym korpie? Nie, conajwyżej pasywny suport, typu remote mody, bumpowanie gnojka itp
Jeśli są w tym samym? Tak, ale pod warunkiem że koleś wciąż jeszcze ma część pierwotnego agro (xx minut od momentu kradzieży), bo jeśli złodziejskie agro spadło, a jest tylko to od strzału patrz wyżej

Oczywiście twoje pompki, jak zaczną cie repować czy w jaki kolwiek inny sposób poprawić ci zdolnośc do waliki (traking link, eccm, remote sebo itp) zaczynają miać kolesiowi i on może ich atakować jeśli chce. Jeśli zaatakuje mogą odpowiedzieć ogniem. To samo tyczy się kolegów złodzeja, jak przylecą i zaczną go pompować Ty i ta część gangu która ma już regularne agro mozecie ich prać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #413 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:34:01 »
Czy ktos kojarzy mechanike standingu do frakcji concord? Zaczyna mi takowa spadac jest juz bliska zero i podejrzewam ze jeszcze kilka blockad z concordem i frakcja zacznie siegac minusowych punktow. Teraz jak wyglada odzyskanie takiego standu to raz a dwa co mi grozi przy -5 dla frakcji concord wlatujac np do jita?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #414 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:36:52 »
Nic Ci nie grozi, bo spada Ci stand do korporacji.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #415 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:45:29 »
No przeciez pisze ze mi spada do frakcji... Do corpa mam jeszcze powyzej 5 na plusie do concord asembly? Czyli frakcji mam 0.14 i to dzieki dyplomacji...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #416 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:48:39 »
Stand do DED to chyba jednocześnie twój ss więc patrz jak wygląda latanie po empire na pirackim ss :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #417 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:03:26 »
No i tu pytanie bo ss mam 4.77 i rosnie bo czesto oprocz concordu ;p klepie blood ridersow i sanshe, wiec na jakim poziomie standingu do frakcji cosmos asembly powinienem sie obawiac wlotu do empire?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #418 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:05:53 »
Doom, Ty kerbirze z Empire (to mówię ja, dresiarz z 0.0 :P) - powtarzam: spada standing do korpa. Security status nie ma z tym nic wspólnego.

Olać po prostu. Nic się nie stanie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

naye666

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #419 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:08:53 »
Acha czyli concord asembly to np jak mordus riders? Nie ma zadnego znaczenia do przebywania czy przelotow po high ?