Autor Wątek: TNQ - Handel, market i inne  (Przeczytany 47359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:14:18 »
Nie ma. Sam sobie zrobisz tylko META 1 i META 5. Resztę się szuka we wrakach :)
Cała prawda o moim graniu...


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:18:54 »
niektóre meta >5 tez da się robić, ale nalezy najpierw wyciągnąć ich bpc z lp store / eksploracji / rata / misji cosmos (te ostatnie w zdecydowanej większości ssą)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:19:26 »
Chyba nie meta 1, a meta 0 (czyli bez tej pozycji w atrybutach), bo meta 1-4 to namedy.

Meta 5 (T2) zgoda, ale są BP na meta 6 (storyline). :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:40:51 »
O przepraszam.

Nie przyzwyczaiłem się do zmiany META 1 na META 0  :)
Cała prawda o moim graniu...


Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2009, 15:17:20 »
Od początku meta 0, to było meta 0.

pietiap

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:29:09 »
Czołem.
Czy do wystawienia buy orderu potrzeba jakiegoś skilla?
Czy może zależy to od standu do korpu, w którym chce wystawic buy order?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:40:35 »
1. Nie.
2. Nie, standing do korpa, zmniejsza ci tylko podatek.

pietiap

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:59:39 »
Aha. To czemu nie mogę np. wystawić buy orderu na AB powiedzmy na 30 szt. kupując w obrębie 5 jump-ów przez okres miesiąca?
Generalnie jak daje zaawansowane przy buy, to:
a) W zakładce czasu trwania mam mam tylko opcje, że moge tylko w tym momencie kupować;
b) w zakładce obrębu skupowania przedmiotów mam tylko opcje kupna na stacji;
Tak więc nie mam możliwości wystawienia żadnego buy orderu :-/

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:06:04 »
Otwórz market, znajdź przedmiot na który chcesz postawić buy order i na dole kliknij na przycisk place buy order (obok export)

Raiha

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 06, 2010, 01:26:54 »
Aha. To czemu nie mogę np. wystawić buy orderu na AB powiedzmy na 30 szt. kupując w obrębie 5 jump-ów przez okres miesiąca?
Generalnie jak daje zaawansowane przy buy, to:
a) W zakładce czasu trwania mam mam tylko opcje, że moge tylko w tym momencie kupować;
b) w zakładce obrębu skupowania przedmiotów mam tylko opcje kupna na stacji;
Tak więc nie mam możliwości wystawienia żadnego buy orderu :-/

Aby wystawiać ordery buy dalej niż stacje trzeba mieć skill Procurement , każdy level zwiększa zasięg o 5 jumpow , max lv to zasięg całego regionu.

Poczytaj opisy wszystkich skili w dziale Trade.

pietiap

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:50:06 »
Ok dziękuje wam. Chodziło mi właśnie o to co napisał JimmyBrownie.

Klawy

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 31, 2010, 06:01:57 »
Mam pytanie związane z sprzedażą wydobytego minerału a dokładnie  Veldspar. Musze dodać ze jest to mój pierwszy post na tym forum wiec nie wiem czy pisze w dobrym miejscu.

Problem polega na tym ze po wydobyciu Veldspara lecę do najbliższej stacji gdzie dokuje. I dalej kompletnie nie wiem jak sprzedać. Otwieram swoje cargo i klikam jak i prawym jak i lewym przyciskiem myszy na surowcu i niewiedze opcji sell. jedynie " Buy this type ".

Jak sprzedać Veldspar.

ps: jestem poczatkujacym i to w doslownym znaczeniu gdyz gram dopiero 4h


Pozdrawiam

Julius Septimus

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 31, 2010, 07:58:15 »
Nie mozesz niczego sprzedawać jeśli masz to w cargo statku - musisz wyładowac na stację (w menu po lewo masz ikonkę "Items". Przeciągasz z cargo tak i już możesz.

Loc0

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:03:56 »
Skonczyles tutorial?

destroyer

  • Gość
Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 11, 2010, 00:19:35 »
Czy mogłbym prosic Was o podanie aktualnych systemów słuzacych za tzw spoty handlowe? Mialem kiedys odnotowane Jite, Nonni, Motsu, Amarr, Tash Mukor Prime,  Osmeden, Oursulaert i Rens. Słuzyły one za przyczółki do zaopatrywania się dla osób z róznych czesci galaktyki. Z tego co widze Osmeden i Oursulaert straciło na znaczeniu (popyt na rózne towary spadł tam nawet  o ponad połowe). Wszelkie Wasze spostrzezenia beda dla mnie cenne.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 11, 2010, 00:37:44 »
Jita i Amarr jak najbardziej, Tash-Murkon Prime, gorzej Rens, Dodixie. Tych jestem pewien. Motsu kojarzę, ale nie jestem pewien czy wciąż jest popularnym hubem.  ;)

Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 11, 2010, 01:56:21 »
W Motsu duzo misjonarzy i inncyh carebearorerow wiec jest calkiem calkiem, Dodixie typowo misjonarski hub, czyt. sprzed glownie do robienia misji, ammo, dorny, moduly, salvage (sprzedawany przez misjonarzy...).

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 11, 2010, 07:09:52 »
http://www.eve-central.com/home/quicklook.html?typeid=34&setorder=regionname&setdir=1

pobaw sie ta stronka, zycze udanych transportow...
oby czesto lataly przez low seki i oby byly cenne  >:D
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

destroyer

  • Gość
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 11, 2010, 09:58:08 »
Nie wiem czemu wiesza mi sie ta stronka przy próbie ładowani

Totalizator

  • Gość
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2010, 10:12:26 »
Gallente: Orvolle, Oursaleert, Dodixie
Caldari: Jita, Motsu
Amarr: Amarr, Agil
Minmatar: Rens, Hek

silvia

  • Gość
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 11, 2010, 13:26:45 »
a gdzie teonsuede u minmatarow? :D

destroyer

  • Gość
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 12, 2010, 07:57:10 »
a gdzie teonsuede u minmatarow? :D
Nie widze takiego systemu na mapie coś. Napewno dokładnie tak się nazywa?

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 12, 2010, 08:26:04 »
Teonu cos tam. Po Teonu znajdziesz :) Teonusunde ? albo jakos tak

Sotharr

  • Gość
Odp: Centra handlowe (tradespoty)
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 12, 2010, 08:26:46 »

Bratis

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 21, 2010, 07:27:13 »
Czy ktos kto zna sie na handlu moglby mi odpowiedziec jak w koncu sie na tym zarabia?
1.Wiem kupowac tanio sprzedawac drogo ale jak to sie odbywa?Jakis przyklad ale bez podawania nazwy towaru?
2.Jaki jest zasieg marketu?15 jumpow? ile jest takich stref handlu?
3.Mapa jest podzielona na takie regiony maarketowe?
4.Ten zasieg widzenia marketu mozna zwiekszyc?
5.Ile jest takich regionow.mam latac miedzy poszczegolnymi strefami zasiegu marketow?
Cholera nie ogarniam tego :(

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 21, 2010, 07:36:08 »
Market ma zasięg całego regionu (i raczej podział nie jest ze względu na market). Widzisz bay i sell ordery z całego regionu. Nie zwiększysz tego żadnymi skilami (ale alt w regionie obok da ci wgląd na sąsiadów :P. Na pozostałe pytania musi odpowiedzieć Ci ktoś kto sie na tym zna

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 21, 2010, 09:28:22 »
http://evemaps.dotlan.net/ tu masz link do map regionow- policz ile ich tam jest :P

kazdy region ma swoj market- tzn ze widzisz oferty tylko z tego regionu w ktorym obecnie jestes


nie w kazdym regionie rynek jest tak samo rozwiniety- w niektorych brakuje wielu towarow


u zbiegu tras handlowych sa systemy w ktorych jest najwiecej ofert handlowych- tzw huby np jita w regionie the forge   dodixie w regionie  sinq laison czy ammar w regionie domain ( jest jeszcze kilka takich hubow)

skile moga zwiekszac zasieg skladania zarowna sell orderow i buy ordderow tzn ze np mozesz zlozyc zlecenie kupna w systemie odleglym np o 20j - pamietaj jedak ze maxymalnie w tym regionie w ktorym teraz jestes

Kara Mon

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 21, 2010, 20:57:22 »
5.Ile jest takich regionow.mam latac miedzy poszczegolnymi strefami zasiegu marketow?
Cholera nie ogarniam tego :(

Mozesz latac po claej galaktyce jak i nie wylatywac z jednej stacji , wszystko zalezy co chcesz robic i gdzie znajdziesz swoj drobny kawalek rynku i towar ktorym mozesz pohandlowac.

Zabawa w rynek teoretycznie prosta jest calkiem skomplikowana , jak masz jakies marne 100 milionow to wiekszego znaczenia nie ma sprawdzanie jak sie ceny zmienialy w ciagu ostatnich miesiecy czy kalkulowanie ilosci buy i sell orderow z ceny sredniej minimalnej i maksymalnej , ale gdy kapital rosnie to i znacznie wiecej jest do ogarniecia.

Nie polecam zabawy tej z mala iloscia gotowki , ja startowalem altem majac 50m i wybralem sie do Jita , imo najglupsze co mozna zrobic chyba ze ktos ma ochote co 15 minut sprawdzac stan swoich orderow ktorych jest bardzo niewiele , miliard kasy to w sumie tez nie jest za wiele jesli chcemy miec jakies sensowne dochody bez koniecznosci sledzenia rynku przez pol dnia.

Handel to piekna sprawa jak masz prace w biurze i mozesz troche poklikac w Eve bo ci szef przez ramie nie zaglada co 5 minut.

Czym handlowac? Wszystkim , dla przykladu podam jak ja wystartowalem , po wielkim failu w Jita ( mizerny kapital , koniecnzosc walki o kazdy order co chwila glownie z uwagi na mizerny kapital) przenioslem sie do Rens i zaczalem na "wielka" skale skupowac przedmioty meta 1-4 wypadajace z okolicznych ratow (skup ustawiony na 5 jumpow zeby objac kilka sporych hubow misjonarskich) oraz amunicje i sprzedawalem je w Rens Brutor tribe treasury . Oczywiscie nie wszystkie przedmioty skupowalem, tylko takie ktore mialy wzglednie przyzwoity stosunek ilosci transakcji buy i sell.

Nie powiem ze to byla zyla zlota ale konto zarabialo samo na siebie + z kazdym tygodniem coraz wieksyz kapital byl zainwestowany na markecie czyli wychodzilem na tym do przodu. wada bylo ze raz w tygodniu iteronem mk5 mialem do przewiezienia 300-400k m3 zlomu po 2 miesiacach takiej zabawy.

Jako ciekawostke dodam ze okolo 30% moich tygodniowych dochodow stanowily nieudolne proby gromadzenia kasy na pelxa prze zkonta trialowe , ciezko mi policzyc ile Gyrostabilizerow I czy Nanofiber Internal Structure I sprzedalem za grube miliony (trafialy mi sie czasem perelki po 60 milionow  O0 )

Jak wspomnialem nie byla to zyla zlota ale tez nie bylo strat i ladnie mozna bylo ogarnac co i jak sie dzieje na rynku , nawet mialem okazje wziac udzial w wojnie cenowej na poziomie Antimatter charge L  ;D a ile radosci bylo gdy ta mala wojenke wygralem to ciezko opisac.

O rynku to ja moge do jutra wiec lepiej zadawaj pytania .

Na koniec 2 male rzeczy jakich sie nauczylem handlujac :
1. Im wiekszy kapital zainwestujes zna rynku tym mniej czasu sie poswieca na pilnowanie orderow na markecie , w duzej czesci przypadkow najistotniejsza nie jest roznica cen tylko ilosc sprzedawanego produktu i roznorodnosc produktow.

2 . Znaczna czesc populacji Eve to ciemna masa ktora klika ikonki na ekranie , niezbyt wie po co w jakim celu ale klika i sie cieszy.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 21, 2010, 21:01:37 »

2 . Znaczna czesc populacji Eve to ciemna masa ktora klika ikonki na ekranie , niezbyt wie po co w jakim celu ale klika i sie cieszy.

To jest klucz sprawy, to zdanie powinno być napisane wielką czcionką na początku każdego poradnika do handlu dla poczatkujących w eve.

Templar Brave

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 21, 2010, 22:26:18 »
2 . Znaczna czesc populacji Eve to ciemna masa ktora klika ikonki na ekranie , niezbyt wie po co w jakim celu ale klika i sie cieszy.
:2funny:

Dodam jeszcze kilka rzeczy:
1. Warto kupować stuff na buy orderach i sprzedawać na sell orderach. Wiadomo, wymaga to trochę czasu i cierpliwości (podobnie jak sprzedaż na kontraktach), ale przynosi efekt w postaci "grubego portfela"
2. Warto sprawdzić płynność na danym towarze/itemie, np. możesz wystawić buy order na Orkę czy jakiegoś kapitala, bo widzisz, że różnica pomiędzy sell i buy orderem jest rzędu kilkudziesięciu mln ISK. Jednak warto sprawdzić ile sztuk dziennie jest kupowanych/sprzedawanych w danym regionie (w tym celu możesz się posłużyć wykresem bądź tabelą). Dzięki temu będziesz w stanie ocenić, czy warto kupić jedną sztukę czegoś na czym od razu na sell orderze zarobisz od 30-50 mln (jednak jak długo będziesz czekał?), czy lepiej inwestować w produkty tańsze, o mniejszej różnicy cenowej (np. implanty, PLEXy), ale dużej płynności, przez co będziesz mógł dziennie zarobić więcej, niż na wspomnianych wcześniej Orkach, kapitalach, Marauderach itp.
3. Analizowanie zmian cen na wykresach (niekoniecznie tych z EVE  :D) oraz info o planowanych przez CCP zmianach w kolejnych patchach także pomoże Ci przewidywać zmiany cen towarów i umożliwi Ci podejmowanie decyzji co do kierunku inwestycji Twoich środków (nazwijmy to "pieniężnych"  ;))
4. Ostatnia dość istotna sprawa, o której chciałem wspomnieć - wpływ standa korpowego i frakcyjnego oraz skilli na twoje zakupy. Musisz pamiętać, że wysoki poziom skilli, takich jak Accounting, Broker Relations, Margin Trading, a także Connections oraz wysokie standy do korporacji w tych stacjach, w których dokonujesz zakupów na buy order w znacznym stopniu zmniejszają opłaty, jakie musisz ponieść - np. Accounting na 5 zmniejsza podatek z 1% do 0,5%, co przy drogich itemach czy dużej ilości zakupionych rzeczy ma znaczenie. Broker Relations zmniejsza Ci opłatę za pośrednictwo brokera, który uczestniczy (wirtualnie) w transakcji + maksymalne standingi do korpa i frakcji potrafią zmniejszyć opłatę do 0,1% (o ile dobrze pamiętam :D). Oczywiście czasami mamy do czynienia z ryczałtem i wtedy dana kwota nie może być zmniejszona (ale to raczej na kontraktach). Margin Trading pozwala ci na zadłużenie się na escrow, dzięki czemu mając określoną ilość gotówki możesz wystawić buy ordery na znacznie większą sumę niż pozwala ci twój budżet.
OK, to na razie wszystko, co przychodzi mi do głowy. Oczywiście pozostałe skille w Trade modyfikują ilość zleceń czy zdalne kupowanie i sprzedawanie przedmiotów, jednak maksymalnie w ramach danego regionu. No a przewieźć wszystko musisz już sobie sam (chyba, że wynajmiesz sobie transport  :D)

sc0rp

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:32:46 »
Nie chce mi sie organizowac matsow na capsa (zwykly thanatos zaden SC) aby zbudowac samemu wiec postanowilem zakupic, sprawdzilem market w kilku regionach i co najwyzej sa buy ordery, na kontraktach owszem sa ale bardzo daleko od "domu", a na eveo nie znalazlem zadnych ofert. Wiec moje pytanie czy ktos kupowal capsa "z dostawa do domu" (okolice NC najlepiej Deklein) i/lub zna kogos kto tak sprzedaje?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:52:54 »

sc0rp

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:55:54 »
Dzięki, a ja jak osiol latałem po regionach ;)

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:02:39 »
A jak to jest z wystawianiem contraktow na odleglosc, np:
- mam towar na stacji opanowanej przez obcy alians
czy moge na odleglosc ten towar wystawic contraktem??

Ranshe

  • Gość
Odp: TNQ - Handel, market i inne
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:22:28 »
A jak to jest z wystawianiem contraktow na odleglosc, np:
- mam towar na stacji opanowanej przez obcy alians
czy moge na odleglosc ten towar wystawic contraktem??

Do kontraktów nie jest ci potrzebne bycie na owej stacji - chyba że masz np. popsute drony w dronebayu, albo uszkodzone coś, bo uszkodzonych nie wystawisz jako sell.

Do sell orderów zależnie od skilla, max ten sam region.