Autor Wątek: TNQ - Handel, market i inne  (Przeczytany 47367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ganiles

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:16:56 »
Do kontraktów nie jest ci potrzebne bycie na owej stacji - chyba że masz np. popsute drony w dronebayu, albo uszkodzone coś, bo uszkodzonych nie wystawisz jako sell.

Do sell orderów zależnie od skilla, max ten sam region.

Jako uzupełnienie:
Kontrakty działają nieco inaczej niż sell/buy ordery na markecie

Wystawianie
- Kontrakt można wystawić na dowolnej stacji w dowolnym regionie (przedmioty nie mogą być uszkodzone, notorycznie w przypadku okrętów kontrakty nie przechodzą przez nadpsute szkła, przedmioty nie muszą byc zapakowane)

Odbiór/licytacja
- W przypadku kontraktu "private" kontrakt można odebrac z dowolnego miejsca w dowolnym regionie (nie sprawdzalem WH, ale pewnie też)
- W przypadku kontraktów "public" aby licytować/kupić trzeba być w tym samym regionie

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:35:06 »

Wystawianie
- Kontrakt można wystawić na dowolnej stacji w dowolnym regionie (przedmioty nie mogą być uszkodzone, notorycznie w przypadku okrętów kontrakty nie przechodzą przez nadpsute szkła, przedmioty nie muszą byc zapakowane)


Ciekawe kiedy w końcu to naprawią (o ile uda się coś takiego zrobić - taki swoisty wyjątek).

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 22, 2014, 19:48:53 »
Chce przewieść statki (i inne rzeczy z jita do np. Floseswin), mam jedną postać w Floseswin a jedną w jita, jak to zrobić?

1. Kupuje postacią co mam w jita robię transport do Floseswin i potem jakoś na tą drugą postać co jest we Floseswin?
2. I jak wyceniać przewóz, w tym przypadku to jakieś 18 skoków (np. 10 kondorów do przewiezienia)?
3. O co chodzi z polem Collateral - Jak kurier spadnie to kto mi oddaje te pieniądze które tam wpisze, ten kurier? Czy jak to działa?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 20:01:48 wysłana przez rubesom »

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 22, 2014, 20:06:49 »
Chce przewieść statki (i inne rzeczy z jita do np. Floseswin), mam jedną postać w Floseswin a jedną w jita, jak to zrobić?

1. Kupuje postacią co mam w jita robię transport do Floseswin i potem jakoś na tą drugą postać co jest we Floseswin?
2. I jak wyceniać przewóz, w tym przypadku to jakieś 18 skoków (np. 10 kondorów do przewiezienia)?
3. O co chodzi z polem Collateral - Jak kurier spadnie to kto mi oddaje te pieniądze które tam wpisze, ten kurier? Czy jak to działa?

1. kontraktem - item exchange.
2. zwykle cena jest za 1m3 objętości ładunku.
3. kurier biorąc kontrakt wpłaca zastaw, jak towaru nie dowiezie zastaw jest wypłacany nadawcy.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 22, 2014, 20:22:13 »
1. kontraktem - item exchange.
2. zwykle cena jest za 1m3 objętości ładunku.
3. kurier biorąc kontrakt wpłaca zastaw, jak towaru nie dowiezie zastaw jest wypłacany nadawcy.
Ale mam najpierw zlecić normalny transport a potem dać już we flose item exchange, czy jak?
Dostaje taką informacje "You cannot receive as well as give ISK. Choose either "I will pay" or "I will receive".". O co chodzi?

[HU] Crook Semah

  • HU
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crook Semah
  • Korporacja: Hedion University
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 22, 2014, 22:43:52 »
Aktualnie powoli kończę misje Tourtorialowe, ale już teraz ciągnie mnie do "zabawy" w handel... Mam kilka pytań dotyczących tego aspektu gry. Ile potrzeba funduszy aby handel w grze sprawiał przyjemność i przede wszystkim przynosił jakieś zyski?... Czy jest możliwość kupienia ISK'ow za realne pieniądze? I czy jest być może na forum osoba która byłaby w stanie wytłumaczyć lajkowi podstawy handlu w grze?

Z góry Dziękuję za pomoc!

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 22, 2014, 23:03:05 »
Ale mam najpierw zlecić normalny transport a potem dać już we flose item exchange, czy jak?
Bez znaczenia, albo najpierw przekazujesz graty np kontraktem, albowysyłasz kontrakt krierski - tutaj polecam takiego corpa co ma frog w nazwie bodajrze red frog (mają nawet tutorial na swojej stronie jak robić kontrakty) - wpisując jako honorarium koszt wyliczony na podstawie stawek kuriera, albo stawiasz kontrakt z nagrodą jaką Ty uważasz, tyle że jedno to kontrakt na corpa / chara, a drugie publiczne, w obu wpadkach wskazany zastaw nieco wyższy niż wartość towaru aby kurier nie miał głupich pokus
Cytuj
Dostaje taką informacje "You cannot receive as well as give ISK. Choose either "I will pay" or "I will receive".". O co chodzi?
Jeden albo oba chary są na koncie / kontach trial, takie konta podlegają pewnym ograniczeniom a to jest jedno z nich
Aktualnie powoli kończę misje Tourtorialowe, ale już teraz ciągnie mnie do "zabawy" w handel... Mam kilka pytań dotyczących tego aspektu gry. Ile potrzeba funduszy aby handel w grze sprawiał przyjemność i przede wszystkim przynosił jakieś zyski?
zależy co rozumiesz przez jakieś
Cytuj
... Czy jest możliwość kupienia ISK'ow za realne pieniądze?
Legalnie? tak - kupujesz tc lub plex (tc u ccp lub różnych pośredników, plex legalnie tylko bezpośrednio u ccp) a następnie wykorzystujesz mechanizmy gry aby to spiniężyć za iski, nielegalnie kupujesz na alledrogo czy innym gównianym serwisie tego typu. Uprzedzając kolejne pytanie za pytanie o szczegóły nielegalnego rmt dostaniesz bana tutaj, a w grze jeśli z tego skorzystasz i cie złapią
Cytuj
I czy jest być może na forum osoba która byłaby w stanie wytłumaczyć lajkowi podstawy handlu w grze?

Z góry Dziękuję za pomoc!
Spekulantów marketowych Ci u nas dostatek, problem w tym że mało kto chce sie dzielić swoimi patentami w tym temacie z obawy przed konkurencją. Z podobnych względów UA też nie ma fakultetu z handlu, przynajmniej nie takiego z prawdziwego zdarzenia

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zakarin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zakarin Atram
  • Korporacja: Tuczniki Alfa
  • Sojusz: The Periphery
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 22, 2014, 23:19:43 »
Jeden albo oba chary są na koncie / kontach trial, takie konta podlegają pewnym ograniczeniom a to jest jedno z nichz
Akurat w tym przypadku prawdopodobnie najzwyczajniej w swiecie dal w kontrakcie item exchange pieniadze w obu okienkach, a to jest przez eve nielubiane na tyle ze nie da zrobic kontraktu takiego - albo dostajesz kase albo ja dajesz :P

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 22, 2014, 23:35:40 »
To kiedy dam item exchange, to co oznacza pole pay i receive? Czym w praktyce się to różni? W które pole mam wpisać iski i na co one zostaną przeznaczone/ przekazane? I czym się różni item exchange od "Courier"?

@EDIT: Nie mam triala a ciągle dostaje komunikat "You cannot receive as well as give ISK. Choose either "I will pay" or "I will receive".".
W pole pay podaje np. 100k isk a w pole receive 1M isk...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 22, 2014, 23:49:43 »
pay to ze odbiorca kontraktu płaci iski które Ty dostaniesz, reciw to iski które zejdą z Twojego waleta i wejdą na walet gościa który weźmie kontrakt jako dodatek do gratów na nim.
Generalnie pole recive wypełniasz jak spłacasz komuś dług, wystawiasz kontrakt na np kuriera, albo WTB (wotn to bay - chcę kupić)
No i z tego co piszesz wynika że  Zakarin miał racje, nie wczytałem sie w komunikat jaki zacytowałeś.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 22, 2014, 23:57:28 »
pay to ze odbiorca kontraktu płaci iski które Ty dostaniesz, reciw to iski które zejdą z Twojego waleta i wejdą na walet gościa który weźmie kontrakt jako dodatek do gratów na nim.
Generalnie pole recive wypełniasz jak spłacasz komuś dług, wystawiasz kontrakt na np kuriera, albo WTB (wotn to bay - chcę kupić)
No i z tego co piszesz wynika że  Zakarin miał racje, nie wczytałem sie w komunikat jaki zacytowałeś.

Ale ja nie chcę przekazać isków tylko przedmioty (statki, fita do nich, ...). Piszesz, że odbiorca kontraktu płaci iski które ja dostane - kompletnie tego nie rozumiem... Czym się różni w praktyce item exchange od "Courier"?
Postacie mam na tym samym koncie i po prostu chce przewieść itemy kupione w high secu (jit) do low seca (flose...) - Mam zrobić "item exchange" czy "Courier"?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 23, 2014, 00:02:38 »
item exchange to przekazanie towaru bez jego relokacji, jak chcesz to dać swojemu innemu charowi to wogle olej wszelkie pola gdzie mowa o iskach (tylko sie nie pomyl i nie wystaw kontraktu na nieswojego chara)
courier to zlecenie dla kogoś aby zabrał graty ze stacji a do stacji b, po czym wracają one do Ciebie jak kontrakt zostanie zrealizowany, koleś zamiast itemów dostaje jeden item o wyglądzie paczki kurierskiej, oczywiście może go otworzyć, ale automatycznie pali kontrakt czyli kasa z zastawu trafia do Ciebie, a kontrakt jest kasowany, typ zostaje z gratami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

rubesom

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 23, 2014, 00:07:21 »
item exchange to przekazanie towaru bez jego relokacji, jak chcesz to dać swojemu innemu charowi to wogle olej wszelkie pola gdzie mowa o iskach (tylko sie nie pomyl i nie wystaw kontraktu na nieswojego chara)
courier to zlecenie dla kogoś aby zabrał graty ze stacji a do stacji b, po czym wracają one do Ciebie jak kontrakt zostanie zrealizowany, koleś zamiast itemów dostaje jeden item o wyglądzie paczki kurierskiej, oczywiście może go otworzyć, ale automatycznie pali kontrakt czyli kasa z zastawu trafia do Ciebie, a kontrakt jest kasowany, typ zostaje z gratami

A no właśnie jakiś pajac przyjął kontrakt (ten na przewóz rzeczy) i dostałem tylko pieniądze (tą kaucje).
Czyli muszę najpierw zrobić "courier", żeby mi to ktoś przewiózł a potem "item exchange" na swojego drugiego chara?

@EDIT: A mogę zrobić zakupy z flose w jita i dać zlecenie z flose na przewóz do flose rzeczy z jita? Czy są jednak jakieś ograniczenia?

[WILD5] Sheridan Philips

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheridan Philips
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 23, 2014, 00:09:26 »
Oj panocku, różnica jest taka jak w świecie realny.
Item exchange - to wymiana. Kombinacje są różne, możesz chcieć sprzedać przedmiot, albo kupić przedmiot. Jako zapłacę możesz chcieć ISKi, albo dać ISKi. Dowolna kombinacja i połączenie. W momencie zatwierdzenia, jeżeli druga strona ma to co chciałeś kontrakt zostaje zakończony, nic więcej się nie dzieje.
Kurier analogicznie - wysyłasz gdzieś swój przedmiot. Gdzie i kim - różnie, może być to logistyk aliansowy, albo publiczny.
Największym dostawcą są żaby. Red frog po high, black frog po low i null. Jest jeszcze 3 opcja. Różnic jest kilka.
Red frogi to HS, mają zabezpieczenie do bańki (chyba) i są bardzo tani. Stosunkowo szybko też się uwijają. Płatne od objętości i ilości skoków.
Czarne żaby z kolei biorą zabezpieczenie chyba do 5 baniek, ale kupujesz całego JFrachta, więc trzeba walić pod kurek żeby się opłacało. No, i dokują tylko w NPC space i sovie N2+1.
Przy czym jeżeli chcesz przewieźć condory itd, raczę raczej albo użyć lokalnego markietu, albo dowieźć do graniczącego highsec'a i tam się fitować. Taniej wyjdzie.
[EDIT]: Marketu używasz tylko i wyjącznie w danym regionie. Kontrakty wystawiasz dowolnie gdziekolwiek jesteś, komukolwiek.
A i fakultet jest, tylko jakoś mało kiedy miałem czas (i siłę) żeby zrobić. Teraz Casanova robi, to może będzie częściej.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 23, 2014, 00:27:01 »
Cytuj
A no właśnie jakiś pajac przyjął kontrakt (ten na przewóz rzeczy) i dostałem tylko pieniądze (tą kaucje).
Znaczy typ spalił kontrakt, albo zagarnął to co wiózł dla siebie, albo np dostał gdzieś po drodze headshoot'a towar sie spalił albo wypadł piratom i typ sam anulował kontrakt
Cytuj
Czyli muszę najpierw zrobić "courier", żeby mi to ktoś przewiózł a potem "item exchange" na swojego drugiego chara?
Albo na odwrót, najpierw przekazać mu graty, a potem niech on wystawia na nie curiera
Cytuj
@EDIT: A mogę zrobić zakupy z flose w jita i dać zlecenie z flose na przewóz do flose rzeczy z jita? Czy są jednak jakieś ograniczenia?
Zdalnie kupować możesz tylko w obrębie jednego regionu. Jak miejsce gdzie towar jest wystawiony to inny region, to nawet jesli jest to sąsiedni systm musisz ruszyć dupe do tego sąsiedniego systemu bo przez granice regionu nie ma tego typu komunikacji
Z kontraktami jest inaczej bo w omawianych sytuacjach mówisz o własnych gratach. Ale już np jakbyś chciał zdjąć publiczny kontrakt / wystawić taki to tak samo jest on zablokowany na obręb regionu, ale kontrakty wystawiane na kogoś konkretnego (nie jestem pewien kontraktów na korpa) możesz wystawić z np 7P-J38 na sprzęt będący w RG9-7U (tu masz jak są oddalone http://evemaps.dotlan.net/route/RG9-7U:7P-J38 )

Do tego co Sheridan pisał - bańka to miliard isków

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[HU] Crook Semah

  • HU
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crook Semah
  • Korporacja: Hedion University
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 23, 2014, 06:38:22 »
zależy co rozumiesz przez jakieś

To może inaczej... Jaki mniej więcej kapitał jest potrzebny aby na handlu dziennie można było osiągnąć zarobek w granicach 5-10mln ISK?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 23, 2014, 07:05:26 »
5-10 mln ISK? Gdzieś Ci jedno czy dwa zera nie zginęły jak pisałeś o jaką kwotę Ci chodzi?

Wysłane przy użyciu Tapatalk


teatime

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Korporacja: chcę pozostać anonimowy
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 23, 2014, 08:17:25 »
-dywersyfikacja sprzedaży
- poznaj właściwości modułów, fity shipów, i same shipy.
-poznaj rejony działań np milicji,misjonarzy itp
- każdą rzecz traktuj jak coś na czym możesz zarobić - nic nie reprocesuj
- skupuj po złodziejskich cenach - sprzedawaj drogo

a na początek przejrzyj
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fDwr8o_4dYE[/youtube]

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 23, 2014, 09:07:09 »
To może inaczej... Jaki mniej więcej kapitał jest potrzebny aby na handlu dziennie można było osiągnąć zarobek w granicach 5-10mln ISK?
Zakładając że Pol się myli i faktycznie nie zjadło Ci zer, to taki zarobek możesz zrobić jednym kursem indyka kupujac coś w jednym miejscu (niekoniecznie w jita) i spylając to nawet realizując bay ordery innch graczy.
Drugi w miare łatwy na takie centy to kupić ładownie frachta np kernitu i zawieźć ją na stację z agentem storyline l4 (opcjonalnie przydatni są też agenci niższych poziomów na tej samej stacji, ale też storyline). Ci agenci od czasu do czasu każą sobie przywieźć pare tysięcy m3 takiego żużlu a w zamian potrafią oferować fajne implanty. Wiesz co robi przeciętny misjonaż jak zobaczy takiego storaka? Podpowiem Ci że odpowiedź bierze kilof i leci szukać kernitu do wykopania nie jest poprawna
Trzeci jest podobny. Dowiadujesz sie jakie modułki mają wzięcie w pvp kupujesz partię i lecisz do jakiegoś granicznego systemu z low (najlepiej aby był ze 6+ jumpów od konglomeracji takich jak jita czy amarr) wystawiasz ten sprzęt na ordery z narzutem nie jakimś bandyckim ale takim aby zysk z parti był odczuwalny. Ludzie żyjący w płytkim low secu często nie mają ochoty latać do huba po sprzet tylko biorą z takich granicznych systemów. Dla niedoświadczonego gracza odradzam robienie sell orderów na stacjach już w low jak nie wiesz jak latać to klienci mogą się zadowolić tą częścią ładunku która się nie spaliła w wybuchającym indyku ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 23, 2014, 10:04:58 »
na poczatek wydaje sie sensowe zainteresowac sie rejonami FW, zazwyczaj graniczne Hisecowe minihuby wydaja sie miec duzy obrot gratow
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[WILD5] Sheridan Philips

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheridan Philips
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 23, 2014, 12:48:36 »
Widzisz, prawda jest taka, że kwotę możesz mieć dowolną. Ba, wystarczy tyle, co masz po tutku. Ale to wymaga jednej z dwóch rzeczy: żyłki do handlu bądź zaparcia. Sprytny rabin ogarnie z praktycznie zerowym wkładem niszę. A dla zwykłego goja wystarczy standardowy reselling, czyli skupowanie taniej i sprzedawanie drożej (opcjonalnie jeszcze się można wódki napić, jak to było w pewnej piosence).
Tak jak wspominał Mando, większość handlarzy nie będzie z Tobą rozmawiać o tym, czym i jak handluje. Ale żeby nie było zbyt ciężko, to ja zdradzę swój mały sekret - Elinor. Z tą aplikacją możesz bardzo szybko naklepać całkiem pokaźną sumkę, bo całkowicie automatyzuje proces analizy rynkowej. Używasz przycisku Export to File, i masz wynik w oknie.
Powodzenia :)

[HU] Crook Semah

  • HU
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Crook Semah
  • Korporacja: Hedion University
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 23, 2014, 17:30:58 »
Dzięki bardzo za pomocne rady... Jeśli chodziło o kasę to brakło jednego zera gdyż posta pisałem dzisiaj przed wyjściem do pracy na szybko i tak to wyszło. W każdym razie Dziękuję:)!