Eve Online > Total Noob Questions

TNQ - PvP, czyli problemy z innymi graczami

(1/38) > >>

Xarthias:
Nie wiesz jak zacząć mordować? A może to Ciebie mordują? Tu Ci pomożemy...

SokoleOko:
Kwestia zasięgu w PvP - kto mi wyjaśni i dobrze uagumentuje?

Każda rasa ma broń "krótką" i "długą" (blastery vs. raile, autocannony vs. artillery). Ja mam dość pokomplikowaną osobowość w grze - taki pół matar, pół gallente. Na PvP latam Thoraxem lub Brutixem, z czasem przymierzam się do BS-ów. Przeglądając fity znalezione w necie widzę praktycznie same oparte na blasterach, Thorax na railach jest wręcz wyśmiewany... i tego kompletnie nie rozumiem.

OK, blastery zadają większy dmg, ale ich zasięg jest żałosny. Nie dość, że muszę przeciwnika gonić, żeby go trafić (MWD żrące capa), to jeszcze aby zadać mu sensowny dmg, muszę znaleźć się w zasięgu weba, scrambla czy neuta. Biorąc pod uwagę jak kruche są cruisery, wydaje się to średnim pomysłem. Raile umożliwiają utrzymanie bezpiecznego dystansu, choć może faktycznie wolniej zdają dmg ("może" - bo blastery tylko w optimalu mają większe dmg). Słabszy tracking jak dotąd nie był dla mnie problemem - udało mi się zadać niezłe dmg szybkiemu AF-owi.

Bawię się EFT i wychodzi mi, że blastery zaczynają mieć sens jeśli wsadzimy "large T2" na BS-a, pod warunkiem że będzie się on szybko poruszał. Medium a tym bardziej small - zupełnie mnie nie przekonują. Gdyby z punktu widzenia wojska liczył się tylko rozmiar zadawanych obrażeń, to nadal najlepsza byłaby dzida, a nie karabinek na nabój pośredni. Więc dlaczego wszyscy PvPerzy mają takie parcie na broń "krótką"?

misao:
bo zajmuje mniej czasu zeby zabic, musisz i tak siedziew w dirsu range, a z disru range juz blisko do webrange i scram range. raile sie uzyw na snipe fity, iedy masz tacklerow, i stoisz daleko thorax na railach jest p porstu kiepskim shipem.po to ma bonus do mwd, zeby piodleciec zabic zlootowac i zwiewac

myst1q:
na medium neutronach t2+null mozesz wyciagnac +17km zasiegu. na astrate [astarte?] z 3x mag stab to jest jakies 650dps.

SokoleOko:

--- Cytat: Hoshino Rika w Luty 09, 2009, 15:56:18 ---bo zajmuje mniej czasu zeby zabic, musisz i tak siedziew w dirsu range, a z disru range juz blisko do webrange i scram range.

--- Koniec cytatu ---

To, że złapany nie odlecę to jedno, ale

1) w przedziale 12-20 km mogę być trudny do trafienia przez przeciwnika posiadającego blastery lub inną "broń krótką". Nawet jeśli ma również coś strzelającego efektywnie na 20 km, to jest różnica między próbą trafienia w cel poruszający się 800-1000 m/s, a cel zwebowany 2x bliżej.
2) o ile nie tłukę się z BS-em, jestem poza zasięgiem neuta (neut na mnie -> brak capa -> nawet najlepszy blaster nie wystrzeli)
3) zawsze mogę spróbować się urwać z disruptora, przecież to nie jest niemożliwe.

Z tego co pisze Mystiq - blastery tak, ale dopiero T2 i amunicja T2. W połączeniu z faktem, że blastery są też bardziej "fitożerne", wynika że jak się nie ma dobrych skilli (specjalizacji podtrzebnej do T2, tudzież dobrego gridu w shipie), to jednak raile. Czyż nie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej