Eve Online > Total Noob Questions

TNQ - rasy i tworzenie postaci

(1/41) > >>

Xarthias:
Nie wiesz jaką rasę wybrać? Jakie cechy i skille? Pytaj...

Lord Underworld:
Po angielsku rozumiem średnio. Więc proszę o małą pomoc.
Opiszcie mi tak z grubsza na razie czym zajmują się odpowiednie cechy charakteru (charisma, intelighente). W które należy inwestować a w które nie bardzo. I do jakich prac jakie się opłacają. A i bym zapomniał co one dają.

Siri Irme:
Pierwsza i najważniejsza rzecz: cechy charakteru (a bardziej poprawnie: atrybuty) określają tylko jak szybko Twoja postać uczy się danej umiejętności. Nic więcej.

Każdej umiejętności, przypisane są po dwa atrybuty:

a) Primary czyli główny, najważniejszy - rozwój tego atrybutu najbardziej wpłynie na czas treningu danego skilla.
b) Secondary czyli kolejny, pomocniczy - też wpływa na rozwój skilla ale nie tak bardzo jak Primary.

Jak pewno zauważyłeś, każdy skill w grze, jast posegregowany w konkretne działy. I tak:

Dział                               Primary/Secondary
Corporation Management:    Memory / Charisma
Drones:                            Memory / Perception
Electronics:                       Intelligence / Memory
Engineering:                      Intelligence / Memory
Gunnery:                          Perception / Willpower
Industry:                          Memory / Intelligence
Leadership:                       Charisma / Willpower
Learning:                          Memory / Intelligence
Mechanic:                         Intelligence / Memory
Missile Launcher Operation:  Perception / Willpower
Navigation:                       Intelligence / Perception
Science:                           Intelligence / Memory
Social:                             Charisma / Intelligence
Spaceship Command:          Perception / Willpower
Trade:                             Charisma / Memory

Ogólnie przyjęła się taka o to "hierarchia ważności atrybutów": Intelligence, Memory, Perception i Willpower. Charyzma jest najmniej przydatnym atrybutem w grze więc jest zupełnie pomijana.

Niektórzy wolą takie ustawienie: Intelligence, Perception, Memory i Willpower i wysnuwają przy tym różne teorie ale ja z własnego doświadczenia wiem, że i tak najważniejszy jest... avatar! Po pół roku zrezygnowałem z graniem Caldari Achura (rasa mająca najlepiej dobrane atrybuty) bo już nie mogłem znieść widoku tej skośnookiej gęby :P

Te ustawienia pozwolą Ci na najbardziej równomierny rozwój postaci we wszystkich działach ale... pamiętaj: nie da się być dobrym we wszystkim! Chyba, że za 27 lat bo na tyle obliczono czas potrzebny do wyuczenia się wszystkich umiejętności :laugh:

Tak więc: jak nie wiesz czym chcesz się zająć w EVE, wykorzystaj opisany przeze mnie układ. Jeżeli zaś wiesz, sprawdź po prostu jakie są najważniejsze atrybuty dla konkretnego działu i je podnieś:)

Tyle ode mnie :)

P.S. Napisałem tego posta tylko dlatego, że sam się przyznałeś, że z angielskim u Ciebie nie najlepiej. Podstawy tej gry omówione są w tutorialu, który powinieneś zrobić zaraz po pierwszym uruchomieniu EVE.

Ellaine:
Ogolnie przyjeta hierarhia atrybutów to perc, int, mem/will, charisma. Int jest używany w największej ilości skilli tylko dlatego że jest używany w naukowych. Ale nawet naukowcy nie robią ich wszystkich. Prawie u każdego pilota główną grupą skilli jest spaceship command, dla większości na drugim miejscu jest gunnery.

Melisanda Armida:

--- Cytat: Lord Underworld w Luty 21, 2009, 17:53:01 ---Opiszcie mi tak z grubsza na razie czym zajmują się odpowiednie cechy charakteru (charisma, intelighente). W które należy inwestować a w które nie bardzo. I do jakich prac jakie się opłacają. A i bym zapomniał co one dają.

--- Koniec cytatu ---
Napisz kim chcesz byc a ktos Ci napisze jakie "cechy charakteru" sie oplacaja.

P.S. samoloty sa nie oplacalne

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej